Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3352023 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6450 Dátum: 2012.08.15 18:32:57 »
Miutan 5 evig semmi adot se kell ra fizetni...
Raadasul, ha ceg veszi, adokedvezmenyt is kap ra 3 evig.
Így jogos. :) Most átjöttünk pár napra norvégiába, itt meg főleg taxiznak vele. Osloban sorban álltak a prius taxik :)

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6451 Dátum: 2012.08.15 18:35:07 »
Az igaz, hogy szmogriadó esetén korlátlanul közlekedhet és parkolási díjat sem kell fizetni utána?
Otthon? Szmogriadó alatt használhatod de a parkolást nem úszod meg. Göteborgban viszont nem kell parkolási díjat fizetni a köztéri parkolókban a hibridek után.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6452 Dátum: 2012.08.15 23:02:08 »
Tegnap megnéztem a Prius +-t. Nekem tetszett. Szerintem az anyagok (kárpit, kesztyűtartó borítása, stb.) is jók lettek.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6453 Dátum: 2012.08.15 23:42:19 »
Nektek is "szaga" van az autó belterének? Azok közül akik először ülnek a kocsiban, többen szóvá teszik, hogy spéci bukéja van az autónak. Nem a klíma pucolás esetleges hiányából adódó punnyadt dohos szag, hanem olyan "amperszag" :D  Asszem egyébként az akkuktól jön.
Én is panaszkodtam erre már, aztán Kowee car-társsal megbeszéltük, hogy eccer majd nekiesünk és kitakarítjuk az akkucsomagot - onnan jön ugyanis a szag a jobb oldali szellőzőn át az utastérbe.
Ha rá-google-zol, látni fogod sokan panaszkodnak erre, és van rá megoldás is. A linket április közepén egyszer már írtam, légyszi lapozz vissza.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Norbi..

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6454 Dátum: 2012.08.16 00:08:23 »
Óra szerint elérkezett a 120000km -es szerviz. Gondoltam rákérdezek a márkaképviseleteknél, hogy hogyé adják ezt a műveletet 37.000,- ;42.000,- ; 70.000,- árakat kaptam  :?: -melyik is legyen? Az egyik ajánlatban volt egy olyan tétel, hogy olajszűrő tömítés  :?: -az nem a szűrő része? -hát valószínű nekiállok és én megcsinálom a kötelező dolgokat. Olajcsere,olajszűrő,légszűrő,pollenszűrő. Van ebben valami különleges mutatvány amiért esetleg ne álljak neki? -esetleg az olajszűrő olyan helyen van, hogy nem lehet hozzáférni? Gyertyákat mikor ajánlott cserélni? -ez is hozzáférhető? A computer ugye nem jelzi a szerviz intervallumokat?

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6455 Dátum: 2012.08.16 00:32:29 »
Óra szerint elérkezett a 120000km -es szerviz. Gondoltam rákérdezek a márkaképviseleteknél, hogy hogyé adják ezt a műveletet 37.000,- ;42.000,- ; 70.000,- árakat kaptam  :?: -melyik is legyen? Az egyik ajánlatban volt egy olyan tétel, hogy olajszűrő tömítés  :?: -az nem a szűrő része? -hát valószínű nekiállok és én megcsinálom a kötelező dolgokat. Olajcsere,olajszűrő,légszűrő,pollenszűrő. Van ebben valami különleges mutatvány amiért esetleg ne álljak neki? -esetleg az olajszűrő olyan helyen van, hogy nem lehet hozzáférni? Gyertyákat mikor ajánlott cserélni? -ez is hozzáférhető? A computer ugye nem jelzi a szerviz intervallumokat?
Nincs benne semmi mágia.
Az olajszűrő elől alul van, ha nem indul akor a jól megszokott csavarhúzó vagy csiszolópapír segít. A gyertya is megvan pikk pakk. A szelepfegél felett azt a relédobozt le kell szedni (2 csavar) aztán ki a pipűkat 10-es villással majd a gyertya. Ha pesti vagy, tudok segíteni. Én magam csinálom a kötelezőket ióta nálam van a kocsi :) De egy lakótelepi parkolóban is megoldható az olaj+szűrő csere. (tapasztalat :) )

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6456 Dátum: 2012.08.16 07:05:46 »
Otthon? Szmogriadó alatt használhatod de a parkolást nem úszod meg. Göteborgban viszont nem kell parkolási díjat fizetni a köztéri parkolókban a hibridek után.
Nem is itthonra gondoltam....
Azért Liseberget ne hagyd ki! :D
Today, tomorrow and after tomorrow!

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6457 Dátum: 2012.08.16 07:22:06 »
Elképzeltem, ha itthon is lenne ilyen parkolási rendszer. Hány Priusról lopnák le az első nap a hybrid feliratot?  :whistling:

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6458 Dátum: 2012.08.16 08:32:27 »
Elképzeltem, ha itthon is lenne ilyen parkolási rendszer. Hány Priusról lopnák le az első nap a hybrid feliratot?  :whistling:
Szerintem úgyis rendszám alapján menne, hogy központilag minek van bejegyezve. Habár  Priusról pl tudni, h nem is gyárt nem hibridet, de esetleg pl Camrynél (meg minden más gyártó, típusnál) már nem egyértelmű.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6459 Dátum: 2012.08.16 08:43:57 »
Szerintem úgyis rendszám alapján menne, hogy központilag minek van bejegyezve. Habár  Priusról pl tudni, h nem is gyárt nem hibridet, de esetleg pl Camrynél (meg minden más gyártó, típusnál) már nem egyértelmű.
1x-rű környezetvédelmi matricázással is megoldható lenne, főleg ha nem az autó hátuljára lenne felragasztva, hanem előre, h látszódjon, behajthat-e az illető egy adott helyre/útvonalra stb. vagy sem
Today, tomorrow and after tomorrow!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6460 Dátum: 2012.08.16 08:48:00 »
Bár nem tudom mi okozza, de én is akárhányba ülök be mindbe benne van az e különös szag. Mi is amperszagnak hívjuk, de kezd megdőlni, mert a többi Hybrid modellbe nincs, csak a Priusba. Gondolom valami kárpit anyaga speciális.
Ez valóban érdekes. Mondjuk ha jól emlékszem akkor az akku szellőzőnyílásnál töményebben érződik ez a szag. Volt aki azt hitte macska sárgított a kocsiba  :innocent:

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6461 Dátum: 2012.08.16 08:52:23 »
kitakarítjuk az akkucsomagot - onnan jön ugyanis a szag a jobb oldali szellőzőn át az utastérbe.
Most látom te is ezt írtad :D

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6462 Dátum: 2012.08.16 08:53:59 »
Nem is itthonra gondoltam....
Azért Liseberget ne hagyd ki! :D
:) hétfőn megvolt Liseberg is. Minden ami gyors és kavarog, ki lett próbálva.... anyóssal mert asszony csak a fa hullámvasútra és az SKF óriáskerékre mert feljönni :)

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6463 Dátum: 2012.08.16 09:32:31 »
:) hétfőn megvolt Liseberg is. Minden ami gyors és kavarog, ki lett próbálva.... anyóssal mert asszony csak a fa hullámvasútra és az SKF óriáskerékre mert feljönni :)
Csekkoltad a hullámvasút tetején a jobbkanyarnál az első lejtő előtt a 70-es táblát? :D
Today, tomorrow and after tomorrow!

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564