Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3351668 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5085 Dátum: 2012.03.14 17:07:38 »
Yarist az vesz akinek az kell, Priust meg akinek az. Van aki csak újat vesz, van aki meg inkább használtat. Igazából nem is értem a kérdést, mert ez így almát a körtével. 4-5M-ért nem csak használt PII, hanem pl. BMW vagy egyéb prémiumkategóriás kocsit is lehet venni, akkor meg már miért ne azt?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5086 Dátum: 2012.03.14 17:15:36 »
squiddy

Mondjuk meglehetősen veszélyes helyen parkol a Te autód. Jó mondjuk a baj éppen most történt, de kész csoda hogy a szombat estéket túléli sérülés nélkül az autód. Most szombaton is voltam ott a Palaceba, bulizók autóival van tele a környék, feltételezem nem mind olyan józan mint én.
Xanyi

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5087 Dátum: 2012.03.14 17:43:15 »
Yarist az vesz akinek az kell, Priust meg akinek az. Van aki csak újat vesz, van aki meg inkább használtat. Igazából nem is értem a kérdést, mert ez így almát a körtével. 4-5M-ért nem csak használt PII, hanem pl. BMW vagy egyéb prémiumkategóriás kocsit is lehet venni, akkor meg már miért ne azt?
Mert 10x annyi fenntartani, és ugyan azt éred vele.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5088 Dátum: 2012.03.14 17:46:03 »
Mert 10x annyi fenntartani, és ugyan azt éred vele.

Erre mondaná a másik fél, hogy de 10x annyit is ér mint autó. :) Mindenkinek mások a szempontjai. Simán vennék pl. második autónak III-as Yarist és nem biztos hogy szóba jönne mellette a Prius.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5089 Dátum: 2012.03.14 17:57:23 »
Aha, láttam a múltkor a pályán az esőben....

Pont ez a poén, hogy második autónak is megéri a yaris helyett is akár.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5090 Dátum: 2012.03.14 18:07:09 »
Én azt nem értem, hogy hogyan tud ez a kis izé alternatívája lenni bármilyen formában egy 4-5 éves normális állapotú P II-nek?
Ki az aki gondolkozna ezen? (mármint a helyiek közül!  )
vagyis, inkább aki tudja, hogy ennyiért P II is van a világon

Képzeld el azt a helyzetet, hogy mondjuk van a PIII meg ez a Yaris, tök egyforma az áruk, és valaki mégis ezt veszi meg. Mert úgy gondolja, neki minek a nagyobb, ha ez is elég. És nem is biztos, hogy azért, mert ez 1-2 decivel esetleg kevesebbet fogyaszt. Pl. ennek a formája jobban tetszik neki, mint a PIII-é. Vagy csak egyszerűen elég ez a méret. Van ilyen ember, hidd el, nem is kevés. És minél nyugatabbra megyünk, annál több van ilyen. A gyerekek már kirepültek, az asszonnyal kettejükkel meg elég. Sőt, mikor megláttam, kicsit elgondolkodtam, hogy nekem még az Auris helyett ez is jó lenne. Az asszony is biztosan jobban szeretné. Félreértés ne essék, nem arról beszélek, hogy nekem nem tetszik a PIII. De tényleg megfordult a fejemben, hogy ha ősszel megjelenik, vajon milyen kondíciókkal cserélné be az Aurisomat a Majer.

Kicsit visszatérve arra a kérdésre, hogy mi elég, és mi nem. Ugye vannak olyan emberek, akik, amikor ránéznek egy kocsira, akkor szinte csak a csomagtartót látják belőle. Ezt idézőjelben mondtam. Mert az ilyen ember igyekszik praktikusan gondolkodni. Esetleg van 1-2-3 gyermek, azért időnként az ember kimozdulna a családjával, stb. Ezek teljesen érthető szempontok. Arra ugye nem fusssssa, hogy minden célra tartunk egy kocsit. Legyen egy a családi utazásra, legyen egy melóba menni, amikor csak egy-két embere ül benne, legyen egy vadulni, stb.

Mottó: a jónál nem kell jobb. Ki is mondta ezt? Az elégnél miért is kell több?

Az egy érdekes szociológiai kérdés, hogy tud-e az ember önmérsékletet tanúsítani, azaz nem vesz 1-2 számmal nagyobb autót, ha nem kell. Ugye a magyar bunkót arról ismeri meg az osztrák a Rosenbergnél, vagy a Landzeitnél, hogy a legkisebb salátás tálra elképesztő ügyességgel tud 50 cm magasan pakolni, és nem gurul ki a piramisba pakolt krumpli sem a tányérjáról.  Sőt, még a kólát is képes púposra tankolni a pohárba. Persze a végkifejlet az, hogy a saláta nagy részét otthagyja, a krumpli is megmarad, csak úgy, mint a kóla.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5091 Dátum: 2012.03.14 18:13:53 »
Pontosan! Ráadásul még csak nincsenek is egy árban. Mert a Yaris kb. 4,5-5M lesz, a legolcsóbb Prius meg bő 7M. /a használt persze olcsóbb, de a használt Yaris is!/

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5092 Dátum: 2012.03.14 18:48:38 »
Jó, látom nem értjük egymást. Próbáltam utalni rá, hogy nyilván az érzelmi, illetve tetszés faktorral nincs mit tenni, de ha csak a számok döntenek.... na mindegy....  Ha mindenki a prius-t keresné nem tudtam volna megvenni, olyan ára lenne.
Másrészt nem gond, kell a yarisnak is vevő. Tessenek yarist venni!  ;)



b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5093 Dátum: 2012.03.14 18:56:26 »
Van itt olyan köztetek, akinek RDS-es a NAVI-ja?
Vagy a JBL-es olyan?

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5094 Dátum: 2012.03.14 18:59:06 »
Értem amit mondasz, csak szerintem nem lehet általánosítani. Neked, a te igényeid szerint egy használt Prius jobb választás egy új Yarisnál. Ok. De ebből még nem következik, hogy ez másnál is így van.

Azzal viszont tökéletesen egyetértek, hogy ha valakinek már van egy PII-je, akkor a cseréjét pl. egy PIII-ra észérvekkel nemigen lehet indokolni. Mondjuk ez minden bizonnyal így van még jó sok autóval (pl. E12 Corolla vs. Auris) is.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5095 Dátum: 2012.03.14 19:00:12 »
Van itt olyan köztetek, akinek RDS-es a NAVI-ja?
Vagy a JBL-es olyan?

Az RDS-nek mi köze a navigációhoz?

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5096 Dátum: 2012.03.14 19:03:23 »
Elnézést RDS-TMC-t keresek.
Van ilyen gombom, csak nem aktív.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5097 Dátum: 2012.03.14 19:04:36 »
Addig nézzétek meg ezt:

&feature=related

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5098 Dátum: 2012.03.14 19:42:17 »
Belebotlottam ma egy Nissan Leaf-be Pesten az ABB irodaház belső parkolójában, egyedi magyar rendszámmal. Érdekes szerzet így élőben. Annyira meghökkentett a látvány a fekete Insigniák mellett, hogy még a színére sem emlékszem pontosan, de valami krém szín rémlik, ha esetleg látjátok az utcán.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5099 Dátum: 2012.03.14 20:03:41 »
Elnézést RDS-TMC-t keresek.
Van ilyen gombom, csak nem aktív.

Most hogy mondod... Mielőtt az új térkép DVD-t beizzítottam volna, volt valami TMC a navin kiírva valahova, de aztán eltűnt. Olyan, mintha az új térkép DVD szoftvert is frissített volna.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.