Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3351792 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4860 Dátum: 2012.02.23 08:03:42 »
Finoman jelzem, hogy az elasztikus tankos P II-re lehet, hogy nem véletlenül írják, hogy 1/4 alá lehetőleg ne engedjük az üzemanyagszintet. Illetve ne tapossuk meg teletankoláskor sem, tehát egy, max 2. kattanás!

Bár az is igaz, hogy minden toyota használati utasításában benne van a min. 1/4 tank, csak a P II esetén lehet, hogy jelentősége is van. Fene se tudja....

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4861 Dátum: 2012.02.23 09:22:28 »
Aki esetleg még nem látta/olvasta, tavasszal jön a Prius3 modellfrissítése: http://www.toyota.hu/about/news_and_events/local/2012/uj_prius.aspx

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4862 Dátum: 2012.02.23 09:27:19 »
Aki esetleg még nem látta/olvasta, tavasszal jön a Prius3 modellfrissítése: http://www.toyota.hu/about/news_and_events/local/2012/uj_prius.aspx
Én pl. jan. 20-án olvastam:tt2: :devil: :D
         

Multipla

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
  • Lexus SC430, Toyota Prius I., Honda Insight I.
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4863 Dátum: 2012.02.23 10:11:18 »
Szerintetek ez a felni felmegy a PII-re? Mondjuk 205/50R17 gumikkal.
http://www.ebay.co.uk/itm/GENUINE-TOYOTA-AVENSIS-JUNO-ALLOY-WHEEL-17-/250985775706

Van ebből 3db-om, a negyedik törött :( - kéne mégegyet szerezni...

Szerintem is nagyon jól nézne ki rajta. Talán a 205/50R17-nek már túl magas lesz a külső átmérője,kb 1,5 cm-el nagyobb, mint a gyári 185/65R15,vagy 195/55R16.
195/50 R17 lenne a tuti, de szerintem olyan nincs. Próbálj fel rá 2 db-ot gumival, ha elfér, akkor mehet! Szerintem főleg elöl teljesen kitekert kormánynál érhet bele, tolatáskor. Sok használt Priust láttam már 195/65 R15-el (olcsóbb, mint a gyári méret), ami már nem sokkal kisebb, mint a 205/50R17.
A felni ne legyen szélesebb 7"-nál, azon már bénán áll a 205/50-es gumi.

A kinézeten kívül még egy érv szól mellette.
Sokkal nagyobb lesz vele a kanyarsebesség. Nem kell állandóan lassítani a kanyarokban, aztán ismét kigyorsítani, így üzemanyagot spórolhatunk. ::)

Szerintem a Prius nem csak azoknak az autója, akik 4,5 literrel szeretnének járni 6 liter helyett, hanem azoké is, akik szeretnek néha száguldozni, de örülnek, ha ilyenkor 15 liter helyett 8-at eszik. Én is ilyen vagyok.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4864 Dátum: 2012.02.23 10:22:25 »
Én pl. jan. 20-án olvastam:tt2: :devil: :D

És végre van rss is. Fel is iratkoztam... :)

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4865 Dátum: 2012.02.23 10:23:17 »
Szerintem a Prius nem csak azoknak az autója, akik 4,5 literrel szeretnének járni 6 liter helyett, hanem azoké is, akik szeretnek néha száguldozni, de örülnek, ha ilyenkor 15 liter helyett 8-at eszik. Én is ilyen vagyok.

Egy barátom mondta egyszer, hogy a Prius a fillérb...ás legstílusosabb módja. :)

troppauer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4866 Dátum: 2012.02.23 10:27:26 »
Egy barátom mondta egyszer, hogy a Prius a fillérb...ás legstílusosabb módja. :)

Nagggyon jó  [rohog] [rohog] [rohog]
Ezt mától fogva én mondtam  :clap:

Multipla

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
  • Lexus SC430, Toyota Prius I., Honda Insight I.
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4867 Dátum: 2012.02.23 10:33:38 »
Kedves Barátom!

Valószínűleg nagyon elfoglalt lehetsz, ezért kerülhette el az az apróság a figyelmedet, hogy nekem_sincs_priusom. PIII technikájú Aurisom van. Ahogy az jól olvasható minden hozzászólásomnál. És bizony ehhez a Golf méretű kocsihoz is ajánl a tojoda 17-es felnit, amire már nagyom peres gumi kéne. Röhej. Jól nézne ki, de pattogna, mit a nikkel bolha. Én úgy vagyok már ezekkel a nagy felnikkel, hogy megvenni, megbánni. Van pár darab a padlásomon, gyere el, válogathatsz.


Bár az Auris HSD hajtáslánca tényleg a PIII-ból való, a futóműve (lehet, hogy csak a fékei) szerintem inkább Avensisből jöhetnek, merthogy 5x114.3-as felnik mennek rá.
Itthon nem is lehetett rendelni 17-es kerékkel az Auris HSD-t amikor mi rendeltük, csak a 15-ös traktorkerekekkel. ::)
Azért a lökhárító módosításokkal sokkal sportosabb lett a modellfrissítéskor az Auris, így egyáltalán nem mutat egységes képet a 15-ös felnikkel. Nem véletlen, hogy a katalógusokban mindenhol 17-esekkel fotózták.
Egyáltalán nem pattog a 215/45R17 gumikkal, sokkal jobb vezetni, nem akar állandóan kisodródni a kanyarokban.

Én is mehetek válogatni a padlásra? Még pénzt is adnék értük. Komolyan.

Multipla

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
  • Lexus SC430, Toyota Prius I., Honda Insight I.
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4868 Dátum: 2012.02.23 10:39:55 »
Egy barátom mondta egyszer, hogy a Prius a fillérb...ás legstílusosabb módja. :)

Teljesen igaza volt.:)
Én a SouthPark Hybrides részén is jót röhögtem. Sok igazság van benne.
Egyszerűen imádom vezetni a hibrid kocsikat. Nagyon birom a kettősségüket.
Minden reggel elindulok, lenullázom a fogyasztásmérőt. Birom néhány 10 km-ig, élvezem, hogy 4,5-et mutat. AZtán nem bírom tovább és elkezdem taposni, élvezem, hogy jól megy, estére aztán 7-8 litert mutat, ha csak BP-en használom. így is jó fej vagyok, mert nem a Lexussal mentem, ami 15-öt eszik városban. ::)
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.23 10:42:33 írta Multipla »

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4869 Dátum: 2012.02.23 10:44:43 »
Kivéve a PII-t. :) Bár kifogyasztani még nem próbáltam a "trükkös tankot", de mikor jelez az "Add fuel" felirat, akkor kb. 41l megy bele az elvileg 45-ös tankba.
Én nannak idején kifogyasztottam, kb. 300m-rel a kút előtt állt le a benzinmotor, elektricskával light-osan begurultam a kúthoz :D
Egyébként lehet h kútfüggő, én 49 litert is nyomtam bele egyszer és kb. 150km-t is mentem már "vésztankkal", ami a Corollákon anno kb. 8-10 liter benyát jelentett, sztem Priusnál is több, mint 5 lityi.
Mindamellett csak ezek után olvastam anno b.c. ismertetését a tankról illetve működési elvéről, utána már én sem "kínoztam" a gépet ilyenekkel
Today, tomorrow and after tomorrow!

Multipla

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
  • Lexus SC430, Toyota Prius I., Honda Insight I.
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4870 Dátum: 2012.02.23 10:48:54 »
Én nannak idején kifogyasztottam, kb. 300m-rel a kút előtt állt le a benzinmotor, elektricskával light-osan begurultam a kúthoz :D
Egyébként lehet h kútfüggő, én 49 litert is nyomtam bele egyszer és kb. 150km-t is mentem már "vésztankkal", ami a Corollákon anno kb. 8-10 liter benyát jelentett, sztem Priusnál is több, mint 5 lityi

Én is eljátszottam Prius I-el.
Gyerekeket hazahoztam, beálltam az udvarba, mikor kiírt valami hibát a központi kijelző. Akkor ugrott be, hogy már rég tankolnom kellett volna. Nem vettem le a gyújtást, gyerekeket bekisértem. Azután elmentem a kb 500m-re lévő kúthoz, ami szerencsére lejtős út volt, így nem is próbálta meg beindítani a benzinmotort. Aztán lellítás és tankolás után már nem írta ki a hibát.
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.23 11:00:12 írta Multipla »

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4871 Dátum: 2012.02.23 11:21:10 »
 :nono:
Lesz Insight-ismerkedés vagy már volt csak lemaradtam róla?
Today, tomorrow and after tomorrow!

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4872 Dátum: 2012.02.23 11:28:49 »
Finoman jelzem, hogy az elasztikus tankos P II-re lehet, hogy nem véletlenül írják, hogy 1/4 alá lehetőleg ne engedjük az üzemanyagszintet. Illetve ne tapossuk meg teletankoláskor sem, tehát egy, max 2. kattanás!

Bár az is igaz, hogy minden toyota használati utasításában benne van a min. 1/4 tank, csak a P II esetén lehet, hogy jelentősége is van. Fene se tudja....

Ez azért érdekes, mert ez egy kicsit olyan, mintha a Toyotáknál jobban oda kéne figyelni erre a dologra, holott az afrikai, közel-keleti és ázsiai országokban az egyik (ha nem a) legnépszerűbb márka, ahol nagyon jellemző a csak használjuk de nem törődünk vele üzemmód. Láttam olyan R5-öst (valamelyik arab országban) aminek a karterjében vastagon volt az olajsár, valószínűleg az életben nem cseréltek benne olajat. Amikor kellett utánatöltöttek, de ennyi.

Persze az is lehet, hogy az ilyen országokba mást exportálnak.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4873 Dátum: 2012.02.23 11:55:18 »
Szerintem is nagyon jól nézne ki rajta. Talán a 205/50R17-nek már túl magas lesz a külső átmérője,kb 1,5 cm-el nagyobb, mint a gyári 185/65R15,vagy 195/55R16.

Számításaim szerint a 205/40x17 adna ki váltóméretet. A 205/50-el 100-nál már kb. 108-al menne valójában a kocsi. Bár az is hozzátartozik, hogy látva mennyit siet az Auris órája a gyári mérettel, én megmérném a Priust a jelenlegi gumival (stopper a jó, nem a műhold), és abból kikalkulálnám, hogy milyen méret lenne megfelelő. Könnyen lehet, hogy a 205/45 pl. pont jó lenne. Az kb. 3%-os átmérő növekedés, így órakésés, szóval kompenzálva lenne a mostani 4-8%. Mérni kell.

Jól néz ki. Hát persze, hogy qrva jól néz ki. Nem is tudok olyat autót, amin nem néz ki jól egy nagy felni (bizonyos határokig).

Az is normális igény, hogy kell néha egy kis "száguldozás". Férfiak vagyunk. És az emberek többsége nem tart erre a célra külön kocsit. Szó esett itt már arról, hogy a széles gumival valszeg többet fogyasztana a kocsi. Na de mennyivel? Mert ha teszem azt 1-2 százalékkal, nem gondolom, hogy ez gond lenne. A nagyobb zaj, az már érdekes lehet. Az Auris SHD pl. nagyon csendes kocsi, másképp van összerakva, mint a normál verzió, itt nagyon zavaró a gördülési zaj. Nem tudom, ez hogy van a Priusnál. Én sajnos el vagyok kényeztetve más offos kocsikkal, szóval az első dolog ami feltűnt, a Michelin Energy gumik zaja és sprődsége. Talán emlékeztek is rá, hogy nyafogtam is, nem tetszik. Most téli gumi van rajta, szóval majd csak tavasszal fog előjönni a dolog, és akkor lehet, hogy megint elgondolkodom a felni / gumicserén. Egyébként aki csendes gumit keres, annak ajánlom a Pirelli P7 Cinturato-t.

A felnivel kapcsolatban van még egy érdekes dolog. Több helyen olvastam ,hogy a Toyota a hibrid kocsikra csak az által javasolt felniket ajánlja felrakni, mert azok áramlástanilag ezekre a kocsira lettek tervezve. Hogy ez most mennyire komoly, ki tudja. Az mindenképpen érdekes, hogy az Auris katalógusban a felniknél, csak pár változatnál van beixelve, hogy a HSD-re is felrakható.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4874 Dátum: 2012.02.23 12:45:42 »
Egy barátom mondta egyszer, hogy a Prius a fillérb...ás legstílusosabb módja. :)

Nem gondolom, hogy így van. Mocskos drágák ezek a kocsik, mármint a kategórián belül (kompakt, egyterű). Az életben nem jön vissza az árkülönbség. Elképesztő futásteljesítmény kéne hozzá, taxi, stb. Már ha csak az üzemanyag fogyasztást nézzük, és új kocsiról beszélünk.

Személy szerint én ezzel úgy vagyok, hogy egyrészt én használt kocsit vettem, 2 millát a Toyota Hungary bukott el rajta, nem én, másrészt engem elsősorban a technika ragadott meg, amikor kipróbáltam a kocsit. Csak valamilyen bónuszként értékelem az alacsony fogyasztást. És persze jó játéknak. Nagyon élvezem, amikor leveszem a gyújtást, és megdicsér, hogy most gazdaságos voltam. Sok újságíró pl. kineveti az Insight virágos kijelzését, pedig szerintem a Honda ráérzett a dologra. Nálam működne, mindig szerettem a kihívásokat. és a siker esetén a visszaigazolást.

Szóval szerintem nincs fillér :censored:ról szó, teljesen más dologról szólhat ez. Amúgy azért sem, mert (úgy gondolom) amikor valaki megvesz 2-3 milláért egy használt PII-öt, akkor a fogyasztással kapcsolatban  pontosan úgy gondolkodik, mint mindenki más, aki pl. dízelt vesz. És az (ismét) akinek 2-3 millája van egy kocsira, vehetne ezért a pénzért egy egész jó használt dízelt is, ami szintén gazdaságos. De (talán tudat alatt, ha nem tudatosan) úgy gondolhatja, hogy azért egy ilyen kocsi csak tisztább. És itt van egy felvetésem.

Nem hiszek abban, hogy a föld felmelegedését az emberi tevékenység okozza, de mégis támogatom ezt a propagandát, mert igen egyszerűen lehet ezt az "egyszerű" embereknek lekommunikálni; Ne szennyezd a környezetet vazze, mert elpusztul a  bolygó! Ez valahogy annyira brutálisan hangzik, hogy talán tényleg hatásos is. Az már talán nem hangzana annyira brutálisan, hogy azért ne szennyezz, mert megfulladunk, tönkre megy a természet, az álatok, növények, az ételünk szennyezett lesz, stb. Ez már talán túl szofisztikált. Egyszerűen kell fogalmazni. Na most a környezetszennyezés aspektusából igenis nagyon logikus és indokolt lépés lehet egy hibrid autó és itt lehet, hogy (bizonyos kereten belül) nem az számít, hogy visszajön-e vagy mikor jön vissza az árkülönbség. Ez hosszabb távú befektetésről szólhat.

Amikor a házam energia felhasználásának csökkentésére igen komoly pénzeket költöttem, akkor sok barátom megkérdezte, mikor térül meg a befektetésem, és megütközve hallgatták, hogy vagy valami hosszú időtávot mondtam, vagy azt mondtam, hogy soha. Azért volt, amiben vastagon tévedtem, mert annyira felment a gáz ára, de összességében úgy voltam vele, ha megengedhetem magamnak, hogy ne pazaroljak, akkor miért ne költsek rá? Annyi marhaságra elszórjuk a pénzt. Ja, azt mindenképpen hangsúlyoznom kell, hogy amikor szemet vetettem a az Auris hibridre, talán (ha egyáltalán) az utolsó szempont volt a környezetszennyezése. Talán nem nagyon hittem a dologban, vagy ez a része ebben az esetben nem érdekelt annyira. Most már ezt is egy komoly bónusznak értékelem, és következő alkalommal már különös figyelmet szentelek rá, mert úgy látom, hogy a Prius vagy Auris, stb esetében ez bizony működhet.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.