Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3352017 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

troppauer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4500 Dátum: 2012.01.28 01:41:31 »
Logikusnak tűnne, viszont a másik fórumon írtak ilyet.
A mostaniakból ez pl: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5i_hybrid._szervizkonyv-4961328
Hogy a leírásban nincs, az egy dolog, de mintha a képen kéne látszania a jobb bajuszkapcsoló alatt, ám én nem látom.
Szerinted?

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4501 Dátum: 2012.01.28 07:37:15 »
Szia!
Ezzel az eladóval fenntartásaim vannak. squiddy -nak egy visszatekert km számú verdát akart eladni, amit a német oldalon megtalált majdnem 200 km -el.
Természetesen valamelyik irányba fejlődhetett a nepper, még az is lehet, hogy pozitivan.

A keyless az verdámban benne van, de vannak hátrányai, persze mindenki másképp láthatja4
Télen , ha több napra áll a verda, akkor mint fogyasztó van rajta, ami nem biztos, hogy kívánatos, a másik a nyitási kód lelopható, de ha, a verda már ki lett nézve valakik által, akkor már mindegy. Más szempontok is felmerülhetnek, de meghagyom a hozzáértőknek, a terepet, akiknek esetleg más véleménye van.
Ne tekints negatívnak a hozzászólásomat, de sok a hamis eladó, és "seperc" alatt ne vásárolj.
Üdv!
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4502 Dátum: 2012.01.28 07:45:06 »
Logikusnak tűnne, viszont a másik fórumon írtak ilyet.
A mostaniakból ez pl: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5i_hybrid._szervizkonyv-4961328
Hogy a leírásban nincs, az egy dolog, de mintha a képen kéne látszania a jobb bajuszkapcsoló alatt, ám én nem látom.
Szerinted?
En ezt a kocsit mar neztem, irtam is hogy mennyire otvar, sajnalom, hogy az idomet vesztegettem ra.
Az enyem 180e km-rel uj auto ehhez kepest.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4503 Dátum: 2012.01.28 07:50:07 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_sol-5427141

Ezekről valami?
Ha jo lenne, ennyiert fel ora alatt eladta volna...
Ugyanennyiert vettem en most az enyemet, de az itthoni, 180e km, es volt serulve, szoval ez a realitas.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4504 Dátum: 2012.01.28 08:18:04 »
troppauer

Ezt is felejtsétek el.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_sol-3499444
(bár ez nem is tudom, hogyan jött szóba, mintha azt mondtad volna, hogy a facelift utániság feltétel  :D )


Itt van Debrecenben, az egyik legelső volt, amit megnéztem idestova 1,5 éve.
Egy javított, vagyis láthatóan festett francia darab.
Nem is mondanék többet. Az, hogy 1,5 éve áll egy Prius-nak éppen elég halál!


Tempomat mindben van! Amihez viszont ragaszkodj az a tolatókamera. A park assist az nem ér semmit, de a hozzá tartozó kamerával remekül lehet vele parkolni bárhova. Az kell!

Az utolsó kocsiban, amit mutattál  is benne, csak rosszul látszik, illetve szerintem is felejtős.

Szoktam javasolni, hogy próbálj ki tuti (drága) példányokat, hogy legyen viszonyítási alapod! Vagy innen vigyél valakit, aki már évek óta vezet ilyet. (Persze a legjobb a saját tapasztalat, ezért mondom, hogy próbálj tuti darabot!)

« Utoljára szerkesztve: 2012.01.28 08:20:13 írta b.c. »

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4505 Dátum: 2012.01.28 08:23:27 »
ezt nem ismerem csak gyanús az ár, meg a km:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_sol-5427141

megjegyzem ez is facelift előtti!

Képen szép, de a kép nagyon sokat javít az állapoton.

Csak azt tudom mondani, hogy meg kell nézni a tutit és összevetni ezzel.

troppauer

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4506 Dátum: 2012.01.28 08:40:54 »
Köszönöm mindenkinek.
A "facelift utániságot" már revideáltam, rájöttem, hogy normális darabot ezért a pénzért nem fogok kapni.
Amúgy sem lett volna nagy jelentősége  ;)

Az viszont nagyon jó ötlet, hogy egy-két kiváló darabot megjáratok és az az összehasonlítási alap.
Olyannal találkoztatok, amit megcsuktak, de tisztességesen lett összerakva?

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4507 Dátum: 2012.01.28 08:52:17 »
Köszönöm mindenkinek.
A "facelift utániságot" már revideáltam, rájöttem, hogy normális darabot ezért a pénzért nem fogok kapni.
Amúgy sem lett volna nagy jelentősége  ;)

Az viszont nagyon jó ötlet, hogy egy-két kiváló darabot megjáratok és az az összehasonlítási alap.
Olyannal találkoztatok, amit megcsuktak, de tisztességesen lett összerakva?
Ez utóbbi, amit visszajeleztem lehet ilyen, ezt nem lehet fényképről eldönteni.
Én azt a székesfehérvárit megnézném.

Bagor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4508 Dátum: 2012.01.28 10:01:44 »
Én azt a székesfehérvárit megnézném.

GT autó = totárkárosból újjáépített, de egy telefont megér.
Amúgy tudomásom szerint nem mindben volt tempomat, csak SOL-tól. Pont ebbe futottam most bele a német autók során. Lett volna egy 2006-os sokkal olcsóbban, egyedül a bal első sárvédő volt javítva, viszont alapkivitel volt. Se tempomat, se ködlámpa, se Keyless Go - mondjuk az utóbbi a legkevésbé fontos, az első volt amit biztonsági okokból ki is kapcsoltam.
Itt van egyébként egy 2007-es árlista: http://www.produkte24.com/cy/toyota-deutschland-938/toyota-prius-preisliste-2007-8365.html


Bagor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4509 Dátum: 2012.01.28 10:09:20 »
Olyannal találkoztatok, amit megcsuktak, de tisztességesen lett összerakva?

Van ilyen, de szerintem az nem itthonra kerül. Amin csak 1-1 elemet kell javítani, azt egy kinti Toyota szalon is megcsinálja, ha egy kicsit többet, akkor a török vagy a lengyel nepper, ha ennél is több, szerintem az kerül jó eséllyel hozzánk. De ne legyen igazam. Én a magam részéről úgy voltam vele, hogy 1-1 elemcsere nem gond, de ha a futóműhöz is nyúltak, vagy ha az oszlopokhoz, küszöbökhöz, akkor azt kihagyom. A minimum a rétegmérő egy magyar kocsi megnézésénél, de sajnos az sem mindig biztos támpont. Próbálkozz azzal, hogy amúgy te is autókereskedő vagy, és természetesen rétegmérővel mész megnézni :-)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4510 Dátum: 2012.01.28 10:17:52 »
A rétegmérőnél oda kell figyel arra, hogy vagy olyan mérő legyen, ami alu-t is tud mérni, vagy nem kell meglepődni motorháztető és csomagtartón mérhető értékeken. Azok ugyanis aluból vannak!

Bagor

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4511 Dátum: 2012.01.28 10:22:11 »
Köszi az infókat, de vállalkozásba lesz lízingelve, úgyhogy a saját behozatal, ha egyben lenne rá az egész lóvé is, igen macerás - ha egyáltalán kivitelezhető- lenne
Elgondolkoztam amúgy rajta, dehát kinn is mennek a svihákságok.

Majd ha végigjárod az itthoni kínálatot, akkor átgondolod a dolgot :-) Amúgy nem nagy ördöngősség: kell egy köztes, ismerősi körből származó autókereskedő, akivel írtok előre egy szerződést, amúgy ő veszi meg, és onnantól a lízing ugyanúgy megy, mintha itthoni autó lenne, ő megkapja a pénzt (ami akár származhatott tőled is), te meg a vállalkozásba a lízingelt kocsit...
Kinti kocsiknál azért valahogy őszintébbek az eladók, még az oroszok meg a törökök is elmondták telefonban, hogy hát igen, itt meg itt törve volt, de szépen megcsinálták, ezért ennyi az ára. Elég sok a német Toyota kereskedésből származó autó, ott meg alap, hogy bevall róla mindent.

Na, mára már sok is voltam, visszavonulok...

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4512 Dátum: 2012.01.28 10:58:24 »
troppauer

...Amihez viszont ragaszkodj az a tolatókamera. A park assist az nem ér semmit, de a hozzá tartozó kamerával remekül lehet vele parkolni bárhova. Az kell!



Én meg azt mondom, hogy nem. Eleinte a kamera (és még a GPS is) nálunk is szempont volt (a feleségemé a Prius, zéró vezetési gyakorlattal ült bele), aztán még vétel előtti menetpróbák során a gyakorlatban szépen kiderült, hogy a tolatóradar pittyegése tökéletesen elég az ő "nullkilométeres" jogsijához is. És így is lett, a Prius fara szinte függőleges, bárhová pikk-pakk leparkol vele tolatva, úgy hogy a kamera (és a gyári navi, amire egyébként maguk a Toyotások is azt mondták, hogy hagyjuk, évente max 1 frissítés jön ki hozzá horror áron), mint választási szempont szerencsére még időben kiesett.

Ezt csak azért mondom, mert a gyakorlatban hamar kiderül, hogy nem érdemes lemaradni ezek hiánya miatt egy egyébként jó vételről.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4513 Dátum: 2012.01.28 11:37:58 »
Köszönöm mindenkinek.
A "facelift utániságot" már revideáltam, rájöttem, hogy normális darabot ezért a pénzért nem fogok kapni.
Amúgy sem lett volna nagy jelentősége  ;)

Az viszont nagyon jó ötlet, hogy egy-két kiváló darabot megjáratok és az az összehasonlítási alap.
Olyannal találkoztatok, amit megcsuktak, de tisztességesen lett összerakva?
Ne haragudj, nem akartalak az elején lelombozni, de örülök h végre magad mondtad ki: ennyi pénzért a támasztott kritériumoknak megfelelő gépet nem nagyon találni. Itthon biztosan nem. A germánoknál már esélyes lesz de az általad meghatározott limitár miatt magasabb futásteljesítményű gépek jöhetnek szóba (persze nem a török vagy arab kereskedőktől), amiket azért általában tisztességesen rendben tartottak, jó eséllyel törésmentesek.
Az utolsó kérdésedre én sajnos nemmel tudok válaszolni... :hug: de hátha megcáfol majd vki.
Today, tomorrow and after tomorrow!

Multipla

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
  • Lexus SC430, Toyota Prius I., Honda Insight I.
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4514 Dátum: 2012.01.28 12:01:32 »
Az viszont nagyon jó ötlet, hogy egy-két kiváló darabot megjáratok és az az összehasonlítási alap.
Olyannal találkoztatok, amit megcsuktak, de tisztességesen lett összerakva?

Az enyém ilyen. Olcsón vettem sérülten, mindent megrendeltem gyáriban és megcsináltattam. Szerintem kiválló lett.
Nem baj, ha sérült volt, az sem, ha nem szépen csinálták meg. Le kell alkudni olyan olcsóra, hogy megérje megvenni és kicserélni mindent rajta. Ez az én véleményem.