Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3351682 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4200 Dátum: 2011.12.27 19:07:35 »
Szerintem a CIB-nél jobban senki sem tudja, hogy mit lehet náluk: hívd fel őket.

(El nem tudom képzelni, hogy a Prius bármelyik bank is elutasítani azért mert Prius.)

infusion

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4201 Dátum: 2011.12.27 20:17:24 »
Csak  szeretném körbejárni a témát, mielőtt belevágnék élesben.

Tehát , ha vkinek van a közelmúltból személyes tapasztalata a Prius vásárlás esetleges buktatóiról, örülnék ha megosztaná.

Persze, feltudom hívni a Cib-et.

Egyébként erről az autóról lenne szó:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid-5369431

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4202 Dátum: 2011.12.27 21:39:03 »
Csak  szeretném körbejárni a témát, mielőtt belevágnék élesben.

Tehát , ha vkinek van a közelmúltból személyes tapasztalata a Prius vásárlás esetleges buktatóiról, örülnék ha megosztaná.

Persze, feltudom hívni a Cib-et.

Egyébként erről az autóról lenne szó:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid-5369431

Hát, a szervizlámpa ne világítson, mert sok és akár költséges oka lehet annak, ráadásul ki lehet törölni a hibakódot, amitől a lámpa kialszik egy időre (ha trükközik esetleg az eladó). Ilyenkor menni kell megint az autóval valamennyit, hogy ismét kigyulladjon. Ezt csak azért mondom, mert az egyik ok pl. lehet a katalizátor hibakódja, amit ha cserélni kell, akkor az egy 500 000 Ft körüli kaland lesz, ha nincs már garanciád az autóra (vagy használod világító szervizlámpával és sosem tudhatod, hogy esetleg más hibakód miatt világít-e vagy sem).

Vásárlás előtt vidd el az autót egy általános állapotfelmérésre egy Toyota márkaszervizbe, ez egy párezres tétel csak. Kapsz cserébe egy áttekintést az autóról, a futómű, fékek, állapotáról mért értékek feltüntetésével és az esetleges hibakódokról (szerviz függvényében 3500 - 5000 - 10000 Ft körül van egy ilyen vizsgálat).

Apropó: egy jó kis on-line katalógus, aki nem ismeri, érdemes elmenteni ezt a linket:

http://www.toyodiy.com/

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4203 Dátum: 2011.12.27 21:51:14 »
Így pazarolsz, mikor drága a benzin, ejnye?! :D
Mentségemre szóljon, hogy 750 km környékén 4,2-n állt, de azóta nem igazán volt 2 km-nél hosszabb utam. Azért nekiállok lassan hamut szórni a fejemre  :sailor:

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4204 Dátum: 2011.12.27 23:36:08 »
Csak  szeretném körbejárni a témát, mielőtt belevágnék élesben.

Tehát , ha vkinek van a közelmúltból személyes tapasztalata a Prius vásárlás esetleges buktatóiról, örülnék ha megosztaná.

Persze, feltudom hívni a Cib-et.

Egyébként erről az autóról lenne szó:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid-5369431
Lehet, s remélem én tévedek: Ennek a  gk-nak L"M"- es rdsz-a és 2007-es. Az enyémnek L"K"W és 2008-as gyártású és 2009-ben helyezték előszőr forgalomba Mo-on. Ez holt biztos. 4 Toyota kereskedőnél nézettem utána. Tehát lehet, hogy a fent nevezett Priust nem Mo-on helyezték előszőr forgalomba? Nekem kicsit sántít ez az infó! DE CSAK SZERINTEM.
Attól még lehet korrekt kínálat, főleg, ha az átvizsgálások is jó eredményt hoznak.
Sok szerencsét!!
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.27 23:40:26 írta lfarkas »
Üdv!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4205 Dátum: 2011.12.27 23:44:16 »
Sehol nem írják a hirdetésben, hogy mo-i első forgalomba helyezésű. Tehát külföldről hozott, magyar okmányokkal, 2-tulajdonostól.

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4206 Dátum: 2011.12.27 23:51:02 »
"Magyarországi 2007-es autóról van szó." 4197-es hsz-ben.
Én úgy érteném, ha csak most "tanulnám" az autó vásárlást.
Bocs, ha túlparázom a Mo-i kínálatot.
Üdv!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4207 Dátum: 2011.12.28 00:14:39 »
Nézz meg pár PriusII-t a mobile.de, és autoscout24.de oldalakon.
Amiket ilyen árban adnak, mint ez a 101.000km-t (muhaha) futott példányt is, azok 3M alatt nem jönnek ki, de inkább 3,5M felé közelítenek az árak.
Ez 2,8M-ért eladó. Ez azt jelenti, hogy nem fizettek érte külföldi behozatalakor többet, mint 2,5M. Vagyis a legolcsóbbak közül választottak, visszatekerték igen nagy valószínűséggel az óráját kb 100.000-rel. Ráadásul szervizkönyve sincs, úgyhogy abszolút lutri az autó, szinte biztosan átverés a km. Én meg sem nézném az ilyet...  :whistling:

(csak egy óvatos jótanács volt...) :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4208 Dátum: 2011.12.28 09:00:42 »
Mentségemre szóljon, hogy 750 km környékén 4,2-n állt, de azóta nem igazán volt 2 km-nél hosszabb utam. Azért nekiállok lassan hamut szórni a fejemre  :sailor:
Jah, az más, akkor én kérek elnézést, azazhogy nem is! Mi az hogy 2 km-es távra benzinmotort élesítesz??? :lol:
Today, tomorrow and after tomorrow!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4209 Dátum: 2011.12.28 09:01:45 »
Nézz meg pár PriusII-t a mobile.de, és autoscout24.de oldalakon.
Amiket ilyen árban adnak, mint ez a 101.000km-t (muhaha) futott példányt is, azok 3M alatt nem jönnek ki, de inkább 3,5M felé közelítenek az árak.
Ez 2,8M-ért eladó. Ez azt jelenti, hogy nem fizettek érte külföldi behozatalakor többet, mint 2,5M. Vagyis a legolcsóbbak közül választottak, visszatekerték igen nagy valószínűséggel az óráját kb 100.000-rel. Ráadásul szervizkönyve sincs, úgyhogy abszolút lutri az autó, szinte biztosan átverés a km. Én meg sem nézném az ilyet...  :whistling:

(csak egy óvatos jótanács volt...) :flowers:
Mintha magamat hallanám :D....a szóban forgó autó amúgy fent van már egy ideje...
Infusion, a 2. jótanács: az említett pénzgyi szolgáltatót én inkább hanyagolnám (személyes és az általam megkérdezettek egyöntetűen negatív véleménye alapján) vagy körülnéznék más cégek háza táján is, persze ha VIP ügyfél vagy akkor nem szóltam.
Mellesleg én nem tapasztaltam a Prius kapcsán sehol sem negatív hozzáállást, annak idején a Casco megkötésekor kifejezetten előnyben részesítették a díj tekintetében a Priust és még a szemléző emberük is elégedetten csettintett mikor meglátta az autót.
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.28 09:06:31 írta Outlaw »
Today, tomorrow and after tomorrow!

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4210 Dátum: 2011.12.28 09:32:30 »
Hát, a szervizlámpa ne világítson, mert sok és akár költséges oka lehet annak, ráadásul ki lehet törölni a hibakódot, amitől a lámpa kialszik egy időre (ha trükközik esetleg az eladó). Ilyenkor menni kell megint az autóval valamennyit, hogy ismét kigyulladjon. Ezt csak azért mondom, mert az egyik ok pl. lehet a katalizátor hibakódja, amit ha cserélni kell, akkor az egy 500 000 Ft körüli kaland lesz, ha nincs már garanciád az autóra (vagy használod világító szervizlámpával és sosem tudhatod, hogy esetleg más hibakód miatt világít-e vagy sem).

Vásárlás előtt vidd el az autót egy általános állapotfelmérésre egy Toyota márkaszervizbe, ez egy párezres tétel csak. Kapsz cserébe egy áttekintést az autóról, a futómű, fékek, állapotáról mért értékek feltüntetésével és az esetleges hibakódokról (szerviz függvényében 3500 - 5000 - 10000 Ft körül van egy ilyen vizsgálat).

Apropó: egy jó kis on-line katalógus, aki nem ismeri, érdemes elmenteni ezt a linket:

http://www.toyodiy.com/

Még két kiegészítés:
1. A vezetett szervizkönyv azért is fontos, mert van lehetőséged kb. 60 eFt-ért újabb 1 évet vásárolni a lejárt garanciás autóra. Erre szintén csak állapotfelmérést követően van lehetőséged, ha a Toyota számára "hiteles" az autó szervizkönyvében látható pecsét és az autó tényleges állapota. Több autó elvérzett nálam ezen a ponton (és volt egy olyan is, ami a valószínűleg hamis szervizkönyvön vérzett el állapotfelmérés nélkül), amikor még keresgéltem.

2. Amikor elviszed állapotfelmérésre, mérd körbe az autót rétegmérővel (kérd el). Ezt a szerviz is elvégzi az állapotfelmérés során, de saját érdekedben te is nézd át alaposan. 80-150 közötti értékek normálisnak tekinthetők, 200-400 körüli érték apróbb sérülés/horzsolás miatt végzett újra/összefújásra utal, az ennél magasabb vagy 1000 mikron fölött már komolyabb gyűrődés miatt lehetett a javítás.

Ez az autó pl. egy kívül-belül gyönyörű 2009 januári autó volt kb. 43000 km-rel, de az A oszlop és a sárvédő környékén sérült volt, amit igényesen javítottak. A mért értékeket látod a csatolt képen.

http://www.kephost.com/images4/2011/12/28/o74lxk1xgn7jco9ooq1h.jpg
 
Ez egy másik, ami kívül-belül szintén makulátlan ~2.5 éves autó volt, 90-120 mikron közötti fényezéssel egyenletesen mindenhol, kivéve a sárgával bekarikázott terület: ott 700-900 mikron körüli értékek voltak, ott kaphatott egy nagyobbat. Ettől függetlenül megvettük volna, de mire mentünk volna érte, elvitték az orrunk elől.

http://www.kephost.com/images4/2011/12/28/8b6kvgja1ssgl32y0h2n.jpg

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4211 Dátum: 2011.12.28 11:47:48 »
Én pl. ezt venném meg, persze szigorúan nettóban, okosan  :whistling:
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=154701173
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4212 Dátum: 2011.12.28 21:05:21 »
Sajnos az élet igazolja a korábban írottakat.
Ócsóé itthoni jó Prius-t venni nagyon nem lehet kevés km-vel....
Plána nem 2007-est 3 mikulás alatt, hiszen a 4 éves példánynak még Németországban is megkérik az árát.
A netto-ban elhozásra kíváncsi lennék, bár lehet egy-két kerekedő- tud még ügyeskedni, de aki nincs a tűz közelében, annak nem tudom okos-e bárkiben is megbízni....lévén ugye ilyenkor cégre veszik az autót, továbbá senki sem csinálja ingyen a cuccot.... 300e-ért meg nem biztos, hogy érdemes rizikózni, persze mindenki maga tudja.

A történet amúgy ott bukik, hogy a delikvens hitelre próbál autót venni....szal a külföldi vásárlás macerás...
Max előre kölcsönkér, majd jelzálog a kocsira és úgy már megy a hitel...

Amúgy én is rétegmérővel rohangáltam, mikor kocsit vettem, és valóban
90-120 mikron, és nem több, ennyi a gyári réteg.
Arról már vitatkoznék, mit is jelent a 400 mikron, profi festő tud ennél jóval vékonyabbat is fújni, amúgy az én mérőm 500 mikron után kiakadt, lévén afölött már nem nagyon van értelme fújni.
Normális műhely nem fúj  500 fölé.....az 1000 meg már igazi gittbomba... :D

A téma továbbra is marad, brief lekér... ennyi, ott lesz minden, plusz faxon a szervízkönyv km állásait.
Egy kis kedvesség, és az említett szervíz igazolja nyomban bukik-e a szervízkönyv, vagy sem....

Én nem bíznék ma már senkiben sem elsőre, jobb ha az ember magának jár utána, mert utána nincs ***..
Auris HSD TS 2015.12

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4213 Dátum: 2011.12.28 21:11:45 »
Esetleg a fent említett autón árulkodó jel lehet az említett Michelin 80%-os gumi DOT száma, ha a szervízkönyv nem buktatja be, a réteg igazsi.... :yes: és a gumi 1-2 hónappal a forgalomba hozatal előtti, akkor az jó gép lössz..
Auris HSD TS 2015.12

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4214 Dátum: 2011.12.28 21:20:11 »
Amúgy Németoban pont most van a legjobb időszak jó kocsit kifogni, mivel ilyenkor dec. és március között még a pórnépek is ritkábban mennek nepperkedni, könnyebb jó autót kifogni, mint ha bejön a tavasz....
Persze szigorúan csak saját tapasztalat, szvsz...és nem okoskodás...
Auris HSD TS 2015.12