Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3351713 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4065 Dátum: 2011.12.04 19:45:58 »
Ugyanígy, le kell feszegetni.  :)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4066 Dátum: 2011.12.04 19:47:22 »
-Erről jut eszembe... rendszámtábla világítás izzót milyen ügyeskedéssel kell cserélni?

Egy konstrukciós baki miatt sajnos csak a csomagtérajtóval együtt lehet cserélni.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4067 Dátum: 2011.12.04 20:01:01 »
HŰŰ, de beindultunk!! :clap:
Köszönöm a kamera beszerelési infókat.
-Nem merem a csomagtér ajtókárpitot le"feszíteni", -annyira feszesen tartja a patent sor, hogy megnézzem van-e egyáltalán camera csatlakozás.
-Erről jut eszembe... rendszámtábla világítás izzót milyen ügyeskedéssel kell cserélni?
Egyszerűen le tudod pattintani (megtettem párszor) alatta van a foglalat amit csak megforgatsz és cseréled az izzót. Ha pesti vagy, segítek szívesen.

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4068 Dátum: 2011.12.04 21:59:38 »
Csatlakozom! Majd 200ezerrel adtam el az enyémet és kutya baja sem volt...
Az egyedüli amiért érdemes tudni h valójában mennyi van benne, az a kötelező karbantartás miatt lehet érdekes, de a Prius igen tartós konstrukció :hug:
Én is csatlakozom, bár más a típus: volt egy 6 éves COV, amiben valós 105ezer km van - még most is hirdetik, - nem vettem meg. Megvettem viszont egy másikat, ami 3 éves létére már 180ezret futott, de ez motorikusan sokkal jobb állapotú.
music     

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4069 Dátum: 2011.12.04 23:49:22 »
HŰŰ, de beindultunk!! :clap:
Köszönöm a kamera beszerelési infókat.
-Nem merem a csomagtér ajtókárpitot le"feszíteni", -annyira feszesen tartja a patent sor, hogy megnézzem van-e egyáltalán camera csatlakozás.
-Erről jut eszembe... rendszámtábla világítás izzót milyen ügyeskedéssel kell cserélni?
Ha eredetileg nem volt kamera az autóban akkor nem lesz ott semmilyen csatlakozás. Elölről kell oda vezetni a szükséges kábeleket a kijelzőtől.

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4070 Dátum: 2011.12.04 23:58:02 »
Ha eredetileg nem volt kamera az autóban akkor nem lesz ott semmilyen csatlakozás. Elölről kell oda vezetni a szükséges kábeleket a kijelzőtől.
KÁÁR !! :cry: Azé thx.
Üdv!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4071 Dátum: 2011.12.05 07:18:57 »
KÁÁR !! :cry: Azé thx.
Ne aggódj, a cam-et kábellel együtt adják, nemrég volt fent egy ilyen "azexpresszen" is 15k körül. :yes:
Today, tomorrow and after tomorrow!

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4072 Dátum: 2011.12.05 07:42:38 »
Sziasztok!
Amit az expresszben hirdettek(nek) az nem jó a Priusba (2008/8), mert Pal rendszerű, és ha beszereled, takarásban van a kamera, magyarul a fél kép takarva van. Nekem ez volt az első próbálkozásom! Jelenleg is meg van a kamera, a szekrényben! Pal rendszer esetén a kép szellemképes fekete-fehér, és élvezhetetlen. Az E-Bay-en árulnak kifejezetten használható kamerát, 20-30 Euró között, és csak az NTSC-t szabad megvenni. A képe színes, és teljesen használható! Viszont a kamerát dönteni kell (10 fok), mert különben csak a kocsitól való 1m távolságot látja.         
Üdv!
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4073 Dátum: 2011.12.05 07:44:39 »
Más téma:
Nem tudom nálatok is így van-e, de ha mondjuk beállítom a fűtést manuálisan 20 fokra és hosszabb távon megyek akkor úgy vettem észre, hogy egy ideig elég meleget nyom, majd némi idő elteltével (~10-20 perc) hűvösebbet kezd fújni (pedig nem "auto" álláson van és a klíma is ki van kapcsolva). Ha továbbra is melegnek akarom érezni a fújt levegőt, akkor olyan 2-3 fokot feljebb kell állítanom a fűtést. Hm?  :hmmmm:

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4074 Dátum: 2011.12.05 09:26:46 »
Azért van ez, mert ezzel a klímával nincs olyan, hogy teljesen manuális. Beállíthatod kézzel a fúvókákat is és a propeller teljesítményét is, de attól még az automatika megpróbálja tartani a beállított hőfokot. Azaz ha eléri a 20-at, akkor visszaveszi a melegvizet. Az Auto visszajelzés csak azt jelenti, hogy mindent automatikusan csinál, kivéve az A/C kapcsoló. Azzal eldöntheted, hogy szükség esetén menjen e a kompresszor vagy ne.
Igazából 3 db Auto gombnak kellene lenni, hogy teljesen érthető legyen a működés, 1 a fúvókák mellé az Off gomb helyett, 1 a propellerhez és a mostani "Full Auto".

Ha mindig meleg levegőt kívánsz, akkor folyamatosan emelned kell a hőfokot, de akkor meg fog nőni a fogyi és egyszercsak meleged lesz. :)

Ma reggel csoda fogyasztást produkált a verda. 10 fok volt (klíma 21-en, Budapest, Keresztúr-Corvin tér) és az oszlop diagramon a legtöbb oszlop közelebb volt a 2.5-höz, mint az 5-höz. :cool2:

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4075 Dátum: 2011.12.05 09:28:49 »
Sziasztok!
Amit az expresszben hirdettek(nek) az nem jó a Priusba (2008/8), mert Pal rendszerű, és ha beszereled, takarásban van a kamera, magyarul a fél kép takarva van. Nekem ez volt az első próbálkozásom! Jelenleg is meg van a kamera, a szekrényben! Pal rendszer esetén a kép szellemképes fekete-fehér, és élvezhetetlen. Az E-Bay-en árulnak kifejezetten használható kamerát, 20-30 Euró között, és csak az NTSC-t szabad megvenni. A képe színes, és teljesen használható! Viszont a kamerát dönteni kell (10 fok), mert különben csak a kocsitól való 1m távolságot látja.         
Üdv!
Ha a gyárit veszed meg hozzá az sem jó?
Today, tomorrow and after tomorrow!

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4076 Dátum: 2011.12.05 10:53:09 »
Szia!
A gyári a legjobb, ha meg tudod fizetni!
Üdv!
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4077 Dátum: 2011.12.05 11:20:16 »
Szia!
A gyári a legjobb, ha meg tudod fizetni!
Üdv!
ok, csak abból is lehet PAL/NTSC és EU-s-hoz nyilván nem jó az NTSC szabványos..
Today, tomorrow and after tomorrow!

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4078 Dátum: 2011.12.05 11:35:09 »
Szia!
Ha gyárit veszel, azt úgyis a Toyota szervizben szerelik be mivel a kábelezést is ők végzik, nyilván ők tudják, hogy a fedélzeti egységhez melyik való. Az én másokkal egyeztetett tapasztalatom+ internet: NTSC javasol.
A kínai kamerákat a szerviz nem vállalja!
Üdv!
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4079 Dátum: 2011.12.05 12:58:38 »
Szia!
Ha gyárit veszel, azt úgyis a Toyota szervizben szerelik be mivel a kábelezést is ők végzik, nyilván ők tudják, hogy a fedélzeti egységhez melyik való. Az én másokkal egyeztetett tapasztalatom+ internet: NTSC javasol.
A kínai kamerákat a szerviz nem vállalja!
Üdv!
OFF: 80-as évek vége ötlik fel bennem: a kintről behozott cuccok áthangolása :D ON
Today, tomorrow and after tomorrow!