Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3351859 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4035 Dátum: 2011.12.03 23:15:09 »
A felni gyári, mindannyiunknak ilyen van, csak hiányzik a dísztárcsa róla (akárcsak nekem). Én inkább a jobban felszerelt régebbit venném, mint a ráncfelvarrott fapadosat, de a valós előélet lenne nálam a vízválasztó. Amelyiket jobban le tudod informálni, azt vedd!
A faceliftesnek jobb a műszerfal anyaga, meg a kijelzője, van rajta 3,5-es jack audio bemenet, de egyébként ugyanaz, mint az előző.

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4036 Dátum: 2011.12.04 00:29:15 »
A frissebb kiadásút láttam Vácon, korrektnek tűnik, emlékeim szerint behozott gk, ami nekem mindig gyanús egy kicsit. Ezért kerestem olyan Priust ami Mo. új forg helyezésű. Úgy tudom 2008 tól az elektronikus szervízkönyv adatai minden márkakereskedésben lekérhetők. Ez is támpont. A 2006-os viszont tulajdonosi eladás, számomra első érzésre bizalomgerjesztőbb a kora ellenére is. Azt én nem tudom, hogy a faceliftes technikai megoldásokban miben más...ha egyáltalán más...de szép darabnak tűnik. Megnézném közelről is a helyedben. Ha most csak ez a kettő lenne a választékban én a 2006 -os BP-i 11kerületit vinném.
Ahogy nekem is itt írták, a többi: kompromisszum
Ügyesen, türelmesen.
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.04 00:32:22 írta lfarkas »
Üdv!

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4037 Dátum: 2011.12.04 00:40:19 »
Fiúk!
-Szerintetek a négygombos multi kijelző lecserélhető a 7 gombosra?
-Utólag beszerelhető a gyári tolatókamera? A 4 gomboshoz.
Üdv!

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4038 Dátum: 2011.12.04 03:22:04 »
Fiúk!
-Utólag beszerelhető a gyári tolatókamera? A 4 gomboshoz.

Ezen az oldalon http://mitoyotaprius.webcindario.com/descarga.php van néhány pdf amiben a kamera utólagos beszerelését írják le, az egyikben éppen egy 4 gombos kijelzőt látok a fotón.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4039 Dátum: 2011.12.04 03:26:52 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_sol_97.000_km-5322424 
erről mi a szakértők véleménye?

Ez az autó már tavasszal is ott állt ebben a kereskedésben. Szerintem nem véletlen, hogy eddig senki nem csapott le rá.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4040 Dátum: 2011.12.04 03:32:38 »
Most hogy hirtelen kettőt is hozzászóltam, és megtörtem a read only módomat, szeretnék üdvözölni minden Priusos sorstársat. :)
Két hónapja vagyok egynek én is boldog gazdája, eddig teljes megelégedéssel, és remélem ez a jövőben sem fog változni.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4041 Dátum: 2011.12.04 08:16:59 »
Üdv, néked, sok-sok elégedett kilómétert a kocsiddal!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4042 Dátum: 2011.12.04 08:23:40 »
Sziasztok!
Elnézést, előbb nyomtam a gombot!
Nekem négygombos van, és utólag beszereltettem a kamerát (2008/8). NTSC kamera kell hozzá. Jelenleg a másik fórumon árulnak egyet, amit én hozattam be a kollégának. Megjegyzem , a spanyol oldalon is látható, hogy meg kell dönteni, hogy többet lásson.
Nálam remek kiegészítő.
Üdv!

Kiszedtem az üres Hsz-edet. Trotter.  :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.04 08:25:12 írta Trotter66 »
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4043 Dátum: 2011.12.04 09:43:59 »
Üdvözletem mindenkinek!

Prius II vásárlás előtt állok, az itteni fórum úgy 100 oldalát sikerült pár nap alatt végigolvasnom  :yawn:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_sol_97.000_km-5322424 
erről mi a szakértők véleménye? A felni nekem gyanús, de lehet, hogy a gyári csak dísztárcsa nélkül.
A 30e/év futás akár reális is lehet. Faceliftes, viszont navi és BT nélkül.

Illetve van még ezen kívül egy 2006-os Facelift előtti, Navis, BT-os, kicsi olcsóbban, 91e Km-rel.

Mi szólna igazán a Faceliftes mellett? Azon kívül hogy a hibrid részre több a gari?
Nálam feketelistás az adott kereskedés egy korábbi fehér Prius miatt ami csak 60ezret ment, de már szakadt volt a könyöklő huzata, ráadásul 30-40-es festékvastagság volt rajta ami még egy fehér színnél is érdekes...
Ettől függetlenül lehet h jó az autó csak itthon neppernél ezt a mondatot Prius esetén ritkán fogod hallani tőlem....
Az olcsóbbikat be tudod linkelni?
Today, tomorrow and after tomorrow!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4044 Dátum: 2011.12.04 10:02:12 »
Sziasztok!
Elnézést, előbb nyomtam a gombot!
Nekem négygombos van, és utólag beszereltettem a kamerát (2008/8). NTSC kamera kell hozzá. Jelenleg a másik fórumon árulnak egyet, amit én hozattam be a kollégának. Megjegyzem , a spanyol oldalon is látható, hogy meg kell dönteni, hogy többet lásson.
Nálam remek kiegészítő.
Üdv!

Kiszedtem az üres Hsz-edet. Trotter.  :flowers:
Hmm ez nekem új, bár látom neked facelift-es van. Én annak idején az enyémbe (2005) akartam beleraktni, de abba nem lehetett megfelelő csatlakozó híján. Bár az NTSC-s dolog magyarázat lehet erre, mert próbáltam én is olyan USA modellt amiben kamera volt, de navi nem (legalábbis nem emlékszem rá), bár a gyári navi minőségét nem nehéz überelni...
Örülök, hogy megoldható ez a "probléma" is.
Today, tomorrow and after tomorrow!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4045 Dátum: 2011.12.04 11:54:09 »
Az új Prius cartarsaknak üzenem, hogy szívesen fogadnánk a népítéletüket a kocsikról, akár itt akár a totalcar népítéletében.

Bagor

  • Vendég
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4046 Dátum: 2011.12.04 13:07:30 »
Köszönöm a gyors válaszokat!
A váci autó akkor több szempontból is felejtős: az eladó sem a legmegbízhatóbb, ha kamus Prius volt már nála idén, és ennyiért egy elég jó 3éves Prius nem állna ott tavasz óta.
A másik kocsit is Belgiumból hozták még tavasszal, de legalább magáncélra - a tulaj itthon nem talált magának megfelelőt.
Erről van egyébként szó: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_jbl_navi_2006_tulajdonostol.serulesmentes-5296543

Egy német fórumon egyébként annyit találtam a Facelift előnyeiről, hogy szebb anyagok, jobb zajszigetelés, alacsonyabb gördülési zaj, simább rugózás, direktebb kormányzás, MP3-as rádió bemenettel, a SOL kiviteltől pedig IPA is. Mondjuk ez utóbbi a legkevésbé fontos, de a többi között lehetnek hasznosak.
A 2006-ost szerdán viszem szervízbe, ott meglátjuk, mit dob a gép...

Bagor

  • Vendég
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4047 Dátum: 2011.12.04 13:12:20 »
azt mondjuk nem teljesen vágom, hogy a váci kereskedés hogyan tud trükközni a Km-rel egy mondjuk Németországból behozott elektronikus szervízkönyves autó esetében?
Mert az eléggé valószínűtlen, hogy ott kint még elvitték egy 90ezres szervízre, aztán futott még 60 ezret Németországban úgy, hogy közben egy bejegyzés sem történt volna.
Azt meg a váci kereskedő is írja, hogy leinformálható, tehát számít rá, hogy mindenki lekérdezi. És a 3évhez reális is lehet a Km állás.

Max arra tudok gondolni, hogy nem csak a motorházteteje volt törött, csak a többi elemcsere és fényezés belefér a gyári rétegvastagságba, és talán nem szúrod ki...

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4048 Dátum: 2011.12.04 14:18:09 »
Az igaz, hogy a Toyota 2008-tól vezette be az elektronikus szerviz könyvet, de a II-es Priushoz nem. Azokkal még lehet trükközni és sajnos csinálják is keményen.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4049 Dátum: 2011.12.04 14:57:19 »
Köszönöm a gyors válaszokat!
A váci autó akkor több szempontból is felejtős: az eladó sem a legmegbízhatóbb, ha kamus Prius volt már nála idén, és ennyiért egy elég jó 3éves Prius nem állna ott tavasz óta.
A másik kocsit is Belgiumból hozták még tavasszal, de legalább magáncélra - a tulaj itthon nem talált magának megfelelőt.
Erről van egyébként szó: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_jbl_navi_2006_tulajdonostol.serulesmentes-5296543

Egy német fórumon egyébként annyit találtam a Facelift előnyeiről, hogy szebb anyagok, jobb zajszigetelés, alacsonyabb gördülési zaj, simább rugózás, direktebb kormányzás, MP3-as rádió bemenettel, a SOL kiviteltől pedig IPA is. Mondjuk ez utóbbi a legkevésbé fontos, de a többi között lehetnek hasznosak.
A 2006-ost szerdán viszem szervízbe, ott meglátjuk, mit dob a gép...

Ezt a kocsit most informáltam le egy ismerősömnek, nem stimmel benne a km. Már bőven 100 fölött is járt.