Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3352039 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3525 Dátum: 2011.07.07 10:11:17 »
Leszilaci azt mondta szél nélkül még mínusz fél liter lett volna.  :whistling:
+kikapcsolt klímával :tt2:

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3526 Dátum: 2011.07.07 10:43:05 »
No igen.  :hug:
De mégiscsak a kocsi van értem..  :whistling:

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3527 Dátum: 2011.07.07 20:42:04 »
Leszilaci azt mondta szél nélkül még mínusz fél liter lett volna.  :whistling:
+kikapcsolt klímával :tt2:
ez (főleg) országúton nem igazán jelent sokat, az ismert hajtási megoldás/táplálási mód miatt.
Mellesleg tapasztalataim szerint pályán vhol a 110-es cirkálósebesség környékén szinte mindig 5 alatt van a fogyi akár 1 v. több személlyel esetleg cuccokkal mész
Today, tomorrow and after tomorrow!

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3528 Dátum: 2011.07.08 09:49:50 »
ha fúj a szél(oldal, szembe), többet fogyaszt. (légellenállás megnő)
ha elektromos fogyasztó működik, több üzemanyag fogy. (az elektromos áramot is elő kell állítani, és a klíma elég sokat igényel. általában kevés hozzá a fékezésből-motorfékből visszanyert energia, hacsak nem a csomolungmáról ereszkedünk lefelé :D )

és teljesen mindegy,h 60-nal vagy 90-nel, vagy 130-cal közlekedsz, esetleg az arányok lesznek másak, de (negatív)hatással van az átlagfogyasztásra mindenkor: lehet,h nem fél litert, hanem csak 4, vagy 3 decit jelent, ez legfőképpen a széltől függ.
szerintem.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3529 Dátum: 2011.07.08 11:15:05 »
De a Prius III napelemes napfényteteje ezt a fölös energia fogyasztást már kiküszöbölte, nem? Vagy az csak a napon való állásra termel elegendő kraftot? Amúgy, az egy tök jó és hasznos találmány, beletehetnék több autóba is, nem csak a (Priuson kívüli) luxus autókba... Ha már 4-5 perces folyamatos működésre elegendő energiát össze tud gyűjteni, már megéri...  :otlet:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3530 Dátum: 2011.07.08 11:19:57 »
De a Prius III napelemes napfényteteje ezt a fölös energia fogyasztást már kiküszöbölte, nem? Vagy az csak a napon való állásra termel elegendő kraftot? Amúgy, az egy tök jó és hasznos találmány, beletehetnék több autóba is, nem csak a (Priuson kívüli) luxus autókba... Ha már 4-5 perces folyamatos működésre elegendő energiát össze tud gyűjteni, már megéri...  :otlet:
csak nemigen van olyan ember aki kifizeti az irtózatos felárát...

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3531 Dátum: 2011.07.08 11:22:59 »
De a Prius III napelemes napfényteteje ezt a fölös energia fogyasztást már kiküszöbölte, nem? Vagy az csak a napon való állásra termel elegendő kraftot? Amúgy, az egy tök jó és hasznos találmány, beletehetnék több autóba is, nem csak a (Priuson kívüli) luxus autókba... Ha már 4-5 perces folyamatos működésre elegendő energiát össze tud gyűjteni, már megéri...  :otlet:

Nem. Teljesen mindegy, hogy honnét termelt energiát használsz el a klímára, hiszen azt fordíthatnád az autó hajtására is és akkor kevesebbet enne. Az viszont kétségtelen, hogy az elektromos klímának valamivel jobb a hatásfoka, ezért alig dobja meg a fogyasztást. De mindenképp többletfogyasztást okoz.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3532 Dátum: 2011.07.08 11:29:42 »
De a Prius III napelemes napfényteteje ezt a fölös energia fogyasztást már kiküszöbölte, nem? Vagy az csak a napon való állásra termel elegendő kraftot? Amúgy, az egy tök jó és hasznos találmány, beletehetnék több autóba is, nem csak a (Priuson kívüli) luxus autókba... Ha már 4-5 perces folyamatos működésre elegendő energiát össze tud gyűjteni, már megéri...  :otlet:
csak nemigen van olyan ember aki kifizeti az irtózatos felárát...
Szerintem már dolgoznak azon a technológián, ami ezt elérhetővé tenné a rendszert az "átlag vásárlók" számára is. Legalábbis, szeretném ezt hinni...  :innocent:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3533 Dátum: 2011.07.08 11:30:26 »
De a Prius III napelemes napfényteteje ezt a fölös energia fogyasztást már kiküszöbölte, nem? Vagy az csak a napon való állásra termel elegendő kraftot? Amúgy, az egy tök jó és hasznos találmány, beletehetnék több autóba is, nem csak a (Priuson kívüli) luxus autókba... Ha már 4-5 perces folyamatos működésre elegendő energiát össze tud gyűjteni, már megéri...  :otlet:

Nem. Teljesen mindegy, hogy honnét termelt energiát használsz el a klímára, hiszen azt fordíthatnád az autó hajtására is és akkor kevesebbet enne. Az viszont kétségtelen, hogy az elektromos klímának valamivel jobb a hatásfoka, ezért alig dobja meg a fogyasztást. De mindenképp többletfogyasztást okoz.
Igen, valami ilyesmire gondolok én is, hogy kevésbé veszi igénybe a motort a klíma használata ezzel a megoldással. Többletfogyasztást, meg persze, hogy okoz (még), de lehet, hogy nem 3-4 decit átlagban, hanem csak 1-2-t változatlan használat mellett. És ez már baráti kompromisszum...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3534 Dátum: 2011.07.08 11:33:46 »
Sajna Prius III-ban is csak a legmagasabb felszereltségben van benne a napfénytetővel kombinált szellőztetés.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3535 Dátum: 2011.07.08 12:52:47 »
De a Prius III napelemes napfényteteje ezt a fölös energia fogyasztást már kiküszöbölte, nem? Vagy az csak a napon való állásra termel elegendő kraftot? Amúgy, az egy tök jó és hasznos találmány, beletehetnék több autóba is, nem csak a (Priuson kívüli) luxus autókba... Ha már 4-5 perces folyamatos működésre elegendő energiát össze tud gyűjteni, már megéri...  :otlet:

Nem. Teljesen mindegy, hogy honnét termelt energiát használsz el a klímára, hiszen azt fordíthatnád az autó hajtására is és akkor kevesebbet enne. Az viszont kétségtelen, hogy az elektromos klímának valamivel jobb a hatásfoka, ezért alig dobja meg a fogyasztást. De mindenképp többletfogyasztást okoz.
Kétségtelen, viszont egy autópályatempónál átlagban sokkalta többet/folyamatosan/ dolgozik a benzinmotor is biztosítva ezzel az akku mindenkori töltöttségét, míg városban sokkalta többet trolizol, így a bekapcsolt fogyasztó hamarabb le is meríti azt.
Today, tomorrow and after tomorrow!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3536 Dátum: 2011.07.08 18:32:41 »
Nos, én éppen azt mondtam pár hozzászólással ez előtt, hogy nem igazán mérhető a klímás fogyasztás többlete. Legalábbis a hagyományos rendszerekhez képest elenyésző.
Jó párszor mentem már pestre gyakorlatilag ugyan úgy, tempomat 110 stb, egyedül a külső hőmérséklet volt a különbség, meg az, hogy ventilátor szellőztetett, vagy a klíma is ment. Ha van is eltérés (nekem nem volt!) 0,1-0,2 l/100 km alatti!
Az még okozhat talán különbséget, hogy ki, mennyire szereti lehűteni a kocsit. Nekem, ha nincs tűző nap (nem izzik az arcom a műszerfalról sugárzó hőtől) akkor 24-es állás is kellemes, ha izzik minden, akkor a 22 a nyerő.
Véleményem szerint azért is kisebb a villanymotor rendszer energia igénye, mert itt nincs kompresszor kapcsolgatás, vagy sűrítés módosítás, hanem egyszerűen a klíma kompresszort meghajtó villanymotor fordulatával szabályozzák a hűtést. Illetve én sokat használom a benti keringtetést, hiszen a már lehűtött levegőnek kevesebb energiára van szüksége, hogy tovább hűtsük. Csak néha váltok kintire 3-5 percre, hogy átcserélődjön a levegő.

Itt kérdezném meg:
Sokszor használom az "auto" szellőztetést, de klíma nélkül (ekkor 19re van állítva, azt próbálja tartani, de klíma nélkül, ez remekül működik, amíg nem hosszú távon, vagy 25 alatti a hőmérséklet). Hiszen rövid távon nincs értelme klímázni. Viszont érdekes, hogy ilyenkor a HI előtti fokozat  a maximális ventilátor fokozat. Nektek is így van?
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.08 18:36:55 írta b.c. »

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3537 Dátum: 2011.07.08 19:48:09 »
Nos, én éppen azt mondtam pár hozzászólással ez előtt, hogy nem igazán mérhető a klímás fogyasztás többlete. Legalábbis a hagyományos rendszerekhez képest elenyésző.
Jó párszor mentem már pestre gyakorlatilag ugyan úgy, tempomat 110 stb, egyedül a külső hőmérséklet volt a különbség, meg az, hogy ventilátor szellőztetett, vagy a klíma is ment. Ha van is eltérés (nekem nem volt!) 0,1-0,2 l/100 km alatti!
Az még okozhat talán különbséget, hogy ki, mennyire szereti lehűteni a kocsit. Nekem, ha nincs tűző nap (nem izzik az arcom a műszerfalról sugárzó hőtől) akkor 24-es állás is kellemes, ha izzik minden, akkor a 22 a nyerő.
Véleményem szerint azért is kisebb a villanymotor rendszer energia igénye, mert itt nincs kompresszor kapcsolgatás, vagy sűrítés módosítás, hanem egyszerűen a klíma kompresszort meghajtó villanymotor fordulatával szabályozzák a hűtést. Illetve én sokat használom a benti keringtetést, hiszen a már lehűtött levegőnek kevesebb energiára van szüksége, hogy tovább hűtsük. Csak néha váltok kintire 3-5 percre, hogy átcserélődjön a levegő.

Itt kérdezném meg:
Sokszor használom az "auto" szellőztetést, de klíma nélkül (ekkor 19re van állítva, azt próbálja tartani, de klíma nélkül, ez remekül működik, amíg nem hosszú távon, vagy 25 alatti a hőmérséklet). Hiszen rövid távon nincs értelme klímázni. Viszont érdekes, hogy ilyenkor a HI előtti fokozat  a maximális ventilátor fokozat. Nektek is így van?
na ezt én még nem próbáltam, az előtte lévőkkel egyetértek!
Today, tomorrow and after tomorrow!

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3538 Dátum: 2011.07.08 20:14:07 »
Nekem is az a tapasztalatom, hogy gyakorlatilag nem mérhető a klíma fogyasztásnövelő hatása, mert a többi tényezőtől sokkal jobban függ a fogyasztás. Ez persze nem jelenti azt, hogy a klíma magától menne, nem fogyasztana energiát, csak azt, hogy elég takarékos.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3539 Dátum: 2011.07.09 07:41:31 »
Reggelt Gyerekek.
Megy ma valaki a kakucsringre a toyota találkozóra?