Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3351867 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2805 Dátum: 2011.02.18 09:53:24 »
A villogó szintjelzővel megtehető táv akkor úgy látszik szintén elég jó ráhagyással működik ebben a Toyotában is.

Ez tapasztalatom szerint nem így van. Ha villogó első csíkkal állok be a kútra, eddig még mindig 42l felett tankoltam (kattanásig). Szóval ha villog, irány a legközelebbi kút. Szvsz.

Miért mondod, hogy biztosan nem így van?
Honnan tudod, hogy a villogó lámpánál mennyi van még a tankban? Persze, amit még a rendszer fel tud használni. Sehonnan.
Irreális esetben azt is meg lehetne csinálni, hogy a fél tanknál üreset mutat, nem? Ekkor van fél tanknyi "biztonsági tartalék".
No én ilyet feltételeztem csak más arányokkal.
Ezek az emberek meg épen ezt a határt feszegetik. Így derült ki, hogy annak ellenére, hogy nem ajánlott ennyire kevés üzemanyaggal használni, de az tény, hogy nem 45 l a tank valós térfogata.

 

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2806 Dátum: 2011.02.18 10:00:13 »
Miért mondod, hogy biztosan nem így van?

Mert tapasztalataim szerint nincs akkora ráhagyás, mint a többi Toyotában (a villogás kezdetekor kb. 4l lehet a tankban és nem 10+, mint pl. egy Corollában). Ennyit állítok, nem többet.

A tank túlpumpálása meg engem nem nagyon izgat (nem is mondtam semmit azzal kapcsolatban), a kb. 900km-es hatótávval elégedett vagyok.

T.Pi-eM

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 135
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2807 Dátum: 2011.02.18 10:26:39 »
900km-es hatótávval elégedett vagyok.

Hát ezt nem értem :hmmmm:
Az asszony ne hajt eszeveszett módon, de Ő általában ugy 730 km hatótávot hoz ki 40-42 lityi
naftából. Igaz, kb 60%-át pályán teszi meg. Most ez rossz, vagy megfelő?
Prius II. 2008

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2808 Dátum: 2011.02.18 10:37:42 »
Miért mondod, hogy biztosan nem így van?

Mert tapasztalataim szerint nincs akkora ráhagyás, mint a többi Toyotában (a villogás kezdetekor kb. 4l lehet a tankban és nem 10+, mint pl. egy Corollában). Ennyit állítok, nem többet.

A tank túlpumpálása meg engem nem nagyon izgat (nem is mondtam semmit azzal kapcsolatban), a kb. 900km-es hatótávval elégedett vagyok.

De honnan tudod, hogy annyi lehet benne? Onnan, hogy feltételezed, hogy 45 l a tartály térfogata. De éppen ez az, hogy attól több, amikor a mutató üreset mutat, villogni kezd, akkor 42 litert tudsz visszatölteni. De ez nem jelenti azt, hogy maga a tartály is 45 liter. Ez csak azt jelenti, hogy az X térfogatú tartály felső 43-45 literét használod!!!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2809 Dátum: 2011.02.18 10:41:22 »
Én, meg gondoltam egyet és előkészítettem a laptopom úti DVD-nek.
Ügyes 5let, lehet én is kipróbálom! Elmeséled, hogy miként kötötted rá a laptop fülhallgató (?) kimenetét a gyári hifire?Esetleg képek erről?
A rádió AUX jelű kölső bemenetét kell használni, ez a könyöklőben van. Hagyományos kis jack dugós kábel kell hozzá, aminek mindkét vége ilyen. Nem tudom a méretét  pontosan(másfeles talán), de ugyanaz, mint a fülhallgató kimenet a laptopon, MP3 lejátszón stb.
Persze hosszútávon kell az is, hogy a laptophoz legyen szivargyújtós töltő!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2810 Dátum: 2011.02.18 10:43:57 »
Azt gondolom tudjátok, hogy hivatalosan a prius tankja 45 l, illetve azt hogy elég speciális tankja, vagy inkább üzemanyag rendszere van. Van egy külső fém tank, azon belül egy gumi tartály, ami a benne lévő benzinnel együtt igyekszik változtatni a térfogatát. Teszi ezt azért, hogy az üzemanyag minél kisebb felületen érintkezzen a tartályban lévő levegővel ezzel is csökkentve  a párolgást.
Erdekes egy megoldas.  :hmmmm: Ez mennyire biztos, hogy a parolgas csokkentesere van ez kitalalva? Mert normalis tankok eseten sem parolog el szamottevo benzinmennyiseg. Erdemes lenne par ml (de lehet meg annyi se) miatt ilyen tankot csinalni?  :hmmmm:
(En egy elonyet latok: telen nem valik ki viz a hideg tank belso falan)

Erre csak azt mondom, amit a gyári leírásokban olvastam. Ott erre hivatkoztak. De a rendszer jóságát, felesleges túlbonyolítottságát jelzi, hogy a PIII-nak már hagyományos tartálya van. Szóval, jó ez biztosan arra, amire akarták, csak minek.
Másrészt igazad van a lecsapódó párától, meg "atomtámadástól " is véd, ahogy Szalacsi mondta anno!  :lol:

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2811 Dátum: 2011.02.18 11:17:40 »
A rádió AUX jelű kölső bemenetét kell használni, ez a könyöklőben van.
Jah, ezt a hajamra kenhetem, mert ráncfelvarrás előtti az enyém :(

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2812 Dátum: 2011.02.18 11:19:37 »
A rádió AUX jelű kölső bemenetét kell használni, ez a könyöklőben van. Hagyományos kis jack dugós kábel kell hozzá, aminek mindkét vége ilyen. Nem tudom a méretét  pontosan(másfeles talán), de ugyanaz, mint a fülhallgató kimenet a laptopon, MP3 lejátszón stb.
Persze hosszútávon kell az is, hogy a laptophoz legyen szivargyújtós töltő!
Szerintem 3.5-es sztereó jack. A laptopokon legalább is ilyen szokott lenni. (2.5-es, 3.5-es és 6.3-as a szokásos méret.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2813 Dátum: 2011.02.18 12:04:14 »
Hát ezt nem értem :hmmmm:
Az asszony ne hajt eszeveszett módon, de Ő általában ugy 730 km hatótávot hoz ki 40-42 lityi
naftából. Igaz, kb 60%-át pályán teszi meg. Most ez rossz, vagy megfelő?

A nagy átlag 5l körül alakul nálam, ez pedig 900km-es hatótávot jelent. Nyáron nyilván többet, télen meg kevesebbet. A pálya és az extrém rövid városi utak meg tudják dobni az tény.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2814 Dátum: 2011.02.18 12:07:12 »
De honnan tudod, hogy annyi lehet benne? Onnan, hogy feltételezed, hogy 45 l a tartály térfogata. De éppen ez az, hogy attól több, amikor a mutató üreset mutat, villogni kezd, akkor 42 litert tudsz visszatölteni. De ez nem jelenti azt, hogy maga a tartály is 45 liter. Ez csak azt jelenti, hogy az X térfogatú tartály felső 43-45 literét használod!!!

Ebben igazad van, de mivel sosem fogom csontra kiszárítani a tankot, tkp. érdektelen is, hogy a gyári 45l-es térfogat mennyire helytálló. Tehát számomra a PII virtuális tankmérete 43l, mert ennél többet még nem tankoltam bele. :) Az utolsó csík meg kb. 41l-nél kezd el villogni.

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2815 Dátum: 2011.02.18 12:18:51 »
A másik téma, merőben eltér az előzőtől.

...plussz kanna felhasználása nélkül asszem 58 l-t préseltek bele.

Ezzel aztán futnak 1400-1600 km-eket!

Nos, engem kiütött ez a dolog.

Ti  mit szóltok hozzá?  
Érdekes???   :eek:
58liter /1600km -> 3,6 l/100km
hááááááát....

szerintem gyenge :flowers:

T.Pi-eM

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 135
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2816 Dátum: 2011.02.18 13:49:59 »
Hát ezt nem értem :hmmmm:
Az asszony ne hajt eszeveszett módon, de Ő általában ugy 730 km hatótávot hoz ki 40-42 lityi
naftából. Igaz, kb 60%-át pályán teszi meg. Most ez rossz, vagy megfelő?

A nagy átlag 5l körül alakul nálam, ez pedig 900km-es hatótávot jelent. Nyáron nyilván többet, télen meg kevesebbet. A pálya és az extrém rövid városi utak meg tudják dobni az tény.


Akkor az átlag 5.7 lityi,akkor most igy télen nagyon is jó, világitás,állandó fütés...
Október elején, mikor még jó idők voltak, 4.8-5.1 között járt az assszony :D
Jöhetne már a jó idő :cool2:
Prius II. 2008

T.Pi-eM

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 135
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2817 Dátum: 2011.02.18 13:52:02 »
A rádió AUX jelű kölső bemenetét kell használni, ez a könyöklőben van.
Jah, ezt a hajamra kenhetem, mert ráncfelvarrás előtti az enyém :(

Az enyém már ráncfelvarrott, és még sincs benne... :nonono: :cry:
Prius II. 2008

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2818 Dátum: 2011.02.18 19:55:19 »
Ergo különösen fontos, hogy az ember ne tankolja agyig a kocsit, csak az első kattanásig...
Ez le van írva a kezelésijében?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2819 Dátum: 2011.02.18 19:59:41 »
b.c., ha jól értem a leírtakat, akkor az a helyzet, hogy a gyár 45 literben adja meg a tank űrtartalmát, miközben az valójában kb. 58 literes  :hmmmm: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )