Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3351859 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2535 Dátum: 2011.02.02 23:03:48 »
Szóval N-ből D-be lehet tenni, fék nélkül  :hmmmm: ? Ez elég fura. Más automata autókban nem így szokott lenni. Mert így ezek szerint akár egy véletlen kézmozdulatra is megindul előre az autó...  ::)

Nem tudom más márkánál hogy van, de a Toyotánál nem kell fék ahhoz, hogy N-ből D-be vagy R-be rakd!!! Én is furcsállom kicsit, de ha P-ből áthúzod D-be és mész egy kicsit, utána már N-D-R között szabad a váltogastás fék nélkül. Így van a hagyományos autómatánál és a Prius/Hibrid Aurisnál is.
MB C220cdi automatánál lehet fék nélkül N-ből D-be rakni.
Gabe 254.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2536 Dátum: 2011.02.03 06:56:16 »
Minden automata így működik. Csak a P-ből való kivételhez kell a fék!

Egyébként meg eddig azt tapasztaltam a D és R viszonyára, hogy csak a D-R relációban nem szereti, ha gurul a gép. Piskos nagyot torpan, úgyhogy egyszeri alkalom volt a  próba féllépés sebességgel. Fordítva eszi!!! Mondjuk egy parkolóból kiálláskor, egyből menet a D, szépen megfogja és mehet előre! :-)
 

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2537 Dátum: 2011.02.03 09:07:44 »
Én jellemzően N-nel állok, ha nem akar elgurulni. Ha "de", akkor P-vel. Illetve van még egy kivétel a P javára, ha le van merülve, mert N-ben nem töltődik ugye.


Tehát ezek szerint nem éri meg (fogyasztás szempontjából) menet közben kivenni N-be és hagyni gurulni, mivel akkor nem töltődnek az aksik annak ellenére, hogy lassul az autó? A 3-as Pirusnál is ez a helyzet?
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2538 Dátum: 2011.02.03 09:41:14 »
Én jellemzően N-nel állok, ha nem akar elgurulni. Ha "de", akkor P-vel. Illetve van még egy kivétel a P javára, ha le van merülve, mert N-ben nem töltődik ugye.


Tehát ezek szerint nem éri meg (fogyasztás szempontjából) menet közben kivenni N-be és hagyni gurulni, mivel akkor nem töltődnek az aksik annak ellenére, hogy lassul az autó? A 3-as Pirusnál is ez a helyzet?

Persze. Ez a hibrid rendszer adottsága.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2539 Dátum: 2011.02.03 12:39:33 »
Hogyan lehet azt a módot előcsalni, amikor ugyan a kocsi ki van kapcsolva, be is van zárva, de időnként bekapcsolja a benzinmotort, hogy töltse az akkut?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2540 Dátum: 2011.02.03 12:50:15 »
Bezárod az asszonyt.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2541 Dátum: 2011.02.03 14:03:49 »
Bezárod az asszonyt.
A Tsushóék megoldották ezt valahogy és nem volt velük az asszony kartárs.

T.Pi-eM

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 135
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2542 Dátum: 2011.02.03 14:13:54 »
Bezárod az asszonyt.
A Tsushóék megoldották ezt valahogy és nem volt velük az asszony kartárs.

Azt tudod,hogy oldották meg?
Prius II. 2008

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2543 Dátum: 2011.02.03 14:33:42 »
Hogyan lehet azt a módot előcsalni, amikor ugyan a kocsi ki van kapcsolva, be is van zárva, de időnként bekapcsolja a benzinmotort, hogy töltse az akkut?
a sima ready állapot éppen ilyen. Meg kel próbálni  kulccsal bezárni.
READY, P, kiszááll becsuk.

Én addig eljutottam már, hogy meg a motor, kiszálltam és otthagytam a kocsit. Szépen ketyegett, messziről figyeltem. Ez is érdekes.
Ezek szerint csak az indításhoz kéri a kulcsot. Ha már egyszer "ready", akkor viheti bárki?

Jut eszembe, miért is akarsz ilyet csinálni?

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2544 Dátum: 2011.02.03 14:54:07 »
Alapvetően nem akarok ilyet csinálni, csak kíváncsi vagyok mindenre amit ki lehet hozni a kocsiból.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2545 Dátum: 2011.02.03 15:42:02 »
Alapvetően nem akarok ilyet csinálni, csak kíváncsi vagyok mindenre amit ki lehet hozni a kocsiból.

Akkor a kisérletezésről. Nem tud valaki trükköt hogy AV módban valóban csak akkuról menjen a dolog ameddig két pálcikáig nem merül? Gondolok itt arra hogy erősebb gáznál, vagy 50 felett akaratlanul bekapcsol a benyamotor.
Esetleg hogy az AV mód alapértelmezett legyen és ne kelljen mindig gombot nyomkodni? :)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2546 Dátum: 2011.02.03 16:46:27 »
Az nem akaratlanul kapcsol be, hanem úgy működik gyárilag.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2547 Dátum: 2011.02.03 16:53:21 »
Az nem akaratlanul kapcsol be, hanem úgy működik gyárilag.

Igen tudom, csak gondoltam hátha. Mert az űber fogyasztásokat úgy tudom produkálni ha folyamatosan nyomkodom az AV gombot :)

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2548 Dátum: 2011.02.03 17:03:56 »
Igen tudom, csak gondoltam hátha. Mert az űber fogyasztásokat úgy tudom produkálni ha folyamatosan nyomkodom az AV gombot :)

Tévedés. Egyrészt EV gomb :), másrészt ha sokat használod, csak azt éred el vele, hogy lemerül az akksi és utána kénytelen feltölteni a rendszer, ezzel feleslegesen járatva a benzinmotort. A "legokosabb" szvsz hagyni, hadd találja ki maga, mit kell csinálni. Ha pedig rekordokat akarsz dönteni, a Pulse & Glide technikánál jobbat nem fogsz találni. :flowers:

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2549 Dátum: 2011.02.03 17:06:51 »
Tehát ezek szerint nem éri meg (fogyasztás szempontjából) menet közben kivenni N-be és hagyni gurulni, mivel akkor nem töltődnek az aksik annak ellenére, hogy lassul az autó? A 3-as Pirusnál is ez a helyzet?

De megérheti, viszont ehhez kb. 70-ig felesleges kivenni N-be, elég nyomni a gázpedált :). Lásd megint P & G.