Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3351852 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2250 Dátum: 2011.01.04 07:22:30 »
Nem egyszerű a Prius keresők élete, azt már látom.

Német oldalon az eredeti hirdetés
Tisztességes magyar kereskedő oldalán ugyanaz a hirdetés
 :no:

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2251 Dátum: 2011.01.04 08:16:30 »
_Nem_ létezik 4 évesen kevesebb mint 60k-t futott Prius (pláne nem német). Ilyen egyszerűen nincs. Elméletileg lehet, gyakorlatilag nem. Az enyém 4 év alatt futott 120-at és örültem, hogy végre egy őszinte példányt találok. Itt-ott egy kis plezúr a kasztnin, xarrá kopott eredeti gumik hátul, stb, amik igazolták a futásteljesítményt.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2252 Dátum: 2011.01.04 08:21:46 »
Egyébként mit szóltok a leendő Prius MPV-hez? A képek alapján nekem egy picit magas kombinak tűnik (ami nem feltétlen baj). A Versoval ellentétben nem lesz 7 ülés (várható volt), valamint hátul egy pad van a 3 különálló szék helyett (ezért kár szvsz). Attól tartok, hogy a csomagtéren kívül a helykínálat gyakorlatilag változatlan lesz, az ára viszont jócskán meg fog emelkedni...

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2253 Dátum: 2011.01.04 08:59:14 »
Nem egyszerű a Prius keresők élete, azt már látom.

Német oldalon az eredeti hirdetés
Tisztességes magyar kereskedő oldalán ugyanaz a hirdetés
 :no:
Na erről van itt szó, hogy kishazánkba minden autó "megfiatalodva" és kevés km-rel érkezik.
Legalább a német export-importos cégnek volt annyi becsülete, hogy az eredeti km-t írta ki ami az évjárattal így stimmel is :szemez:
A magyar ajánlatra nem is vesztegetek sorokat :censored:, de jellemző, hogy odakint is már csak egy export-importos árulja az ilyen futásteljesítményű gépet, mivel ott a kutyának sem kell, pedig milyen jó lehet még ez is :)
Squiddy, menj ki nézd meg,alkudd le és vedd meg 8000E ájróért :whistling:
Today, tomorrow and after tomorrow!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2254 Dátum: 2011.01.04 10:13:05 »
Most épp egy németországi Toyota kereskedővel vagyok levelezésbe, mert van egy szimpatikus gép amit árulnak. A behozásnak most kezdek utánanézni, de ha jól sejtem akkor valahogy így néz ki: Kint kocsi megvesz, itthon NKH-ba műszaki vizsga (80.000 Ft-os tétel), majd az itt kapott papírral, az adás-vételivel (milyen nyelvűt célszerű?), a rag.adó lappal VPOP-s ügyintézés plusz regadó befizetés, majd az itt kapott papírokkal irány az okmányiroda ahol forgalmit, törzskönyvet és rendszámot adnak egy bő 20.000-ért.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2255 Dátum: 2011.01.04 11:18:22 »
Most épp egy németországi Toyota kereskedővel vagyok levelezésbe, mert van egy szimpatikus gép amit árulnak. A behozásnak most kezdek utánanézni, de ha jól sejtem akkor valahogy így néz ki: Kint kocsi megvesz, itthon NKH-ba műszaki vizsga (80.000 Ft-os tétel), majd az itt kapott papírral, az adás-vételivel (milyen nyelvűt célszerű?), a rag.adó lappal VPOP-s ügyintézés plusz regadó befizetés, majd az itt kapott papírokkal irány az okmányiroda ahol forgalmit, törzskönyvet és rendszámot adnak egy bő 20.000-ért.
Műszaki csak 40k, kétnyelvű adásvételit célszerű írni, ha nem akarsz fordíttatni drága pénzen :cry:
A többi stimm.
Today, tomorrow and after tomorrow!

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2256 Dátum: 2011.01.04 11:45:15 »
Az eredetiben 179 ekm van!!!!

Pontosan! A magyar hirdetésben meg 58...

T.Pi-eM

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 135
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2257 Dátum: 2011.01.04 11:47:41 »
Most épp egy németországi Toyota kereskedővel vagyok levelezésbe, mert van egy szimpatikus gép amit árulnak. A behozásnak most kezdek utánanézni, de ha jól sejtem akkor valahogy így néz ki: Kint kocsi megvesz, itthon NKH-ba műszaki vizsga (80.000 Ft-os tétel), majd az itt kapott papírral, az adás-vételivel (milyen nyelvűt célszerű?), a rag.adó lappal VPOP-s ügyintézés plusz regadó befizetés, majd az itt kapott papírokkal irány az okmányiroda ahol forgalmit, törzskönyvet és rendszámot adnak egy bő 20.000-ért.
Műszaki csak 40k, kétnyelvű adásvételit célszerű írni, ha nem akarsz fordíttatni drága pénzen :cry:
A többi stimm.

Csak sokszor kényszeriteni kell a kereskedőt,hogy irja alá a kétnyelvü adásvételit.
De kevés nyomás hatására,hamar aláirják :lol:
Prius II. 2008

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2258 Dátum: 2011.01.04 14:43:40 »
Csak sokszor kényszeriteni kell a kereskedőt,hogy irja alá a kétnyelvü adásvételit.
Mi a franc vele a bajuk? Ez jó lehet erre a célra?

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2259 Dátum: 2011.01.04 14:48:01 »
szerintem az, h nem tudja, mit is ír alá pontosan :D
nem is értem,h miért nem beszél mindenki magyarul...pedig tök egyszerű :D

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2260 Dátum: 2011.01.04 14:57:06 »
Az eredetiben 179 ekm van!!!!

Pontosan! A magyar hirdetésben meg 58...

Na hallod, az Öcsinél az általam is már belinkelt hirdetésre megjelenő érdeklődők is csak abba tudtak belekötni, hogy "sok benne a km" (cca. 160k), mivel az autó tényleg rendben van.
Erre mondta azt nekik, hogy akkor nyugodt szívvel válasszák a hasonló korú és csak 40-60E km-rel árult példányokat, hisz azok olyan keveset futottak :lol:
Today, tomorrow and after tomorrow!

T.Pi-eM

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 135
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2261 Dátum: 2011.01.04 15:52:38 »
Csak sokszor kényszeriteni kell a kereskedőt,hogy irja alá a kétnyelvü adásvételit.
Mi a franc vele a bajuk? Ez jó lehet erre a célra?

Egy kicsit felforgatom a lakást, és ha megtalálom azt a kétnyelvű
adásvételit, ami nekem van, meglátod a kettő közötti külömbséget.
Az enyém EU szabvány, elvileg aláirják! Ha meg nem..Ez nem publikus,
majd inkább mélben :D
Prius II. 2008

T.Pi-eM

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 135
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2262 Dátum: 2011.01.04 15:55:35 »
szerintem az, h nem tudja, mit is ír alá pontosan :D
nem is értem,h miért nem beszél mindenki magyarul...pedig tök egyszerű :D

Pedig van egy eus adásvételi :)
Prius II. 2008

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2263 Dátum: 2011.01.05 09:58:45 »
Ez nem publikus,majd inkább mélben :D
Köszi, várom! Közben meg szivárognak az infók az általam kiszemelt német áldozatokról. A végén még tényleg magánimport lesz belőle...

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2264 Dátum: 2011.01.08 17:13:53 »
Csak hogy mik vannak kis hazánkban: Öcsinél voltak nemrégen érdeklődők a Priusra, mondták neki, hogy néztek egy ezüstszürkét vhol Pesten 3 millió Ft környékén, frankón EU-s-ként hirdetve, EV gombbal, fészliftes EU-s fényszórókkal, megnézik hátul: ott figyelt a dobfék lazán... :nono:
Amikor 2-3 éveseket látok hirdetve 3-4 millió Ft közötti áron mindig azt kérdem: vajon mennyiért jutottak hozzá? :hmmmm:
Today, tomorrow and after tomorrow!