Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3352023 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Magyar használati útmutató a navigációhoz
« Válasz #1680 Dátum: 2009.12.02 16:40:19 »
Nem tudom, az Ave navijával egyezik-e, de oda is talán elférne vagy a Prius beszélgessünkbe ez a kérdés.
Így ez zárom.  :flowers:

Én pedig beolvasztottam ide a topikot. Palaczk
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.02 18:55:56 írta Palaczk »
         

jihadjoe

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
    • Hibrid klub
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1681 Dátum: 2009.12.02 22:57:39 »
Magyarán 2/3 részt autópályán használnád + még főút is egy kicsi, a maradék város. Rossz kimondani, de ilyen feladat még inkább egy jó dízelnek való. A Prius II -nek nem a pálya az életeleme, a III vagy a Camrynak már jobban, ha pénzed engedi...
Ha mindenképp autómata váltós gépben gondolkozol akkor még jól járhatsz fogyasztásban a II-vel is. 5 - 5,5 liter között el lehet vele autózni 130 körül. De ennél jobbat kihoznak kézi váltós dízelek, ráadásul olcsóbb is a nafta..


Halihó! Van itt valaki? :-)

Nagyjából végigolvastam a fórumot, sok mindenre választ kaptam, köszönöm Nektek. Szokásos newbie probléma: teccccik a Prius (II) (III: bili is van, beleér a kezem! :-))) ), venném, de...
Akkor néhány szőkenős kérdés:
- Volt-e valakinek baja a lambda-szondával?
- Akkumulátorral? (tudom, hogy nem, de lécciléccilécci! :-) )
- Kormányművel?
- Mit csinál a motorral, hogy hol megy, hol nem megy, képzeld már el! :-) (Nem tudom elképzelni. Szerintem semmit. Baj?)
- Pályán GPS százharminc, városba' 60 stílus, 2 fő  mellett számíthatok 4,5-5,5 l/100 km-es fogyasztásra? (Ez jött le kb. itt a fórumban nekem.)
- Az "áldozat" 5 éves, ojrópai(-nak mondott) modell, 2,5 guriga, nemmondommeghol :-). Beleültem, tetszett, nem volt "megcsinálva". Kár, hogy bőrös...
- 5 évig használnám kb. aztán át a III-ba (4-5 éves), a középkonzol nekem nagyon bejön! :-)
- Havi 500 km BP, 2000 km pálya, 300 km főút, 200 km Debrecen. Szigorúan a fentiek szerint, volt Porsche, Alfa GTV, Mitsubishi Eclipse (ez van is... Hobby :-) ) azaz: sebesség kiélve, nyugodtság van. Mindegy, hogy mennyi, csak occccsó legyen, 9 HUF/km a térítés!
- Végzettségem ökológus, tehát genetikailag "ződ" vagyok, akkor is, ha nem ezzel foglalatoskodom mostanság. (Nem hőbörögni akartam, csak jelezni, hogy a filozófia nem idegen tőlem.)
Segítsetek! Mondjátok, hogy igen! :-)
(Én azt mondom, kérdés: mit mond a pénztárcám... :-) )

Üdv!

lud

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Magyar használati útmutató a navigációhoz
« Válasz #1682 Dátum: 2009.12.03 17:05:17 »
Nem tudom, az Ave navijával egyezik-e, de oda is talán elférne vagy a Prius beszélgessünkbe ez a kérdés.
Úgy tudom,egyezik.
« Utoljára szerkesztve: 2009.12.03 17:16:29 írta Palaczk »

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1683 Dátum: 2009.12.04 08:40:43 »
Magyarán 2/3 részt autópályán használnád + még főút is egy kicsi, a maradék város. Rossz kimondani, de ilyen feladat még inkább egy jó dízelnek való. A Prius II -nek nem a pálya az életeleme, a III vagy a Camrynak már jobban, ha pénzed engedi...
Ha mindenképp autómata váltós gépben gondolkozol akkor még jól járhatsz fogyasztásban a II-vel is. 5 - 5,5 liter között el lehet vele autózni 130 körül. De ennél jobbat kihoznak kézi váltós dízelek, ráadásul olcsóbb is a nafta..

Ha a kolléga nem megy többet 140-nél, akkor van ugyanolyan takarékos a Prius, mint egy hasonló teljesítményű és méretű turbodízel. Azt már neki kell mérlegelnie, hogy ez esetben is megéri-e neki az esetleges felárat.

kowy63

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1684 Dátum: 2009.12.05 11:23:16 »
Magyarán 2/3 részt autópályán használnád + még főút is egy kicsi, a maradék város. Rossz kimondani, de ilyen feladat még inkább egy jó dízelnek való. A Prius II -nek nem a pálya az életeleme, a III vagy a Camrynak már jobban, ha pénzed engedi...
Ha mindenképp autómata váltós gépben gondolkozol akkor még jól járhatsz fogyasztásban a II-vel is. 5 - 5,5 liter között el lehet vele autózni 130 körül. De ennél jobbat kihoznak kézi váltós dízelek, ráadásul olcsóbb is a nafta..

Ha a kolléga nem megy többet 140-nél, akkor van ugyanolyan takarékos a Prius, mint egy hasonló teljesítményű és méretű turbodízel. Azt már neki kell mérlegelnie, hogy ez esetben is megéri-e neki az esetleges felárat.


Köszönöm minden kedves Fórumozónak a segítséget, a kérdés eldöntve: KELL! :-)
A város aránya mindenképpen nőni fog, most úgy látszik. A rezsi nem-benzin része pedig egy 15 éves Omega 2,5 TD Caravan-hoz képest  biztatónak tűnik! :-D
A kisdízelek dinamikája városban nem jött be, kézi váltót pedig csak egy Celicában vagy az új sportjószágban tudok elképzelni (igaz ott meg automatát nem!).
Már csak azon múlik, milyen anyagi eszközöket bírok megmozgatni ebben az ügyben, és mikor.
A Használtautó.hu választékából keresek, mindenképpen 3 MHUF alatt, most vann fenn egy pár szépnek tűnő zsákmány ebben az árfekvésben.
Mindenképpen jelentkezem, ha döntés előtt állok, biztosan elkel majd egy kis segítség! ;-)
Apropó: Lehet-e/érdemes-e ilyen fogyasztás mellett E85-tel próbálkozni?

Üdv mindenkinek!

Kowy



music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1685 Dátum: 2009.12.05 22:07:05 »
A Priusba? Én nem tenném.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1686 Dátum: 2009.12.06 23:37:45 »
A Priusba? Én nem tenném.
Én sem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1687 Dátum: 2009.12.08 00:36:57 »
Az "áldozat" 5 éves, ojrópai(-nak mondott) modell, 2,5 guriga, nemmondommeghol :-). Beleültem, tetszett, nem volt "megcsinálva". Kár, hogy bőrös...
Azt a kocsit én is megnéztem kb fél éve, iszonyú nagy hulladék, írtam is itt már róla...
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1688 Dátum: 2009.12.11 00:22:36 »
mit gondoltok, hányszor fordult eddig elő egy Priussal, hogy üzemszerű használat közben tönkrement az akksija?























Nos, ha kettőig számoltál, már túlmentél rajta...
music     

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1689 Dátum: 2009.12.12 22:28:39 »
Kipróbáltam a Prius 3-at  :clap: Big Thanks for Leszilaci  :innocent: :hug: :hug: :hug:
Sok minden tetszett, ám sokmindenben hagy kívánnivalót. Sajnos Lacinak az átlagfogyiját elég hamar leamortizáltam,de a végére ráéreztem a taligára.
Ami nem tetszett: mér kell 17es kerék egy spórolós autóra?, illetve nyiszog a műszerfal :(
17es kerék ide vagy oda, Nyiregyen általam gyakorta használt kanyarokban nem tudtam elérni vele olyan kanyartempót amit a piros öreglánnyal még megoldok, igaz az öreglányban a vsc vagy mi a szösz se dolgozik ellenem, és nem akar mindenáron jótékony orrtúrásba kezdeni. Ellenben a prius mindenáron az orrát akarta kitúrni, de ez már szőrszálhasogatás, de szerintem ezért az árért inkább egy camry hybrid (így látatlanban is) Mindenesetre písz  :flowers: (jójó ha hozzámvágnák nem duzzognék, de sajátzsebből inkább egy szürkeimportos camry hybrid)

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1690 Dátum: 2009.12.13 09:34:27 »
17es kerék ide vagy oda, Nyiregyen általam gyakorta használt kanyarokban nem tudtam elérni vele olyan kanyartempót amit a piros öreglánnyal még megoldok, igaz az öreglányban a vsc vagy mi a szösz se dolgozik ellenem, és nem akar mindenáron jótékony orrtúrásba kezdeni.

Ez fura, mert a II-es meglepően jól kanyarodik. Legalábbis a sztenderd "tesztpályámon", Csobánka és Vörösvár között jól teljesített. :) Az más kérdés, hogy a sportos élményből jelentősen levesz, hogy állandóan leáll a motor, nincs gázfröccsös visszaváltás és motorfék, stb. :)

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1691 Dátum: 2009.12.13 10:27:51 »
17es kerék ide vagy oda, Nyiregyen általam gyakorta használt kanyarokban nem tudtam elérni vele olyan kanyartempót amit a piros öreglánnyal még megoldok, igaz az öreglányban a vsc vagy mi a szösz se dolgozik ellenem, és nem akar mindenáron jótékony orrtúrásba kezdeni.

Ez fura, mert a II-es meglepően jól kanyarodik. Legalábbis a sztenderd "tesztpályámon", Csobánka és Vörösvár között jól teljesített. :) Az más kérdés, hogy a sportos élményből jelentősen levesz, hogy állandóan leáll a motor, nincs gázfröccsös visszaváltás és motorfék, stb. :)

Ez sajna így van, mondjuk jó játék a D-N-B állások között a "váltókarral" való játék :)
Egyébként mentsége legyen a Priusnak, hogy a gumók inkább fogyasztásra lettek optimalizálva, a tapadással szemben.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1692 Dátum: 2009.12.13 23:00:15 »
a vsc vagy mi a szösz se dolgozik ellenem
Érted dolgozik az, nem ellened  ;) ... Amúgy picit nehezebb a Prius III, mint a Piroska  :) - nem csoda, hogy kevésbé agilis a kanyarban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1693 Dátum: 2009.12.14 09:46:11 »
a vsc vagy mi a szösz se dolgozik ellenem
Érted dolgozik az, nem ellened  ;) ... Amúgy picit nehezebb a Prius III, mint a Piroska  :) - nem csoda, hogy kevésbé agilis a kanyarban.
Persze tudom én, de muszály fogást találnom rajta, hogy mér ne fájlaljam a szívem érte :)  De ebbe már jobban fájlalnám szívem.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1694 Dátum: 2009.12.14 10:03:02 »
Mások a szempontjaink. Pl. én el nem cserélném erre 1:1-ben a kocsimat, pedig a harmadát ha éri... :)