Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3373550 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9315 Dátum: 2013.11.05 11:10:51 »
Ezt csekkolom is reven most allt a kocsi amit megyek megnezni... bar h a menut mikent allitom majd at hollandrol angolra azt meg nemtudom, de v.hogy megoldom.

Esetleg egy hasznalati utasitast magyar vagy angol nyelven honnan tudnek letolteni?
Este otthonról feltöltöm és küldöm a linket.

A diad menüt egyébként úgy éred el indítás nélkül hogy bekapcsolod a kocsit fék nélkül, elindul a kijelző, benyomod a display gombot, és miközben nyomva tartod háromszor felkapcsolod a helyzetjelzőt. Ott a display check/vehicle signal check alatt látod a feszültséget.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9316 Dátum: 2013.11.05 22:39:10 »
Este otthonról feltöltöm és küldöm a linket.

A diad menüt egyébként úgy éred el indítás nélkül hogy bekapcsolod a kocsit fék nélkül, elindul a kijelző, benyomod a display gombot, és miközben nyomva tartod háromszor felkapcsolod a helyzetjelzőt. Ott a display check/vehicle signal check alatt látod a feszültséget.
Íme a magyar használati:
http://kowee.eu/share/prius_magyar_hasznalati.zip

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9317 Dátum: 2013.11.06 08:26:31 »
Nagyon koszonom! Tegnap sikerult ujbol elkocsikaznom kozel 400km-t es megnezni 2 Priust. Hiba volt. Mostmar felrakom a linkeket.

http://www.autoscout24.nl/Details.aspx?id=235251243
http://www.autoscout24.nl/Details.aspx?id=237025914

Karoszerian kisebb-nagyobb karcok, huzasnyomok, serulesek ami meg tan megbocsathato is lenne, de szamomra az nemaz, h a kozepkonzolon szembetuno nag yes mely karcok vannak tovabba a keknek a tetokarpitja is fel votl hasitva egy kis reszen az anyosules folott. A kek auto valoszinu mar all egy ideje mert a fektarcsa mar erossen korrodalodni kezdett nemcsak az a feluleti vakrozsda. Arbol alkudozni nemigen tudtam igy hagytam a fenebe.

Searching in progress…

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9318 Dátum: 2013.11.06 08:51:06 »
Az elsőnek érdekes a színe, nem az a megszokott középkék, mint ami nekem is volt bár lehet h a kép csal, mindenesetre a szilikonnal nem spóroltak. Konklúzió: Edamból csak sajtot szabad venni, Priust nem [rohog]
A második szépnek tűnik, ez a szín igen elegáns megjelenést kölcsönöz az autónak de ezek szerint az sem felelt meg.
Ebben az ármagasságban PII esetében nem is csodálkozom, hogy igényeid vannak, ennyiért már PIII-at is lehet kapni.
Esetleg a tőled nem olyan távoli Németországban nem nézelődtél még?
Today, tomorrow and after tomorrow!

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9319 Dátum: 2013.11.06 09:55:03 »
Sajna nem jarhato ut... a kozelben nemigen talaltam (m,ar csekkoltam) de ha lenne is olyan amire vagynek az utannajaras a papirmunka es a helyi regisztracios adonak koszonhetoen ugyanott lennek, mintha itt vettem volna de cserebe meg veszodnom kellene a behozatallal is, azt pedig nem akarom.

Az ar sajna magas azt tudom enis, de az hirdetesben latott km-ek valosak szervizkonzvel/szamlakkal alatamasztva sot a szervizelest vegzo Toyota kereskedesen keresztul leinformalhato es mind2 auto elso tulajdonostol valo.

Most megint van 2-3 azok mar itt a kozelben, de mind fekete... ami szep es jo amig tiszta, de a tisztantartas ill a napon gyorsabban felmelegedes vegett en nemigen preferalnam... azert elmegyek ma-holnap megnezem hatha.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9320 Dátum: 2013.11.06 11:19:21 »
Nagyon koszonom! Tegnap sikerult ujbol elkocsikaznom kozel 400km-t es megnezni 2 Priust. Hiba volt. Mostmar felrakom a linkeket.

http://www.autoscout24.nl/Details.aspx?id=235251243
http://www.autoscout24.nl/Details.aspx?id=237025914

Karoszerian kisebb-nagyobb karcok, huzasnyomok, serulesek ami meg tan megbocsathato is lenne, de szamomra az nemaz, h a kozepkonzolon szembetuno nag yes mely karcok vannak tovabba a keknek a tetokarpitja is fel votl hasitva egy kis reszen az anyosules folott. A kek auto valoszinu mar all egy ideje mert a fektarcsa mar erossen korrodalodni kezdett nemcsak az a feluleti vakrozsda. Arbol alkudozni nemigen tudtam igy hagytam a fenebe.

Searching in progress…

A másodikkal mi volt a gond? Képek alapján jól néz ki.  A színe is tetszik, nekem is pont ilyen van.  Vagy ebben voltak a középkonzolon a karcok?

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9321 Dátum: 2013.11.06 11:33:34 »
Sajna mind2ben voltak karcok belul is :( a kekben a kormany also karimajan a abor is fel votl sertve. ennyi penzert en tobbet esjobbat varok/vartam.
persze lehet az en elvarasaimmal van a baj.
Mellesleg es a bezs szin eloben nagyon bejott.

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9322 Dátum: 2013.11.06 19:49:53 »
Nem tudom, hogy az mennyire működik kint, hogy megkéred az kereskedőt/tulajt, hogy menjen ki is nézze végig az autót és mondja el telefonon online, hogy mit lát és küldjön róla képet. Esetleg ez alapján már el tudod dönteni, hogy érdemes rámozdulni, vagy nem.

Egyébként én sem tudom felfogni, hogy ez emberek mennyire nem tudnak vigyázni a dolgaikra és tényleg, hogy tud kinézni az autó belseje, a külsejéről már nem is beszélve. Én is már láttam olyan autót, amelyikbe jatagán edzést tartottak és a műszerfal ablak alatti részében egy fél centi mély (nem hosszú) karc volt.

Gondolom a hollandoknak kötelező gyakorlat a biciklijét mindenhová magával vinni akár a kabinban. :)
 
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9323 Dátum: 2013.11.06 20:50:11 »
Nem tudom, hogy az mennyire működik kint, hogy megkéred az kereskedőt/tulajt, hogy menjen ki is nézze végig az autót és mondja el telefonon online, hogy mit lát és küldjön róla képet. Esetleg ez alapján már el tudod dönteni, hogy érdemes rámozdulni, vagy nem.

Egyébként én sem tudom felfogni, hogy ez emberek mennyire nem tudnak vigyázni a dolgaikra és tényleg, hogy tud kinézni az autó belseje, a külsejéről már nem is beszélve. Én is már láttam olyan autót, amelyikbe jatagán edzést tartottak és a műszerfal ablak alatti részében egy fél centi mély (nem hosszú) karc volt.

Gondolom a hollandoknak kötelező gyakorlat a biciklijét mindenhová magával vinni akár a kabinban. :)
 
Jaj ne is mondd: soha annyi biciklitartós Prius szal nem futottam össze a neten, mint a hollandoknál, még a gépháztető alá is bringát tennének :cry: El kellene dönteni: vagy tekered a bicót ha megvetted vagy hajtod a Priust és a bicó otthon marad!
Today, tomorrow and after tomorrow!

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9324 Dátum: 2013.11.07 00:05:12 »
http://www.autoscout24.nl/Details.aspx?id=237025914
1500 euróval volt drágább az én PIII-am itthon, nevemre írva, Hollandiából  :wacko:

Nem akarsz valami enyhén sérültet venni kint és itthon megcsináltatni fillérekből?

Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9325 Dátum: 2013.11.07 08:01:11 »
1500 euróval volt drágább az én PIII-am itthon, nevemre írva, Hollandiából  :wacko:

Nem akarsz valami enyhén sérültet venni kint és itthon megcsináltatni fillérekből?

Egyébként tényleg nem hülyeség, amit Bicskei car-társ mond, itthon egy elemet (pl vezető oldali ajtó) 30 eHUF-ból szépen (tényleg nem látni) megcsinálják és nem kell nézned mások bénázásait egy életen át. Persze azért arra ügyelni kell, hogy ne az égész autót kelljen körbefesteni.

Olcsóbb is az ilyen autó, ha jól van dokumentálva (lefényképezed a karcot, ami miatt újra festetted a lemezt), akkor a következő tulaj sem fog kötözködni, hogy törött autót akarsz neki eladni.

Érdemes mérlegelni.
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9326 Dátum: 2013.11.07 08:45:59 »
OFF: a krauter limonádé-nak milyen íze van? ON

én szeretem.mondjuk teábol szoktam inni.

henry

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9327 Dátum: 2013.11.07 12:31:47 »
Sziasztok!

2 témában kérném segítségeteket:

1., Nem találok értelmes áron Ave2 alufelnit (Prius téligumizáshoz); esetleg van erre valami tippetek?
2., Téliesítéssel kapcsolatosan, sajnos nem találom a hűtő "maszkolásával" kapcsolatos hozzászólásaitokat, segítenétek ebben is?

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9328 Dátum: 2013.11.07 12:54:19 »
Sziasztok!

2 témában kérném segítségeteket:

1., Nem találok értelmes áron Ave2 alufelnit (Prius téligumizáshoz); esetleg van erre valami tippetek?
2., Téliesítéssel kapcsolatosan, sajnos nem találom a hűtő "maszkolásával" kapcsolatos hozzászólásaitokat, segítenétek ebben is?

1. Ave2 lemezfelnit szoktunk venni nem alufelnit.
2. Én vettem hőszigetelő csövet, hosszában kettévágtam és a felső résbe beszorítottam. Tavaly így teleltünk.
Ha nagyon hideg van, esetleg lehet az alsóba is tenni egyet.
Így néz ki: http://bigmixplace.hu/kepre_szoveg/index.php?kep=../kepek/belyegkepek/tubolit.jpg

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9329 Dátum: 2013.11.07 12:56:12 »
Sziasztok!

2 témában kérném segítségeteket:

1., Nem találok értelmes áron Ave2 alufelnit (Prius téligumizáshoz); esetleg van erre valami tippetek?
2., Téliesítéssel kapcsolatosan, sajnos nem találom a hűtő "maszkolásával" kapcsolatos hozzászólásaitokat, segítenétek ebben is?
http://john1701a.com/prius/documents/Prius_User-Guide_iconic.pdf]http://john1701a.com/prius/documents/Prius_User-Guide_iconic.pdf]http://john1701a.com/prius/documents/Prius_User-Guide_iconic.pdf
27. oldal