Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3367771 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6240 Dátum: 2012.07.17 16:43:42 »
:?: Ma tankoltam,20 Ft-tal volt több mint a normál 95-ös.

20 forint? Nem fuel save 98-as (vagy valami ilyen neve van) tankoltál? Mert elvileg a kagylósnál minden benzin már "fuel save". (egyébként 2 forint különbség van a kagylóstól 500 méterre lévő lukoilhoz képest nálunk a 17-ben) de semmi fogyasztáscsökkentő hatást nem tapasztaltam vele.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #6241 Dátum: 2012.07.17 17:56:56 »
Ja,a pesti ut 237.körül. Én a shellhez szoktam járni a Spar-nál.
A tesco,erős kft környéki lukoil szombatonként -6ft/liter.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Multipla

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
  • Lexus SC430, Toyota Prius I., Honda Insight I.
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6242 Dátum: 2012.07.17 21:08:34 »
Bár a Toyota Magyarországról jó véleményem van, ezt a sok vízkáros autót hoznak be USA-ból marhaságot ők terjesztik mindenhol.
Az elmult 5 évben folyamatosan figyelemmel tudom kisérni az USAból érkező biztosítós árvéréseken vett autók legalább felét. Sok törött Prius érkezik, de nem nagyon van olyan marha, aki vízkáros Hybridet vesz.
Egy cég van, aki vesz ilyeneket is, de ők vesznek hozzá törött donort is és kompletten átpakolják hajtásláncostól, belsőstől, kábelkötegestől, garit is vállalnak rá.
A vízkáros nem Hybrid kocsikat is csak párban szokták venni, vesznek hozzá mondjuk egy borultat.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #6243 Dátum: 2012.07.18 11:47:14 »
Ja,a pesti ut 237.körül. Én a shellhez szoktam járni a Spar-nál.
A tesco,erős kft környéki lukoil szombatonként -6ft/liter.

Háát a számokkal nem vagyok tisztában, de itt keresztúr és a kucorgó között. Előbb van egy shell, nem sokkal utána a lukoil.
Aaah ott a keresztúri útnál is van lukoil?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #6244 Dátum: 2012.07.18 12:58:42 »
Jaja,van lukoil. Ahol a citroen meg az erös kft van meg a baumax.
Szemben vele a tesco meg egy mol kut. Picit feljebb elág felé van egy shell kut.
Felétek a kucorgó felé van a homd center meg itt a lukoil,visszább elág felé egy shell a spar mellett. Itt vok most épp a parkolójánál.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #6245 Dátum: 2012.07.18 13:12:48 »
Jaja,van lukoil. Ahol a citroen meg az erös kft van meg a baumax.
Szemben vele a tesco meg egy mol kut. Picit feljebb elág felé van egy shell kut.
Felétek a kucorgó felé van a homd center meg itt a lukoil,visszább elág felé egy shell a spar mellett. Itt vok most épp a parkolójánál.

Jaa a home centernél tudom :) Ott voltam reggel tankolni. :)

kubi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6246 Dátum: 2012.07.18 16:29:49 »
Lassan eljon a 60000-es szerviz ideje a P3-hoz.
Tudja valaki, hogy mi cserelendo/ellenorizendo ilyenkor?

Kivancsi vagyok mennyivel dragabb itt a svedeknel, mint odahaza...

Na, 4800 sekel plusz 1100 a bal hatso fekpofak csereje.

Viszont csak egy taviranyitos kucsom van a jarmuhoz. Potkulcsert meg 2800-at kernek. Van valami utangyartott joszag?
Otthon mennyibe faj egy kulcs?

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6247 Dátum: 2012.07.18 17:52:33 »
Van valami utangyártott joszag?
Otthon mennyibe faj egy kulcs?
Kis utánjárással azonban lehet nyers kulcsot, és elektronikát venni. A kocsihoz taníttatás már problémásabb. Vmelyi kocsinál meghatározott mozdulatsorral megoldható, a Priusnál csak az ECU programozásával. (AKI jobban tudja kérem javítson ki!) A márkaszervizben használatos műszeren kivül neten elég sok eszköz található erre a célra.


Néhány évvel ezelőtt éppen egy márkakereskedésben voltam, amikor egy német turista behozta a zsír új kocsikulcsát, ahol a kulcs kiesett a nyélből. Rögtön leoltották, hogy ez nem garanciális, és megrendelhetnek egy másikat 70e-ért. Szegény teljesen összetört, pedig elég lett volna csak egy nyers kulcstokot rendelni, másoltatni a régi mintáját, az elektronikát meg áttenni az újba. Én nemrég a kiesett nyomógombjaimat cseréltem ki kb. 1100 Ft-ért Angliából vásárolt pótalkatrésszel.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6248 Dátum: 2012.07.19 08:26:44 »
Magyarorszááááág...... :whistling:

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6249 Dátum: 2012.07.20 10:23:18 »
Miért lehet az , h mostanában előfordult többször is, hogy nem állítja le a benzinmotort? Motorfékkel haladok, tölti is vissza regeneratíve, de mégis látom a fogyasztáson, hogy a pillanatnyi 4-5 körül mozog. Vagy konkrétan megállok, és hallom, h megy alapjáraton. Pedig az aksi full kék csíkon van (tehát kettő hiányzik), de volt már h csak egy hiányzott, zöld volt, és akkor is. Ha meg konkrétan P-be tettem, akkor már leállt. És tuti meleg volt a katalizátor, meg a rendszer, mert előtte volt használva, konkrétan tegnap mikor megint észrevettem, mentem vele előtte vagy 20km-t. Ilyenkor rányomok az EV-re, kiírja, hogy nem lehetséges. Még álló helyzetben sem engedi aktiválni.

Igaz, h ment a klíma, de ha kikapcsoltam, akkor sem változott. Tudom, h semmi baja, biztos megvan az oka, csak kíváncsi vagyok, mi! :)

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6250 Dátum: 2012.07.20 11:23:44 »
Miért lehet az , h mostanában előfordult többször is, hogy nem állítja le a benzinmotort?
..például túlmelegedett az akksi. :) Bár főleg 40 fokos kánikulában csinálta nekem.

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6251 Dátum: 2012.07.20 15:19:29 »
"Kis utánjárással azonban lehet nyers kulcsot..."

Forgalmi másolata  + Kis fémlemezen levő kulcs kódja + 6000 Ft (Emil Frey tájékoztatása), és pontos kocsihoz illő kulcsot, tehát nem nyerskulcsot, kapsz a Toyotától!

Üdv! :clap:
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6252 Dátum: 2012.07.20 16:22:38 »
Miért lehet az , h mostanában előfordult többször is, hogy nem állítja le a benzinmotort? Motorfékkel haladok, tölti is vissza regeneratíve, de mégis látom a fogyasztáson, hogy a pillanatnyi 4-5 körül mozog. Vagy konkrétan megállok, és hallom, h megy alapjáraton. Pedig az aksi full kék csíkon van (tehát kettő hiányzik), de volt már h csak egy hiányzott, zöld volt, és akkor is. Ha meg konkrétan P-be tettem, akkor már leállt. És tuti meleg volt a katalizátor, meg a rendszer, mert előtte volt használva, konkrétan tegnap mikor megint észrevettem, mentem vele előtte vagy 20km-t. Ilyenkor rányomok az EV-re, kiírja, hogy nem lehetséges. Még álló helyzetben sem engedi aktiválni.

Igaz, h ment a klíma, de ha kikapcsoltam, akkor sem változott. Tudom, h semmi baja, biztos megvan az oka, csak kíváncsi vagyok, mi! :)
szerintem meg a motort nem akarja hagyni túlmelegedni

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6253 Dátum: 2012.07.20 19:10:58 »
Forgalmi másolata  + Kis fémlemezen levő kulcs kódja + 6000 Ft (Emil Frey tájékoztatása), és pontos kocsihoz illő kulcsot, tehát nem nyerskulcsot, kapsz a Toyotától!
Ez, ha így van akkor korrekt. Lehet csak szegény németet akarták lehúzni?

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6254 Dátum: 2012.07.20 21:26:40 »
szerintem meg a motort nem akarja hagyni túlmelegedni
Bizonyára megfeledkeztél róla, de villanyos vízpumpa is van, nem kell járni a motornak. :)
Én is arra szavazok, hogy valamit az akku miatt "varázsol".