Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3373118 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5940 Dátum: 2012.05.31 21:03:37 »
Hát skacok, nekem ennyi volt. Reggelre virradóra ellopták. :cry:
LYJ-914, sötétszürke volt.

Azért majd még olvasgatok itt.
:eek:
Részvétem :( :(
A kézlevágásos büntetési formára továbbra is igény lenne..

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5941 Dátum: 2012.05.31 21:14:36 »
Hát skacok, nekem ennyi volt. Reggelre virradóra ellopták. :cry:
LYJ-914, sötétszürke volt.

Azért majd még olvasgatok itt.
Bakker, részvétem... :censored:
Tudom, hogy friss még a seb, de mit tervezel következő gépnek?

Más: az eladó nem tudja koppintani a kulcsokat vagy más okosságot? Hiszen tudja hol lakik a vevő, az adásvételin rajta van...Te is mostanában vetted.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5942 Dátum: 2012.05.31 21:37:12 »
"Reggelre virradóra ellopták. "

A Smart Key kényelme, nem szolgálja a biztonságot!
Lelopható a kód.
Riasztó is, sajnos kell a kocsiba!
Együttérzésem, nem messze laksz tőlem!
Üdv!
Nem értek hozzá, csak a paraszti ész kérdezi, hogy mivel jobb a távirányító a smartkey-nál? Felteszem, hogy semennyivel.

Szoktam itt látni a környéken egy ugyanolyant, mint a miénk volt. Ráadásul dolgozni is ugyanoda járhat (I. ker.), mert ott is sokszor látom. Te lennél? :)

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5943 Dátum: 2012.05.31 21:43:47 »
Bakker, részvétem... :censored:
Tudom, hogy friss még a seb, de mit tervezel következő gépnek?

Más: az eladó nem tudja koppintani a kulcsokat vagy más okosságot? Hiszen tudja hol lakik a vevő, az adásvételin rajta van...Te is mostanában vetted.
Alig 9 hónapot volt nálam. :(
Mindent lehet másolni, csak akarni kell. :(

Ha jól fizet a biztosító és nem megy el a kedvem az egésztől, akkor újra ilyent keresnék. Megfertőzött teljesen. :)
Majd visszalvasok és megfűzök itt valakit, hogy segítsen külföldről behozni. Nincs már semmi bizodalmam itthon vásárolni.

Most írtam a Toyotának, hogy szánjanak már meg és a megvásárolt 2 év gari arányos részét küldjék már vissza. Hát, majd meglátjuk mit lépnek.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5944 Dátum: 2012.05.31 22:20:31 »
Pedig itthon lehet, hogy vissza tudnád venni a sajátodat is.
És ennek a mondatnak mindkét értelme igaz lehet!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5945 Dátum: 2012.05.31 22:22:48 »
Most csak az a kérdés, hogy hogy menjek ezek után arra. Hogy fogok tudni így aludni?
Azt hiszem kár ezzel számolni, hogy a közeljövőben ott alszik a gép. Vagy hát....

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5946 Dátum: 2012.05.31 22:28:16 »
Ez csak egyetlen eset, szerintem nyugodtan altasd bárhol.

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5947 Dátum: 2012.05.31 22:36:19 »
Sajnálom ami történt, elég szörnyű lehet erre ébredni, átéltem hasonlót mikor az Aygo-t agyon nyomta a fa :(

Azon  a környéken nincs őrzött parkoló ahova be lehetne állni egy-egy éjszakára? Nálunk a lakótelep mellett 2 ilyen terület is van, ahova havidíjért, vagy akár napi díjért is de be lehet állni. Persze az se életbiztosítás, de ha vinni akarnak valamit akkor az őrzött parkolókból kevésbé valószínű.
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5948 Dátum: 2012.06.01 12:59:30 »
A Smart Key kényelme, nem szolgálja a biztonságot!
Lelopható a kód.
Elvileg ugyanaz a kód szerintem, mintha Te nyitnád-zárnád távnyomkodóról. Csak nem kell hozzá megnyomni a gombot, hanem mikor érzik egymás jelenlétét (simán vlaami hurok+antenna), akkor küldi automatán a kódot, gombnyomás nélkül.

Szóval annyi hátránya van azért, hogy tovább érzékelhető a kód, mintha csak egy gombot 1x nyomsz. De ha valaki be akarja mérni, mindegy, hogy egyszer fut le a kód, vagy 30x, az beméri mindkét esetben.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5949 Dátum: 2012.06.01 13:02:17 »
Nem értek hozzá, csak a paraszti ész kérdezi, hogy mivel jobb a távirányító a smartkey-nál? Felteszem, hogy semennyivel.
A smart-ot mindenki azt mondja, hogy könnyebben lopható, mert be tudják mérni. De ha Te a gombot megnyiomod, pont ugyanúgy be tudják mérni... Csak a Smart automatikusan küldi a jelet, nem kell hozzá megnyomni a gombot.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5950 Dátum: 2012.06.01 13:17:21 »
A smart-ot mindenki azt mondja, hogy könnyebben lopható, mert be tudják mérni. De ha Te a gombot megnyiomod, pont ugyanúgy be tudják mérni... Csak a Smart automatikusan küldi a jelet, nem kell hozzá megnyomni a gombot.
Javítsatok ki, de tudtommal ha ON állásban van a Smart funkció az ajtók reteszelését nem szünteti meg még attól, hogy te csak ott állsz mellette, ahhoz legalább a kilincs belső felén lévő érzékelöt meg kell "simogatnod". A zárás viszont automatikusan megtörténik, ha egy adott távolságra eltávolodsz az autótól.

Nem vagyok teljesen biztos abban, hogy az eltulajdonított Priust a távirányító által küldött és fogadott rádiójelek "bemérése" útján nyitották ki és nem a "hagyományos" mechanikus úton.
Today, tomorrow and after tomorrow!

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5951 Dátum: 2012.06.01 15:30:39 »
Javítsatok ki, de tudtommal ha ON állásban van a Smart funkció az ajtók reteszelését nem szünteti meg még attól, hogy te csak ott állsz mellette, ahhoz legalább a kilincs belső felén lévő érzékelöt meg kell "simogatnod". A zárás viszont automatikusan megtörténik, ha egy adott távolságra eltávolodsz az autótól.
Nem szünteti meg az igaz, csak sokan azzal érvelnek, hogy mivel folyamatosan kommunikál a kulcs az autóval, ezért könnyebb bemérni, ergo ellopni, ha aktív a smart.

Én nem tudok róla, hogy bezárna magától!  Nyilván a kulcsnak ki kell érnie a hatókörből, és úgy maradni valameddig? Na ez mindenesetre kipróbálom.

Az viszont tuti, hogy az unlock (csak h ne kössetek bele a "kizárás" fogalmába :) ) után ha nem nyitsz egy ajtót sem, akkor fél perc után automatikusan visszazár. De ezt gondolom a nem smartos is tudja.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5952 Dátum: 2012.06.01 17:42:35 »
Az automatikus zárás nekem sem rémlik, nem is tűnik túl logikusnak. Pl.: Tankolsz, bemész fizetni és közben rázárja a családra az autó magát, mert elvitted a kulcsot.
Nálunk a szalonban még egy autó sem zárta be magát, pedig a kulcsaik nincsenek a közelben.

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5953 Dátum: 2012.06.01 17:49:31 »
"Szoktam itt látni a környéken egy ugyanolyant, mint a miénk volt. Ráadásul dolgozni is ugyanoda járhat (I. ker.), mert ott is sokszor látom. Te lennél?"

Nem! Én verdám ezüstszínű! Tőled kb. 4 km-re lakom, légvonalban. De tudok egy rövidebb utat!

Remélem megoldódik a problémád.

Üdv!
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5954 Dátum: 2012.06.01 17:54:33 »
"Szoktam itt látni a környéken egy ugyanolyant, mint a miénk volt. Ráadásul dolgozni is ugyanoda járhat (I. ker.), mert ott is sokszor látom. Te lennél?"

Nem! Én verdám ezüstszínű! Tőled kb. 4 km-re lakom, légvonalban. De tudok egy rövidebb utat!

Remélem megoldódik a problémád.

Üdv!
OFF
Akkor Te vagy a Csák Norisz :D