Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368076 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5685 Dátum: 2012.05.11 09:26:26 »
A nem bőrös priusokban a kárpit mennyire könnyen kopik? Az reális, hogy egy 40e-t futott, 2008-as példányban már látszik a kopás a könyöklőn, meg az ajtón lévő kárpiton, az éleken?
Én itt Debrecenbe néztem 1 óra szerinti 63 ekm, de valójában Franciaországban taxi volt, ki tudja mennyi az annyi és azon voltak kopás nyomok, nem durván még annak se csak, pl az ajtó burkolaton közvetlen az ablak szélénél látszott hogy 1 réteg nincs 1 pici helyen, meg úgy az egész kocsi belsőn látszott hogy azért használták, de elég időtálló plüss kárpitja van a priusnak.
Szóval ha kopás nyomot látsz, ott több 100 ekm lehet a valós óra állás :excl:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5686 Dátum: 2012.05.11 09:32:41 »
A nem bőrös priusokban a kárpit mennyire könnyen kopik? Az reális, hogy egy 40e-t futott, 2008-as példányban már látszik a kopás a könyöklőn, meg az ajtón lévő kárpiton, az éleken?

Egyébként végig olvastam a topicot, a kezdeti találgatásos részt kivéve, meg a flamewarokat is csak áttekertem... :) Asszem most már készen állok, hogy priuszom legyen.
Talán az a 40e valójában 240.000, 340.000km-t jelent...  :ph34r:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

rgy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5687 Dátum: 2012.05.11 09:40:19 »
hmm. Én is ettől tartottam. Csak az a furcsa, hogy azt mondja a kereskedő, hogy bátran járjak utána, az tényleg annyi. Erről van szó egyébként:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_smart_2006_38e_kmleinformalhato-5586423

Francia, szóval elektromos szervízkönyves. De ha tényleg vissza lett tekerve, akkor azért az kiderül, ha bemegyek egy szalonba a gyári számmal, nem? Egyébként telefonon keresztül is meg lehet ejteni a leinformálást?

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5688 Dátum: 2012.05.11 10:36:34 »
Francia, szóval elektromos szervízkönyves. De ha tényleg vissza lett tekerve, akkor azért az kiderül, ha bemegyek egy szalonba a gyári számmal, nem? Egyébként telefonon keresztül is meg lehet ejteni a leinformálást?
A szervizkönyvvel tudomásom szerint az a helyzet, hogy elektromos ugyan, de itt Magyarországon csak a MA-on üzembehelyezett priusok szervizelését lehet lekérni a külföldiekét nem, külföldieknek csak a visszahívásos garanciális javítások lekérhetőek. Így nem feltétlen derül ki mennyi van benne, nekem is ezt mondtak amikor átvizsgáltattam a Toyotánál hogy 100% ra nem tudjak ill az állapotból, különböző jelekből tudják megmondani, ill ha volt garanciális szerviz akkor ott utalhat rá a dátum+km.
ILyen évjáratnál azért alapból gyanús 38 ekm, mivel külföldön ahol akkora távolságok vannak nem vesznek meg évi 10 ekm-re 1 priust.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5689 Dátum: 2012.05.11 12:02:40 »
1000+ km-ről:
A tankot lehet fullig tölteni? Mert olvastam itt a fórumon, hogy a tanknak nem tesz jót.

Illetve én nem tudom ti hogy vezettek, meg milyen körülmények között, mennyire dugós helyen, de nekem olyan 5.5l az átlagom. Vannak trükkök, hogy javuljon a fogyasztás? Próbálok előre gondolkodni, meg sokat csak elektromosan menni. Nemrég óta van meg az autó, lehet ez is benne van a pakliban.
Mit értesz az alatt, hogy fullig??
Az általad írt átlagfogyasztás sem sok bár annál alacsonyabb érték a jellemző.
Today, tomorrow and after tomorrow!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5690 Dátum: 2012.05.11 12:05:46 »
hmm. Én is ettől tartottam. Csak az a furcsa, hogy azt mondja a kereskedő, hogy bátran járjak utána, az tényleg annyi. Erről van szó egyébként:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_smart_2006_38e_kmleinformalhato-5586423

Francia, szóval elektromos szervízkönyves. De ha tényleg vissza lett tekerve, akkor azért az kiderül, ha bemegyek egy szalonba a gyári számmal, nem? Egyébként telefonon keresztül is meg lehet ejteni a leinformálást?
E-szervízkönyv nem PIII-tól van? Egyébként ha tutira akarsz menni, a szervizelését végző francia illetőségű szervízben/szervizekben érdeklődj, már ha sikerül megtudnod, hogy melyik volt az.
Today, tomorrow and after tomorrow!

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5691 Dátum: 2012.05.11 12:48:51 »
Ezt a tankolás dolgot nem tudom. Vezetéstechnikailag én az alábbi szabályokat tartom be (szerintem elég banális dolgok, de azért leírom):

1. Lendületesen, de nem forszírozva gyorsítok fel a haladási sebességre ahol annyira veszem vissza a gázt, hogy tartsa a sebességet.
2. A haladási sebességnél nem pumpálgatom folyamatosan a gázt (nagyon rossz szokás) szinte mozdulatlan a lábam. A tempomat használata még városban is hasznos.
3. Nem forszírozom az EV módot, ő tudja, mikor kell használni.
4. Nem tudom, van-e ilyen a PII-ben, én, pontosabban a zasszony ECO módban használja.
5. Kigurulások a piros lámpához.
6. Finom fékezések.

Nem tudom, mennyire segítség ez. Mindenesetre is a zasszony igen rossz körülmények köztit hozza a 4.0-ás átlagot, ami a valóságban olyan 4.1- 4.2 lehet. Az Auris kicsit nehezebb, mint a PII és rosszabb a CW-je; 2.8.

Köszi. Javarészt ugyanezeket csinálom. Idővel elválik :)

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5692 Dátum: 2012.05.11 12:53:57 »
Mit értesz az alatt, hogy fullig??
Az általad írt átlagfogyasztás sem sok bár annál alacsonyabb érték a jellemző.

Kattanásig. Valaki írta, hogy a tank nem szereti ha teli van, inkább legyen csak félig. De akkor ez nem valós?

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5693 Dátum: 2012.05.11 13:06:50 »
Én kicsit alacsonyabb fogyasztást várnék a megadott sebesség mellett.

Nekem akkor ugrott meg a fogyim pályán kb. 5-6 dl-el, amikor kegyetlen oldal és szembeszél volt. De normál esetben az 5.7-es fogyi inkább GPS-es 120 környékén adódik.

A teletankolásban nem hiszek továbbra sem, főleg az elasztikus tank miatt (reggel 0 fok, napközben 20!) és ha jól tudom, nem is szabad csurig tölteni a Toyota hibrideket.

Itten van.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5694 Dátum: 2012.05.11 13:28:32 »
Kattanásig. Valaki írta, hogy a tank nem szereti ha teli van, inkább legyen csak félig. De akkor ez nem valós?
Kattanásig szabad tölteni. Kattanás után nem javasolt utánapumpálni még az anyagot mert elázik a szénszűrő ami annyira nem szereti a benzint. De első kattig nyugodtan töltheted.

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5695 Dátum: 2012.05.11 14:17:15 »
hmm. Én is ettől tartottam. Csak az a furcsa, hogy azt mondja a kereskedő, hogy bátran járjak utána, az tényleg annyi. Erről van szó egyébként:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_smart_2006_38e_kmleinformalhato-5586423

Francia, szóval elektromos szervízkönyves. De ha tényleg vissza lett tekerve, akkor azért az kiderül, ha bemegyek egy szalonba a gyári számmal, nem? Egyébként telefonon keresztül is meg lehet ejteni a leinformálást?

Ez nem Smart. Másrészt meg pár hete/hónapja volt már a fórumon. Valami vájtszemű kolléga szerint törött is volt.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5696 Dátum: 2012.05.11 14:48:07 »
Ez nem Smart. Másrészt meg pár hete/hónapja volt már a fórumon. Valami vájtszemű kolléga szerint törött is volt.
Ha minden rendben van vele, akkor is túlárazottnak tűnik ezzel az alap felszereltséggel és a 2006-os évjárattal.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5697 Dátum: 2012.05.11 14:51:09 »
Ha minden rendben van vele, akkor is túlárazottnak tűnik ezzel az alap felszereltséggel és a 2006-os évjárattal.
Csak a neve 2006 nem az évjárata. :)

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5698 Dátum: 2012.05.11 15:22:49 »
Upssz, tényleg :)
Így némi alkuval jó is lehet - ha nincs benne átverés.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5699 Dátum: 2012.05.11 18:06:51 »
Még mindig van 3 gombócom a tízből...


[a csatolmányt egy admin törölte]