Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3373250 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4935 Dátum: 2012.02.29 20:42:44 »
Ja, hogy nem eladó, csak meg akarta mutatni, hogy neki ilyen van?  [rohog]

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4936 Dátum: 2012.02.29 20:58:12 »
Még egy érdekes dolog azért felvetődött a nemrég sikeresen teljesített műszaki vizsga kapcsán. Nekem is feltűnt (igaz én másodszor láttam), hogy a hátsó fék eltérés 0 %.
Volt már szó róla, hogy a fékrendszer kicsit speckós, konkrétan a hátsó üzemi féket csak elektromágneses szelepekkel vezérlik. Gondolom ez az oka, hogy ilyen értéket produkál.
Persze a "mesterek" csak néznek, mint a moziban, hogy "hú, milyen f.sza kis toyota".

Végül is az...  [rohog]

Az viszont szintén érdekes, hogy az elsővel nem játsza ezt. Gondolom van valami sebességhatár, amely alatt nem működik az ESP, ABS rendszer. Ekkor gondolom az elsőt közvetlenül a főfékmunkahengerről használja, hagyományosan, de a hátsóval nem tud mit kezdeni, ott kis sebességnél is kénytelen a villanvvezérlést használni!

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4937 Dátum: 2012.02.29 20:58:49 »
Prius dömping van kollégák!

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_megkimelt-5555698

Mindenki szabadul meg a jó kis prius-ától, mi van itt?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_2006-5562411
Jól látom, hogy egyik autón sincs még magyar-rendszám matrica?
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4938 Dátum: 2012.02.29 21:01:32 »
Istenem, de szőrszálhasogató vagy.
"Van, oszt kész."  :D
A rendszámot meg úgy is csak fényképezik...

A szürkén van, csak le van paint-ezve!

A másikon is van valami rendszám kitakarva. Valami belga cucc lehet, azoknál ilyen kicsi a rendszám.

Megjegyzem az a 49 ekm az 130 ekm-re saccolható. A plüss változat akörül kezd el így elkoszolódni a  könyöklőnél.
Megjegyzem a második JBL, NAVI felszereltség!

Ha megvennéd vevő lennék a JBL-re léci-léci!  :winkiss:
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.29 21:07:58 írta b.c. »

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4939 Dátum: 2012.02.29 21:43:51 »
Ha megvennéd vevő lennék a JBL-re léci-léci!  :winkiss:
???
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4940 Dátum: 2012.02.29 21:47:52 »
Megjegyzem az a 49 ekm az 130 ekm-re saccolható. A plüss változat akörül kezd el így elkoszolódni a  könyöklőnél.
Nekem 186e km-rel sem ilyen ronda...
Más: voltam a múltkor varrgáéknál - bőröztetni, az ajtókárpitot esélytelen normálisan bontani, azt mondta, hogy egybe van öntve-ragasztva. Valahogy le kell szednem a kárpitot és szétszedni a könyöklőt, akkor tudja csak bőrözni. Lehet h. bemegyek Vörösváron a szervízbe és megkérem a srácokat csapják már szét nekem... Valaki csinálta már?  :helpsmilie:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4941 Dátum: 2012.02.29 23:19:40 »
Igen, asszem....
Van 5W-30 as olaj rész szintetikusban egyáltalán? Szerintem 5W-40 alatt már csak full synt van.

Ezt próbáltad már?

www.xado.hu

Figyelem, ez nem adalék! Fegyverekhez fejlesztették, és tényleg qrva jó. Több motorral kipróbáltuk már, és brutális eredményeket kaptunk. Először kell egy mosás Vitaflusshal, és utána a revitalizáló. Elképesztő hatása van. Nagyon nagyon ajánlom sokat futott motorokhoz, váltóhoz.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4942 Dátum: 2012.03.01 07:06:01 »
Prius dömping van kollégák!

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_megkimelt-5555698

Mindenki szabadul meg a jó kis prius-ától, mi van itt?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_2006-5562411
Mindkettő külföldi, ez látszik a képeken is, az első példányhoz feltöltött nem vmi éles, de így (főleg a másodiknál) a futott km és a törésmentesség erősen kérdéses :hmmmm:
Today, tomorrow and after tomorrow!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4943 Dátum: 2012.03.01 08:00:16 »
Ezt próbáltad már?

www.xado.hu

Figyelem, ez nem adalék! Fegyverekhez fejlesztették, és tényleg qrva jó. Több motorral kipróbáltuk már, és brutális eredményeket kaptunk. Először kell egy mosás Vitaflusshal, és utána a revitalizáló. Elképesztő hatása van. Nagyon nagyon ajánlom sokat futott motorokhoz, váltóhoz.

Semmilyen adalékot nem vagyok hajlandó az olajba tenni.
Ugyanis nem hiszek az ilyen varázsszerekben.
Abban viszont hiszek, hogy ha szükséges sűrűbben kell olajat cserélni megfelelő minőségű olajjal.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4944 Dátum: 2012.03.01 10:13:01 »
Semmilyen adalékot nem vagyok hajlandó az olajba tenni.
Ugyanis nem hiszek az ilyen varázsszerekben.
Abban viszont hiszek, hogy ha szükséges sűrűbben kell olajat cserélni megfelelő minőségű olajjal.

Nem adalék, mondtam. Nem vagyok ügynöke enne a cuccnak, és én is ilyen merev voltam ez ügyben korábban. Azóta én is beleborítottam 2 kocsimba. Az egyik barátom (megadom a számát, ha akarod) a tanácsomra tette bele, dráma hatása lett. Különösen a mosónak. Ez nem egy idióta amerikai cég, ami teflonos szarokat próbál eladni. Ez egy ukrán cég, akinek nagyon kell vigyáznia, hogy a kelet-európai cégeket övező előítéletek cáfolásra kerüljenek. Erre gondolj. Meg arra, hogy az előző rendszerben fegyverekhez gyártották ezt a cuccot (mai is - is).

Egyébként a válaszodból ítélve - nekem úgy tűnik - rá sem néztél az oldalra. Mert ha megtetted volna, akkor elcsodálkoztál volna, hogy emberek névvel, arccal elmondják a tapasztalataikat. A motormosóval egyébként semmiképp sem kockáztatsz. Nem mintha a másikkal igen...

Azért mondtam neked ez a dolgot, mert úgy tűnt, az átlagostól sokkal jobban törődsz a kocsiddal, szóval azt hittem, ebben egyformán jár az agyunk.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4945 Dátum: 2012.03.01 11:44:44 »
Mivel nem olaj, így adalék, csak nem a klasszikus, hanem felületképző.
Nem újdonság, nagyon régóta vannak ilyen elven működő anyagok, de valahogy egyik sem lett az a tuti anyag (pedig mindegyikre azt mondták a neves emberek). A problémát ezeknél az okozza, hogy mindenütt bevonja a felületet, ahova eljut, ott is, ahol már nem biztos, hogy előnyös.
Részemről marad a jó olaj, megfelelő időközönkénti cserével. Akkor nem kell extra kopásvédelem  ;)

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4946 Dátum: 2012.03.01 12:02:25 »
Mivel nem olaj, így adalék, csak nem a klasszikus, hanem felületképző.
Nem újdonság, nagyon régóta vannak ilyen elven működő anyagok, de valahogy egyik sem lett az a tuti anyag (pedig mindegyikre azt mondták a neves emberek). A problémát ezeknél az okozza, hogy mindenütt bevonja a felületet, ahova eljut, ott is, ahol már nem biztos, hogy előnyös.
Részemről marad a jó olaj, megfelelő időközönkénti cserével. Akkor nem kell extra kopásvédelem  ;)

Nem vonja be a felületet. 1 mikromilliméterrel sem lesz vastagabb a felület. Nem így működik, fémkerámiáról beszélünk. Azért is vetettem rá magam annak idején, mert ismertem az eljárást, csak nem autóiparból, és meglepődtem a felhasználási terület miatt. Én fegyver és úrtechnológiai felhasználásról tudtam.
 Amúgy vegyész az egyik szakmám.

Könyörgöm, olvassátok már el, mielőtt megnyilvánultok! :)

Pontosítanék. Senkit nem akarok rábeszélni, hiszen ez mindenkinek a saját belátására van bízva. De ha beszélgetünk róla, akkor tessék szépen utána olvasni. Én alaposan körbeszaglásztam a dolgot.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4947 Dátum: 2012.03.01 13:47:43 »
Én olvastam róla már korábban. Ezzel együtt nekem is az a véleményem, mint b.c. és Nagycitrom barátaimnak, akik már leíírták: motorolajba nem teszünk semmilyen adalékot.

Én egy kivételt mindig leírok, nevesül LM olajba LM MoS2 adalék ellen elvi kifogásom nem lenne. Fontos, hogy egy gyártó termékéről írtam.

És honnan a meggyőződésem?  Hát onnan, hogy évekkel ezelőtt egy csodasze/a/rt én is beletöltöttem az akkori benzines turbós autómba, aztán 500 km után nem győztem kiszedni a kocsonyát az olajkörből.  Na köszönöm, ezt a lehetőséget nem adom meg már semmilyen csodaelixírnek, kissé drága volt a tanulópénz.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4948 Dátum: 2012.03.01 14:10:52 »
Én olvastam róla már korábban. Ezzel együtt nekem is az a véleményem, mint b.c. és Nagycitrom barátaimnak, akik már leíírták: motorolajba nem teszünk semmilyen adalékot.

Én egy kivételt mindig leírok, nevesül LM olajba LM MoS2 adalék ellen elvi kifogásom nem lenne. Fontos, hogy egy gyártó termékéről írtam.

És honnan a meggyőződésem?  Hát onnan, hogy évekkel ezelőtt egy csodasze/a/rt én is beletöltöttem az akkori benzines turbós autómba, aztán 500 km után nem győztem kiszedni a kocsonyát az olajkörből.  Na köszönöm, ezt a lehetőséget nem adom meg már semmilyen csodaelixírnek, kissé drága volt a tanulópénz.

Fiúk, most ezt direkt csináljátok? Hányszor kell leírnom, hogy nem adalék? Egészen másképp működik, mint az adalékok. Az adalék az elegyedik az olajjal, annak valamilyen kémiai vagy fizikai tulajdonságát megváltoztatja. Itt erről szó sincs, az olaj itt csak hordozó közeg, annak tulajdonságait nem változtatja meg. Egyébként meg hazudok, és csak gonoszságból írtam, azt, amit.

De te sem olvastál utána. Mert ha legalább az oldalt megnézted volna, akkor nem írtál volna. :)

Hagyjuk az egészet, már sajnálom, hogy egyáltalán felvettem, kár volt. Részemről nem szóltam semmit, felejtsétek el!
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4949 Dátum: 2012.03.01 14:59:03 »
ok-ok, ne húzd fel magad. Elhiszem, amit írtál, fémkerámia, utazik az olajjal, beépül ahova kell.
Köszönöm a tájékoztatást is, amit szerencsére saját tapasztalatodra támaszkodva írtál nekünk.
Sajnos abban a helyzetben lehetsz, amikor én is néha próbálok meggyőzni egyéb fanatikusokat a toyota, vagy  a prius csodálatosságáról. Na az sem egyszerű.

Én amondó vagyok, ha ez tényleg annyira jó, akkor hamar hallunk róla, mert ami jó az gyorsan terjed. Mondjuk erről hallottam már, a márkanév ismerős, mégsem találkozni vele minden sarkon, ez talán elmond valamit.

Én annyit jeleztem, hogy egyelőre nem kérem. De nyitott vagyok az új dolgokra, sőt figyelek is rád és fogom várni a valós, jó tapasztalatokat a cuccról (bármi is az!).
Addig, meg nyugalom, és köszönjük az infót!  :hug: