Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3373564 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4260 Dátum: 2012.01.09 21:46:39 »
???Ez mit akar jelenteni???
A 12V-os akku eredeti-e? Azt hiszem igen és szerintem lassan cserés, mert emberemnél egyszer már teljesen le is merült egy éjszaka égve felejtett lámpával :(

Más: A JBL hifinek nem kéne mélynyomót tartalmaznia? Ebben szerintem nincs és eléggé gyatrán is szól, sokkal többet vártam tőle :cry:

Más2: Amikor átvettem 6,3 lityó volt az átlag - már megy le 5,5-re, szóval fejlődök :)

Más3: van benne egy teljesen hasztalan Bioetanol elektronika, ha valakinek kell, egy üveg jobb fajta piáért átadom ;)

Nem kellene, hogy az aksi kikészüljön ettől.

Sajnos a hangtechnika nem az erőssége. De biztosan van jobb beállítás, próbálgasd! A JBL-ben nincs mélynyomó, viszont 4 csipogós a standard 2-vel szemben, illetve a központi kijelző felett van még egy középsugárzó! Ennyi. Ez ilyen. Ez is kell a kis fogyihoz, mert ugye, ha szépen szól a zene....  ::)

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4261 Dátum: 2012.01.10 08:50:30 »
Úgy döntöttem, hogy bebőröztetem a könyöklőket elöl, középen, meg a kormányt is (tényleg, a SOL-nak nem kéne bőrösnek lennie???) tudtok Pest közelében valakit ajánlani?
Nála már bőröztettem kormányt és láttam más munkáit is. Vidd hozzá!





[a csatolmányt egy admin törölte]

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4262 Dátum: 2012.01.10 08:57:29 »
Úgy döntöttem, hogy bebőröztetem a könyöklőket elöl, középen, meg a kormányt is (tényleg, a SOL-nak nem kéne bőrösnek lennie???) tudtok Pest közelében valakit ajánlani?

Nem. A fészlift előtt minden Prius kormánya műanyag. A fészlift után már van bőr is.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4263 Dátum: 2012.01.10 10:04:55 »
Azon gondolkodom, hogy elpasszolom a 4 db lemezfelnit és a nem túl jó téligumit a Priusról, a szettet 20e körül gondoltam, ha valakit érdekelne...
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4264 Dátum: 2012.01.10 10:23:39 »
Nála már bőröztettem kormányt és láttam más munkáit is. Vidd hozzá!
Bakker, nem is emlékeztem, hogy ilyen szép fabetét van az SC-ben :eek:  [rohog] [rohog] :D :lol:
Gabe 254.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4265 Dátum: 2012.01.11 15:12:46 »
Azon gondolkodom, hogy elpasszolom a 4 db lemezfelnit és a nem túl jó téligumit a Priusról, a szettet 20e körül gondoltam, ha valakit érdekelne...
15"-os, vagy 16"-os? Nekem utóbbi van és tervezem a cseréjét 15-ösre.

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4266 Dátum: 2012.01.11 17:59:40 »
Azon gondolkodom, hogy elpasszolom a 4 db lemezfelnit és a nem túl jó téligumit a Priusról, a szettet 20e körül gondoltam, ha valakit érdekelne...
Ha meg 16-os akkor meg engem! :clap: Képet tudnál küldeni?
Üdv!

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4267 Dátum: 2012.01.12 09:16:00 »
15"-os, vagy 16"-os? Nekem utóbbi van és tervezem a cseréjét 15-ösre.
Télire kéne? Mert ha a nyárinak, akkor mondjuk a téli-nyári cserekor megoldhatnánk, félreteszem Neked.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4268 Dátum: 2012.01.12 09:36:29 »
Nyárra megvan a gyári 16"-os könnyűfém felnim és a téli 16-os szeretném 15-ösre cserélni.Hm?

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4269 Dátum: 2012.01.12 12:37:24 »
Üdv a topik lakóknak!

Vettem egy Auris HSD-t, ma DU veszem át. Úgy gondolom inkább itt próbálok csevegni, mert önálló topik nincs a modellhez, a sima Corolla / Auris topikra meg nem való. Mindjárt lenne egy kérdésem hozzátok:

Mennyire számít az fogyasztásban, hogy alacsony gördülés ellenállású gumi van a kocsin? Nagyon megnőne a fogyasztása, ha pl. egy Michelin Alpine A4 téli gumit tennék rá? Most gyárilag 195/65x15 kerekek vannak rajta, ezzel a borzalmasan sprőd Michelin Energy gumikkal, és tavasszal szeretném kicserélni 195/60x16-os kerékre, valami Pirelli vagy Bridgestone-ra. Offos autókon nagyon jó tapasztalatom van ezekkel a gumikkal.

Vélemény?
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4270 Dátum: 2012.01.12 12:54:43 »
Üdv a topik lakóknak!

Vettem egy Auris HSD-t, ma DU veszem át. Úgy gondolom inkább itt próbálok csevegni, mert önálló topik nincs a modellhez, a sima Corolla / Auris topikra meg nem való. Mindjárt lenne egy kérdésem hozzátok:

Mennyire számít az fogyasztásban, hogy alacsony gördülés ellenállású gumi van a kocsin? Nagyon megnőne a fogyasztása, ha pl. egy Michelin Alpine A4 téli gumit tennék rá? Most gyárilag 195/65x15 kerekek vannak rajta, ezzel a borzalmasan sprőd Michelin Energy gumikkal, és tavasszal szeretném kicserélni 195/60x16-os kerékre, valami Pirelli vagy Bridgestone-ra. Offos autókon nagyon jó tapasztalatom van ezekkel a gumikkal.
Vélemény?
A gyári méreteken nem érdemes változtatni főleg "felfelé" nem, ha jó fogyasztást akarsz.
A Michelin téli és nyári gumijai  is egyaránt "Eco" gumik, nem hinném hogy mellényúlsz bármelyikkel is.

Today, tomorrow and after tomorrow!

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4271 Dátum: 2012.01.12 13:30:30 »
Idézet
A gyári méreteken nem érdemes változtatni főleg "felfelé" nem, ha jó fogyasztást akarsz.
A Michelin téli és nyári gumijai  is egyaránt "Eco" gumik, nem hinném hogy mellényúlsz bármelyikkel is.

Szélességen nem változtatnék. Azt tapasztalatból tudom, hogy a szélesebb gumi mindenképpen magasabb fogyasztást jelent. Az átmérő sem változna, hiszen a 195/60x16 a váltó mérete a 195/65x15-nek.

Ez a mostani Michelin, ami rajta van, nagyon gáz. Sprőd, hangos. legalábbis nem ehhez vagyok szokva. :)
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4272 Dátum: 2012.01.12 13:35:25 »
Szélességen nem változtatnék. Azt tapasztalatból tudom, hogy a szélesebb gumi mindenképpen magasabb fogyasztást jelent. Az átmérő sem változna, hiszen a 195/60x16 a váltó mérete a 195/65x15-nek.

Ez a mostani Michelin, ami rajta van, nagyon gáz. Sprőd, hangos. legalábbis nem ehhez vagyok szokva. :)
A /60-as gumival picit keményebb lesz a rugózásod, hiszen annak a fala erősebb, mint /65-ének. Szóval a kérdés az, hogy mi a célod vele: a) javítani az autó fekvésén, vagy b) puhább rugózásra vágysz?

Saját tapasztalat, hogy a Bridgestone bár kiváló abroncs, de az összes közül a legkeményebb keverékű. Tapad, masszív, de kemény.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4273 Dátum: 2012.01.12 13:45:03 »
Idézet
A /60-as gumival picit keményebb lesz a rugózásod, hiszen annak a fala erősebb, mint /65-ének. Szóval a kérdés az, hogy mi a célod vele: a) javítani az autó fekvésén, vagy b) puhább rugózásra vágysz?

Saját tapasztalat, hogy a Bridgestone bár kiváló abroncs, de az összes közül a legkeményebb keverékű. Tapad, masszív, de kemény.

Nagyon örülök, hogy ilyen gyors válaszokat kapok. A Bridgestone-nak én kipróbáltam a gumijait, és egyet kell értsek veled. Azonban a Pirelli P7 Cinturatóval nagyon kellemes tapasztalatim vannak egyik OFF-os autómon. Kocsi úttartása, kanyarodása nagyon jó, ugyanakkor komfortos és elképesztően csöndes. 

Ami most az Aurison van hangos, kemény ugyanakkor mégis kicsit "kenődik" a kocsi vele. Kicsit feszesebb viselkedést szeretnék, és csendesebb futást.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4274 Dátum: 2012.01.12 13:58:23 »
Nagyon örülök, hogy ilyen gyors válaszokat kapok. A Bridgestone-nak én kipróbáltam a gumijait, és egyet kell értsek veled. Azonban a Pirelli P7 Cinturatóval nagyon kellemes tapasztalatim vannak egyik OFF-os autómon. Kocsi úttartása, kanyarodása nagyon jó, ugyanakkor komfortos és elképesztően csöndes. 

Ami most az Aurison van hangos, kemény ugyanakkor mégis kicsit "kenődik" a kocsi vele. Kicsit feszesebb viselkedést szeretnék, és csendesebb futást.
Én inkább nyárra javasolnék az autódra (ami miatt jó értelemben nem kicsit vagyok Rád irígy  :D ) egy jó gumit, de mindenképpen 205/55 R16 méretben. Ez a méret különösebben nem növeli a fogyasztást (talán 1 deci +), viszont stabilabbá teszi az autót minden tekintetben.

Ami most van az autódon Energy Saver gumiról tudni kell, hogy, mint minden más "takarékos" gumi, ennél is gyengébb a stabilitás, elsősorban nedves útfelületen. Cserében extrém sokáig használható, alig kopik. Nézd, kb 3 hónap múlva lehet átszerelni a nyári gumikat. Addig elvagy ezeken és tavasszal jöhetnek az "igazi" abroncsok. Szerintem. Legalábbis én biztos így csinálnám.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i