Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368081 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3975 Dátum: 2011.11.22 08:07:39 »
Ha csak surrog, azzal nincsen semmi gond, így működik a fék ;)
A hangot a Priusnál még fokozottabban hallod, mivel szinte semmi más zajforrás sincsen.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3976 Dátum: 2011.11.22 09:25:33 »
Ha jól értesültem, tegnap elfogadták az általam már korábban belinkelt regadó módosítást, így jövőre egy használt Priusnak igen alacsony lesz ezen adóneme, tehát méginkább indokolt lesz kinti példányok szemezgetése aki ilyen típust szeretne venni.
Today, tomorrow and after tomorrow!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3977 Dátum: 2011.11.22 11:24:04 »
Jaj istenem... megvettem a rokonét  :clap: Ezzel a hírrel kellet volna kezdenem. 254 km mentem Vele : 5.3 l/100/BP-en. Csoda gép! A csend világa!
Páromnak is nagyon bejön. Ez is külön öröm.

Én is gratulálok!

Motortér portalanítás:  ha nagyon zavar a por, akkor a műanyag felületeket nedves ronggyal, vagy szivaccsal át lehet törölni, ezt megelőzően kompresszorral ki lehet fújkálni a nagyja port a motortérből. Az okosan irányított nagynyomású levegő nem okozhat kárt, persze ezt is ésszel kell alkalmazni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3978 Dátum: 2011.11.22 18:48:49 »
Én is gratulálok!

Motortér portalanítás:  ha nagyon zavar a por, akkor a műanyag felületeket nedves ronggyal, vagy szivaccsal át lehet törölni, ezt megelőzően kompresszorral ki lehet fújkálni a nagyja port a motortérből. Az okosan irányított nagynyomású levegő nem okozhat kárt, persze ezt is ésszel kell alkalmazni.
Ja, a levegő lehet alternatíva.
Bár, megmondom őszintén, nagyon ritkán nyitogatom a motorháztetőt.  :innocent: Azért vettem ilyet, mert nem igényli, és én ennek roppantul örülök!

A fék egyébként tényleg ilyen pattogós. Szerintem a betét anyaga miatt van. Meg-megtapad a tárcsán. Gondolom az egész hajtásrendszer berezonál bizonyos frekvenciánál, ezért hallani olyan erősen.  Nem kell vele foglalkozni, ez nem jó ugyan, de fékez és megáll. Nem ad visító hangot és ez már elég.
Remélem ez nem veszi el a kedved! Egyébként meg tényleg provokálni kell hozzá. Nekem a garázsba tolatásnál abszolút 0,1 km/h-s sebességnél adja néha. Én feltételezem, hogy a ritkán használt fék miatt is lehet, mert ilyenkor télen nyirkosabb, tapadósabb a fék.

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3979 Dátum: 2011.11.24 00:34:46 »
Akkor minden ok. Ez ilyen, oszt kész. Így is kell nekem.
 Nem JBL-s a rendszer és ez sajnos hallatszik is. A Corollában klasszisokkal szebben szól a gyári szerkó.
Olyan kopogós a basszus, sajna nem tetszik a hangja. Ezt nem csekkoltam le, de így is megvettem volna. Valami javaslat , ötlet van a tarsolyban?
Üdv !
Üdv!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3980 Dátum: 2011.11.24 17:46:20 »
Akkor minden ok. Ez ilyen, oszt kész. Így is kell nekem.
 Nem JBL-s a rendszer és ez sajnos hallatszik is. A Corollában klasszisokkal szebben szól a gyári szerkó.
Olyan kopogós a basszus, sajna nem tetszik a hangja. Ezt nem csekkoltam le, de így is megvettem volna. Valami javaslat , ötlet van a tarsolyban?
Üdv !
Általában a gyári rádió alá, a kis lehajtható rekesz helyére szoktak befaragni egy normálisabb fejegységet. Úgy meg lehet csinálni, hogy visszazárható rá a kis előlap és nem látszik semmi, csak a gyári cucc.
A jobb első ülés alatt van az erősítő, ha szerelsz szerintem az is felejtős, oda be lehet tenni valami normálisabbat.
Nyilván cserések az ajtóban lévő hangszórók is. Viszont tartok tőle, hogy a kárpit rezonanciája miatt, illetve az ajtó akusztikája miatt sem kizárt, hogy így sem lesz felejthetetlen a hatás.
Szóval, össze lehet barkácsolni, csak kérdés, megéri-e.
Megjegyzem, ha állítasz egy kis mély és magas hangot (nekem mindkettő fel van tolva maxra és a balance-ot 2 kattintással hátra toltam) így elmegy. Ha nagyon üvöltetem esetleg vissza veszek a bass-ból, mert így már berezonálhat az ajtókárpit.
Szóval ez is az a dolog, hogy ki miért vesz ilyet. Nem állítom, hogy nem fáj a szívem a ExCarina-m Pioneer "fejéért", de itt ez van, ezzel a beállítással végül is elmegy.
A JBL-ért állítólag nem kell bánkódni, világmegváltást az sem tud, ergo nem a miatt kell dönteni vásárláskor.

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3981 Dátum: 2011.11.24 18:35:00 »
Hát egen. Előszőr hangszórót próbálok cserélni. meglátjuk.
Köszi Üdv.
Üdv!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3982 Dátum: 2011.11.24 18:53:34 »
Hát egen. Előszőr hangszórót próbálok cserélni. meglátjuk.
Köszi Üdv.
Először állítgass!!!

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3983 Dátum: 2011.11.24 20:45:31 »
Már minden általad is javasolt beállítást próbáltam... a mélyek meg sem közelítik a Sol Corolla basszusát. Abban is igazad lehet, hogy hiányzik egy kis szövetkárpit az ajtókból. Te JBL-es vagy?
Üdv!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3984 Dátum: 2011.11.25 07:09:58 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_lpg_nephibrid-5300080
Nem mondom jól fel srófolta az árát, de LPG-s hibrid???? Hát én nem tudom... :hmmmm:
Today, tomorrow and after tomorrow!

Qizmo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3986 Dátum: 2011.11.25 08:01:43 »
Már minden általad is javasolt beállítást próbáltam... a mélyek meg sem közelítik a Sol Corolla basszusát. Abban is igazad lehet, hogy hiányzik egy kis szövetkárpit az ajtókból. Te JBL-es vagy?
Nem, nekem sem JBL-es!

A szövettel a kárpitba dologgal vigyázz, mert felületvédelmet koptathat, és remekül megtartja a vizet párát, ahol kikoptatta a felületvédelmet porrá rohad az ajtó!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3987 Dátum: 2011.11.25 08:02:44 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_lpg_nephibrid-5300080
Nem mondom jól fel srófolta az árát, de LPG-s hibrid???? Hát én nem tudom... :hmmmm:

Mindamellett ilyen korrekt hirdetést még ember nem látott!

Bár mind ilyen lenne!

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3988 Dátum: 2011.11.25 08:21:58 »
A hirdetés valóban korrekt, bár szerintem ez már túlzottan sok információ.
Ennyiért viszont eladhatatlan. Akinek az olcsó üzemeltetés a fontos, az feleennyiért is talál autót. Hasonló korút (vagy újabbat) 1.4-es benzinest (gázost v. gázosíthatót), ami üzemanyag-költségben kicsit több lesz mint a Prius, de összességében biztosan olcsóbb.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3989 Dátum: 2011.11.25 17:20:14 »
Jaj istenem... megvettem a rokonét  :clap: Ezzel a hírrel kellet volna kezdenem. 254 km mentem Vele : 5.3 l/100/BP-en. Csoda gép! A csend világa!
Nagyon nagy gratuláció, üdv a csapatban! :)