Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368072 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2445 Dátum: 2011.02.01 00:22:49 »
A kulcsosat is így viszik el...
music     

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2446 Dátum: 2011.02.01 07:32:00 »
Trükkök mindig is vannak, voltak, lesznek.
100% biztonság nincs.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2447 Dátum: 2011.02.01 07:43:29 »
Bizony nem árt vigyázni, nem hülyeségből linkeltem be néhány napja azt a Totalcaros írást a kulcsnélküli autók könnyű ellophatóságával kapcsolatban.

Amire a Totalcar házi szakértője mondta, hogy marhaság....  :devil:
 

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2448 Dátum: 2011.02.01 08:03:39 »
Bizony nem árt vigyázni, nem hülyeségből linkeltem be néhány napja azt a Totalcaros írást a kulcsnélküli autók könnyű ellophatóságával kapcsolatban.

Amire a Totalcar házi szakértője mondta, hogy marhaság....  :devil:
 

Mármint az a rádiójel továbbításos mifene hogy egyik ott a másik messze és... Azt tényleg csak elvi szinten tudom elképzelni. Viszont az ugrókódos rádiós (nem ősidőkből származó infrás) távirányítók jelkapkodása körülbelül egyidős ezen távirányítók megjelenésével. Ráadásul nem nagy mágia megcsinálni sem ha tudod melyik frekvenciát akarod figyelni. Mert az tényleg marhaság hogy valaki csak úgy elkapja a szignált és hopp. Ezért kell egy zavarjelet kiküldeni több frekire (ez nem mágia, másodpercenként akár 10-15 frekit is lehet zavarni ugró módszerrel. ) addig a delikvens nyomkodja bőszen a távirányítót, az emberke meg keresi hogy melyik frekin jelenik meg a jel.
Úgy 10 évvel ezelőtt legalábbis így csinálták.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2449 Dátum: 2011.02.01 08:56:17 »
Hát ez nem semmi azért, gondolom nem a Meki WIFI-jét hekkelték :no:
Today, tomorrow and after tomorrow!

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2450 Dátum: 2011.02.01 09:25:39 »
Hát ez nem semmi azért, gondolom nem a Meki WIFI-jét hekkelték :no:

:) Az egyébként is open wifi :) De a WEP titkosított wifik már most is könnyen törhetőek :)
Elvileg a WPA is, de azt még nem próbáltam :)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2451 Dátum: 2011.02.01 09:40:05 »
Hát ez nem semmi azért, gondolom nem a Meki WIFI-jét hekkelték :no:

:) Az egyébként is open wifi :) De a WEP titkosított wifik már most is könnyen törhetőek :)
Elvileg a WPA is, de azt még nem próbáltam :)
Azért még mielőtt nagyon frászt kaptok, régebben olvastam a user manualban, hogy ha a távirányítóval zárod le a kocsit, akkor a keyless nyitás nem aktív. Vagy valami ilyesmi is van benne! Nézzetek utána!
Kicsit hülyeségnek érzetem akkor is, hogy mi értelme így kettéválasztani a két módot, de valami kavarása van ekörül a nyitás-zárás körül arra tisztán emlékszem.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2452 Dátum: 2011.02.01 10:10:28 »
Öntsünk tiszta vizet a pohárba! Mi a legbiztonságosabb módja a kocsi nyitásának-zárásának? A smart key kikapcsolása és távirányítóval történő kézi nyitás zárás, vagy esetleg minden alkalommal a kulcs előbányászása a távirányítóból? Ésszerű (rentábilis) határokon belül milyen módszert érdemes használni, illetve beépíteni utólag az ilyen típusú kocsilopás megelőzése érdekében?

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2453 Dátum: 2011.02.01 10:14:19 »
Műszaki: és akkor ezek szerint a német ideiglenes rendszámmal viszed oda? Vagy kértél/kérsz E-s rendszámot?
A német ideiglenes rendszámmal viszem oda. Ma voltam az okmányirodában származás ellenőrzés miatt, viszont a hölgyemény mondta hogy nem szükséges, mert nem régi az autó, újfajta forgalmija van és EU-s, úgyhogy nem kell vele semmit csinálnom. Szerinte felesleges (pénz és időrabló) ha E-s rendszámot kérek, mert ha jövő 7en megvan a műszaki, befizetem a regadót és megkötöm a biztosítást, akkor már válthatom is ki a magyar forgalmit, törzskönyvet és a végleges rendszámot  :clap:

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2454 Dátum: 2011.02.01 10:17:55 »
Öntsünk tiszta vizet a pohárba! Mi a legbiztonságosabb módja a kocsi nyitásának-zárásának? A smart key kikapcsolása és távirányítóval történő kézi nyitás zárás, vagy esetleg minden alkalommal a kulcs előbányászása a távirányítóból? Ésszerű (rentábilis) határokon belül milyen módszert érdemes használni, illetve beépíteni utólag az ilyen típusú kocsilopás megelőzése érdekében?
Szvsz, agyonriasztózhatod a kocsidat a legmodernebb és legdrágább kütyükkel is ha vki kinézte magának/pont olyan kell/megrendelés van rá stb. úgyis elviszik :cry:
Today, tomorrow and after tomorrow!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2455 Dátum: 2011.02.01 10:21:45 »
Műszaki: és akkor ezek szerint a német ideiglenes rendszámmal viszed oda? Vagy kértél/kérsz E-s rendszámot?
A német ideiglenes rendszámmal viszem oda. Ma voltam az okmányirodában származás ellenőrzés miatt, viszont a hölgyemény mondta hogy nem szükséges, mert nem régi az autó, újfajta forgalmija van és EU-s, úgyhogy nem kell vele semmit csinálnom. Szerinte felesleges (pénz és időrabló) ha E-s rendszámot kérek, mert ha jövő 7en megvan a műszaki, befizetem a regadót és megkötöm a biztosítást, akkor már válthatom is ki a magyar forgalmit, törzskönyvet és a végleges rendszámot  :clap:
Na akkor spóroltál ;)
Biztosítást alvászszámra is köthetsz, viszonyt az okmányirodában nem állnak szóba veled nélküle.
Today, tomorrow and after tomorrow!

T.Pi-eM

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 135
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2456 Dátum: 2011.02.01 10:29:09 »
Mikor én ugyan ebbe a projektben voltam, az alvázszámon kivül, egy rendszámot is kereáltak, a családi név hat betüje, meg egy egyes.
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.01 11:30:09 írta kleingy »
Prius II. 2008

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2457 Dátum: 2011.02.01 10:30:07 »
Szvsz, agyonriasztózhatod a kocsidat a legmodernebb és legdrágább kütyükkel is ha vki kinézte magának/pont olyan kell/megrendelés van rá stb. úgyis elviszik :cry:
Ezzel tisztában vagyok, de ha már van benne valamii plusz amitől nehezebben viszik el, akkor lehet hogy a rabló kényelemből inkább másik donort keres.

T.Pi-eM

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 135
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2458 Dátum: 2011.02.01 10:31:11 »
Műszaki: és akkor ezek szerint a német ideiglenes rendszámmal viszed oda? Vagy kértél/kérsz E-s rendszámot?
A német ideiglenes rendszámmal viszem oda. Ma voltam az okmányirodában származás ellenőrzés miatt, viszont a hölgyemény mondta hogy nem szükséges, mert nem régi az autó, újfajta forgalmija van és EU-s, úgyhogy nem kell vele semmit csinálnom. Szerinte felesleges (pénz és időrabló) ha E-s rendszámot kérek, mert ha jövő 7en megvan a műszaki, befizetem a regadót és megkötöm a biztosítást, akkor már válthatom is ki a magyar forgalmit, törzskönyvet és a végleges rendszámot  :clap:

Hi, squiddy!

Akkor már ey új avatart is készithetsz magadnak! :D
Prius II. 2008

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2459 Dátum: 2011.02.01 10:32:22 »
Te is :tt2:
Gabe 254.