Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368081 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2430 Dátum: 2011.01.31 01:38:16 »
A színe a legpraktikusabb ami létezik, bár a Carina is ilyen (volt)...
:hmmmm: ... A Carina ezüst, a Prius meg platinaszürke, nem? Vicc, hogy most láttam három napja, de nem emlékszem pontosan  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2431 Dátum: 2011.01.31 09:11:02 »
És tényleg: Palaczk, nem fogytál?
Kabátban is látszik   :D ? Akkor megérte a kínlódást  :lol:

(Tavaly ilyenkor 97 kg voltam, most 85 vagyok.)
Látszik, bizony :yes:
Gabe 254.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2432 Dátum: 2011.01.31 10:35:43 »
Azt lehet-e tudni, hogy így mennyibe lesz a gép, mire napi használatba kerül.
Illetve milyen felszereltségű, évjárat, km, egy pár műszaki adatot szívesen olvasnánk.
Szóval 2005. januári, azaz a napokban ünnepelt a 6. szülinapját. Vezetett szervizkönyves, bár 2008. után a gari lejárták követően két 15.000-es szerviz pecsétje hiányzik. A legutolsó ami be van jegyezve az a 180.000-es 184.000-nél. Most van benne 196.600. A németeknél executive néven futott ez a felszereltség, ami a sima solhoz képest JBL hifi (Az Avensis zenéje szerintem azért szebben szól), smart-key, meg ködlámpa. Törve nem volt, az első lökhárítón volt némi fényezés mert meghúzták. Kívül-belül gyakorlatilag makulátlan, látszik hogy rendszeresen gondozták. Valakinek már említettem, hogy ha nepper lennék ez a kocsi olyan 85.000-et futottnak nézne ki :lol: A színe a legpraktikusabb ami létezik, bár a Carina is ilyen (volt) és kissé már beleuntam, de ez legyen a legnagyobb bajom. Van hozzá táli-nyári kerék, bár gyenge gumikkal  :hmmmm: Ami érdekes, hogy a gyári alukerék mattfekete/szürke, nem az a megszokott amit mindenhol látunk. A dísztárcsa viszont hiányzik róla. Nem t'om hogy a ti gyári alufelnitek milyen színű? Nagyon durva becsléssel a kocsi teljes vételárát mindenképp úgy számolom, hogy 2,4m alatt kell lennie  :innocent:
Ha emlékeztek, mondtam, hogy 2,7 alatt keresek normális kocsit  ::)
A lényeg az utolsó előtti mondatodban rejlik, tiszta autó tiszta forrásból, jó áron! :D
Today, tomorrow and after tomorrow!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Beszélgessünk...
« Válasz #2433 Dátum: 2011.01.31 11:18:13 »
Ennek a leírása a nem semmi.  :yes:
Ír a nepperekről, a tekert órákról, ő viszont elfelejti odaírni a futott km-eket.  :D
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2434 Dátum: 2011.01.31 12:26:44 »
Az okokat kérdezd az előtted lévő hozzászólás szerzőjétől, ugyanis ők hirdetik.  :D :D

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2435 Dátum: 2011.01.31 12:53:27 »
A Carina ezüst, a Prius meg platinaszürke, nem? Vicc, hogy most láttam három napja, de nem emlékszem pontosan  :lol:
Aha. Mindenesetre szimpla szürkét írtam ma de. a "Forgalomba helyezési engedély kérelem" című lapra az NKH-ban. Sajna csak 1 hét múlva tudom műszakira vinni, addig viszont tudok időpontot foglalni az okmányirodában.
Ami viszont érdekesség, hogy ugyebár a német forgalmin nem szerepel a motorszám és ennek megtalálása és főleg leolvasása nem egyszerű művelet. Utólag is thx. Xanyinak  :flowers:

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2436 Dátum: 2011.01.31 12:57:18 »
A Carina ezüst, a Prius meg platinaszürke, nem? Vicc, hogy most láttam három napja, de nem emlékszem pontosan  :lol:
Aha. Mindenesetre szimpla szürkét írtam ma de. a "Forgalomba helyezési engedély kérelem" című lapra az NKH-ban. Sajna csak 1 hét múlva tudom műszakira vinni, addig viszont tudok időpontot foglalni az okmányirodában.
Ami viszont érdekesség, hogy ugyebár a német forgalmin nem szerepel a motorszám és ennek megtalálása és főleg leolvasása nem egyszerű művelet. Utólag is thx. Xanyinak  :flowers:
A service manualban benne van :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2437 Dátum: 2011.01.31 13:25:12 »
Sajna csak 1 hét múlva tudom műszakira vinni, addig viszont tudok időpontot foglalni az okmányirodában.
Ami viszont érdekesség, hogy ugyebár a német forgalmin nem szerepel a motorszám és ennek megtalálása és főleg leolvasása nem egyszerű művelet. Utólag is thx. Xanyinak  :flowers:
Érdekes egy dolog ez a motorszámmal, mert időközben, ha jól tudom, már nálunk sem kötelező... Pl. a garis motorcserés Toyoták esetében is csak annyi kerül a forgalmiba a motorszámhoz, hogy 1Z vagy valami ilyesmi, tehát igazából a motorkód. Bár az tény, hogy legalábbis ennyit oda kell írni, tehát nem maradhat teljesen üresen a rovat.

Műszaki: és akkor ezek szerint a német ideiglenes rendszámmal viszed oda? Vagy kértél/kérsz E-s rendszámot?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2438 Dátum: 2011.01.31 13:50:50 »
A service manualban benne van :)
Tudom, láttam a manuált de így se volt egyszerű!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2439 Dátum: 2011.01.31 17:26:56 »
A Carina ezüst, a Prius meg platinaszürke, nem? Vicc, hogy most láttam három napja, de nem emlékszem pontosan  :lol:
Aha. Mindenesetre szimpla szürkét írtam ma de. a "Forgalomba helyezési engedély kérelem" című lapra az NKH-ban. Sajna csak 1 hét múlva tudom műszakira vinni, addig viszont tudok időpontot foglalni az okmányirodában.
Ami viszont érdekesség, hogy ugyebár a német forgalmin nem szerepel a motorszám és ennek megtalálása és főleg leolvasása nem egyszerű művelet. Utólag is thx. Xanyinak  :flowers:
A service manualban benne van :)

De a manuálba nincs benne a motorszám, csak az, hogy hol található. Az alapján meg is lett, csak épp az első szám nehezen volt kivehető, csiszolgatni pucolgatni meg nem férni be, de azért kiokoskodtuk  ;)
Xanyi

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2440 Dátum: 2011.01.31 20:43:21 »
Ma rájöttem hogy megszokással egész jó fogyasztásokat lehet kihozni városban :)
Hozzáteszem, ez  az első tank benzin a kocsiban (pontosabban az első harmad tank fogyott el eddig)
Az elején még szörnyülködtem hogy 8-9-es átlag jött ki. Persze soha nem volt automata kocsim, így rajta marad az emberen a "nyomjuk mint süket a csengőt" kezelés. Viszont ma Budapesten Fótról, a budafoki útra ilyen értékeket tudtam kihozni :)


Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2441 Dátum: 2011.01.31 20:57:03 »
Hajrá! Lesz ez még jobb is hidd el!
Today, tomorrow and after tomorrow!

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2442 Dátum: 2011.01.31 21:12:12 »
Hajrá! Lesz ez még jobb is hidd el!

Remélhetőleg.

Egyébként ma délután a budafoki úton a meki parkolójában érdekes dologra figyeltem fel. Lehet hogy paranoia, bár IT szervizmérnökként próbálok a racionalitások talaján maradni.
A szitu a következő. MEgállok kajálni, és mellém beáll egy kocsi (nem néztem milyen. Benne srác, notebook, mobiltelefon, kábelek és veszettül pötyögi. Próbálom a keyless funkcióval zárni a kocsit, de nem megy. Közben a srác fel felnéz a telefonjából. Végül távirányítóval bezárom. BEmegyek, jövök ki de nem nyílik automatikusan a kocsi. A kulcsot már az ablakhoz teszem de semmi, a srác közben egy autóval arrébb állt, de még mindig a notebook, telefon kettős bűvöli és figyel.
Ugye ismerős az ugrókódos riasztók jelének nyúlás, így nyitom a kocsit kulccsal és átgurulok a parkoló másik felébe megkajálni.
5 perc múlva látom hogy a srác 2 kocsi távolságra tőlem leparkol.
Kaját leteszem, kocsiból kiszállok, elindulok felé hogy megkérdezzem mi is ez, erre bő gázzal elviharzik.. Amint elment, egyszerre rendesen működött a keyless start és a keyless nyitás zárás.
Azt hittem az elem pusztul a távirányítóban, de most megnéztem, az is rendben van.
Szóval nem árt vigyázni. Ha nagyon nem megy hirtelen a távirányító, vagy a keyless, célszerűbb a kulcsot használni mint elküldeni a kódsort 3-4 alkalommal.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2443 Dátum: 2011.01.31 21:15:18 »
 :eek: Ez nagyon durva!
         

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2444 Dátum: 2011.01.31 21:59:37 »
Bizony nem árt vigyázni, nem hülyeségből linkeltem be néhány napja azt a Totalcaros írást a kulcsnélküli autók könnyű ellophatóságával kapcsolatban.
Corolla 1,4 VVT-i 2005