Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368062 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

tomasz77

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16770 Dátum: 2016.12.30 21:06:24 »
Sziasztok!

Tudnátok ajánlani Zuglóban, vagy hozzá közel megbízható szerelőt pIII-hoz? Jöhet privátban is. Elsősorban olajcseréhez, karbantartáshoz.
Más: Szeretnék rátölteni, mert eszi az olajat. Még csak kb. 5-6 ezer km van az olajban. Azt nem lehet tudni, hogy milyet raktak bele. Rá lehet tölteni pl eneos 0w 20-ast?

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16771 Dátum: 2016.12.30 21:12:29 »
Sziasztok!

Tudnátok ajánlani Zuglóban, vagy hozzá közel megbízható szerelőt pIII-hoz? Jöhet privátban is. Elsősorban olajcseréhez, karbantartáshoz.
Más: Szeretnék rátölteni, mert eszi az olajat. Még csak kb. 5-6 ezer km van az olajban. Azt nem lehet tudni, hogy milyet raktak bele. Rá lehet tölteni pl eneos 0w 20-ast?

Cseréld le az olajat, mehet bele az Eneos 0-20. És nem fogja enni...

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16772 Dátum: 2016.12.30 22:15:38 »
Szerintem meg 5w-30-ast tegyen bele. Miért ?
1. Semmi baja nem lesz
2. Mert, ha most nem tudjuk milyen olajat fogyaszt  és valóban hajlamos  elcsipegetni, akkor az 5w- 30-at is enni fogja.
3. Ha ezt nem eszi akkor örül és ez lesz az "Ő" olaja !
Üdv!

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16773 Dátum: 2016.12.30 23:19:12 »
Egyrészt azt mondják bárhol van az olajszint a min és a max között az tökéletes, másrészt nem tökéletes az olajakat keverni.
Szerintem ne töltögess maxra csak ha mondjuk nyáron pályázol és van ugyanabból ami benne van.
Persze nagyon a minimum közelében-alatt az más tészta, a semminél minden jobb.
Én még toyotába nem töltöttem- pedig mindig van tartalék abból ami benne van - pont egy priusba kellene :) ?

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani Zuglóban, vagy hozzá közel megbízható szerelőt pIII-hoz? Jöhet privátban is. Elsősorban olajcseréhez, karbantartáshoz.
Más: Szeretnék rátölteni, mert eszi az olajat. Még csak kb. 5-6 ezer km van az olajban. Azt nem lehet tudni, hogy milyet raktak bele. Rá lehet tölteni pl eneos 0w 20-ast?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16774 Dátum: 2016.12.31 07:22:38 »
Sziasztok!

Tudnátok ajánlani Zuglóban, vagy hozzá közel megbízható szerelőt pIII-hoz? Jöhet privátban is. Elsősorban olajcseréhez, karbantartáshoz.
Más: Szeretnék rátölteni, mert eszi az olajat. Még csak kb. 5-6 ezer km van az olajban. Azt nem lehet tudni, hogy milyet raktak bele. Rá lehet tölteni pl eneos 0w 20-ast?

Ne töltögess rá, cseréld le a belevaló 0W-20-ra, pláne abban az esetben, ha nem ismert a benne lévő olaj viszkozitása és egyéb jellemzői.  A P3-ba ugyanis ez az elsődleges ajánlás.
Szerelő ügyében, pedig küldj egy PÜ-t.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16775 Dátum: 2016.12.31 11:20:21 »
+1 a 0W20-as teljes olajcserére
'08 RX400h
'09 Prius 3

tomasz77

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16776 Dátum: 2016.12.31 12:28:48 »
Köszönöm a válaszokat. Még bőven minimum felett van, de le lesz cserelve, ha nem is sürget az idő.

Tapatalkkal küldve az én F5 eszközömről


GTama

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16777 Dátum: 2016.12.31 13:43:51 »
Sziasztok,
Kis segítséget/tapasztalatot szeretnék kérni.
Elgondolkodtam Prius III vásárláson és egy-két kérdés van bennem.
Az autót hosszú távon használnám napi szinten (200-300 Km kb) és főként autópályán de azért van benne kevés város is.
Ajánlatos-e ilyen célra Priust venni vagy inkább csak városi haszálatra?
Illetve amit kinéztem 4 éves 150e km van benne. Ha pár évig használom még 150e km-t bele teszek, akkor milyen eséllyel tudom eladni 6-7 évesen 300e km -errel?
Köszönöm és BUÉK!

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16778 Dátum: 2016.12.31 16:29:26 »
Szia.
Bírja az autópályát relatíve csendben suhan.Ha nem zavar a gyorsításkor a "bőgés"akkor ne habozz.persze nem lesz olyan kicsi a fogyasztás mintha városba használnád,de szerintem max 6l/100km még bőven jó

KeriL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16779 Dátum: 2016.12.31 18:49:33 »
Köszi a választ!
Bár garázsból indulok (+18 fok körüli), de ezt a motorbeindítást megtette nyáron is, amikor tűző napról indultam, ezért nem gondoltam erre :)

Priusnál kb 50 fokra melegíti fel a hűtővizet minden képen, illetve a katalizátort 400 fok környékére.
A fűtés bekapcsolása növeli a melegítési ciklus idejét, de nélküle is fel kell melegíteni a motort, akármilyen meleg van kint.
Erre azért van szükség, hogy készenlétben legyen. Normál használat mellet már nem tud kihűlni de addig fel kell melegíteni.
Hideg motorral nem csak a fogyasztás, drasztikusan rosszabb, de a katalizátor és a motor sem szereti a hidegen hajtást.
Én amíg el nem indulok átnyomom EV-re, mert tudom hogy mire kiérek a főútra ahol kell a teljesítmény addigra bemelegszik valamennyire.

KeriL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16780 Dátum: 2016.12.31 19:00:40 »
Itt ugye PIII technikáról beszélünk, ahol a kipufogógáz hulladékhőjét már felhasználják a motor gyorsabb melegítésére, illetve nyilván az előző generációhoz képest egyéb módokon is javítottak az üzemanyag felhasználás hatékonyságát.
Ilyenkor mennyi a vizhőfokod?
A motorvezérlés 70C feletti vízhőfoknál tekinti melegnek a rendszert, azaz ekkor át áll normál üzemre. Amennyiben visszahűl, akkor ismét a korábbi bemelegítési fázisát futtatja.

Nem ment 50 fok fölé, de az első melegítési ciklust itt már leállítja nekem. Persze itt még emelkedett a fogyasztás, de itt már közelít a normálishoz.
A jól hangzó fogyasztás az általad leírtakon felül, az extra alacsony terhelésből adódott szerintem.

Többiben természetesen igazad van, de ezek nem okoznak extra fogyasztást, vagy lassabb melegítést egy szimpla benzineshez képest.

Gróf Zéró

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16781 Dátum: 2017.01.01 08:42:36 »
Szia!

Én decemberben vettem az enyémet. Igaz, csak heti 2-300 km autópályára, és olyankor az ő órája szerint állítom 120-ra a tempomatot... így, kombinált (+ heti cca. 50-60 km városban) a fogyasztása, így télen, 1300 km alatt (ennyit mentem vele eddig én) 5 - 5.1 l!  ::)
Csendes, kényelmes, én nem akarok versenyezni vele a pályán, nem is erre van kitaálva. Lehet, hogy nyáron még kevesebbet is fog enni valamivel...  :hmmmm:

Szerintem amúgy tartja nagyjából az árát, bár nyilván nem fog ugyanannyit érni mint amikor vetted, de nem szabad elfelejteni:
1. épeszű ember állapotot vesz és nem egy óraállást
2. a külföldről bejövő autók órái is igen sok esetben mutatnak 300k körüli értéket, amiből aztán lesz itthon 150-200 ....

Sok sikert a vásárláshoz, nézesd át alaposan, akár több emberrel is a kiszemeltet! (itt a fórumon lehet találni erre specializálódott embereket)

Üdv!



Sziasztok,
Kis segítséget/tapasztalatot szeretnék kérni.
Elgondolkodtam Prius III vásárláson és egy-két kérdés van bennem.
Az autót hosszú távon használnám napi szinten (200-300 Km kb) és főként autópályán de azért van benne kevés város is.
Ajánlatos-e ilyen célra Priust venni vagy inkább csak városi haszálatra?
Illetve amit kinéztem 4 éves 150e km van benne. Ha pár évig használom még 150e km-t bele teszek, akkor milyen eséllyel tudom eladni 6-7 évesen 300e km -errel?
Köszönöm és BUÉK!

GTama

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16782 Dátum: 2017.01.01 11:15:28 »
Szia Gróf Zéró,

Köszönöm a korrekt választ.

Egyébként amiben gondolkozom még, az hasonló kategóriás diesel autó a fogyasztás miatt.
De 1-2 cikk alapján azt szűrtem le h jobban megéri Priust venni (?) mert amíg a dieselben ebben a korban fog tönkre menni a szokásos addig a Priusban ezek a dolgok ki lettek hagyva!?




Szia!

Én decemberben vettem az enyémet. Igaz, csak heti 2-300 km autópályára, és olyankor az ő órája szerint állítom 120-ra a tempomatot... így, kombinált (+ heti cca. 50-60 km városban) a fogyasztása, így télen, 1300 km alatt (ennyit mentem vele eddig én) 5 - 5.1 l!  ::)
Csendes, kényelmes, én nem akarok versenyezni vele a pályán, nem is erre van kitaálva. Lehet, hogy nyáron még kevesebbet is fog enni valamivel...  :hmmmm:

Szerintem amúgy tartja nagyjából az árát, bár nyilván nem fog ugyanannyit érni mint amikor vetted, de nem szabad elfelejteni:
1. épeszű ember állapotot vesz és nem egy óraállást
2. a külföldről bejövő autók órái is igen sok esetben mutatnak 300k körüli értéket, amiből aztán lesz itthon 150-200 ....

Sok sikert a vásárláshoz, nézesd át alaposan, akár több emberrel is a kiszemeltet! (itt a fórumon lehet találni erre specializálódott embereket)

Üdv!

KeriL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16783 Dátum: 2017.01.01 12:23:39 »
Szia Gróf Zéró,

Köszönöm a korrekt választ.

Egyébként amiben gondolkozom még, az hasonló kategóriás diesel autó a fogyasztás miatt.
De 1-2 cikk alapján azt szűrtem le h jobban megéri Priust venni (?) mert amíg a dieselben ebben a korban fog tönkre menni a szokásos addig a Priusban ezek a dolgok ki lettek hagyva!?

Hosszútávon lehet hogy anyagilag megéri a diesel. Azért azok is elég sokat elmennek, és nincs sok gond egy jobbfajtával, és nagyon gazdaságosak tudnak lenni különösen országúton üzemanyag szempontjából.
Viszont az tény, hogy Priusban nincs szíj, feszítő, a vízpumpa is elektromos, kettős tömegű kuplung, izzító gyertya és magasnyomású porlasztócsúcs sincs. Bármilyen hihetetlen, de maga a hajtáslánc egyszerű mint a faék, kicsi a komponensek terhelése, és egyszerű, megbízható felépítésre törekedtek. Így a karbantartása is nagyon olcsó. A 90-ezres szerviz szűrő, olaj, hűtőközeg és gyertyacserét tartalmaz, és ezzel ki is cseréltél mindent amit lehet. (ablakmosó, ablaktörlő, izzók, fékfolyadék, fékpofák, tárcsa, kerékcsapágy, lengéscsillapító, gumi még a fogyó anyag)

KeriL

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 83
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #16784 Dátum: 2017.01.01 15:37:18 »
Velük van tapasztalat? Egész jónak tűnő szőnyegeik vannak.
http://www.autoszonyeg.info/p/1365/toyota-prius-toyota-szoevetszonyeg

Vagy van jobb ötlete valakinek?

A plüss szőnyeg nem túl érzékeny?