Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368077 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14160 Dátum: 2015.10.10 10:13:41 »
Mint talán észrevettétek, a nyár és vele a jó idő lassan levonulóban van. Közeledik az ősz-tél és vele az idei talán utolsó Totalcar parkoló parádé.
A hagyományokhoz méltóan úgy töntött a többség, hogy szervezzük meg ezzel együtt az idei utolsó prius találkozót is. Ennek helyszíne szokás szerint a parkoló parádé lesz.
Időpont és helyszín: 2015. október 17., Hungexpo, IV. kapu, bejárat az Albertirsai útról 14.00-tól 17.30-ig
Mi szokás szerint egy órával korábban (13:00) találkoznánk a bejárattal szemben a külső parkolóban hogy együtt tudjunk bevonulni és egy helyre parkolni.
Bővebb info: http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2015/10/06/ujra_parkolo_parade_a_hungexpon/
Vagy az esemény facebook oldala: https://www.facebook.com/events/966624123400103/
Kérem amennyiben tudtok jönni, vagy kérdésetek lenne, jelezzetek vissza mailben az info@priusclub.hu címen telefonszámmal hogy tudjunk egymásnak segíteni abban az esetben ha nem találnánk egymásra.
Üdv.
KoWee

HGabor89

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14161 Dátum: 2015.10.10 11:49:05 »
Mint talán észrevettétek, a nyár és vele a jó idő lassan levonulóban van. Közeledik az ősz-tél és vele az idei talán utolsó Totalcar parkoló parádé.
A hagyományokhoz méltóan úgy töntött a többség, hogy szervezzük meg ezzel együtt az idei utolsó prius találkozót is. Ennek helyszíne szokás szerint a parkoló parádé lesz.
Időpont és helyszín: 2015. október 17., Hungexpo, IV. kapu, bejárat az Albertirsai útról 14.00-tól 17.30-ig
Mi szokás szerint egy órával korábban (13:00) találkoznánk a bejárattal szemben a külső parkolóban hogy együtt tudjunk bevonulni és egy helyre parkolni.
Bővebb info: http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2015/10/06/ujra_parkolo_parade_a_hungexpon/
Vagy az esemény facebook oldala: https://www.facebook.com/events/966624123400103/
Kérem amennyiben tudtok jönni, vagy kérdésetek lenne, jelezzetek vissza mailben az info@priusclub.hu címen telefonszámmal hogy tudjunk egymásnak segíteni abban az esetben ha nem találnánk egymásra.
Üdv.
KoWee

Prius nélkül is meg lehet nézni a clubbos autókat? :-) Remélem év vége előtt megveszik az autómat, már van rá ígéret, hogy 2 hét múlva elviszik, remélem így is lesz és akkor remélem egy jó állapotú 3-as Prius tulaja leszek.

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14162 Dátum: 2015.10.10 12:43:02 »
Prius nélkül is meg lehet nézni a clubbos autókat? :-) Remélem év vége előtt megveszik az autómat, már van rá ígéret, hogy 2 hét múlva elviszik, remélem így is lesz és akkor remélem egy jó állapotú 3-as Prius tulaja leszek.
Természetesen! Gyere!
Üdv!

Waresz

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 348
    • Robogóalkatrész.Hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14163 Dátum: 2015.10.10 19:18:52 »
Mint talán észrevettétek, a nyár és vele a jó idő lassan levonulóban van. Közeledik az ősz-tél és vele az idei talán utolsó Totalcar parkoló parádé.
A hagyományokhoz méltóan úgy töntött a többség, hogy szervezzük meg ezzel együtt az idei utolsó prius találkozót is. Ennek helyszíne szokás szerint a parkoló parádé lesz.
Időpont és helyszín: 2015. október 17., Hungexpo, IV. kapu, bejárat az Albertirsai útról 14.00-tól 17.30-ig
Mi szokás szerint egy órával korábban (13:00) találkoznánk a bejárattal szemben a külső parkolóban hogy együtt tudjunk bevonulni és egy helyre parkolni.
Bővebb info: http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2015/10/06/ujra_parkolo_parade_a_hungexpon/
Vagy az esemény facebook oldala: https://www.facebook.com/events/966624123400103/
Kérem amennyiben tudtok jönni, vagy kérdésetek lenne, jelezzetek vissza mailben az info@priusclub.hu címen telefonszámmal hogy tudjunk egymásnak segíteni abban az esetben ha nem találnánk egymásra.
Üdv.
KoWee

Ha minden össze jön, el tudnék jönni. Addigra felbiggyesztenék egy klub matricát az autó seggére. Van neki valami szokványos mérete?

HGabor89

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14164 Dátum: 2015.10.10 20:41:40 »
Na ma voltam megnézni egy távoli ismerős Priusát (asszony kozmetikusának a párja). Nem is az övé, hanem 3 éve vette a barátnőjének, aki 3 év alatt 9.000 km-t ment vele (aztán kapott egy F10-es BMW-t). 35.000 km van az autóban. Vagyis 21.000 mérföld, mert Amerikai import.
Ez számomra mit jelent? Jelent valami negatívumot? Valahol olvastam, hogy nincs benne EV mód, pedig ebben van.
Májusban elvitték az autó elejét, lökhárító sérült és karcolódott a lámpa, de biztosító fizetett mindent. Láttam a balesetről a képeket, a másik autó első ajtaja akadt bele, azon lett karcolás, priusnak meg lekapta a lököst..
Lámpa is cserélve lett, korrektnek tűnik a javítás.
Az autó amúgy tetszett, igaz csak 1-2 km-t vezettem, ezt is lakóparkban 10-30 km/h-s sebességgel.
Fontos kérdésem lenne, hogy a prius hibridrendszerének ez a sok állás árt? Mármint ugye egy autónak nem tesz jót, hogyha nem használják, az akkurendszernek meg gondolom főleg nem.
Mint ahogy írtam, nagyon minimálisat mentem vele, a benzinmutató mellett van gondolom az akku töltöttségjelzője. Ez valamikor 70-et írt, aztán fékezés után 100at, aztán 0-t.
Átkapcsoltam EV módba, kiírta, hogy átkapcsolt, kb 10 mp-ig, aztán kiírta, hogy deaktiválta az EV módot, de a motor nem állt le.
Ez lehet azért is, mert még hideg volt a motor vagy az akku nem töltött fel/le volt merülve, nincs jó állapotban, stb? Vagy felesleges levonni következtetéseket, el kell vinni átvizsgálásra?
Ha elviszem akkor 100%-ig meg tudják mondani a pontos állapotát a hibrid-rendszernek?
Az autó amúgy számomra korrekt, a hátulján láttam, hogy volt már fényezve, mert volt a fényezésben repedés.
Nagy navis, tempomatos, head up, kulcsnélküli indítás/nyitás, JBL. Nem tudom, hogy ezek extrának számítanak e. Ami nekem hiányzik a parkolóradar/kamera, de gondolom utólag pikkpakk beköthető.
Mivel amerikai modell, ezért a menüjét lehet magyarítani/"angolítani"? Klíma sem celsiusban írja ugye?

Töltöttem fel pár képet ide, hátha láttok valamit: https://drive.google.com/folderview?id=0BwNPTs0DAx9GQ1hKMGpDWi1ON1k&usp=sharing

UI.: futóműve fura volt, azt hittem, hogy a 16 éves BMW-nek kemény a futóműve, hát a priusnak is hasonló :D

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14165 Dátum: 2015.10.10 20:58:20 »
a benzinmutató mellett van gondolom az akku töltöttségjelzője. Ez valamikor 70-et írt, aztán fékezés után 100at, aztán 0-t.

Nem a pillanatnyi fogyasztás kijelzőjével kevered össze (MPG felirattal)? Az akkutöltöttséget a fokozatkijelzőtől jobbra mutatja.

Maffiózótól nem vennék autót...
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.10 21:00:22 írta edk »

HGabor89

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14166 Dátum: 2015.10.10 21:07:14 »
Gyáá, de, mpg-t írt :D Ahol az akku van, ott az olajcserére figyelmeztető kiírás volt, gondolom ezért nem láttam.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14167 Dátum: 2015.10.10 21:18:11 »
Ha minden össze jön, el tudnék jönni. Addigra felbiggyesztenék egy klub matricát az autó seggére. Van neki valami szokványos mérete?
Aha. Két méretben létezik. Itt a vektora. Egy pendrive-on elviszed egy betűkivágóhoz és pár száz forintért kivágják.
http://priusclub.hu/index.php/letoeltesek-downloads/summary/4-alltalanos-general/74-priusclub-logo

HGabor89

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14168 Dátum: 2015.10.10 21:55:38 »
Ha esetleg valaki nem tudná, ügyfélkapun le lehet kérdezni 600 ft-ért 2 rendszámot és kiírja a rögzített km-eket.
Hát rákerestem a kiszemelt Priusra :D Nem lettem okosabb. Plusz ugye azt sem lehet tudni, hogy ez mérföld vagy nem, van e tekerve, vagy nem :D


edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14169 Dátum: 2015.10.10 23:05:35 »
Az se jó ómen, hogy az olajcserére figyelmeztetést kiírja. Ki tudja, mióta...

2014 őszéről is kellene egy bejegyzésnek lennie ott..

HGabor89

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14170 Dátum: 2015.10.10 23:13:49 »
Az se jó ómen, hogy az olajcserére figyelmeztetést kiírja. Ki tudja, mióta...

2014 őszéről is kellene egy bejegyzésnek lennie ott..

Furcsállom én is, hogy nincs benne még dátum.. 1nek kéne lennie, vizsgakor..

Toyota szakszervizbe hordta, Monorra, meg van a szervizkönyve. Habár szervizkönyvbe is simán lehet pecsételtetni..

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14171 Dátum: 2015.10.11 00:15:14 »
Furák ezek az amerikai felszereltségek... Nagy navis, de nincs benne tolatókamera?
Navit lehet magyarítani, de drága, és attól még a km óra és a légkondi marad mérföld meg fahrenheit.
Egy indiszkrét kérdés maradt, mennyire jó az ára?
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

HGabor89

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14172 Dátum: 2015.10.11 00:25:20 »
3 milla.

Szóval a mérföldre nincs semmi megoldás? Ez szomorú hír  :hmmmm:

A drága magyarítás mit takar? 10-20-30e?

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14173 Dátum: 2015.10.11 08:47:57 »
3 milla.

Szóval a mérföldre nincs semmi megoldás? Ez szomorú hír  :hmmmm:

A drága magyarítás mit takar? 10-20-30e?
Az nem pénz érte, vedd meg. A navit a navilex 38e-ért magyarítja, a légkondi vezérlőpanelt lehet cserélni szerintem, és akkor celsiusban írja ki.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14174 Dátum: 2015.10.11 09:53:35 »
Egyébként az 5-6 autó átnézése után most ezt venném meg:
https://www.hasznaltauto.hu/auto/lexus/ct/lexus_ct_ct200h_mark_levinson_top_automata_oceankek._vilagos_bor-9139034

Trotter Mester: Marci nem nagyon foglalkozott velem, inkább a kollégája, de ő túl rábeszélős volt. (pl. ezeket a kifejezéseket nem szeretem: "Most egy kabrió M3-mal járok, de télre ezt a Lexust fogom használni, ha nem viszik el")
Szóval ha valaki beszélne Balló Marcival, hogy a fenti kocsit 4.2m-ért elviszem, akkor megköszönném  :flowers:
Az a baja egyedül, hogy 173e km-es. Beteszek 2 év alatt 40-50e km-t, 200e km fölött nem fogom tudni eladni :(
A színét egyébként imádom, de az is nehezen eladható...

Szerintem is jó a színe! :)