Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3373643 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Csokisgreg

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13095 Dátum: 2015.06.03 12:27:28 »
P2 kérdések:

A hátrameneti sípolásra nem találtam sehol se megoldást, akkor ez reménytelen akár csak 1 db sípolásra lecsökkenteni? Illetve ha van benne tolatóradar akkor ezek szépen együtt sípolnak?

Navigáció térkép adatbázisa itt milyen módon van megoldva? Hogyan lehet frissíteni? Off autónkban kelet és nyugat eu térkép volt, az egyik bent a hdd-re másolva másik dvd-n. Remélem itt is hasonló mert ez így most elég kényelmes.

Jól értelmeztem hogy a gyári kihangosító nem sokat ér? Nem probléma ha nem működik olyan jól, eddig is megvoltam nélküle de ha már úgysincs felára akkor miért ne legyen benne.

'06-os frissítésnél mik módosultak? Láttam hogy lett prius felirat oldalt meg króm elöl és talán még a hátsó fényszóró is változott, még valami?

Idézet
Látható nyoma nincs mivel csak lecsavarozzák a blokkról és felcsavarozzák az újat. Az elektromos pumpához...
Rosszul fogalmaztam akkor :) Van e a szervízkönyvben vagy lekérdezés során bármi nyoma hogy ezt elvégezték? Az alvázszámos lehetőséget köszönöm, ha úgy van akkor írok. Casco meg valami védelem természetesen bele van kalkulálva a dolgokba.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13096 Dátum: 2015.06.03 12:41:14 »
P2 kérdések:

A hátrameneti sípolásra nem találtam sehol se megoldást, akkor ez reménytelen akár csak 1 db sípolásra lecsökkenteni? Illetve ha van benne tolatóradar akkor ezek szépen együtt sípolnak?

Navigáció térkép adatbázisa itt milyen módon van megoldva? Hogyan lehet frissíteni? Off autónkban kelet és nyugat eu térkép volt, az egyik bent a hdd-re másolva másik dvd-n. Remélem itt is hasonló mert ez így most elég kényelmes.

Jól értelmeztem hogy a gyári kihangosító nem sokat ér? Nem probléma ha nem működik olyan jól, eddig is megvoltam nélküle de ha már úgysincs felára akkor miért ne legyen benne.

'06-os frissítésnél mik módosultak? Láttam hogy lett prius felirat oldalt meg króm elöl és talán még a hátsó fényszóró is változott, még valami?
Rosszul fogalmaztam akkor :) Van e a szervízkönyvben vagy lekérdezés során bármi nyoma hogy ezt elvégezték? Az alvázszámos lehetőséget köszönöm, ha úgy van akkor írok. Casco meg valami védelem természetesen bele van kalkulálva a dolgokba.

Hátramenet sípolás kikapcsolható torque-al vagy kábellel és techstreammel.
A pumpacsere nincs a szervizkönyvben, de alvázszám alapján lekérdezhető hogy megtörtént-e.
06-tól kikerült a magnó (csak CD) más anyag a műszerfal, hátsó lámpa teteje átlátszó, más érdemelgesről nem tudok.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13097 Dátum: 2015.06.03 16:58:07 »
Hátramenet sípolás kikapcsolható torque-al vagy kábellel és techstreammel.

Fészlift előttieknél sajnos nem.

0510

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13098 Dátum: 2015.06.03 17:00:47 »
Sziasztok.

Még a vásárlás témakörhöz tenném hozzá, hogy ki lehet fogni itthon is jó példányt. Én most vettem egy 2007-es, alvázszám alapján leinformált és valós 120000 km-es futásteljesítményű Priust. 1.800.000 Ft volt Németországból behozva, névre írva. Törve nem volt(én magam nézegethettem végig festékvastagság-mérővel), szervízben átnézettem, kutya baja.

És nem keresgéltem hónapokig, csak egy hétig figyeltem a hahut...

Persze lehet, hogy csak kivételes mázlim volt, nem tudom.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13099 Dátum: 2015.06.03 17:08:12 »
apám ezt találta.
elakar menni megnézni.
nem találok benne kivetnivalót.
http://www.jofogas.hu/pest/__Toyota_Prius_1_5_HSD__Automata__Valos_188000_km_Megkimelt_28150495.htm
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.03 17:16:00 írta akibor000 (Robi) »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13100 Dátum: 2015.06.03 17:41:21 »
Miért van az üléshuzat? Miért van navis kormány a nem navis kocsiban?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13101 Dátum: 2015.06.03 17:56:37 »
nemtom,nem értek hozzá.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13102 Dátum: 2015.06.03 19:13:02 »
Fészlift előttieknél sajnos nem.
akkor varazslo voltam. Torque-bol az at command test-re kuldesevel megoldhato 2004-esnel.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13103 Dátum: 2015.06.03 19:50:29 »
akkor varazslo voltam. Torque-bol az at command test-re kuldesevel megoldhato 2004-esnel.

Kipróbálom majd. A Techstream nem jelzi nekem ezt az opciót.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13104 Dátum: 2015.06.03 21:11:08 »
apám ezt találta.
elakar menni megnézni.
nem találok benne kivetnivalót.
http://www.jofogas.hu/pest/__Toyota_Prius_1_5_HSD__Automata__Valos_188000_km_Megkimelt_28150495.htm

Ezzel szerintem sem stimmel valami. Én hagynám.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13105 Dátum: 2015.06.03 23:27:39 »
pár nap alatt kimüvelem magam,h milyen az usa prius meg a facelift elötti és utáni eu prius.
akkor jobban kiszúrom majd a problémákat,ugy mint ti is.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

pozo

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 9
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13106 Dátum: 2015.06.03 23:50:13 »
Van nekem is egy 2004-es ezüst színű ,Executive felszereltségű (navi,jbl hifi,keyless go,kihangosítós) Németországból behozott valós 202000km-rel ,szervizkönyves .Friss műszakis és frissen szervizelt .Még nem raktam fel a használtautóra ,de napokon belül fent lesz.1.7mFt irányáron.Ha gondolod dobok majd linket és alvázszámot ha kiváncsi vagy rá.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13107 Dátum: 2015.06.04 07:53:22 »
P2 kérdések:

A hátrameneti sípolásra nem találtam sehol se megoldást, akkor ez reménytelen akár csak 1 db sípolásra lecsökkenteni? Illetve ha van benne tolatóradar akkor ezek szépen együtt sípolnak?

Navigáció térkép adatbázisa itt milyen módon van megoldva? Hogyan lehet frissíteni? Off autónkban kelet és nyugat eu térkép volt, az egyik bent a hdd-re másolva másik dvd-n. Remélem itt is hasonló mert ez így most elég kényelmes.

Jól értelmeztem hogy a gyári kihangosító nem sokat ér? Nem probléma ha nem működik olyan jól, eddig is megvoltam nélküle de ha már úgysincs felára akkor miért ne legyen benne.
Hátramenet a Facelift után nem kapcsolható ki. Legalábbis nekem szervízben sem tudták. A biztonsági övre valami ajtó nyitogatós módszerrel előjön a szokásos módszerrel előhozott b_on, off menü. tehát ott kikapcsolható a hang (bár elvileg így a R hangja is ki kéne legyen kapcsolható). Torque-val nem lehet P2-n, az tuti.

P2 navi még DVD alapú, legegyszerűbb megoldás kettő van: kalóz másolat itthon 10-15k körül full-eu, vagy kb ugyanennyiért eredeti ebayről (NYEU-sok nem járnak KEU-ba, így jó áron sokszor meg lehet venni az eredeti dvdjüket). Én utóbbit csináltam másodjára - elsőre magánszemélytől vettem meg az övét újonnan, khmmm:) ! :)

A gyári kihangosító igenis jól működik, csak a szervíz menüben hangosítani kell a mikrofonon, mert alapból nagyon rá kell hajolni. Érdekes módon érzékenység növelése után a zaj nem erősödik, de mégis jobban hallanak hátradőlve az ülésben is. Egy hibája van én toleranciám szerint: némelyik félnél figyelni kell, mert olyan búgósan szól a másik fél az autó bal első lenti hangszórójában (nemtom, h magas nincs, vagy eltűnik, a beszéd meg elnyelődik a lábtérben, vagy fogalmam sincs), de alapvetően jól használható. Utóbbi hiba sme biztos, h autó hibája, lehet a másik fél telefonjáé.
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.04 07:55:48 írta zezoka »

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13108 Dátum: 2015.06.04 07:56:29 »
Fészlift előttieknél sajnos nem.
Utáninál sem! :)

Azt az ajtónyitogatós módszert derítse már ki valaki plííz!  ::) Én még sokára megyek szervízbe! Annyira meg angolból sem vagyok penge.
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.04 07:59:54 írta zezoka »

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13109 Dátum: 2015.06.05 10:14:11 »
Tegnap megvolt az éves szerviz az East-Tech Carnál Sopronban, tudom mindenkinek ajánlani a céget. Udvarias, barátságos ügyfélkezelés, nem akartak lehúzni, minden kérdésre részletes magyazatot kaptam. Jövőre is hozzájuk tervezek menni. Illetve nemsokára megint, lásd lejjebb.

A jó

61e km van a kocsiban, 5 éves lesz júliusban. Olaj- és szűrőcsere megvolt, pollenszűrő szintén. 53700 Ft-ot fizettem összesen, tavaly ugyanez a mutatvány az osztrák szervizben 290 euró volt, do the math. :) Bár elsődlegesen amiatt mentem hozzájuk, hogy nem tudok elég jól németül (ők viszont igen, több osztrák is volt ott ugyanakkor), ez egy nagyon kellemes "járulékos előny".

A rossz

Kértem hibridgarancia-kiterjesztést és szoftverfrissítést is, de nem tudták megcsinálni, a kocsi komputere nem hagyta. Még kb. 500 km-t kell mennem, hogy újra megpróbálhassák, akkor fogja a komputer úgy "érezni", hogy a helyzet normalizálódott. Az ok: törölték a hibakódtárolót nemrég. Először azt hittem, hogy az osztrák kereskedő kúrt át, hogy valamit eltüntessen (le is izzadtam rögtön), de az 52e km-nél volt tavaly. A szervizes szerint annyira régen nem történhetett, 1-2e km-ig viselkedik így.

Április elején voltam Révész Péternél az SKS-blokkolót és az egyedi OBD-csatlakozót beépíttetni, ez kb. annyival előbb történt. Mivel ő megbontotta az elektromos rendszer, könnyen lehet, hogy a kocsi akkor vmi hibát érzékelt, amit törölt is utána. Még lehet, hogy mondta is, csak annyi információt rám zúdított, hogy nem emlékszem rá. Írtam most neki és rákérdeztem, ha válaszol, megírom a tanulságokat.

Nagyon remélem, hogy csak ennyi a "gond" és nem komolyabb. 500+ km múlva megyek vissza Sopronba a hibridgarancia miatt.

A csúnya

A szalon nem volt klímázva, ellenben déli fekvésű, délután, amikor visszamentem az autóért, mindenkinek még a heréjéről is folyt a víz. :D Legalább pár állóventillátort berakhattak volna, de mivel minden mással maximálisan elégedett voltam, nem fogok ezen fönnakadni.

Ja, a másik: a Toyota kp-i szeviztörténetében nem látszottak az eddigi szervizek a kocsiról. Pedig mind a 4 Toyota-márkaszerviznél lett elvégezve és egy papír kivonatot is kaptam róla, amikor megvettem. Kérdeztem, hogy miért: elmondásuk szerint a német és az osztrák márkaszervizek vmi saját rendszerben rögzítik ezeket és nem veszik a fáradtságot, hogy ide is feltötsék. Már nem először találkoztak ilyennel. Megpróbálok ennek is utánajárni.

« Utoljára szerkesztve: 2015.06.05 10:17:57 írta agabor »