Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3373251 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13035 Dátum: 2015.05.26 10:59:09 »
Autópályán annyira nem, de a városban főleg péntek, szombat este BMW, AUDI és Merci triumvirátus tizenéves suhancai seggig érő homlokkal szeretnek (szeretnének) lámpától lámpáig bizonyítani (nem tudom kinek). LEhet hogy a fóliás ablak teszi :)
Bevallom néha én is benne vagyok a játékban :)
Én még nem tapasztaltam ilyet, bár mostanság inkább YTS-sel közlekedem :D
Egyébként én inteni vagy villantani szoktam a villanyos kollégáknak, az esetek döntő többségében fogadják is a köszöntést de volt már h pirosnál álltunk be egymás mellé, akkor fejbiccentés volt de eszembe sem jutott volna gyorsulgatni a cartárssal. ;)
Today, tomorrow and after tomorrow!

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13036 Dátum: 2015.05.26 11:07:49 »
Hát itt Bécsben én is leptem már meg jugó audist azzal, hogy a villanymotor hogy gyorsul: lámpás kereszteződés után a két sávból egy lett, az övé fogyott el, látszott, hogy még elém akar bejönni. PWR mód be, szevasz! :D
:) Tőlem is kérdezte párszor menő csávó 2+ literes némettel hogy milyen motor van ebben. Aztán jön az értetlenség amikor mondod hogy 1.8-as szívó, nulla tuning :)

beni7

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 50
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13037 Dátum: 2015.05.26 11:27:45 »
Szia!


A fogyasztásra van észrevehető hatása szélesebb guminak??


üdv


A hétvégén voltam gumisnál, a 16-os felnikre vettem egy készlet új Michelin CrossClimate-et, mert az eddig talált tesztek nagyon dícsérik és talán így megúszhatom a kerékcserélgetést valamennyire. Szélesebb, ballonosabb, mint a régi (195/55R16 -> 205/55R16), emiatt az úthibákat érezhetően jobban csillapítja. Külön jó, hogy sokkal csöndesebb annál - emiatt a szélzajt jobban hallom autópályán. :D No meg jobban is néz ki a járgány tőle, autónak, nem olyan, mintha moped-kerekek lennének rajta. :)

Más téma: tapasztaltátok ti már azt esetleg, hogy a Prius vörös posztó más autósok szemében, direkt nekiállnak szemétkedni? Tegnap egy idióta az M1-en egy kék Daewooval kétszer is megcsinálta, hogy 130-cal előztem, ő meg a külső sávból kb. 5 méterre bevágott elém (előzni kezdett). Sőt, amikor másodjára is rádudáltam, még be is próbált fékezni, de számítottam rá és lemaradtam. Sose fogom megérteni az ilyen embereket, nem fogják föl, hogy életekkel játszanak.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13038 Dátum: 2015.05.26 11:53:32 »
Az a hybrides aki tudja mit vezet általában odafigyelve, defenziven közlekedik, azaz piros lámpához nem kövér gázzal közeledik, és nem csikorgó gumikkal áll meg. Sokan nem látják be, hogy akkor sem jutnak át előbb a kereszteződésen, ha hamarább odaérnek. Attól kifejezetten frusztráltak lesznek, ha a nehezen lenyomott poroszkálót nem tudják lehagyni, annak ellenére, hogy nem gyorsít. Én ezekkel addig nem foglalkozom, amíg nem veszélyeztetnek rámhúzva a kormány t, leszerítva vagy előttem besatuzva. Ebben az esetben általában szempillantás alatt faképnél hagyom őket. A múltkor a jani menőzni akart a cabriójában ülő csajoknak, megmutatta, hogy van duda és fék az autóján. A következő lámpánál ütemre érkezve megütöttem néhány másik autóval együtt. Az idióta jött volna utánam, de aztán a következő kereszteződésben a csattanása után lett ideje gondolkozni. Csúnya dolog, de még a kislányom is kiröhögte.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13039 Dátum: 2015.05.26 12:38:53 »
Az a hybrides aki tudja mit vezet általában odafigyelve, defenziven közlekedik, azaz piros lámpához nem kövér gázzal közeledik, és nem csikorgó gumikkal áll meg. Sokan nem látják be, hogy akkor sem jutnak át előbb a kereszteződésen, ha hamarább odaérnek. Attól kifejezetten frusztráltak lesznek, ha a nehezen lenyomott poroszkálót nem tudják lehagyni, annak ellenére, hogy nem gyorsít. Én ezekkel addig nem foglalkozom, amíg nem veszélyeztetnek rámhúzva a kormány t, leszerítva vagy előttem besatuzva. Ebben az esetben általában szempillantás alatt faképnél hagyom őket. A múltkor a jani menőzni akart a cabriójában ülő csajoknak, megmutatta, hogy van duda és fék az autóján. A következő lámpánál ütemre érkezve megütöttem néhány másik autóval együtt. Az idióta jött volna utánam, de aztán a következő kereszteződésben a csattanása után lett ideje gondolkozni. Csúnya dolog, de még a kislányom is kiröhögte.
Hasonló dolog volt itt keresztúron is két hete. Szombat este, hozom haza asszonyt olyan 11 környékén, én szélső sávban, a belsőben meg szakadt civic szemre 110 környékén eltolta. Persze megfogta minden lámpa, de az elágazáson egymás mellé kerültünk. Én pwr-ben eltoltma zöldre, ő ettől vérszemet kapott és pont olyan helyen ért utol ahol járdasziget volt az út közepén. Na ott akart megelőzni nyálgázon. Háát a jobb első kereke konkrétan előttem repült át az úton (a kocsi meg a bal oldalon maradt) :)
Nem volt kicsit ideges a kissrác (2 csajjal a kocsiban) :) Kérdeztem hívjak-e mentőt de hevesen tiltakozott :) Én kicsit élveztem. De amit asszonytól otthon kaptam, azt nem tettem zsebre :-/

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13040 Dátum: 2015.05.26 13:02:32 »
A fogyasztásra van észrevehető hatása szélesebb guminak??

Egyelőre nem vettem észre, de nem biztos, hogy az én tapasztalataim relevánsak. Merthogy:

- a legjobb fogyasztásokat tavaly nyár végén, a 217/45R17-es nyári gumival produkálta eddig
- az eddigi téli gumi átmérőre kisebb volt, mint a mostani -> ugyanazon a távon többet forog. Emellett az E osztályú volt fogyasztásban (Vredestein Snowtrac 3), a CrossClimate meg C.
- egyszer tankoltam csak a gumicsere óta, Bp-en. A városban mászkáltam vele, aztán haza az M1-en Bp-Győrig végig szinte 130-cal. Ott elkezdett besűrűsödni a forgalom, meg jött az idióta daewoos, Győr-Bécs olyan 90-100 között. Az első szakaszon a komputer 5,3-re fölment, azt Bécsig visszahoztam 4,9-re.

Ha lesz több, értékelhető tapasztalatom, akkor megírom.

Szerk.: typo.
« Utoljára szerkesztve: 2015.05.26 13:11:03 írta agabor »

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13041 Dátum: 2015.05.26 13:11:48 »
Hasonló dolog volt itt keresztúron is két hete. Szombat este, hozom haza asszonyt olyan 11 környékén, én szélső sávban, a belsőben meg szakadt civic szemre 110 környékén eltolta. Persze megfogta minden lámpa, de az elágazáson egymás mellé kerültünk. Én pwr-ben eltoltma zöldre, ő ettől vérszemet kapott és pont olyan helyen ért utol ahol járdasziget volt az út közepén. Na ott akart megelőzni nyálgázon. Háát a jobb első kereke konkrétan előttem repült át az úton (a kocsi meg a bal oldalon maradt) :)
Nem volt kicsit ideges a kissrác (2 csajjal a kocsiban) :) Kérdeztem hívjak-e mentőt de hevesen tiltakozott :) Én kicsit élveztem. De amit asszonytól otthon kaptam, azt nem tettem zsebre :-/

Köszi, ezen hangosan fölröhögtem. :lol:

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13042 Dátum: 2015.05.26 17:38:19 »
:) Tőlem is kérdezte párszor menő csávó 2+ literes némettel hogy milyen motor van ebben. Aztán jön az értetlenség amikor mondod hogy 1.8-as szívó, nulla tuning :)
Passat CC, gondolom 2.0Tádé, Bécsi úton kifele, lámpánál elkezdtük tolni, be kellett engednem a beszűkűlő sávból, más különben nem nagyon lett volna meg neki, de aztán jófej volt, elköszönt. Akkor jutott eszembe, hogy ECO módban voltam.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Cimbi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4688
  • A nepper.
    • A Kedvenc Kereskedésem
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13043 Dátum: 2015.05.26 18:58:48 »
Vicces. Eddig meg egyik 99 lovas priusunknak, vagy CTnknek sem sikerult semmilyen modban akkorat gyorsulnia mint egy 170 lovas CCnek. Mielott versenyezni tamad kedvetek, azert gyozodjetek meg rola, hogy ezt a masik fel is tudja. :tt2:
« Utoljára szerkesztve: 2015.05.26 19:11:31 írta Cimbi »
Focus > CorollaE10 > Hyundai > Fleetwood > Avensis > MX5 > Honda Jazz > BMW E46 > Rabbit Cabrio > Yaris TS > MX5 > Yaris D4d > CT200h ML

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13044 Dátum: 2015.05.26 19:02:59 »
Vicces. Egyik meg egyik 99 lovas priusunknak, vagy CTnknek sem sikerult semmilyen modban akkorat gyorsulnia mint egy a 170 lovas CCnek. Mielott versenyezni tamad kedvetek, azert gyozodjetek meg rola, hogy ezt a masik fel is tudja. :tt2:
:D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13045 Dátum: 2015.05.26 19:06:28 »
Passat CC, gondolom 2.0Tádé, Bécsi úton kifele, lámpánál elkezdtük tolni, be kellett engednem a beszűkűlő sávból, más különben nem nagyon lett volna meg neki, de aztán jófej volt, elköszönt. Akkor jutott eszembe, hogy ECO módban voltam.
Gyorsulása annyi, mint az 1,6-os Avensisé (T27 1ZR-FAE Valvematic) :hmmmm:

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13046 Dátum: 2015.05.26 21:20:09 »
A vicces az, hogy még Ti sem értitek a lényeget.  [rohog]
Lehet papíron egyik autónak rosszabb gyorsulása. Itt nem gyorsulási versenyről van szó, hanem a meglepetésről. A közhiedelem szerint lomha, gyakran láthatóan nem igyekvő HSD-k alacsony sebességtartományban az elektromos rásegítés miatt a vártnál rugalmasabbak. A megtévesztett autósoknak az esetek többségében nincs akkora pillanatnyilag rendelkezésre álló erőtartalék amivel rendelkezniük kellene a leiskolázáshoz, ezért gyakran könnyen meglephetők. A YHSD ebből a szempontból még jobban álcázott, azaz elbizakodottan állnak hozzá, és könnyen meglephetők. Esetemben sokat segít a nem átlagos helyismeret, és a több évtizedes tréning.

Cimbi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4688
  • A nepper.
    • A Kedvenc Kereskedésem
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13047 Dátum: 2015.05.26 22:08:22 »
De itt nem meglepetes rugalmassagrol volt szo, hanem "elkezdtuk tolni". Ha a passat cc (plane ha dsg) elkezdi tolni, akkor az otthagy. EV modban tenyleg furgek kb. 30km/h-ig, aztan csak bugnak. A passat forumon most valszeg ezt irjak: "rendesek ezek a prius tulajok, multkor is beengedett maga ele". Ha gyorsulos elektromosra vagytok akkor Tesla ;) az megy!
Focus > CorollaE10 > Hyundai > Fleetwood > Avensis > MX5 > Honda Jazz > BMW E46 > Rabbit Cabrio > Yaris TS > MX5 > Yaris D4d > CT200h ML

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13048 Dátum: 2015.05.26 23:29:56 »
Vicces. Eddig meg egyik 99 lovas priusunknak, vagy CTnknek sem sikerult semmilyen modban akkorat gyorsulnia mint egy 170 lovas CCnek. Mielott versenyezni tamad kedvetek, azert gyozodjetek meg rola, hogy ezt a masik fel is tudja. :tt2:
50-ig szerintem üti a Prius a 170lovas TD-t, sokkal több út meg már nem volt már ott. Nincs gyengébb CC?
A P3 nem könnyebb, mint a CT? Azaz jobb a gyorsulása?
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13049 Dátum: 2015.05.27 03:58:51 »
De itt nem meglepetes rugalmassagrol volt szo, hanem "elkezdtuk tolni". Ha a passat cc (plane ha dsg) elkezdi tolni, akkor az otthagy.
Már hogyne arról lenne szó, a HSD-k akkor tolnak amikor a többi még nem is ébred. Elég egy kis + fáziskésés a másik sofőr részéről , és máris nem elegendő a távolság az erőfölény érvényesítéséhez. Annak ellenére, hogy vezettél, padlóztál hybrid et, még nem tudod hogyan érdemes. -) Nem baj, legalább Téged sem probléma meglepni.
Láttam már dögnagy mercit tajtékozva sorozatosan átmenni a pirosokon, annyira kiakadt, hogy nem bír elszakadni egy lámpákhoz ütemben érkező Yaristól. Ritka a 3.0 alatti etap, de akkor  összejött, tehát nem az volt a célom, hogy utolérjem, de a környezeti és forgalmi viszonyok úgy jöttek össze.

Nem kell elhinni, mi hybridesek úgyis tudjuk , hogy lámpától a sor közepén elég a félgázas gyorsítás, amennyiben nem akarjuk közelről vizsgálni az előttünk haladó lökhárítóját. Ez az erősebb rendszerrel rendelkezőkre nyilván fokozottan igaz.
« Utoljára szerkesztve: 2015.05.27 04:09:45 írta Agyarka »