Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3367859 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11430 Dátum: 2014.08.22 11:52:55 »
de egy csomót kell bontani hozzá, amit utánna össze is kell rakni

Bontás nélkül megoldotta a szaki megfelelően összetoldott kulcsok segítségével.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11431 Dátum: 2014.08.22 16:23:38 »
Maga a csere lehet, h csak negyed óra, de egy csomót kell bontani hozzá, amit utánna össze is kell rakni! Legalábbis PIIben nekem elég jól szétkapták, h hozzáférhetőek legyenek (ablaktörlő, meg egész esőcsatorna, műanyagok, relék, fedelek, és csak utánna volt a gyertya)!
Na a P2-ben pont bontás nélkül cseréltem a gyertyákat. Csak a relédobozt kellett lecsavarozni a tűzfalról és hajrá.

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11432 Dátum: 2014.08.22 21:17:29 »
 ::)
Na a P2-ben pont bontás nélkül cseréltem a gyertyákat. Csak a relédobozt kellett lecsavarozni a tűzfalról és hajrá.

Hát nekem is csak a relédobozt csavarozták le gyertyacserekor...

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11433 Dátum: 2014.08.23 08:00:02 »
Kedves PII tulajok; gps szerinti 140 tempomatnál mennyit fogyaszt a kocsitok? (Tudom, hogy pályázni dízel az ajánlott, de úgy mégis?! :hug: )
kisa
born to ride

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11434 Dátum: 2014.08.23 09:44:43 »
Kedves PII tulajok; gps szerinti 140 tempomatnál mennyit fogyaszt a kocsitok? (Tudom, hogy pályázni dízel az ajánlott, de úgy mégis?! :hug: )
Az enyem ora szerinti 144-nel 6l/100km es 7l/100km kozott(M6, bp-paks) - nagyon fugg az idojarastol. (6.2l/100km remlik a legutobbi utam soran, de nem vennek ra merget)

Viszont a jovo heten megyek vele Horvatorszagba, akkor lemerem pontosan.
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.23 09:57:01 írta Sumi »

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11435 Dátum: 2014.08.23 09:57:01 »
Köszi a gyors választ!
kisa
born to ride

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11436 Dátum: 2014.08.23 10:58:18 »
Nem szoktam vele 140el menni, itthon ugye te sem? ;) 130-nál 5 körül szokott mutatni, bár én síkságon lakom. :) 110-nél volt már zöld aksival 4 is.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11437 Dátum: 2014.08.23 11:16:00 »
1, nincs Priusom úgyhogy én sem megyek vele 140-el.
2, Külföldön élek, az éves ~30ezer km-ből kb. 6-8ezer megy (menne) bele magyar úton (M1-M0-M5)


Most a dízel kontra Prius agyaláson vagyok, amin szerintem itt a társaság egy része átment. :)

Neked is köszi az adatokat!
kisa
born to ride

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11438 Dátum: 2014.08.23 11:36:19 »
Ezen én is elgondolkodtam anno pár percig, ami végül a Prius felé billentette a mérleg nyelvét (legfontosabbtól a legkevésbé fontosig):

1, Utálom a dízel hangját (bár alacsony fordulaton, pláne hidegen a Prius is elég csörgős)
2, Ragaszkodtam az automataváltóhoz
3, Ebben az árkategóriában (2M+-0.5M) nincsen ilyen felszereltségű (és korú) dízel autó (főleg az automata hiányzik belőlük) - igazából benzinesek közt is ritka ennyiért ez a felszereltség (az enyémben van IPA, GPS, Bluetooth, tempomat, légkondi, stb.. )
4, Azt kell nézni szerintem, hogy alapvetően hol használja az ember az autót (nem azt, hogy hol nem) - És én 70% városban használom, itt viszont elég jól fogyaszt (3.8-4.3 között nálam) - ezzel azért a dízelek se nagyon tudnak versenyezni (ilyen teljesítmény, méret, ár és felszereltség mellett)
5, Országúton is elég jól fogyaszt, 80-90 körül ilyen 3-4 közötti fogyasztás rémlik.
6, Ahhoz képest, hogy újonnan mennyibe kerül és milyen minőséget képvisel (nagyon megbízható) nagyon veszíti az értékét, tehát könnyű egy viszonylag fiatal (6-7év) példányt kifogni olcsón - értsd: újonnan 7-8M volt ha jól emlékszem, és a 6-7 éves példányok 2M körül mennek, ami szerintem zseniális, mert így "olcsón" lehet egy jó autód, ráadásul efelett a kor felett már nem veszít olyan gyorsan az értékéből.
7, Elvileg olcsó a fenntartása, nem túl drágák bele a kopó alkatrészek.
8, Az, hogy a Toyota évi ~5e forintért ad rá hibridgaranciát számomra azt sugallja, hogy nem nagyon szokott gond lenni a hibrid rendszerrel -> megbízható. * a fórumok is kb. ezt támasztják alá
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.23 11:40:13 írta Sumi »

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11439 Dátum: 2014.08.23 12:27:26 »
1, nincs Priusom úgyhogy én sem megyek vele 140-el.
2, Külföldön élek, az éves ~30ezer km-ből kb. 6-8ezer megy (menne) bele magyar úton (M1-M0-M5)


Most a dízel kontra Prius agyaláson vagyok, amin szerintem itt a társaság egy része átment. :)

Neked is köszi az adatokat!
Ajánlom figyelmedbe ezt a cikket. Elég átfogóan foglalja össze milyen körülményekhez melyiket érdemes választani pro és kontra.
http://totalcar.hu/magazin/velemeny/2014/08/19/dizel_vagy_benzin_dontse_el_most/

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11440 Dátum: 2014.08.23 13:12:51 »
Ezen én is elgondolkodtam anno pár percig, ami végül a Prius felé billentette a mérleg nyelvét (legfontosabbtól a legkevésbé fontosig):

1, Utálom a dízel hangját (bár alacsony fordulaton, pláne hidegen a Prius is elég csörgős)
2, Ragaszkodtam az automataváltóhoz
3, Ebben az árkategóriában (2M+-0.5M) nincsen ilyen felszereltségű (és korú) dízel autó (főleg az automata hiányzik belőlük) - igazából benzinesek közt is ritka ennyiért ez a felszereltség (az enyémben van IPA, GPS, Bluetooth, tempomat, légkondi, stb.. )
4, Azt kell nézni szerintem, hogy alapvetően hol használja az ember az autót (nem azt, hogy hol nem) - És én 70% városban használom, itt viszont elég jól fogyaszt (3.8-4.3 között nálam) - ezzel azért a dízelek se nagyon tudnak versenyezni (ilyen teljesítmény, méret, ár és felszereltség mellett)
5, Országúton is elég jól fogyaszt, 80-90 körül ilyen 3-4 közötti fogyasztás rémlik.
6, Ahhoz képest, hogy újonnan mennyibe kerül és milyen minőséget képvisel (nagyon megbízható) nagyon veszíti az értékét, tehát könnyű egy viszonylag fiatal (6-7év) példányt kifogni olcsón - értsd: újonnan 7-8M volt ha jól emlékszem, és a 6-7 éves példányok 2M körül mennek, ami szerintem zseniális, mert így "olcsón" lehet egy jó autód, ráadásul efelett a kor felett már nem veszít olyan gyorsan az értékéből.
7, Elvileg olcsó a fenntartása, nem túl drágák bele a kopó alkatrészek.
8, Az, hogy a Toyota évi ~5e forintért ad rá hibridgaranciát számomra azt sugallja, hogy nem nagyon szokott gond lenni a hibrid rendszerrel -> megbízható. * a fórumok is kb. ezt támasztják alá
Pár megjegyzés:
1. azért a Toyota diesele se hangos, viszont nem visit mint a trolibusz
2. sokaknak,így nekem is a kézi váltó hozzátartozik az autózás élményéhez, hadd döntsem el én mikor váltok. Plusz általában többet fogyaszt. Használtban pedig egy plusz hibaforrás.
3.OK legtöbben rajongank az extrákért, de nem mindenki.(több hibaforrás)OK tempomat, A/C azért legyen.
4.5. akkor városban és országuton is a Prius a nyerő. Max autópályán  jobb a diesel.
6.7. Szerintem azért  van nagy értékvesztése, (hasonlóan a dieselhez), mert bizalmatlanok az emberek, hogy ha mégis elromlik nagyon sokba fog kerülni, még ha az élet rá is cáfol.Ráadásul kevésbé lehet a szakszervizeket megkerülni mint egy sima benzines autónál- bonyolultabb autó.
8.Hány évesig adnak hibridgaranciát?
Talán mégis Priust kellene venni ;) Auris hibrid mennyivel rosszabb, feltszereltségen kivül :hmmmm:?

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11441 Dátum: 2014.08.23 13:25:24 »
Nekem annyiban speciális a dolog, hogy a munkábajárásom 4x3.5km naponta (van szünetem), havi 1-2 hétvégére van általában 40km pálya (120km/h, sok helyen lekorlátozva 80-ra) + 40km országutas erősen emelkedős utazás.
Asszonyt heti 2x viszem dolgozni, Ő 8,5km-re lakik, az út nagyja 60-as krúzolás.

4-5-6 hetente meg lesz egy 1240km-es autópályázás Svájcból haza. (itt nem lenne hátrány, ha jól fogyasztana, és elférne mögöttem valaki, ha hátratolom az ülést. Sokszor utazunk 3-an, 4-en költséghatékonyságból)


Az automata előny, de messze nem elvárás, a tempomat viszont nagyon kell. Klíma úgy gondolom alapdolog egy autóba.
BT, IPA, GPS nekem felesleges.

A Prius mellett szólna az automata, a fogyasztás, a műszaki nyugalom, de relatív kicsi a hátsó láb-és fejtér, meg a csomagtartó is véges.  Viszont Prius árban lévő nagy kombi dízelek sokkal többet futottak, és bevallom, egyre jobban félek a használt dízelektől. Nem a javítási költségtől, mert azt meghozzák fogyasztásban, de nem akarok soha sehol ottmaradni az út szélén ilyen nagy távoknál.
kisa
born to ride

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11442 Dátum: 2014.08.23 13:33:14 »
Erről mi a véleményetek? :hmmmm:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_sol_automata-8196319
Mondjuk nincs tempómat, meg furcsa a bőr színe, de bőr :winkiss:

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11443 Dátum: 2014.08.23 13:46:11 »
Erről mi a véleményetek? :hmmmm:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_sol_automata-8196319
Mondjuk nincs tempómat, meg furcsa a bőr színe, de bőr :winkiss:

Ezek már ilyen "olcsók"? Nekem nagyon elrohant az idő, 4m fölé gondoltam az 1.8-asokat.
kisa
born to ride

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11444 Dátum: 2014.08.23 14:10:05 »
Ezek már ilyen "olcsók"? Nekem nagyon elrohant az idő, 4m fölé gondoltam az 1.8-asokat.
Mondjuk  ez a legolcsóbb példány, pedig a bőrrel azért még extrás is. :hmmmm: