Szerző Téma: 2009 Nyári Találkozó (Kakucs-ring 2009.07.25)  (Megtekintve 124490 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

tutinet

  • Vendég
Re: 2009 Nyári Találkozó (Kakucs-ring 2009.07.25)
« Válasz #645 Dátum: 2009.08.13 23:29:17 »
Csak a véleményemet írom le de látom neked nem tetszik erről nem tehetek.
Politizálás: sajnos , ha az autós témát nézzük már nem mehetünk el mellette pl. benzinárak, adók. De neked akkor mindegy mi mennyi. Nem tudom te hogy vagy vele de ha nyitott szemmel jársz a világban akkor látod mi folyik itt. Te ezek szerint nem látod vagy inkább nem akarod látni.De ettől még az van, ami.

Miért baj, ha az ember ezt leírja ? Nem lehet véleménye persze autós témára gondolok. de pl. a városi közlekedés az utak, minden érinti az autósokat.
És ha én azt látom, hogy ez nem jó felé halad, akkor csak azért vagyok megszólva mert leírtam.
És demagóg vagyok ám, persze semmi olyat nem írtam le ami nem igaz. Vagy ha igen , akkor elnézést.
Úgy nem lehe tértelmes vitákat folytatni ha pl. valaki fölvet egy témát arra reagál egy másik és harmadjára kapja a zöldet. Ez csak arra jó, hogy utána az ember csak azért is reagál ami nem vezet jóra. Legalábbis nálam nem.

És igen: csalódtam már sok mindenben én is hittem sokmindent meg sokmindenkinek aztán nem lett jó vége a dolgoknakl , láttam már sok dolgot és történt velem sok rossz illetve jó dolog is. Veled nem történt ennyi negatív, örülj neki.

A vicceidet tartsd meg , engem nem érdekelnek.

De hogy lásd nem innen a monitor mögül emberkedek ugyanezt elmondom neked holnap is személyesen ha ez kell.

Meg te voltál az, aki azért nézett le mást gúnyosan "gratulált" ( engem) mert valamiről van egy véleményem és azt vállallom is mégha az politikai ( de nem szeretem már ezt a szót ) jellegű is. Ez milyen dolog ? És ezt helyesled ? Szerintem igen.


« Utoljára szerkesztve: 2009.08.14 01:10:18 írta tutinet »

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: 2009 Nyári Találkozó (Kakucs-ring 2009.07.25)
« Válasz #646 Dátum: 2009.08.13 23:34:42 »
Nos, megpróbálom egy példával elmondani, hogy mi is a baj:
Tudod, én szeretek énekelgetni, táncolni, mókázni. De a szüleim temetésén mégsem csináltam. Egyrészt épp nem voltam feldobva, másrészt: NEM VOLT ODAVALÓ.

Ide sem való a politika, a demagógia, mások munkájának kritizálása, stb. És ez nem egy csak rád, hanem mindenkire vonatkozó szabály.

tutinet

  • Vendég
Re: 2009 Nyári Találkozó (Kakucs-ring 2009.07.25)
« Válasz #647 Dátum: 2009.08.13 23:39:46 »
OFFFFosban reagálok még pár dologra:

Jó, biztos írtam pár dolgot ami nem volt idevaló de próbálok az autós vagy azzal kapcsolatos témánál maradni.
Jó lett volna beszélgetni sokmindenről nem politikáról. Még az elején ,de ha nem akkor nem. Kár volt erőltetni.

Több fórumon megfordultam már de sehol nem találkoztam ekkora szigorral és keménységgel, mint itt mintha valami hatalmas dolog múlna azon, hogy miről megy a csevegés. Nézi ezt valami felső hatalom valami nagy testvér aki szól a modoknak , hogy ezt és és ezt jobban szabályozni. :???
Miért nem idevaló az ha olykor-olykor az ember néha 1-1 gondját megosztja másokkal és tudok én is rendesen válaszolni ha nem kezdenek el fenyegetni a zöldek, amit nyilván nem szeretek.



 
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.14 07:51:22 írta tutinet »

Satriani

  • Vendég
Re: 2009 Nyári Találkozó (Kakucs-ring 2009.07.25)
« Válasz #648 Dátum: 2009.08.14 00:44:18 »
http://hu.wikipedia.org/wiki/Netikett

2. Csevegés, fórumok és on-line közösségek

Fontos, hogy mielőtt belekezdünk a csevegésbe, először tekintsük át az oldalhoz és az adott szobához tartozó szabályokat. Soha ne adjuk ki személyes adatainkat, nevünket. Ehhez hozzá tartozik az, hogy mi se kérjünk el másoktól ilyen jellegű információkat. Beszélgetés közben ne térjünk el a tárgytól, és ne alkalmazzunk bántó nyelvezetet. A küldött üzenetek lehetőleg rövidek és helyesen írottak legyenek. Mielőtt új témakört nyitunk egy fórumon, alaposan nézzünk körbe, hogy létezik e már ilyen. Ha igen, akkor arra válaszoljunk; azt folytassuk.


Az internetben az a szép, hogy szabad. Szabad másik fórumot keresni, ha az adott szabályok nem felelnek meg. Szabad saját fórumot létrehozni, ha nincs olyan, ami megfelelne. Szabad szabályok ellen véteni, aztán szabad reklamálni, ha kihajítanak. Szabad nem belátni, hogy a moderatúra az üzemeltető akarata szerint működik, ha tetszik, ha nem. Tovább is van, mondjam még?

tutinet

  • Vendég
Re: 2009 Nyári Találkozó (Kakucs-ring 2009.07.25)
« Válasz #649 Dátum: 2009.08.14 01:28:41 »
http://hu.wikipedia.org/wiki/Netikett

nem. Tovább is van, mondjam még?

Ez minden jog felett ál,  vagyis minden más -  ideértve a z internetes szólásszabadságot  - vonatkozik rá. És nem szűkíthető  önkényesen ez a jog külön szabályokkal 1-1 fórum  vagy téma esetében sem.


Az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozata

A Nyilatkozat egy bevezetőből és 30 cikkből áll. Ebben a 30 cikkben fogalmazza meg az emberi jogokat (az alapvető polgári, kulturális, gazdasági, politikai és szociális jogokat), amelyek megilletnek minden embert, fajra, színre, nemre, nyelvre, vallásra vagy politikai meggyőződésre való tekintet nélkül. Nem törvényerejű és így nem kötelez, de hatásosan lehet vele diplomáciai és erkölcsi nyomást gyakorolni kormányzatokra, és gyakran hivatkoznak is rá. A Nyilatkozat az alapját képezi két, kötelező erejű ENSZ-egyezménynek (Polgári és politikai jogok nemzetközi egyezségokmánya; Gazdasági, szociális és kulturális jogok nemzetközi egyezségokmánya), melyeket 1966. december 16-án fogadott el a Közgyűlés. Akadémikusok, ügyvédek és alkotmánybírák gyakran hivatkoznak rá.

A harminc cikk legfontosabb elemei:

    * Jog az élethez, szabadsághoz és biztonsághoz
    * Jog a művelődéshez
    * Jog a kulturális életben való részvételhez
    * Jog a magántulajdonhoz
    * Védelem a kínzás, a kegyetlen, embertelen bánásmód és büntetés elől
    * A gondolat, lelkiismeret és vallás szabadsága
    * A vélemény és kifejezése szabadsága
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.14 01:34:56 írta tutinet »

Satriani

  • Vendég
Re: 2009 Nyári Találkozó (Kakucs-ring 2009.07.25)
« Válasz #650 Dátum: 2009.08.14 01:48:31 »
Érdekes hozzáállás szabadosságot az Emberi Jogok Nyilatkozatával idézőjelbe tenni.

Regisztrációkor elfogadtad a fórumszabályzatot, innentől coki van.

lapat

  • Kékkúti futó
  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 442
  • Scion xB 2005/Prius+ 2013
Re: 2009 Nyári Találkozó (Kakucs-ring 2009.07.25)
« Válasz #651 Dátum: 2009.08.14 04:06:33 »
tutinet!

Csak egy nagyon egyszerű példa.

Szombat este van. Vacsorára vagy hivatalos hozzánk (ne is reménykedj, csak a példa kedvéért mondom :) ).
Kint zuhog az eső.
Ajtót nyitok majd az előszobában megkérlek, hogy vedd le a cipőd mert sáros.
Te közlöd, hogy nem veszed le mert neked "jogaid" vannak.
Innentől két választási lehetőséged van:
1. Feladod a "jogaidat" és leveszed a cipőd, majd kellemesen megvacsorázunk.
2. Fogod magad és a sáros cipőddel együtt elhagyod a házamat amíg én nem teszlek ki.

Remélem világos volt...

u.i.: Ha mindenképp politizálni akarsz, akkor miért nem mész olyan fórumra aminek ez a témája???
Ne válaszolj, nem érdekel...
      _____
 __/__|__|
|( )___( )|   Scion xB

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: 2009 Nyári Találkozó (Kakucs-ring 2009.07.25)
« Válasz #652 Dátum: 2009.08.14 10:46:23 »
De bármilyen bulit is szerveztek nem gondolom , hogy ilyen Trotter66 által írt rendreutasító és fegyelmező stílusban kéne fogadni a márkatársakat.
Mint egy KRESZ oktató aki épp vizsgáztatni készül.....és rögtön azzal kezd, hogy márpedig én büntetni fogok.

Az idei talit már nyugdíjasként éltem meg, de elmondhatom, hogy rohadtul nem jó egész nap azt lesni, hogy vajon kinek a figyelmetlenségéből, nagyzolásából kifolyólag kell majd bíróságra menni, mert mondjuk kivasalt valakit.
Állandóan osztod itt az észt minden témában, demagóg, önző, kretén stílusban. Soha nem veszed észre, hogy hol a határ, szítod a feszültséget, rendszeresen politizálsz, miközben még egy szalmaszálat nem tettél azért, hogy a klub, a honlap vagy a fórum jól működjön. Tényleg ennyire megkeseredett, boldogtalan, önző ember vagy, aki csak másokban lát hibát, állandóan másokat kritizál, akinek soha semmi nem jó? Örültél Te már valaminek is az életben? Nem kárörvendésre gondolok...
És komolyan azt hiszed, hogy erre stílusra itt valaki kíváncsi?


-Mari néni, volt már orgazmusa?
-Nem
-Próbálja ki, jó dolog...
:clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: 2009 Nyári Találkozó (Kakucs-ring 2009.07.25)
« Válasz #653 Dátum: 2009.08.14 10:51:52 »
Egyébként, hogy On legyünk.

Sztem a jövő évi nyári tali is lehetne Kakucson. Sztem aki eljött, annak bejött. Remélem lesz megint anyósüléses Rav4, Szuti és a többiek. Ha kell, le kell bólyázni a rázóköveket, azt szépen kerülgeti az is, aki amúgy használná őket.
És mit szólnátok, ha a helyszínen jelenlévők kapnának egy kódot, amivel hozzá lehet itt szólni a témához?  :ph34r: :flowers:
Gabe 254.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: 2009 Nyári Találkozó (Kakucs-ring 2009.07.25)
« Válasz #654 Dátum: 2009.08.14 10:56:51 »
Milyen kód meg milyen hozzászólás?
         

Satriani

  • Vendég
Re: 2009 Nyári Találkozó (Kakucs-ring 2009.07.25)
« Válasz #655 Dátum: 2009.08.14 11:00:53 »
Gondolom, Kgabe ötlete azt célozza, hogy aki nem volt ott, ne dumálhasson bele a témába.

...és már el is húztam a belem...  :wheelchair:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: 2009 Nyári Találkozó (Kakucs-ring 2009.07.25)
« Válasz #656 Dátum: 2009.08.14 11:07:21 »
Értjük mi egymást...Persze csak vicceltem.  :ph34r:
Gabe 254.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: 2009 Nyári Találkozó (Kakucs-ring 2009.07.25)
« Válasz #657 Dátum: 2009.08.14 11:07:29 »
Gabe, az kirekesztő magatartás :)
(Én már hozzá sem merek szólni tutinet-hez, mert megint jön privátba, hogy kinek hiszem magam.... :) )
kisa
born to ride

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: 2009 Nyári Találkozó (Kakucs-ring 2009.07.25)
« Válasz #658 Dátum: 2009.08.14 11:13:54 »
Én úgyis csak félévente egyszer veszem észre ha privátot kapok, igaz?  :winkiss:
Egyébként meg nem rekesztenék ki, csak hozzászólni nem lehetne, olvasni igen :D
Gabe 254.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: 2009 Nyári Találkozó (Kakucs-ring 2009.07.25)
« Válasz #659 Dátum: 2009.08.14 11:18:54 »
Én úgyis csak félévente egyszer veszem észre ha privátot kapok, igaz? 

Profil/Privát üzenet beállítások/ Felugró ablak megjelenítése, ha új üzeneteket kapsz? - igen (pipa)

Tök jó opció, bár akkor nem jelzett, mikor magamtól kaptam privátot :D Még van rajta mit csiszolni  :1eye:

Amúgy már  :offtopic: :)
kisa
born to ride