Szerző Téma: Audio kérdések  (Megtekintve 550112 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

behemot

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Audio kérdések
« Válasz #1455 Dátum: 2012.01.28 12:04:28 »
Hali!
Bocs nem tudom h volt-e már ez téma ha igen akkor sorry.
Teljesen laikus vagyok ezen a téren és az lenne a kérdésem ha kicserélem a gyári 2 dines fejegységet, akkor búcsút mondhatok a fedélzeti sz. kijelzésnek?
pl erre gondoltam a cserét:
http://autohifioutlet.hu/termekek/fejegyseg-autoradio/2-din-fejegyseg/t:829/jvc-kw-xr411

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:Audio kérdések
« Válasz #1456 Dátum: 2012.01.28 14:47:15 »
Röviden a válasz: Igen  ::)

De a linkelt rádió helyett én inkább ennek a gyártónak a 811 -es típusát ajánlanám, vagy a Clarion 2 DIN -esét. Nem tudom milyen fejlesztésben gondolkodsz a továbbiakban, de ha kicseréled a fejet, a gyári hangszórók valószínűleg nem fogják tudni kezelni a többletet, és egy ilyen fejegység hangzásbeli többlettudása normális hangszórókkal jön inkább elő (pl. normális első komponens szett)   :yes:

behemot

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Audio kérdések
« Válasz #1457 Dátum: 2012.01.28 19:18:38 »
Értem köszi, fontólra kell vennem a dolgot!  :szemez:

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Audio kérdések
« Válasz #1458 Dátum: 2012.01.30 23:20:56 »
Kiprobàltam a Corollàmban a minap egy Bluetooth-on keresztüli telefon tàrsitàsra is képes MP3 lejàtszo FM Transzmittert. Amùgy elég bovli kinai gyàrtmànyù, de azért ùgy-ahogy müködik.

Olvastam itt a forumon, hogy nem nagyon ajànlott zenehallgatàsra az ilyesmi, és kezdem érteni, hogy miért... Azt is olvastam, hogy a legjobb lenne a ràdio AUX bementéhez kötni egy speciàlis csatlakozokàbelt, de egyelöre nem szeretném megbontani a müszerfalat...

Szoval, a segitségeteket szeretném kérni ezzel az FM transzmitterrel kapcsolatban. Vàrosban nagyon nehezen talàltam szabad frekvenciàt, mert mindig bejött, ha gyengén is, egy ràdioado. Menet közben elnyomta a transzmitterböl jövö zenét is, mintha zavarnà az adàst...

Hogy kell megvàlasztani helyesen ezt a frekvencia-csatornàt a ketyerén? Vagy ez mindegy? Rà lehet elvileg tenni egy ràdio adonak a frekvenciàjàra is?
Van egy bizonyos optimàlis hely az utastérben, ahol jobban müködne ez a bovli, màrmint, hogy minöségileg jobban hallhato lenne a zene?

Az is igaz, hogy a cigaretta-gyujtohoz én màr tettem egy hàrmas lyukù hosszabbitot, mert ugye a GPS-nek is kell valahonnan àram...
Vajon ezzel is magyaràzhato a gyenge minöség, vagy a vàrosi hasznàlat miatt van ez? Vagy egyszerüen csak azért mert kinai?

Elöre is köszönöm a véleményeket.
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.30 23:24:04 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Audio kérdések
« Válasz #1459 Dátum: 2012.01.31 13:30:21 »
Nekem is van FM transzmitterrem és eddig nem használtam a saját kocsimba mert akár hova állítottam mindig recsegett össze-vissza.
Céges fordba viszont olyan szépen szól ez a gagyi transzmitter is mint ha cd.-ről menne.
Tehát kezdem azt gyanítani hogy nem feltétlen a transzmitter a sz@r hanem a toyota rádiója.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Audio kérdések
« Válasz #1460 Dátum: 2012.01.31 14:32:10 »
@feryoo7
Hm, valoban... ez a lehetöség is fennàll, hogy az autoràdio a hibàs.

E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Audio kérdések
« Válasz #1461 Dátum: 2012.01.31 14:35:24 »
Hm, valoban... ez a lehetöség is fennàll, hogy az autoràdio a hibàs.
Nálam tuti h ez áll fent mert ugyan az a kütyü egy másik kocsiban egy másik fej egységgel olyan szépen szólt h azt hittem hogy cd ről megy.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Audio kérdések
« Válasz #1462 Dátum: 2012.01.31 14:54:53 »
@feryoo7
De azért az is fontos, hogy ugyanolyan körulmények között probàltad-e a màsik auton? Ertem ezalatt, hogy ugyanazon a helyen (vàrosban), frekvenciàn, menet közben vagy àllo helyzetben stb.
Vajon az auto antennàjànak a helye nem befolyàsolhat (nem tudom az hol volt a Fordban)?

Ez vajon egy àltalànos baja lehet az eredeti Toyota ràdionak, vagy van azért olyan Corollàs akinél müködik is az ilyen transzmitter? 
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Audio kérdések
« Válasz #1463 Dátum: 2012.01.31 15:09:36 »
A körülmények ugyan azok voltak, sőt a Ford ban a műszerfal teljesen behajlik a műszerfal felső része alá és ott található a szivargyújtó.
Használtam városban, álló és menet közben is városon kívül is.
Azt nem tudom hogy a toyota rádiója alapból ilyen e vagy csak az enyém de a Ford ban nem a gyári rádió van hanem egy Blaukpunkt fej van.
És a fordban abszolút nem zavart be soha semmi.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Audio kérdések
« Válasz #1464 Dátum: 2012.01.31 15:24:18 »
Köszi @feryoo7 a részletekért.

Làtsz-e màs megoldàst mp3-ak lejàtszàsàra a Corollàban, azon kivül ami a müszerfal leszedésével jàr együtt?
Meg a CD iràson kivül (màrmint hallhato .wav fàjlokkà alakitva az mp3-akat). A DVD-t sem ismeri fel ugye az autoràdio? mert arra esetleg több zene férne...

Azért roppant bosszanto, hogy a ràdio miatt van ez a gond a transzmitterrel...
 
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Audio kérdések
« Válasz #1465 Dátum: 2012.01.31 15:46:29 »
Keress rá a neten a Dension termékekre. Van megoldás, én is szemezgettem vele, de sajnálom rá a pénzt. Így marad a cd írás.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Audio kérdések
« Válasz #1466 Dátum: 2012.01.31 15:59:12 »
Ez vajon egy àltalànos baja lehet az eredeti Toyota ràdionak, vagy van azért olyan Corollàs akinél müködik is az ilyen transzmitter?
Nálam müxik (bár nem kékfogas), csak nem igazán használom, mert az enyémben még magnó van, és óccón vettem kazetta adaptert, aminek a kábelét az ájfonba dugva jobb hangminőséget kapok.  :)

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Audio kérdések
« Válasz #1467 Dátum: 2012.01.31 19:58:03 »
Ma ùjra probàltam hasznàlni az FM transzmittert. Nagy nehezen sikerült beàllitani az autoràdiot a 108-as FM frekvenciàra. Azért erre, mert ez tünt a legtàvolabbinak a foghato adàsoktol, amùgy meg a maximàlis elérhetö frekvencia. Erre hangolva a transzmittert elég elfogadhato misöségben ment a zene,
majdnem ugyanùgy mint a ràdioadàs, amit elötte hallgattam. A hangeröt se kellett feljebb tekerjem. Nem is zavart be màs, pedig ismét belvàrosban voltam.
Még tovàbbi tesztekre lesz szükség, de legalàbb màr van egy biztato jel. 
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Funkii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 195
Re:Audio kérdések
« Válasz #1468 Dátum: 2012.02.01 19:16:19 »
Sziasztok!

Egy elég hülye kérdésem lenne..hogy kell használni a rádiót Corolla E11-ben?  :D
(bocsi a nagy képért)
Ugye egy ilyenről lenne szó.
Problémám konkrétan az, hogy hol szól  a rádió hol nem (inkább nem). Amikor nem, akkor összevissza nyomogatom, hogy működésre bírjam, de egy hangot sem tudok belőle kicsikarni. Ennyire nem lehetek ***, hogy ne tudjak egy rádiót bekapcsolni  ::)
Amikor szól a rádió akkor teljesen jól működőnek tűnik, fog minden elérhető adót, AM-FM között tudok váltani, minden ok vele.
Vagy valami nagyon kis apró dolgon csúszhatok el...vagy eleve rossz a rádióm..nem vágom.
A legjobb az lenne, hogy akinek megvan még a gyári toyota papírok, könyvek és abban van valami leírás a rádió használatáról az megosztaná velem azokat az oldalakat. Nagyon megköszönném.
Nem régen vettem az autót, doksim nincs hozzá, toyota márkakereskedésben elvileg tudnának hozzá könyvet rendelni, de nem akarok jó pár ezret kiadni ilyen kis piti dolog miatt.
Előre is köszi ha jutunk valamire :)

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re:Audio kérdések
« Válasz #1469 Dátum: 2012.02.03 17:37:04 »
Tessék: http://db.tt/QbkvrlXy (E11 FL)