Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1769874 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6255 Dátum: 2014.12.09 17:42:32 »
Palaczk

Szerintem a jó minőségben bőrözött kormány még talán tartósabb is lesz mint a gyári. Legalábbis az a tapasztalat hogy a gyári bőrkormányok hamar kopnak, gondolom a spórolás miatt valami vékony ócska bőrt használnak.

A kormánykerék, a légzsák, a kormánykerék "hátsó" műanyag burkolata, a rádió távvezérlő, mind-mind különálló szétszerelhető alkatrész. Ezért aztán természetesen adnak légzsák nélkül kormánykereket (sőt inkább csak az van mert a légzsák fogyó áru) a bontóban. Azt, hogy a műanyag kormánykeréken megvan-e a távvezérlő rögzítésére alkalmas lyuk, azt nem tudom. Bontósnak kis szerencsével ott van mindkétféle kéznél, megmondja...
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6256 Dátum: 2014.12.09 21:48:35 »
Köszönöm szépen a tippeket  :yes: !

Xanyinak is, különösen, a részletes leírást  :) !

Eldöntöttem: a meglévő kormányt bőröztetem. Méghozzá, ha már így lesz, akkor "megbolondítom" kicsit a dolgot: sötétkék-fekete kombinációt tervezek  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6257 Dátum: 2014.12.10 06:56:32 »
Mitől lehet az, hogy a legutóbb nehezen indult a Yarisom. 5-6x indítóztam 3mp-ig, semmi. Utánna gázadásra nagy nehezen elindult és előtte is és utánna is mindig pöccre. Nem állt sokat, előtte egy nappal kitolattam a garázsból, röviden rendet raktam és visszaálltam. Lehet, hogy megszívta magát? Gyertyák? Akksi rendesen teker. Heti 5x megy 10km-t. OMV-n tankolom.
'08 RX400h
'09 Prius 3

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6258 Dátum: 2014.12.10 21:46:56 »
Mitől lehet az, hogy a legutóbb nehezen indult a Yarisom. 5-6x indítóztam 3mp-ig, semmi. Utánna gázadásra nagy nehezen elindult és előtte is és utánna is mindig pöccre. Nem állt sokat, előtte egy nappal kitolattam a garázsból, röviden rendet raktam és visszaálltam. Lehet, hogy megszívta magát? Gyertyák? Akksi rendesen teker. Heti 5x megy 10km-t. OMV-n tankolom.
Addig kell indítózni, amíg be nem indul a motor. Ha 3 helyett kell hozzá 5 mp, akkor addig. Normális esetben persze nem kell eddig tartson az indítózás - de 1000 és egy oka lehet annak, hogy most miért pont eddig tartott. Ez egy modern EFI, elektronikus gyújtásos stb. motor, nincs ebben szó ilyesmiről, hogy megszívja magát. Valszeg az zavarhatott bele kicsit tényleg, hogy előző nap 2x egymás után ment nagyon röviden, teljesen hideg motorral.

99.999 %, hogy nincs semmi baja  :) ... ne állj neki rémeket látni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

gergolabs

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 393
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6259 Dátum: 2014.12.11 11:01:42 »
Ja nem akarok rémeket látni. :-)
Csak a sima indításra nem indult el, csak gázadásra és arra is csak nehezen. De azóta is indul pöccre.
Mindegy egy gyertyacsere nem árthat neki, mert az nem tudom mikor volt. Persze csak Denso K-16R-U.
'08 RX400h
'09 Prius 3

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6260 Dátum: 2014.12.11 12:19:48 »
Ja nem akarok rémeket látni. :-)
Csak a sima indításra nem indult el, csak gázadásra és arra is csak nehezen. De azóta is indul pöccre.
Mindegy egy gyertyacsere nem árthat neki, mert az nem tudom mikor volt. Persze csak Denso K-16R-U.
Nem indult el... hát naná, mert 3 mp-ig indítóztál csak ;) ... amivel amúgy a következő indításra már meg is nehezítetted a motor dolgát, lévén a hengerekbe jutott üzemanyag nem égett el. Mondom: indítózni addig kell, míg elkapja a motor. Injektoros autónál a gázadás csak ront a helyzeten. Nade a lényeg, hogy jól végződött :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

egyozo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
    • Spritmonitor.de
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6261 Dátum: 2014.12.11 16:26:49 »
Sziasztok.
Nekem a következő esetem volt.
Corola Verso val télen motor indít  kb 1 métert álltam előre,majd motor leállítva.
Kb 2 óra múlva akartam elmenni de a vas neindult az aksi már alig bírta,asistacot kihívtam ,elmondom a történetet.
A szerelő a következőt mondta,Télen nagyon rövid időre a motort beindítani nem célszerű (min 3percig járatni),mert rögtön lealítása után csupa benzin lesz a gyertya (lucskos volt a gyertya). Kiszedte a gyertyákat és megtörölte a gyertyákat.
Önindítózott kb 15 másodpercig,gyertyák vissza rátette az akkurásegitöt és beindult 10mp alatt.
Mindegy mit érsz el az életben, a gyászmenet hossza úgy is az időjárástól függ.

TZoli

  • Vendég
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6262 Dátum: 2014.12.11 16:47:11 »
Mindegy egy gyertyacsere nem árthat neki, mert az nem tudom mikor volt. Persze csak Denso K-16R-U.

Vagy Denso K16TT (Twin Tip).  Egy új fejlesztés a Denso-tól, sok tapasztalatom még nincs vele, de jónak tűnik.

http://www.olajshop.hu/denso-twin-tip-k16tt.html


« Utoljára szerkesztve: 2014.12.11 16:49:25 írta TZoli »

Kopasz Úr

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6263 Dátum: 2015.01.03 10:43:21 »
Sziasztok!
Az a problémám a Yaris Verso diesel-el,hogy nincs benne fűtés abszolute.
Víz van a hűtőben.Kezdjem a termosztát cserével? Vizet nem eszi,olajban sincs víz. :wacko: :helpsmilie: :helpsmilie:
Kopi

Lacce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 157
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6264 Dátum: 2015.01.08 22:11:49 »
Sziasztok,
2006.-os Yarisomban megadta magát a lassan kilenc éves akksi.
Milyet érdemes vennem helyette? Vegyek szalonban, vagy nyugodtan vehetek a helyi autóvillamossági szerelőnél is?
1.0 motor.
Köszi,
Lacce

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6265 Dátum: 2015.01.08 23:15:27 »
Sziasztok!
Az a problémám a Yaris Verso diesel-el,hogy nincs benne fűtés abszolute.
Víz van a hűtőben.Kezdjem a termosztát cserével? Vizet nem eszi,olajban sincs víz. :wacko: :helpsmilie: :helpsmilie:
Ezeken a hidegebb napokon városban kb. 6-7 km után lehet érezni hogy elindul a fűtés. Lakott területen kívül valamivel jobb a helyzet.
Én ezt a gyenge fűtést annak tulajdonítom hogy az autó 7 km alatt csak 3 dl gázolajat fogyaszt, ezzel kell felmelegíteni a motorblokkot, olajat, hűtőfolyadékot, + még az utasteret.
Ha egyáltalán nem melegszik, lehet hogy a termosztát állandó nyitott állásban maradt.
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

pampam30

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6266 Dátum: 2015.01.09 00:45:21 »
Üdv Cartársak! Van egy 2008 -as 1.3 as Yarisom ősz óta ... vagyis a csajomnak. :D Csak pályán megy az autó minden nap Győr-Bécs. 90.000 km van most benne. Mióta bejöttek a hidegek bedobta a motorhiba lámpát, katalizátor hibát ír a fedélzeti. Rátettük CO gépre hegyi levegő jön a kocsiból és a lambdaszondák is tökéletesen müködnek hidegen, melegen, menetközben stb...öntöttünk bele injektortisztitó benzinadalékot, és míg az ki nem fogyott tankból nem dobta a hibát és a fogyasztás is szépen visszament több mint fél literrel. Aztán újabb teli tank benzin (máshol mint eddig és sima 95-ös) és vissza is dobta a hibalámpát egy 100 km után. Valaki találkozott már ilyennel ? Ötlet ? Köszi Üdv Árpi

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6267 Dátum: 2015.01.09 12:17:06 »
Üdv Cartársak! Van egy 2008 -as 1.3 as Yarisom ősz óta ... vagyis a csajomnak. :D Csak pályán megy az autó minden nap Győr-Bécs. 90.000 km van most benne. Mióta bejöttek a hidegek bedobta a motorhiba lámpát, katalizátor hibát ír a fedélzeti. Rátettük CO gépre hegyi levegő jön a kocsiból és a lambdaszondák is tökéletesen müködnek hidegen, melegen, menetközben stb...öntöttünk bele injektortisztitó benzinadalékot, és míg az ki nem fogyott tankból nem dobta a hibát és a fogyasztás is szépen visszament több mint fél literrel. Aztán újabb teli tank benzin (máshol mint eddig és sima 95-ös) és vissza is dobta a hibalámpát egy 100 km után. Valaki találkozott már ilyennel ? Ötlet ? Köszi Üdv Árpi

Nálam tavaly óta előfordulgat ugyanez a hiba. Műszakin emisszió kiváló értéken, de néha-néha előjött a hibajel. Melegebb időben én is adalékkal segítettem neki (egyszer "Cataclean"-al is, de hiába), jellemzően akkor jött elő, amikor nem hűlt vissza a katalizátor teljesen és megint egy autópályás szakasz következett. Most hosszabb nyugalom után a mínuszok miatt azonnal lett hibajel. (a kat.hőmérséklet miatt, gondolom) "Kigugliztam" ezt a kis modifikációt, megcsináltam tegnap előtt és most várom a hatást, ugyanis a szakik szerint annyira "élesre" van állítva az OBD, hogy a legkisebb oxigénszenzor-anomáliára bejelez. A kis elektronikus beavatkozás (sima RC négypólus) a szenzor jelét "nyugtatja" meg egy t= 2 sec-os időállandóval. Én a kondenzátort 2 mikroFarádosra vettem, mert az egyik oldal 4,5-öt, a másik 1-et ír. Már akartam erről itt a fórumban beszámolni, de a próbaidő lejárta után. Akkor itt vannak a leírások:


Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

pampam30

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6268 Dátum: 2015.01.09 17:01:30 »
Köszönöm ! Akkor várom a fejleményeket :D Üdv Árpi

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6269 Dátum: 2015.01.09 17:52:54 »
Ezeken a hidegebb napokon városban kb. 6-7 km után lehet érezni hogy elindul a fűtés. Lakott területen kívül valamivel jobb a helyzet.
Én ezt a gyenge fűtést annak tulajdonítom hogy az autó 7 km alatt csak 3 dl gázolajat fogyaszt, ezzel kell felmelegíteni a motorblokkot, olajat, hűtőfolyadékot, + még az utasteret.
Ha egyáltalán nem melegszik, lehet hogy a termosztát állandó nyitott állásban maradt.

Ismerősöm hűtőtakarót tett a D4D Yarisra mert nem fűtött rendesen, kicsi dízel motor. Állítólag így jobb. ;)
Itt foglalkoznak ezzel a kérdéssel: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__2424119-hutotakarot-kocsira-erdemes-rakni  :otlet:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.