Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1772366 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5355 Dátum: 2012.06.28 17:46:51 »
fékolajat néztem, de ugyan olyan tiszta mint ami menne bele...szinten is van, azt nem akartam bántani.
Gyertya...igen, 60ezer van benne...jövő hónapban cserélem:)
Vas megyei tali nem szokott lenni?

A tartályba tiszta. De a kerekeknél a munkahengerban valószínüleg nem az.
Találkozó csak az országos...
Xanyi

Lacce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 157
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5356 Dátum: 2012.07.01 14:26:49 »
Sziasztok,
Következő problémát tapasztalom:
Mivel 33 fok van bekapcsolt klímával mentem egy elég meredek dombon felfelé. Egy íves tempós kanyarban a lábamra folyt a műszerfal alól valami jéghideg víz, gondolom a klímából.
Továbbá tempós balkanyarnál hallom ahogy a gáz vagy víz zúdul át a másik oldalra, sőt ha nagyobb a tempó még valami folyamatos sivítás is hallatszik, de csak enyhe bal ívű kanyarban, jobbra vagy nagyobb ívnél nem. Ha kikapcsolom a klímát akkor sivítás eltünik és még kis ideig igaz halkabban, de hallani a zúdulást, majd az is eltűnik.
Elég ijesztőnek tűnik a jelneség :eek:
Valami ötlet valakinek mi lehet a gond?
Persze elviszem majd a szervízbe napokon belül, csak jó lenne tudni mire számítsak?
Köszi,

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5357 Dátum: 2012.07.01 17:52:59 »
Nem tud kifolyni a kondenzvíz. Ez azért nagy baj, mert amikor a sivító hangot hallod, olyankor a kondenzvíz átzúdul a ventillátorba. Szóval ne használd a klímát amíg nincs megcsinálva, mert a venitllátor nem olcsó ha tönkremegy!

Jobb oldalt a lábtérbe van a kivezető cső. Le kell szedni, kitisztítani, ill. a helyére is valami csavarhúzófélét finoman dugj be, hogy kitisztuljon a járat.
Xanyi

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5358 Dátum: 2012.07.03 08:43:00 »
Ez a jeges hűsítés nekem is kijár napok óta.  :lol:
         

Lacce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 157
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5359 Dátum: 2012.07.04 14:52:56 »
Nem tud kifolyni a kondenzvíz. Ez azért nagy baj, mert amikor a sivító hangot hallod, olyankor a kondenzvíz átzúdul a ventillátorba. Szóval ne használd a klímát amíg nincs megcsinálva, mert a venitllátor nem olcsó ha tönkremegy!

Jobb oldalt a lábtérbe van a kivezető cső. Le kell szedni, kitisztítani, ill. a helyére is valami csavarhúzófélét finoman dugj be, hogy kitisztuljon a járat.

Köszönöm szépen! Megtisztítottam a csövet és úgy látom jó lett, azóta nem hallani a hangokat, remélem így is marad :yes:
Sőt, mintha jobban is hűtene, mint előtte...

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5360 Dátum: 2012.07.06 16:50:27 »
A félautomata yarisommal olyan bajom van, hogy az automata kuplung 1-esből indítva lüktetve adja rá magát. érezhető a gyorsulásnál is ez a gyenge rángatás, vagy inkább hullámzás. hallani a hangján is. 2-esből, 3-asból nagyon hosszan csúsztat, 4esben nem tűnt fel akkora eltérés a korábbi működéshez képest.
Tudja valaki mi az oka, úgyis el kell vigyem szervízbe, de valami kontroll infó kellene. Ezeknek el tud állítódni a kuplung hézag? lehet, hogy cak utána kell állítani?
Prius 2 - a mosolygós autó.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5361 Dátum: 2012.07.06 17:19:31 »
A félautomata yarisommal olyan bajom van, hogy az automata kuplung 1-esből indítva lüktetve adja rá magát. érezhető a gyorsulásnál is ez a gyenge rángatás, vagy inkább hullámzás. hallani a hangján is. 2-esből, 3-asból nagyon hosszan csúsztat, 4esben nem tűnt fel akkora eltérés a korábbi működéshez képest.
Tudja valaki mi az oka, úgyis el kell vigyem szervízbe, de valami kontroll infó kellene. Ezeknek el tud állítódni a kuplung hézag? lehet, hogy cak utána kell állítani?

Lehet, hogy a dobálás/lüktetés már azért van, mert hosszan csúsztat és megégette a kuplungot. Meg kell próbálni újrakalibrálni a kuplungot, talán megjavúl és ha normálisan kezeli az autómata a kuplungot talán a lüktetés is elmarad.
De az is lehet, hogy azért csúszik meg, mert el van kopva a tárcsa...
Xanyi

lp

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3050
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5362 Dátum: 2012.07.07 13:43:37 »
Lehet, hogy a dobálás/lüktetés már azért van, mert hosszan csúsztat és megégette a kuplungot. Meg kell próbálni újrakalibrálni a kuplungot, talán megjavúl és ha normálisan kezeli az autómata a kuplungot talán a lüktetés is elmarad.
De az is lehet, hogy azért csúszik meg, mert el van kopva a tárcsa...
Én is gondoltam a tárcsakopásra. De gondolom azt is szervízben lehet utána állítani. Lehet egyáltalán valami hasonló módon, mint a hagyományos kuplungosokat?
Prius 2 - a mosolygós autó.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5363 Dátum: 2012.07.07 13:46:42 »
Én is gondoltam a tárcsakopásra. De gondolom azt is szervízben lehet utána állítani. Lehet egyáltalán valami hasonló módon, mint a hagyományos kuplungosokat?

Miért? A hagyományoson lehet?
Vidd márkaszervízbe.
Xanyi

kukac7

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5364 Dátum: 2012.07.08 21:50:58 »
hello

erre a regebbi gondomra nem tud vki segitseget adni?

a kerrego kuplung hang nalam is megvan.
mikor be- vagy kinyomodik, akkor van egy "krrrr" hang.
a szerelo ismerosnek mondtam, o azt valaszolta, hogy muanyagbol van ott az a resz, az ad ki olyan hangot, ne foglalkozzak vele.
azota megszoktam. :D

mas... fekbetet csere mennyibe kerul kb.?

elore is koszonom a segitseget!

szaboe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5365 Dátum: 2012.07.11 11:03:27 »
Sziasztok !


Az alábbi problémámmal kapcslatban szeretném a véleményeteket kérni. Tegnap vettem észre, hogy a hátső lökháritón,
a rendszámtábla mellett megpattant a festék. Olyan, mint a régi lakkfesték, ami kiszáradt.
Csatolok egy képet is róla.
Vasárnap még nem volt ott ez biztos, de megkockáztatom, hogy még hétfőn sem. Ehhez eléggé sasszemem van.
A terület nem nagy, de még sem szép.
Látszólag nem tolattak nekem, ezt még az eső száradásán is látszik.
Az autó 4 éves lesz decemberben, tehát garancia nincs már rá. 2. tulajdonos vagyok, igy biztos nem lehetek abban,
hogy nem volt már újrafújva, de amikor vettem, akkor elvittem márkaszervizbe, ahol mérték a festékvastagságot is.
Ezek gyári értékek voltak.

Vélemény ? Szerintetek ez "normális" ? Kavics felverődés vagy nem bírta a meleget ? Lehet ezzel bármit is kezdeni toyotáéknál?
A legnagyobb bajom ezzel csak az, hogy ez most le fog pattanni és a terület csak nagyobb lesz.


A hozzászólásokat előre is köszi.
E.

[a csatolmányt egy admin törölte]

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5366 Dátum: 2012.07.11 17:12:06 »
Ezt azért így képről megítélni nehéz, de az én hátsó lökhárítómnak 2 helyen is nekitolattak már, és bizony nem találnád meg hogy hol, csak ha megmutatom. Ugyanis a gyári fényezés olyan jó, hogy nem pattant rajt meg, pedig rengeteget hajlott, engedett a műanyag.
A nyomokat le lehetett polírozni, most csak neonfénybe látható hajszálszerü csikok vannak benne (ugyebár ahogy a műanyag hajlott).
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy gyári fényezés így nem pattan meg, pláne nem külső behatás nélkül, de azt meg látnád rajta.
Szerintem volt már festve a lökhárító. A vastagságmérés műanyagon nem működik.
Xanyi

harihubi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5367 Dátum: 2012.07.11 21:18:24 »
Szomorúan vettem tudomásul, hogy nagyon csörgős lett a zabla a lovak szájában.
Emlékeim szerint Xanyi neked volt hasonló problémád a motortérben nemrég. Ha tévednék akkor Sorry.
Sikerült a csere?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5368 Dátum: 2012.07.11 21:42:07 »
Szomorúan vettem tudomásul, hogy nagyon csörgős lett a zabla a lovak szájában.
Emlékeim szerint Xanyi neked volt hasonló problémád a motortérben nemrég. Ha tévednék akkor Sorry.
Sikerült a csere?

Nem, még nem. A nagyon csörgős azért az enyémre még erős túlzás, épp hogy hallani valamit. De én megelőző típus vagyok, jövő hét péntekre van beidőzítve a csere.
Xanyi

Toya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 129
  • Yaris II 1.0 Sol MM-T ; Celica GT-S
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5369 Dátum: 2012.07.11 22:08:57 »
Sziasztok !


Az alábbi problémámmal kapcslatban szeretném a véleményeteket kérni. Tegnap vettem észre, hogy a hátső lökháritón,
a rendszámtábla mellett megpattant a festék. Olyan, mint a régi lakkfesték, ami kiszáradt.
Csatolok egy képet is róla.
Vasárnap még nem volt ott ez biztos, de megkockáztatom, hogy még hétfőn sem. Ehhez eléggé sasszemem van.
A terület nem nagy, de még sem szép.
Látszólag nem tolattak nekem, ezt még az eső száradásán is látszik.
Az autó 4 éves lesz decemberben, tehát garancia nincs már rá. 2. tulajdonos vagyok, igy biztos nem lehetek abban,
hogy nem volt már újrafújva, de amikor vettem, akkor elvittem márkaszervizbe, ahol mérték a festékvastagságot is.
Ezek gyári értékek voltak.

Vélemény ? Szerintetek ez "normális" ? Kavics felverődés vagy nem bírta a meleget ? Lehet ezzel bármit is kezdeni toyotáéknál?
A legnagyobb bajom ezzel csak az, hogy ez most le fog pattanni és a terület csak nagyobb lesz.


A hozzászólásokat előre is köszi.
E.

Nekem kb. 4éves korában a parkolóban belementek úgy az elejébe , hogy a lámpa is lefelé világított,azt is vissza kellett tenni. Gondolhatod, hogy a lökhárító mennyire benyomódhatott! Mégis csak a festék horzsolódott le róla és nem volt ilyen repedés./Márkaszervízben javíttattam az okozó számlájára :devil:/