Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1772232 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5340 Dátum: 2012.06.16 15:31:18 »
hmmm vezérműlánc??? mitől??? Enyémbe 190ezer van de még semmi...hogy jelentkezett???? Mire figyeljek? Na és mennyibe fáj egy lánccsere?

harihubi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5341 Dátum: 2012.06.16 18:02:20 »
Akkusarut kösd le a bontáshoz.

Nézd meg majd a pollent is ha van...sajnos sokan ritkán cserélik, emiatt erőlködik a motor...a legtöbb fűtőmotor javítható is, érdemes megnézni, hátha nem kell cserélni.

Kösz az infot. Pollen szűrő az  érdekes volt. Mikor megvettem a kocsit 8 évesen kicseréltem a szűrőket, akkor ért a meglepetés. Kihúztam a kis fiókot és kb 1cm vastag " szmötyi " volt rajta :) Ha megtalálom a képet, belinkelem.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5342 Dátum: 2012.06.16 22:06:54 »
hmmm vezérműlánc??? mitől??? Enyémbe 190ezer van de még semmi...hogy jelentkezett???? Mire figyeljek? Na és mennyibe fáj egy lánccsere?

Okát nem tudnám megmondani...
Igazából olyankor szoktak jönni az ügyfelek amikor hangosan csörög-zörög a motor, olyankor már ugye feltünő.
Nálam csak annyi van, hogy ha igazán forró motort leállítok majd kb. 5-10 perc múlva újraindítom, akkor kezd el csörögni halkan. Pár másodpercig csinálja, majd épp csak hallhatóra csillapodik. Amikor csörög, akkor az alapjárat is egyenletlen (nincs helyén a vezérlés ugyebár).
De hát így kezdődik ez. Még nem sörgős, de zavar, úgyhogy ugyis meg fogom csinálni még mielött hangosodna...

Csak hát elég jelentős költségei vannak. Gyári lánc feszítővel együtt már 50 fölött van, aztán kell még 1-2 tömítés, paszta, stb... is.
Xanyi

Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5343 Dátum: 2012.06.17 09:46:01 »
uhh szegényem....akkor kb annyiba lesz mint nekem a klíma :(  Mindjárt nekiugrok és leveszem a kompit....megnézem mi baja lehet...alul szökik belőle a gáz...meg olajsáros....de tuti cserés lesz, mert fekete olajszerű anyag van a csövekbe....még nem vészes, de engem már zavar....és azt olvastam egyik angol klímás fórumon, hogy ha fekete cucc van a csőben, akkor tuti kompresszor...és volt aki azt írta, hogy elég nehezen pucolhatóak ezek a csövek én pedig nem várom meg, hogy teljesen ***uljon....klímám amúgy is nagyon gyenge volt:( mivel a gáz sem maradt meg...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5344 Dátum: 2012.06.17 12:13:37 »
Nem értem honnan mehet bele fekete cucc... Persze ha szökik a gáz az nem jó, végére kell járni.
Xanyi

Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5345 Dátum: 2012.06.17 18:30:24 »
A szerelő azt mondta h olaj ami benne van, mivel a kompresszor nem tud megfelelő nyomást csinálni. Én sem értem :)

Nah...végre volt időm...
180.000km - generátor szíj csere, csapágycsere,
                     motorolaj, váltóolaj csere megvolt, most egész jó hangja lett...bár 50ezernél sokkal csendesebb volt a hangja, volt olyan, hogy lecsukott motorháztető mellett alig hallható volt. most kicsit "csörög" már:) Viszont jól megy!
Eddig csupán klímakompresszor ment tönkre, pedig 130.000ig nem kíméltem:) Remélem újabb 180.000 elmegy kisebb szerelgetésekkel:)

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5346 Dátum: 2012.06.17 23:26:22 »
A szerelő azt mondta h olaj ami benne van, mivel a kompresszor nem tud megfelelő nyomást csinálni. Én sem értem :)
Normál esetben a klímakompresszort a beszívott hideg hűtőközeg hűti. Ha nincs elég hűtőközeg túlmelegszik a kompresszor, megég az olaj, kenőhatása leromlik, ezért lesz sötét az olaj.
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5347 Dátum: 2012.06.18 18:58:48 »
Normál esetben a klímakompresszort a beszívott hideg hűtőközeg hűti. Ha nincs elég hűtőközeg túlmelegszik a kompresszor, megég az olaj, kenőhatása leromlik, ezért lesz sötét az olaj.

Igen, ettől sötét lesz, de ha így nincs használva nem biztos hogy rossz az a kompresszor. Csak azt kellene megtalálni hol szökik el a gáz. Nem?
Xanyi

Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5348 Dátum: 2012.06.19 05:22:16 »
én csak azt látom, hogy a kompresszor alján uv lámpával nézve ereszt meg olajos alul...

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5349 Dátum: 2012.06.22 09:59:40 »
Sziasztok!

A yaris kuplung hangja engem már hosszú ideje sírba tesz, ez a pár hét hangtalanság és utána megint 1000×, nálam
is végigment. Sokat leveleztünk itt a fórumon is erről, hosszú távú megoldást nem sikerült találnom ez idáig, persze
lekopogom. Most tartok kb. 2 és fél hónap hangtalanságnál. Megosztom veletek, mit és hova fújtam, utána
mindenki döntse el kipróbálja-e vagy sem, szerintem semmilyen veszteni való nincsen.
Amivel befújtam: MOTIP Teflonos  Zsír spray
Belül fújtam be több alkalommal ahogy lehasalsz a pedálokhoz és szembe vagy a tűzfallal, a kuplung "tengely" ahogy halad a motortér felé ott elég szűk helyen lehet befújni. sokszor kézzel megnyomkodtam a pedált, a visszajövő felesleget letöröltem. Ezt 2-3 szor megismételtem és a folyamatot 2 héten belül kétszer csináltam.
Ez volt lassan 3 hónapja.Ilyen eredménnyel még egyik módszer sem kecsegtetett.
Kíváncsian várom a tapasztalatokat, nagyon érdekelne!!!!!!!!!!!!!4


No, én is megvettem a teflonos zsírsprayt!  :)
Eddig még nem sokszor volt alkalmam befújni vele, mert vagy én, vagy az autó nem volt itthon. Ennek ellenére azonban szépen szűnik meg a hang. A legelső kezelés alkalmával csak hangosabb lett a zörej. Másnap viszont nyoma sem volt már a hangnak!  :clap:


Köszi az ötletet, eddig nagyon beválik!  :yes:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5350 Dátum: 2012.06.27 16:42:47 »
Xanyi, a minap láttalak én kanyarodtam kifelé a rumi útról a csavartfagyis felé, 7óra tájt...te meg épp akkor szabtál át előttem...:)
benzinszűrőt cserélt már valaki? az gáz h 180nál még nem cseréltem?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5351 Dátum: 2012.06.27 21:15:36 »
Xanyi, a minap láttalak én kanyarodtam kifelé a rumi útról a csavartfagyis felé, 7óra tájt...te meg épp akkor szabtál át előttem...:)
benzinszűrőt cserélt már valaki? az gáz h 180nál még nem cseréltem?

Akkor ez úton is üdv!  :D
Nem kell cserélni. Nincs rá előírás és nem is szokás. Amúgy a tankban van.
Zénóka félmillió km körül jár. Ő se cserélt...
Xanyi

Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5352 Dátum: 2012.06.27 22:35:12 »
Király! Akkor lecseréltem szinte mindent (180e km)...
- olaj + szűrő
- generátor szíj + feszítő csapágy
- féktárcsa + betét
- váltó olaj
- hűtővíz
- levegő + pollenszűrő



nagyon nem kellett bele merülnöm....Klímakompresszorom van offline, de nyaralás után csere lesz! Ha valaki tud jó áron eladót akkor vevő vagyok! (1.0, 2002es francia modell)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5353 Dátum: 2012.06.28 12:11:46 »
Fékolaj?
Gyertyák?
Xanyi

Zoli84

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 51
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #5354 Dátum: 2012.06.28 14:29:00 »
fékolajat néztem, de ugyan olyan tiszta mint ami menne bele...szinten is van, azt nem akartam bántani.
Gyertya...igen, 60ezer van benne...jövő hónapban cserélem:)
Vas megyei tali nem szokott lenni?