Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1769896 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4650 Dátum: 2011.02.24 07:59:45 »
A japánba van benne az állítómotor, a franciába meg van a Valeo, azon valóban kívülről van rászerelve...

Idézet
akkor valami nem kerek, mert ez japán yaris... a lámpák is azok, mégis kívűl vannak rajta a motorok. "dioptriás" alat arra gondolok, hogy a polírozás előidézhet fénytörést... lehet, rosszul fogalmaztam... mindegy, felejtsd el a kérdést, végülis megoldódott. lehet, hogy "ti" nem ez alapján különböztetitek meg, de a lámpabolt és az autóalkatrész nagyker igen. ;-)

kösz a kimerítő válaszokat!
         

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4651 Dátum: 2011.02.24 11:36:48 »
Idézet
akkor valami nem kerek, mert ez japán yaris... a lámpák is azok, mégis kívűl vannak rajta a motorok. "dioptriás" alat arra gondolok, hogy a polírozás előidézhet fénytörést... lehet, rosszul fogalmaztam... mindegy, felejtsd el a kérdést, végülis megoldódott. lehet, hogy "ti" nem ez alapján különböztetitek meg, de a lámpabolt és az autóalkatrész nagyker igen. ;-)
kösz a kimerítő válaszokat!

A japán Yaris gyári lámpájában belül van a motor. Úgyhogy akkor a Te Yarisodba már nem eredeti az a lámpa.

A lámpabolt úgy különbözteti meg ahogy akarja, szerinted ők tudják jobban vagy a Toyota alvázszám alapján?  :whistling:

A bemattult búra elöbb okoz fénytörést mint a polírozott plexi...
Xanyi

mukkelek

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4652 Dátum: 2011.03.07 11:18:20 »
Helo, kérdés, ment már valakinek tönkre a kijelző a yarisába? Nem a sebesség, a rádioé, ahova a hömérsékletet is stb. kijelzi. 2001-es yaris. Annyira nem lep meg LCD nem annyira autoba valo, igy is kibirt kilenc évet. Gondolom bontobol kéne szerezni, de esetleg valaki szedte már szét? Csupa csíkos, pontosabban hiányoznak pixelek belőle több csíkban.

KopaszURp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
  • Harcosss
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4653 Dátum: 2011.03.07 22:54:48 »
Sziasztok!!
Elpukkant ehy biztosítékom, de nem tudom melyik, mielőtt megnézegetném mindet, érdeklődnék:)
Melyik bizti felelős a rádióért, illetve szivargyujto, elektromos visszapillantóért? Mekkora, és mi lehet a jelzése első rapillantásra nem találtam .
Köszi
Yaris 1.3 Linea Sol 2003.

pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4654 Dátum: 2011.03.08 11:21:25 »
Sziasztok!!
Elpukkant ehy biztosítékom, de nem tudom melyik, mielőtt megnézegetném mindet, érdeklődnék:)
Melyik bizti felelős a rádióért, illetve szivargyujto, elektromos visszapillantóért? Mekkora, és mi lehet a jelzése első rapillantásra nem találtam .
Köszi

Szinten jartam igy. Mar nem emlekszem pontosan melyik az, de viszonylag egyszeruen kideritheto ugy, hogy leszeded a fedelet (kormany alatt bal oldalt) es egyesevel kiszeded majd visszarakod. Amelyik meg van szakadva az a ludas. Kulonbozo szinuek es a gyarira azt hiszem ra is van irva az erteke ugyhogy viszonylag konnyen potolhato is ha nincs tartalekban.

GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4655 Dátum: 2011.03.08 19:28:55 »
Újfent ide írok, a probléma a yarisommal topicba.
Tegnap hallom, hogy lassú menetben balra kanyarodás közbe ütemes hang jön a bal oldalról. No mondom, mi az, csak nem egy kő? Nem kő volt. Most voltam szerelőnél, és beigazolódott a gyanú. Féltengely csukló. Azt, hogy melyik, még nem tudni (külső-belső), de egy biztos, nem lesz olcsó a szerelés. Alkatrész természetesen NINCS az országba. 48-64-ig mondtak árat (csak az alkatrész), ha nem lesz, akkor pedig felújítás (kb 30.000 stabil magyar forint, fél év garanciával).
A kis TS napi használatba van, 105k van benne. Szakszervizbe múlt héten hétfőn volt, akkor mindent rendben találtak.... Nem is lepődök már meg ezen.
Minden évbe minimum 100.000-et rá kell költenem a szervizeken/gumin kívül. Hamarosan eljön a fékbetét csere is.
Autó nélkül megvagyok lőve, ismét elmondom, japánban gyártott japán autót akartam venni. Eleddig 0 különbség a német übertechnik (ami szintén elromlik), ellenben azokhoz van alkatrész, ehhez meg nincs. Jupee :clap:

pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4656 Dátum: 2011.03.08 22:26:17 »
Újfent ide írok, a probléma a yarisommal topicba.
Tegnap hallom, hogy lassú menetben balra kanyarodás közbe ütemes hang jön a bal oldalról. No mondom, mi az, csak nem egy kő? Nem kő volt. Most voltam szerelőnél, és beigazolódott a gyanú. Féltengely csukló. Azt, hogy melyik, még nem tudni (külső-belső), de egy biztos, nem lesz olcsó a szerelés. Alkatrész természetesen NINCS az országba. 48-64-ig mondtak árat (csak az alkatrész), ha nem lesz, akkor pedig felújítás (kb 30.000 stabil magyar forint, fél év garanciával).
A kis TS napi használatba van, 105k van benne. Szakszervizbe múlt héten hétfőn volt, akkor mindent rendben találtak.... Nem is lepődök már meg ezen.
Minden évbe minimum 100.000-et rá kell költenem a szervizeken/gumin kívül. Hamarosan eljön a fékbetét csere is.
Autó nélkül megvagyok lőve, ismét elmondom, japánban gyártott japán autót akartam venni. Eleddig 0 különbség a német übertechnik (ami szintén elromlik), ellenben azokhoz van alkatrész, ehhez meg nincs. Jupee :clap:


Szervizen es gumin kivul mire? Tankolni kell ez teny, de otletem nincs mire megy el ezen kivul 100ezer Huf. Te vagy az elso TS tulaj akinek ilyen jellegu gondja van. TS topicba linkeltem egy feltengely szervizt. Mutasd meg nekik hatha tudnak segiteni barati arkepzessel...

GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4657 Dátum: 2011.03.08 22:39:06 »

Szervizen es gumin kivul mire? Tankolni kell ez teny, de otletem nincs mire megy el ezen kivul 100ezer Huf. Te vagy az elso TS tulaj akinek ilyen jellegu gondja van. TS topicba linkeltem egy feltengely szervizt. Mutasd meg nekik hatha tudnak segiteni barati arkepzessel...

No igen, a többiek vagy nem írják, vagy nem használják eléggé. Már több mint 38.000 km-t beletekertem 2,5 év alatt, úh tudom miről beszélek.
Megnézem mindenképp a linket, köszönöm. S hogy mire ment még el?
- vízpumpa csere (83.000 HUF)
- változó szelepvezérlést vezérlő fogaskerék (99.000 HUF) + 1 akksi grátiszba (semmi baja nem volt, de azt mondták cseréljem ki (az is egy 22.000 volt).

Javítottam az idézetet. Szilvi
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.08 22:51:39 írta Szilvi »

pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4658 Dátum: 2011.03.09 06:10:25 »
Enyem torve volt (halkan megjegyzem, hogy feltengely is elgorbult, amit a fennt leirt szerviz orvosolt, a csuklokhoz azota sem kellett nyulni, pedig nalam van hogy beleforog a 6000-be es van olyan yaris tulaj aki szerint kimeletesen hasznalom. Neki sincs semmi baja a geppel  :flowers:. Oveben is boven 100ezer+ km van es enyemben is lassan 90ezer), nekem is kellett bolcsot meg 1-2 "aprosagot" csereltetni rajta, megsem irom az auto meg a Toyota szamlajara, mert kozuk nincs hozza  :hug:.
Azota gyakorlatilag 0 Ft-ot koltottem (kotelezo szervizeken es elvezeti cikkeken kivul) az autora, pedig en is belenyomtam 2 ev alatt 40.000 km-ert es a 2010es evben latott Kakucsringet, Hungaroringet es Euroringet is  ;).

Szoval azt tanacsolom, hogy az esetlegesen elozo tulaj baromsagai miatt keletkezett javitasi koltsegekert Te se okold a kisautot mert szo szerint a vilag vegere is elvisz ha uj kora ota megfeleloen hasznalod. Egy gond van veluk, hogy X%-ukat gazdasagi totalkarbol epitik ujja, ezek utan meg nem kell csodalkozni, ha mindenfele 100+ ezer forintos koltsegek felmerulnek...  :ph34r:

GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4659 Dátum: 2011.03.09 09:17:09 »
Enyem torve volt (halkan megjegyzem, hogy feltengely is elgorbult, amit a fennt leirt szerviz orvosolt, a csuklokhoz azota sem kellett nyulni, pedig nalam van hogy beleforog a 6000-be es van olyan yaris tulaj aki szerint kimeletesen hasznalom. Neki sincs semmi baja a geppel  :flowers:. Oveben is boven 100ezer+ km van es enyemben is lassan 90ezer), nekem is kellett bolcsot meg 1-2 "aprosagot" csereltetni rajta, megsem irom az auto meg a Toyota szamlajara, mert kozuk nincs hozza  :hug:.
Azota gyakorlatilag 0 Ft-ot koltottem (kotelezo szervizeken es elvezeti cikkeken kivul) az autora, pedig en is belenyomtam 2 ev alatt 40.000 km-ert es a 2010es evben latott Kakucsringet, Hungaroringet es Euroringet is  ;).

Szoval azt tanacsolom, hogy az esetlegesen elozo tulaj baromsagai miatt keletkezett javitasi koltsegekert Te se okold a kisautot mert szo szerint a vilag vegere is elvisz ha uj kora ota megfeleloen hasznalod. Egy gond van veluk, hogy X%-ukat gazdasagi totalkarbol epitik ujja, ezek utan meg nem kell csodalkozni, ha mindenfele 100+ ezer forintos koltsegek felmerulnek...  :ph34r:

Értem, tehát vegyem tudomásul, hogy 3 autóból lett összekaparva és ezért kellett 100 ezreket költenem rá. Rendben elfogadom. Még ha nem is így van.  [rohog]
Sokkal inkább azt kellene felfognia mindenkinek, hogy az összes autó fémből van, műanyagból, gumiból, egyéb kőolajszármazékból. Így ezek is elromlanak, elkopnak. Nyilván legjobb tudásunk szerint kíméljük/használjuk, de előbb-utóbb elfogy valami... Akkor pedig cserélni kell. Azt próbálom elmagyarázni, hogy ezeket sem UFO-k rakták össze, s senkinek ne legyen semmi kételye, hogy az övé különb mint a másiké.  :nonono:

pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4660 Dátum: 2011.03.09 09:38:08 »
Nem kell tudomasul venni, csak leirtam mint egy opciot ami miatt ilyen "hamar" (100ezer kornyeken) kisebb vagyonokat kell koltened az autora... Az is lehet, hogy melle tippeltem es csak a tiednek ilyen a minosege gyarilag (bar ketlem, mert minden alkatreszben megegyezik az autonk, ugye enyemet meg maset sem az UFO-k raktak ossze ;)), de en inkabb a statisztikaknak hiszek. Senkit nem ismerek itt a forumon akinek 1es benzines yarissal (meg a francival sem) ilyen jellegu problemai voltak (vizpumpa, feltengely, stb). Meg 450ezer km utan sem ;).
Nem biztos, hogy 3 autobol raktak ossze, sot lehet, hogy nagyon nem is serult csak picit (mondjuk nagy sebesseggel padkara futott azzal a kerekkel es kapott egy utest a feltengely meg elozo tulaj idejeben) es nem lett megfeleloen orvosolva. Bar ezt csak te tudhatod hiszen Te vetted es valszeg Te nezetted vagy nezted at vasarlaskor. Az altalam leirt dolgok csak feltetelezesek/talagatasok...

Elofordul, hogy valami tonkre megy hiszen Te is leirtad nem az UFO-k rakjak ossze, de amikor egymas utan tobb mindennel gondok vannak, raadasul egy adott auton es senki masen (azonos kor es futasteljesitmeny mellett), akkor az azert tobb mint gyanus! :?:
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.09 10:43:52 írta kleingy »

GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4661 Dátum: 2011.03.09 09:49:11 »

Ebben legalább egyetértünk, amit elkopott, ki kell cserélni ennyi. De azért felhívnám ismételten a figyelmet, hogy a TS tulajok elenyésző hányada van itt, tehát akármi is történjen "köztünk" ez korántsem reprezentatív.
Abban lehet valami, hogy nem megfelelően használták az első 67k-en, ellenben ez esetben is csak a minőségét dicséri, hogy kitartott eddig.  :lol:

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4662 Dátum: 2011.03.09 09:52:22 »
de akik itt vannak TS Yaris tulajok, nem épp tatás tempoban közlekednek és még sincs gond a kicsi japán gépükkel
pedig van bennük sok "verseny" kilométer :D
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4663 Dátum: 2011.03.09 09:54:05 »
de akik itt vannak TS Yaris tulajok, nem épp tatás tempoban közlekednek és még sincs gond a kicsi japán gépükkel
pedig van bennük sok "verseny" kilométer :D

Erre mit lehet mondani? Örüljenek, hogy jól kifogták.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4664 Dátum: 2011.03.09 12:39:15 »
No igen, a többiek vagy nem írják, vagy nem használják eléggé.
Csakis  :yes: !

Erre mit lehet mondani? Örüljenek, hogy jól kifogták.
Még véletlenül sem te fogtad ki rosszul...

Erről tényleg az a vicc jut eszembe, mikor hajt egy autós az autópályán, és hallja a rádióban, hogy "Vigyázat, az M akárhányas autópályán egy kocsi a forgalommal szemben halad", és erre körülnéz és azt mondja: "Hogyhogy egy? Itt mindenki szembe jön..."  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )