Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1769842 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4380 Dátum: 2010.11.09 07:12:36 »
Nem sértésnek szánom, de elöbb kellett volna a szervízbe menni, konkrétan ott kellett volna kicseréltetni az izzót, és akkor nincs gond!
Hát egy autót illene úgy megtervezni, hogy izzócseréért ne kelljen a szervízbe menni  ::) ... Hanem ha mondjuk péntek délután ég ki, és neked egész hétvégén autóznod kell hosszú utakon esténként, akkor ezt ne fél lámpával kelljen megtenned. Na mindegy, sajnos ez a tendencia  :nonono: ... De szerintem ez nem normális dolog, természetes, hogy az ember megpróbálja először saját maga kicserélni.

Amúgy hol is van pontosan ez a kiugrás-veszélyes rugó? Csak mert nekem is izzót kell cserélnem a jobb fényszóróban... Nem tűnik kivitelezhetetlennek, nagyon nem szeretnék emiatt szervízbe menni és fizetni... Mire kell figyelni, hogy ne ugorjon ki ez a rugó?

Az csak a "V" alakú izzórögzítő lehet!Az alul egy csuklórögzítővel (kibillenthetőség miatt)van ellátva kiesés ellen.Hogy az ki tud esni????Lehet,hogy túl erőszakosan lett megnyitva,mert rosszul látható. :hmmmm:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

medici

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4381 Dátum: 2010.11.09 07:39:19 »
Nehogy már szervizbe kelljen menni az izzócsere miatt. Ilyen nincs, mi van ha hétvége van, ráadásul hosszú, vagy épp 150 km a legközelebbi szerviz?
Elég gagyi konstrukció, meg kell hagyni. Hozzáférni szinte lehetetlen, pláne a bal oldalon, a kezem mindig lenyúzom. Mindig előre rettegek ettől a feladattól, pedig műszaki ember vagyok. A rúgót csak egy picit kell összenyomni, mivel aszimmetrikus, elég csak az egyik oldalát megnyomni. Ha nem este csinálod, láthatod, hogy néz ki és melyik oldala "pattan be" a helyére.
Ki tud esni, ha mindkét oldalát erősen nyomod. Megkeresed és visszailleszted a helyére csak ne fordítva, mert akkor sehogy sem lesz jó.
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.09 08:04:09 írta kleingy »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4382 Dátum: 2010.11.09 08:03:59 »
Nyugi, van olyan márka, ahol izzót csak úgy lehet cserélni - ahogy olvastam -, hogy az első lököst is le kell venni... Ehhez képest még istenes.
         

medici

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4383 Dátum: 2010.11.09 09:30:51 »
Nyugi, van olyan márka, ahol izzót csak úgy lehet cserélni - ahogy olvastam -, hogy az első lököst is le kell venni... Ehhez képest még istenes.

Úgy lenne jó, mint hátul csak gumiharanggal. A cégautónk Caddy, az ilyen, csak gumiharang nélkül.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4384 Dátum: 2010.11.09 17:07:14 »
Namost ugye ott kezdődik hogy az a rugó normális esetben ki van akasztva majd lebillen, ki nem esik...
Tehát ha valaki barbár módon kifeszíti a helyéről, akkor igen, inkább bízza szervízre!
Xanyi

Jenor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4385 Dátum: 2010.11.14 18:58:49 »
Üdv
Én most vettem egy d4d yaris-t  A fedélzeti computer nem mutatja az átlagfogyasztást! csak az átlag sebességet. illetve a kijelzőn ez található AV és egy nulla átthuzva kérlek titeket ha van tippetek jelezétek!

Jenor

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4386 Dátum: 2010.11.14 19:00:57 »
Illetve leszetetném cserélni az olajat a  d4d motorba, kb mennyilitert kel beletennem. Válaszoket előre köszönőm.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4387 Dátum: 2010.11.14 20:07:18 »
Olaj 4,3 liter kell bele!

A fedcomp az I-es dízel Yarisnál nem mutat fogyasztást, csak az átlagsebességet  :no: Az AV és áthúzott 0 az átlag jele...
Xanyi

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4388 Dátum: 2010.11.14 20:10:54 »
Pontos olajtípust is mondanak a fiúk neked az Általános/Olajok és adalékok topicban! :)
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4389 Dátum: 2010.11.15 14:19:59 »
A fedcomp az I-es dízel Yarisnál nem mutat fogyasztást, csak az átlagsebességet  :no:
:eek: ... hát ezt meg hogy sikerült összehozzák  ::) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4390 Dátum: 2010.11.15 16:52:53 »
A fedcomp az I-es dízel Yarisnál nem mutat fogyasztást, csak az átlagsebességet  :no:
:eek: ... hát ezt meg hogy sikerült összehozzák  ::) ?

Nemtom, de ez van sajnos. Csak a II-es Yaris dízelbe van fogyasztásmérő!
Xanyi

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4391 Dátum: 2010.11.15 16:59:35 »
Jó hír. Hátha sikerül majd egy olyanra rábeszélnem anyuékat.  :whistling: Mennyire vannak magasan a II Yaris ülései? Az etalon egy SX4 lenne, a kiindulási alap pedig egy C Corsa.
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4392 Dátum: 2010.11.15 20:05:46 »
A Yaris II nemtom milyen, azt csak egyszer vezettem, de rémlik, hogy abban is jó magasan van az ülés; az viszont biztos, hogy az I-ben is alig van alacsonyabban, mint az SX-4-ben; ezt konkrétan tudom, lévén a múlt héten többször is ültem át közvetlenül az egyikből a másikba.

(Amúgy nem rossz autó ez az SX4, jó a kilátás belőle, könnyű vezetni... De ez a futómű... Üt, dobál... Ha az Ignis még ennél is rosszabb, akkor olyan tényleg nem kéne, köszönöm. A Yarisé sokkal kényelmesebb.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4393 Dátum: 2010.11.16 15:41:49 »
A Yaris II nemtom milyen, azt csak egyszer vezettem, de rémlik, hogy abban is jó magasan van az ülés; az viszont biztos, hogy az I-ben is alig van alacsonyabban, mint az SX-4-ben; ezt konkrétan tudom, lévén a múlt héten többször is ültem át közvetlenül az egyikből a másikba.

(Amúgy nem rossz autó ez az SX4, jó a kilátás belőle, könnyű vezetni... De ez a futómű... Üt, dobál... Ha az Ignis még ennél is rosszabb, akkor olyan tényleg nem kéne, köszönöm. A Yarisé sokkal kényelmesebb.)

A barátom,akinek egyébként Yarisa van,azt mondta:azt hitte leszakad a "bipass"-szívműtétje amikor egy SX-4-el vitték kb.50 km-t a 84-es úton Sárvár-Sopron között. :no:
(hátul ült és a 84-es....?!!!) :censored:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

wetzi7

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4394 Dátum: 2010.11.22 00:39:25 »
Sziasztok,

van valakinek otlete a kovetkezo problemara? kb 1 honapja tunt fel, hogy jobbos kanyarokban, relative nagyobb sebesseg mellett, a bal hatso kerek egeszen fura hangot ad, mintha surloda vmi, de szabad szemmel semmilyen rendellenesseg nem tapasztalhato .tobb szakemberek is latta (volt egy lengescsillapito csere is kozben), de nem sikerult a hiba okara bukkanni