Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1772315 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4140 Dátum: 2010.08.01 18:41:41 »
Yaris 2nél légkondilevegő szürő merre van? Anno kértem cseréljék (nem ott van ahol yarirs 1ben pollen) azt mondták nincs benne, most meg kaptam a fejemre, hogy k* mocskos és cseréljem.


aztán Yaris 1nél elöl szilentre, meg trapéznál gumi"harang" (így hívják) ra lenne szükségem, elég ramaty állapotban vannak egyik kicsit szakadt is. Hol lehet ilyet venni, mennyiért?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4141 Dátum: 2010.08.01 19:11:12 »
Yaris 2nél légkondilevegő szürő merre van? Anno kértem cseréljék (nem ott van ahol yarirs 1ben pollen) azt mondták nincs benne, most meg kaptam a fejemre, hogy k* mocskos és cseréljem.


aztán Yaris 1nél elöl szilentre, meg trapéznál gumi"harang" (így hívják) ra lenne szükségem, elég ramaty állapotban vannak egyik kicsit szakadt is. Hol lehet ilyet venni, mennyiért?

A légkondiszűrő és a pollenszűrő ugyan az, és ugyanott van a Yaris I-nél és II-nél is... A kesztyűtartó mögött.

A szilentet és minden lengőkarhoz kapcsolódó dolgot gyáriba csak úgy lehet cserélni, hogy komplett lengőkar. Utángyártottba érdemes körülnézni a Bárdi/Unix vonalon, vannak jó minőségü utángyártott alkatrészek. Bár azt erősen kétlem, hogy lengőkarszilentet kellene cserélni Yaris I-esen. Nem a stabilizátor gumiszilentjeire gondolsz véletlenül? Az szokott a Yarisnál kirepedezni elég durván. Az viszont cserélhető gyáriból is külön (kb 10 ezer Ft-os tétel a szett), ill. utángyártott van a Bárdinál kb 6000 Ft-ért...
A "trapéz gumiharang"-on nemtom mit értesz.  :hmmmm:
Xanyi

medici

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4142 Dátum: 2010.08.02 12:59:23 »
Tudja valaki, mit takar a szoftverfrissítés?
És elképzelhető-e, hogy a Yarisomon az elmúlt 7 évben nem történt ilyen?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4143 Dátum: 2010.08.02 16:51:06 »
Tudja valaki, mit takar a szoftverfrissítés?
És elképzelhető-e, hogy a Yarisomon az elmúlt 7 évben nem történt ilyen?

Elképzelhető, mert he 7 éves az autód, azon nem is lehet... Az új D4D-ken lehet csak.
Xanyi

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4144 Dátum: 2010.08.02 18:35:36 »
Tudja valaki, mit takar a szoftverfrissítés?
És elképzelhető-e, hogy a Yarisomon az elmúlt 7 évben nem történt ilyen?

Elképzelhető, mert he 7 éves az autód, azon nem is lehet... Az új D4D-ken lehet csak.

Mennyivel lesz jobb egy d4d a frissítés után?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4145 Dátum: 2010.08.02 20:42:02 »
Tudja valaki, mit takar a szoftverfrissítés?
És elképzelhető-e, hogy a Yarisomon az elmúlt 7 évben nem történt ilyen?

Elképzelhető, mert he 7 éves az autód, azon nem is lehet... Az új D4D-ken lehet csak.

Mennyivel lesz jobb egy d4d a frissítés után?

Ezek a frissítések mind hibajavítások (nehéz indulás, fogyasztás, stb...)
Xanyi

drica

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
  • Yaris 1.4 D4D Blue Ice / Corolla 1.4 D4D
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4146 Dátum: 2010.08.03 10:15:40 »
Sziasztok!

Tavaly novemberben vásároltam 2004-es 1,4 D4D Yarisomat. Eddig autópályán nem igazán használtam, de most azt tapasztaltam, hogy 125-130km/h-nál fémes kopogó hang (valamiféle rezonancia) tapasztalható elölről, a futóművek felől. A sebesség csökkentésével elmúlik. Ami biztos: a nyári gumik már oválisra vannak kopva (tervezem a cserét, de a gumis is mondta, hogy még egy nyarat kibír), ezáltal enyhén ütnek. A lengéscsillapítók jó állapotban vannak, mert nem dől be fékezéskor és nem is lehet megbillegtetni.
Most már nagyon hegyezem a fülem, így rosszabb úton alacsonyabb sebességnél (akár üresben gurulva) is hallható, csak jóval halkabban. Illetve álló helyzetben, alapjáraton is van valami rezonálás.

Bejelentkeztem a szervizbe, mert nagyon idegesít a dolog, de kíváncsi lennék  a Ti ötleteitekre is.

Köszi.   :wacko:

drica

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
  • Yaris 1.4 D4D Blue Ice / Corolla 1.4 D4D
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4147 Dátum: 2010.08.03 10:21:25 »
Az kimaradt, hogy 80ezer van benne...

medici

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4148 Dátum: 2010.08.03 10:57:51 »
Sziasztok!

Tavaly novemberben vásároltam 2004-es 1,4 D4D Yarisomat. Eddig autópályán nem igazán használtam, de most azt tapasztaltam, hogy 125-130km/h-nál fémes kopogó hang (valamiféle rezonancia) tapasztalható elölről, a futóművek felől. A sebesség csökkentésével elmúlik. Ami biztos: a nyári gumik már oválisra vannak kopva (tervezem a cserét, de a gumis is mondta, hogy még egy nyarat kibír), ezáltal enyhén ütnek. A lengéscsillapítók jó állapotban vannak, mert nem dől be fékezéskor és nem is lehet megbillegtetni.
Most már nagyon hegyezem a fülem, így rosszabb úton alacsonyabb sebességnél (akár üresben gurulva) is hallható, csak jóval halkabban. Illetve álló helyzetben, alapjáraton is van valami rezonálás.

Bejelentkeztem a szervizbe, mert nagyon idegesít a dolog, de kíváncsi lennék  a Ti ötleteitekre is.

Köszi.   :wacko:
Nézesd meg a futóművet és a fékeket. Az a nagy helyzet, hogy az én Yarisom is rezonál az ajtó felől, melyet csak bizonyos bizonyos fordulatszámon hallani, de a szakszervizben sem tudják mi lehet a baja (2 napig szerelték, szét és össze) és itt sem kaptam ötleteket. Az biztos, hogy nem vagyunk ilyen gondokkal egyedül, sok fórumozó panaszkodik szokatlan hangokra, zörgésre, rezonálásokra. Már hozzászoktam: hidegen, induláskor is érdekes hangokat hallat a motor és a fék is, pár száz méter után megszűnik. Sok a műanyag az utastérben, sok a fém a motorban (lánc, vvti mechanika...).

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4149 Dátum: 2010.08.03 13:22:13 »
Az kimaradt, hogy 80ezer van benne...
Szia!

A rezonancia a kormánykeréken is érezhető az említett sebességnél?
Ez a gumi még akkor az eredeti rajta? Mit értesz pontosan azon hogy oválisan lopott?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

drica

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
  • Yaris 1.4 D4D Blue Ice / Corolla 1.4 D4D
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4150 Dátum: 2010.08.03 18:41:58 »
Az kimaradt, hogy 80ezer van benne...
Szia!

A rezonancia a kormánykeréken is érezhető az említett sebességnél?
Ez a gumi még akkor az eredeti rajta? Mit értesz pontosan azon hogy oválisan lopott?

Időközben megoldódott... persze nem szervizben...
Igen a gyári gumija van rajta, de az előző tulaj nem csak ezt használta (Goodyear GT2, vagy mi, de a gumis mondta, hogy ennél típushiba, hogy rosszul kopik)... szóval nem kerek a kerék, hanem olyan kicsit tojás már (persze enyhén)...
A kormányon nem érződött semmi.


Végül elvittük apósomhoz, mert nála van lehetőség alámászni... és az alsó műanyag lemez egyik csavarja jött ki dübellel együtt és ez a dübel verte az autó alját... franc se gondolta volna...  :eek:

Így a szervizt is lemondtuk...

 :clap: :clap:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4151 Dátum: 2010.08.08 13:38:27 »
És így megnyugtatóan lezárult...
Egyébként néha szoktam látni szembejövő autóknál (igen sok 307es Pug vagy 2000 körüli Passatoknál), hogy lifeg rajtuk elég nagy tempónál a motorvédő burkolat. Nem is kis darabok! Hogy nem tűnik fel nekik, hogy nem zavarja őket?
Gabe 254.

MrBrown

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4152 Dátum: 2010.08.11 19:12:49 »
Sziasztok! Új vagyok a fórumon. Segítség kellene. Van egy 2004-es 1,4 D4D yarisom ami egy kis baleset óta rendetlenkedik. Műszerfalon check engin lámpa világít, ha pedig az autó eléri a 3000-es fordulatot leállítja magát az autó.... Tipp?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4153 Dátum: 2010.08.11 19:27:41 »
Mi a hibakód?
         

MrBrown

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4154 Dátum: 2010.08.11 20:26:16 »
Mi a hibakód?

P0100 Légáramlat áramköri
P1272 Fuel Pressure Regulator Circuit