Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1769930 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3900 Dátum: 2010.03.09 20:01:19 »
1.3-as Yarisba már esedékes a fékolaj pótlás. Eddig szervizelve volt. Az a kérdésem, milyen minőségűt töltsek hozzá ? én a LIQUI MOLY- DOT 4-es gondoltam ...
szerintem toyotás fékfolyadékból dot 5.1 ... legalábbis én ezt töltettem mindegyik yarisunkba (3 van...)

fékolaj pótlással óvatosan! meg kellene nézetni a fékbetéteket. általában akkor szokott "elfogyni" a folyadék, ha már nagyon el van kopva a fék.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3901 Dátum: 2010.03.09 21:00:46 »
Ha eddig szervízelve volt márkaszervízbe, ott valszeg mindig a gyári DOT5.1 került bele. Nagy galiba nincs a keverésével, de inkább abból tölts utána!
Xanyi

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3902 Dátum: 2010.03.09 22:52:26 »
Xanyi, azt szeretném kérdezni, hogy ha a hibakód csak simán P0171, az lambda szonda hibát jelent vagy lehet légmennyiség mérő is? pénteken kicserélték a légmennyiségmérőt, azóta nem fulladt le menet közbe az autó viszont szombatra megjelent a motorhibát jelző lámpa. A toyota szakszervizbe azt mondták lamda szonda probléma van. Előfordulhat az hogy egy "rossz" tankolás ennyi mindent tönkretesz? 1-2 hét alatt hirtelen ennyi baja lesz egy autónak, ha nem tankolás miatt van? köszi a választ előre is.

A P0171-es hibakód jelentése: túl szegény keverék.
Ez akár lehetne lambdaszonda hiba miatt is, de az más hibakódokat is ad be:
P0130-P0167 közötti kódok a lambdaszonda hibakódok.
A légtömegmérőnek semmi köze az üzemanyaghoz, csak és kizárólag a motorba szívott levegő megy keresztül rajta.

p0171 hibakód nekem 2 éve a kat utáni azaz a hátsó lambdaszonda cseréjével szűnt meg. Más hibakódot nem produkált. A gyári lamdaszonda huszonvalahányezerbe kerül.


vasfazék

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3903 Dátum: 2010.03.10 10:51:41 »
Köszi! 30e km alatt csökkent max-ról kb. a felére a féktartályban az olaj. Akkor beszerzem a Toyotás 5.1-es fékolajat.


1.3-as Yarisba már esedékes a fékolaj pótlás. Eddig szervizelve volt. Az a kérdésem, milyen minőségűt töltsek hozzá ? én a LIQUI MOLY- DOT 4-es gondoltam ...
szerintem toyotás fékfolyadékból dot 5.1 ... legalábbis én ezt töltettem mindegyik yarisunkba (3 van...)

fékolaj pótlással óvatosan! meg kellene nézetni a fékbetéteket. általában akkor szokott "elfogyni" a folyadék, ha már nagyon el van kopva a fék.


kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3904 Dátum: 2010.03.10 11:02:44 »
Előtte a fékbetéteket is ellenőrizd, nem-e cserések! Mert ha teletöltöd fékolajjal, majd utána x idővel fékbetétet cserélsz, max fölött lehet az olaj, az pedig nem egészséges!
         

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3905 Dátum: 2010.03.10 12:21:15 »
Az hagyján, hogy a max fölött.... de kb 3 deci olajat folyatsz végig a motortéren. Ahogy nyomod vissza alaphelyzetbe a fékmunkahengert, úgy jön ki felül a tartály szellőzőjén.... főleg ha előtte maxra töltötted.  Persze nem gond, max utána motormosás :)


vasfazék

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3906 Dátum: 2010.03.10 14:57:50 »
Monori toyotánál:
Fékfolyadék  DOT 5.1      1L :    3.827nettó
Hűtőfolyadék  rózsaszín  5L:  11.469nettó

Ez elfogadható ár:) mit szóltok hozzá.

Viszont szelepállításra csak ? el kell vinnem a szervízbe ? ugyanis alacsony fordulaton ha odalépek csörög a motor.( persze nem extrém alacsony fordulat de tapasztalatból alapján ilyenkor még nem kellene) Ehhez kapcsolódóan volt az az észrevételetek amely általános betegség hideg időben főként és én is tapasztaltam hogy elkezd ciripelni a motor. Ez az ékszíj csúszás amit szilikon sprayvel lehet kiküszöbölni... A szervízben egyébként elhárították de kb. 10e km után ismét visszajött. Tipushiba mondták,  de hogy mit csináltak nem tudtam meg. de itt megtaláltam

A szelepállítás nem automatikus ? Hogyan szabályozzák be az optimális értéket ebben az esetben?
Egyébként semmi egyéb hibája nem volt.

2007 májusi 1.3 Yaris 58ezer km 30ezer kmig volt szervízelve.


Ha eddig szervízelve volt márkaszervízbe, ott valszeg mindig a gyári DOT5.1 került bele. Nagy galiba nincs a keverésével, de inkább abból tölts utána!
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.10 15:29:04 írta vasfazék »

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3907 Dátum: 2010.03.10 15:45:51 »
Vasfazék: Szelepállítást felejtsd el. Két hiba okozhatja a "csörgésedet".
1. Ha csak hidegben csinálja akkor valószínű, hogy a légszűrőház szívó csöve csinálja. Legegyszerűbb ha ezt  kiveszed próbára. Nem kell az egészet, elég ha a légszűrőház felöli oldalát kihuzod a légszűrőházból, és szigetelőszallaggal a fékolajtartály alatti valamelyik kis fékcsöhöz rögzíted( csak hogy ne lóbálja magát mindenfelé). Mész 1 kört, ha a csörömpölés megszűnt akkor úgy told vissza a szívócsövet a szűrőházba, hogy valami gumilapocskát szoríts oda. Magyarán jól szoruljon a cső. Ha nincs más a szigszalag is jó, de tapasztalataim szerint jobb a gumilap. pl régi bringabelső a legjobb.

Fontos: amikor kihúzott csővel mész akkor lesz egy fura szívóhangod. Nem megilyedni ez csak a kihúzott cső miatt van, de teljesen más jellegű zaj mint a csörömpölésed. Csak arra figyelj. Amúgy jellemzően 1500-2200 között csinálja és csak gyorsításra/terhelésre.

2. Ha nem ez zörög akkor van még lehetőség. Probáld ki a fentit, ha nem az akkor mondom tovább :)


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3908 Dátum: 2010.03.10 17:16:25 »
Xanyi, azt szeretném kérdezni, hogy ha a hibakód csak simán P0171, az lambda szonda hibát jelent vagy lehet légmennyiség mérő is? pénteken kicserélték a légmennyiségmérőt, azóta nem fulladt le menet közbe az autó viszont szombatra megjelent a motorhibát jelző lámpa. A toyota szakszervizbe azt mondták lamda szonda probléma van. Előfordulhat az hogy egy "rossz" tankolás ennyi mindent tönkretesz? 1-2 hét alatt hirtelen ennyi baja lesz egy autónak, ha nem tankolás miatt van? köszi a választ előre is.

A P0171-es hibakód jelentése: túl szegény keverék.
Ez akár lehetne lambdaszonda hiba miatt is, de az más hibakódokat is ad be:
P0130-P0167 közötti kódok a lambdaszonda hibakódok.
A légtömegmérőnek semmi köze az üzemanyaghoz, csak és kizárólag a motorba szívott levegő megy keresztül rajta.

p0171 hibakód nekem 2 éve a kat utáni azaz a hátsó lambdaszonda cseréjével szűnt meg. Más hibakódot nem produkált. A gyári lamdaszonda huszonvalahányezerbe kerül.

 :hmmmm: Érdekes. Mármint az hogy más hibakódot nem produkált. De akkor ezekszerint lehet, bár ilyennel én még nem találkoztam. Mondjuk ez nem jelent semmit, sokminden mással sem, de azért van az élet hogy tanuljak  :D

Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3909 Dátum: 2010.03.10 17:18:31 »
Az hagyján, hogy a max fölött.... de kb 3 deci olajat folyatsz végig a motortéren. Ahogy nyomod vissza alaphelyzetbe a fékmunkahengert, úgy jön ki felül a tartály szellőzőjén.... főleg ha előtte maxra töltötted.  Persze nem gond, max utána motormosás :)


Van lovaknak való injekciós fecskendő. Azzal tök jól ki lehet szívatni a tartályból az olajat ilyenkor  ;)
Xanyi

leszilaci

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3910 Dátum: 2010.03.10 19:58:13 »
Monori toyotánál:
Fékfolyadék  DOT 5.1      1L :    3.827nettó
Hűtőfolyadék  rózsaszín  5L:  11.469nettó
www.autoteka2000.hu
toyota dot 5.1  fékfolyadék 1.400 ft/liter (októberi ár)
hűtőfolyadékot nem tudom (nem találom már a levelet a megrendelésről), de az is hasonlóan kedvezményes áron vehető náluk a gyári, toyotás.
esetleg az olajat is érdemes Tőlük beszerezni. frankó az eneos 5w30 ... esetleg, ha ECO-zol, akkor 0w20 :D

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3911 Dátum: 2010.03.10 20:51:29 »
Xanyi: én még lovat sem láttam, nemhogy fecskendőt közelről :D:D

p0171: ez volt az tudod, ami csak néha (1000km-ként) okozott hibát. 3-4x nulláztam, utána veled egyeztetve összecseréltük egy másik yarissal a lambdaszondát. Igaz az már ráncfelvarrott volt, abban a rövidkábeles volt elöl (felül) az euro3-asban még pont fordítva.
Cserét követően nem volt hibakód, így rendeltem egy újat, azóta is jó.
Mondjuk érdekesség kedvéért az euro4-es yarisban a kat előtt az én hibát okozó szondám nem okozott hibát, pedig 2 hétig benne volt.
Gondolom még nem volt teljesen xar, csak már kezdett fáradni.


melcsad

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3912 Dátum: 2010.03.11 01:42:53 »
elvileg pénteken lesz cserélve a lambda szonda.... nekem a toyota szervizbe 55ezres árajánlatot adtak... hát majd kiderül hamarosan, hogy "eltűnik e a jel".... a jó hír pedig az hogy pénteken lesz egy hete, hogy nem rángat a motor és nem áll le.... :clap: reméljük ez így is marad...

Grandmagister

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3913 Dátum: 2010.03.14 20:14:16 »
Sziasztok !én kb 1 hete vettem ezt a 2000.-es évjáratú 1.0-es yarist és nekem a p12-es primera után a 7,5 fogyasztás nagyon jó volt de látom h itt mindenkinek ilyen 5-6 literes fogyasztások vannak számon tartva:)miért ehet ilyen "sokat"  :tt2: ?
Vajon lambda szonda? vagy vigyem el először és olvastassam ki a computert?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3914 Dátum: 2010.03.14 20:17:52 »
Olvasgasd Zénóka hozzászólásait és a fogyis topicokat.
Vannak fogyitakarékos trükkök és persze össze kell szoknotok is. Városban is tartható az 5 literes átlag az 1.0 Yarissal, de a legjobb Zénóka 4.2 átlaga. ;)