Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1769902 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3870 Dátum: 2010.03.05 16:37:47 »
üdv mindenkinek. az oldalt most találtam,tehát újonc vagyok. 2004-es 1,0l yarisom van, már a frissitett. újan vettem, és nem bántam meg,bár terra kivitel. szervizben nem bizom, inkább magam javítom ha tudom(még csak olaj és légszűröcsere volt, most van benne 60000 km). a kérdéseim- a váltóban 60000 km nél kell olajat cserélni? valóban csak 1,9 l olaj kell bele? gyertyacsere-90000 km ? lehet, ha végigolvasnám az összes hozzászólást,megtalálnám a megoldást.de igy egyszerübb.

Valtoolaj csere 60-nal nem kell, de ajanlott. 2 litenel kevesebb kell valamivel, ugyhogy az 1.9 realis.
Gyertyacseret nekem 60-nal vegrehajtottak, ugyhogy sztem nem art ha Te is megteszed.

papapapus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3871 Dátum: 2010.03.05 17:18:07 »
köszi.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3872 Dátum: 2010.03.05 18:47:30 »
Idézet
Az megkérdezhetem,hogy mi a foglalkozásod,hogy ennyire otthon vagy a témában?
A szombathelyi márkaszervízben szerelgetek, többnyire elektronikát...

Idézet
Miskolc mellett egy mol kúton... évek óta tankolok ott havonta egyszer, eddig sose volt gond. Sőt a szüleim is ott tankolnak mindig, nekik se volt sose probléma. talán véletlen egybeesés hogy pont akkor jelentkezett a hiba
Mivel írtad hogy a tankot leengedték és ki is mosták, ezzel együtt gondolom az üzemanyagvezetékeket is kifujatták, így az üzemanyag már aligha lehet hibás. Érdekes, hogy nincs hibakód, pedig üzemanyaghiánynak hangzik, az pedig szegény keveréket eredményez, az pedig hibakódot ad be.  :hmmmm:
Így kapásból passz, még nem találkoztam ilyennel.

Idézet
a kérdéseim- a váltóban 60000 km nél kell olajat cserélni? valóban csak 1,9 l olaj kell bele? gyertyacsere-90000 km ? lehet, ha végigolvasnám az összes hozzászólást,megtalálnám a megoldást.de igy egyszerübb.
Előírás szerint nem kell a váltóolajat cserélni, de a gyakorlat azt mutatja hogy 60 ezer km alatt nagyon el tud használódni, úgyhogy ha teheted cseréld le. A gyertyacsere szintén 60 ezernél esedékes.
Xanyi

melcsad

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3873 Dátum: 2010.03.05 20:14:08 »
hát igen, a szerelő elvitte ma szakszervizbe hátha ott látnak valami hibakódot, de nem(azt mondták így hogy nem ír ki hibakódot bármi okozhatja), meg beszélt egy toyotára szakosodott szerelővel. Ő azt mondta hogy cseréljük ki a légmennyiségmérőt (bár az tavaly volt kicserélve, akkor volt hibakód is (bár a furcsa az hogy akkor semmilyen hatása nem volt hogy elkopott a légmennyiségmérő, azon kívül hogy ott virított a motorhibát jelző lámpa, de nem volt olyan hogy leáll a kocsi, meg semmi más) és ha az sem segít akkor valami kontakt hiba, talán valamelyik vezetékben elszakadt egy szál vagy mi.... ma kicserélték a légmennyiségmérőt... mentem a kocsival kb 30km-t, hegyen dombon autópályán... egyenlőre jónak tűnik. Kicsit félve megyek vele, mert amikor előjön a probléma olyan mintha tövig nyomnám a féket, úgyhogy egyrészt nem lenne jó ha valaki bele menne a kocsiba hátulról másrészt nem kellemes ha pesten leáll a kocsi :(, igaz pár perc múlva el tudok indulni.... de addig itt "legyilkolnak" :?:

ToyToyka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3874 Dátum: 2010.03.05 21:40:34 »
A szombathelyi márkaszervízben szerelgetek, többnyire elektronikát...
Gugliban rákerestünk a légtömegmérőre,de sokkal okosabbak nem lettünk a kinézetét hol létét tekintve :( Tudsz linket vagy képet mutizni,h mégis mit keressünk?  :helpsmilie:
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.05 22:19:02 írta kleingy »
シ Élek,hogy vezethessek...vezetek,hogy élhessek! シ

ToTo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1597
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3875 Dátum: 2010.03.05 23:04:08 »

Itt egy pár kép... Légszűrőháznál megtalálod!





Toyota Yaris T SPORT
153



Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3876 Dátum: 2010.03.06 12:24:59 »
Ennél jobb képeket én sem tudtam volna  ;)
Xanyi

ToyToyka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3877 Dátum: 2010.03.06 12:48:52 »
Itt egy pár kép... Légszűrőháznál megtalálod!

Köszikeee! :)
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.06 15:37:09 írta kleingy »
シ Élek,hogy vezethessek...vezetek,hogy élhessek! シ

ToyToyka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3878 Dátum: 2010.03.06 15:37:10 »
Tartozom egy köszivel srácok! :clap:
Kipucoltuk a kipucolni valót és eltünt a motorhiba jel! :D
Remélem ez így is marad! :)

Még egy kérdés...bár nem olyan fontos.Ha felkapcsolom a lámpát nem jelenik meg a "panelon" a jele.Mééé?
シ Élek,hogy vezethessek...vezetek,hogy élhessek! シ

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3879 Dátum: 2010.03.06 15:53:57 »
Tartozom egy köszivel srácok! :clap:
Kipucoltuk a kipucolni valót és eltünt a motorhiba jel! :D
Remélem ez így is marad! :)
Még egy kérdés...bár nem olyan fontos.Ha felkapcsolom a lámpát nem jelenik meg a "panelon" a jele.Mééé?
Talán mert kiégett az izzója. Mióta nem ég?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3880 Dátum: 2010.03.06 17:29:47 »
Tartozom egy köszivel srácok! :clap:
Kipucoltuk a kipucolni valót és eltünt a motorhiba jel! :D
Remélem ez így is marad! :)

Még egy kérdés...bár nem olyan fontos.Ha felkapcsolom a lámpát nem jelenik meg a "panelon" a jele.Mééé?

Ha újra előjön a lámpa és a P0170/P0171-es hibakód, akkor valszeg nem volt elég neki a tisztítás, hanem cserélni kell. De nyugi, 90%-ban használ.
Xanyi

ToyToyka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3881 Dátum: 2010.03.06 18:06:04 »
Tartozom egy köszivel srácok! :clap:
Kipucoltuk a kipucolni valót és eltünt a motorhiba jel! :D
Remélem ez így is marad! :)
Még egy kérdés...bár nem olyan fontos.Ha felkapcsolom a lámpát nem jelenik meg a "panelon" a jele.Mééé?
Talán mert kiégett az izzója. Mióta nem ég?

Már években mérhető...de mivel sok vizet nem zavar nem foglalkoztam vele,de ha már így orvosolva lett a motorhiba jel gondoltam rákérdezek hátha kapok erre is okos tippet!  ;) :)
Izzócsere megoldható házilag vagy szervízre bízandó?
シ Élek,hogy vezethessek...vezetek,hogy élhessek! シ

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3882 Dátum: 2010.03.06 19:07:12 »
Már években mérhető...de mivel sok vizet nem zavar nem foglalkoztam vele,de ha már így orvosolva lett a motorhiba jel gondoltam rákérdezek hátha kapok erre is okos tippet!  ;) :)
Izzócsere megoldható házilag vagy szervízre bízandó?
Nemrég pont valakinek ilyen izzócsere gondja volt, csak az nem rémlik hogy Yaris vagy más típus. De az igen, hogyha óvatlan az ember, valamilyen fülek letörhetnek. Meg ha szét lesz szedve, lehet érdemes volna mindet kicserélni, nem egy drága tétel egy ilyen izzó.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3883 Dátum: 2010.03.07 00:13:04 »
Tartozom egy köszivel srácok! :clap:
Kipucoltuk a kipucolni valót és eltünt a motorhiba jel! :D
Remélem ez így is marad! :)
Még egy kérdés...bár nem olyan fontos.Ha felkapcsolom a lámpát nem jelenik meg a "panelon" a jele.Mééé?
Talán mert kiégett az izzója. Mióta nem ég?

Már években mérhető...de mivel sok vizet nem zavar nem foglalkoztam vele,de ha már így orvosolva lett a motorhiba jel gondoltam rákérdezek hátha kapok erre is okos tippet!  ;) :)
Izzócsere megoldható házilag vagy szervízre bízandó?
Az óracsoport körüli burkolatot patentek fogják, úgyhogy meg kell rántani kifele, de vigyázva, mert egy csatlakozót majd oldani kell (a két gombét) hogy ki is tudd venni. Utána már látható, hogy 4 csavar fogja az órát. Azokat kitekered, csatlakozókat kihúzod és már kezedben is a műszer.
A hátuljába sok-sok izzó van, elfordítva lehet őket kivenni (kis műanyag foglalatok). Ha nem vagy biztos benne hogy melyik a tiéd, akkor kivéve az izzót és fényfelé fordítva belenézve a helyére jól látszik az ábra. 1,2W-os üvegfoglalatos beledugós picike izzó kell bele. A kis müanyag foglalatból csak ki kell húzni és visszadugni az újat a helyére.
Xanyi

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #3884 Dátum: 2010.03.07 09:18:54 »
Még egy kérdés...bár nem olyan fontos.Ha felkapcsolom a lámpát nem jelenik meg a "panelon" a jele.Mééé?
A tompítottnak nincs semmilyen jele :)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154