Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3753068 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13950 Dátum: 2017.09.30 13:12:34 »
Szerintetek a tegnap linkelt 4 db német T25 rendben van és kérdezhet rá az ismerősöm, aki behozná?
A 4-bol mar csak harom van meg. Jo alkuval az elso is majdnem annyibol megall, mint a harmadik. Nem rossz arressel dolgozik egyebkent az ismerosod. :D
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13951 Dátum: 2017.09.30 13:37:34 »
Sziasztok! Adott egy 2004-es 1.8-as Avensis kombi. Zabálja az olajat mint az állat. Tippek, hogy mi okozhatja? Olaj nem látszik sehol, hogy elfolyna. Teljesen rendben van a kocsi, csak ez, hogy literre eszi az olajat már...:(  2000 km után most szinte nulla a pálca szerint az olaj mennyisége.

Előre is köszi!
Az 10.000km/5 liter, ami elég sok. Ennek a topicnak az utolsó 100 oldalát olvasd el. Gyűrűzés címszóval rá fogsz akadni, elég gyakori probléma. A megcsináltatás 150-250.000 közt szóródik.

Optimus86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13952 Dátum: 2017.09.30 14:45:22 »
A 4-bol mar csak harom van meg. Jo alkuval az elso is majdnem annyibol megall, mint a harmadik. Nem rossz arressel dolgozik egyebkent az ismerosod. :D

A nyereségében nyilván benne van, hogy ebből él, ő megy ki érte, én nem tudnék. Rutinos, ismeri a folyamatokat stb.
Mivel itthon kb 6 fullosabb, xenonos Avensis van hirdetve az ársávombna, így a hazai piac abszolút kiesett. Azok ráadásul nem tetszenek nekem, vagy automata vagy 2.4-es stb..

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13953 Dátum: 2017.09.30 16:56:34 »
A nyereségében nyilván benne van, hogy ebből él, ő megy ki érte, én nem tudnék. Rutinos, ismeri a folyamatokat stb.
Mivel itthon kb 6 fullosabb, xenonos Avensis van hirdetve az ársávombna, így a hazai piac abszolút kiesett. Azok ráadásul nem tetszenek nekem, vagy automata vagy 2.4-es stb..
Van mar, aki a becsuletesnepperrel intezte a nemet autobeszerzest. Lehet, hogy ot is erdemes lenne megkerdezned.
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

Optimus86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13954 Dátum: 2017.09.30 20:26:02 »
Van mar, aki a becsuletesnepperrel intezte a nemet autobeszerzest. Lehet, hogy ot is erdemes lenne megkerdezned.

Ráírok ha ez a vonal befuccsol. Nem szeretnék keresztbe szervezni. Elvileg akivel intéztetem ő is megbízható és sokan hozatnak be vele autókat.

A linkek közül az első világos és a sötétszürke maradt a kalapban.
Világos: https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=245436228&ambitCountry=DE&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&features=XENON_HEADLIGHTS&fuels=PETROL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=24100&makeModelVariant1.modelId=4&maxFirstRegistrationDate=2009-12-31&maxPrice=5000&minFirstRegistrationDate=2003-01-01&minPowerAsArray=KW&pageNumber=1&scopeId=C&transmissions=MANUAL_GEAR
Jobb eleje picit meg van húzva. Mennyiért lehetne ezt helyrehozni? Más komolyabb esztétikai hibát nem találtam.
Sötétszürke: https://www.autoscout24.de/angebote/-06156f00-6f38-43bb-9746-a94e779a761e?t1=1
Jelenleg a sötétszürke nálam a favorit. Tetszik a szín és a felszereltség is. Ki kell faggatni az eladót, hogy hol vannak karcok, sérülések a kocsin és mit kell róla tudni.
Plusz ma ezt találtam: https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=250120912&utm_source=sharedAd&utm_medium=android

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13955 Dátum: 2017.09.30 20:30:48 »
A sötétszürke nagyon szép . És a fabetét is tetszik

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13956 Dátum: 2017.09.30 20:43:00 »
Hát az esőszenzortól én sem vagyok hanyatt esve...
néha idegesítően későn kezd dolgozni.
Szélvédő csere nem volt az autóban, pedig arra gyanakodtam, hogy nem tették vissza a szenzor és az üveg közti zselés közvetítőt ( elkerülte a figyelmemet vételkor), vagy össze gányolták, láttam már ilyet.
Más meg más márkánál arra panaszkodott hogy akkor is megy ha még nem kéne....
10 évig üvegeztem volt ilyen is olyan is, szenzor hibáról nem nagyon hallottam, max ha csere vagy baleset miatt sérült...
Egy új ablaktörlőlapát sokat segít a szenzor korrekt működésében. :yes:

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13957 Dátum: 2017.09.30 20:55:30 »
Ehhez mit szóltok? Lenne egy srác, aki behozná nekem névre írva 1.8 millió Ft-ért.
Xenon, tempomat, kevés km, szervizkönyv, 2L-es motor.
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=245436228&ambitCountry=DE&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&features=XENON_HEADLIGHTS&fuels=PETROL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=24100&makeModelVariant1.modelId=4&maxFirstRegistrationDate=2009-12-31&maxPrice=5000&minFirstRegistrationDate=2003-01-01&minPowerAsArray=KW&pageNumber=1&scopeId=C&transmissions=MANUAL_GEAR

Aztán erre 1.6 millió Ft-ot írt névre írva. Xenon, tempomat, kevés km, szervizkönyves. Eladás előtt leszervizelve.
https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=250021376&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&fuels=PETROL&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=24100&makeModelVariant1.modelId=4&maxFirstRegistrationDate=2009-12-31&maxPowerAsArray=KW&minFirstRegistrationDate=2003-01-01&minHu=3&minPowerAsArray=KW&pageNumber=2&scopeId=C&usage=USED

Persze ha rábólintok, akkor kérdez rá a németnél a részletekre.
De most komolyan! :nono:
A 4100 €-s autó alku után 1,2 mó Ft + átíratás + utazás 300e Ft. Max 3 nap. Napi száz ropit kereshetnél vele, ha te egyedül intézed. Az nem is olyan rossz. :hmmmm:
Egyébként az erfurti járgány jónak tűnik. :yes:

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13958 Dátum: 2017.09.30 21:00:35 »
De most komolyan! :nono:
A 4100 €-s autó alku után 1,2 mó Ft + átíratás + utazás 300e Ft. Max 3 nap. Napi száz ropit kereshetnél vele, ha te egyedül intézed. Az nem is olyan rossz. :hmmmm:
Egyébként az erfurti járgány jónak tűnik. :yes:
Ezert irtam en is, hogy jo arressel dolgozik a ficko. Mondjuk nem mindegy, hogy Magyarorszagon merre vagy, de arrol a videkrol 300-400EUR-ert trelerrel el szoktak hozni az autokat. Jo beszelokevel a hazaszallitas felet-3/4-et le lehet alkudni. :D
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13959 Dátum: 2017.09.30 21:22:25 »
Ezert irtam en is, hogy jo arressel dolgozik a ficko. Mondjuk nem mindegy, hogy Magyarorszagon merre vagy, de arrol a videkrol 300-400EUR-ert trelerrel el szoktak hozni az autokat. Jo beszelokevel a hazaszallitas felet-3/4-et le lehet alkudni. :D
Járóképes autóhoz még tréler sem kell...
Ha kellőképp előkészített a vásárlás, akkor már aznap itthon van az autóval.

Lenny

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13960 Dátum: 2017.09.30 21:25:06 »
Hát az esőszenzortól én sem vagyok hanyatt esve...
néha idegesítően későn kezd dolgozni.
Szélvédő csere nem volt az autóban, pedig arra gyanakodtam, hogy nem tették vissza a szenzor és az üveg közti zselés közvetítőt ( elkerülte a figyelmemet vételkor), vagy össze gányolták, láttam már ilyet.
Más meg más márkánál arra panaszkodott hogy akkor is megy ha még nem kéne....
10 évig üvegeztem volt ilyen is olyan is, szenzor hibáról nem nagyon hallottam, max ha csere vagy baleset miatt sérült...

Nálam az előző tulajnál volt szélvédő csere... Lehet ez a baj?

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13961 Dátum: 2017.09.30 21:30:22 »
Járóképes autóhoz még tréler sem kell...
Ha kellőképp előkészített a vásárlás, akkor már aznap itthon van az autóval.
Az is igaz. Bar vannak olyan esetek (pl. nincs az auton muszaki) amikor csak a treler az opcio, illetve olyan is, amikor a rendszamot+biztositast+kiutazast+hazajovetelt osszeadva olcsobbra jon ki a treleres transzfer. Mondjuk ebben az esetben pont attol az elmenytol fosztja meg magat a tulaj, hogy a sajat "uj" autojat o vigye haza. Illetve az sem mindegy, hogy mennyi az auto erteke. Mert egy 1000 euros autonal elegge dragito tenyezo egy 300 euros fuvar, mig egy 6-8-10ezresnel mar nem annyira. Raadasul ez utobbiaknal ennyit igen konnyu alkudni is, mig az elobbinel nem valoszinu.
« Utoljára szerkesztve: 2017.09.30 21:32:41 írta Tshuhash »
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13962 Dátum: 2017.09.30 22:54:33 »
Ezert irtam en is, hogy jo arressel dolgozik a ficko. Mondjuk nem mindegy, hogy Magyarorszagon merre vagy, de arrol a videkrol 300-400EUR-ert trelerrel el szoktak hozni az autokat. Jo beszelokevel a hazaszallitas felet-3/4-et le lehet alkudni. :D
1000km-ről kocsit hozni 2000km futás. Átlagos tréler km költsége amortizációval együtt kb. 120.000 ft erre a távra. Matricák és a honosítás költségei is benne vannak, az első műszaki díjával egyetemben. Megrendelő csak a vagyonszerzésit meg a regadót szokta fizetni az alapdíjon felül. A költségeken felül a neppernek marad 100.000 ft, az azért nem akkora nagy pénz.

Járóképes autóhoz még tréler sem kell...
Ha kellőképp előkészített a vásárlás, akkor már aznap itthon van az autóval.
Az nem, de ember igen aki hazavezeti. Számolgattam egyszer, sokkal előrébb nincs vele. Becsületesnepper például egy menetben megnéz vagy 20-30 kocsit, amit elhoz azt lefoglalózza, aztán egy gyűjtőtréler összeszedi egy héttel később. Jóval hatékonyabb költségben és energiában is, mint az 1-2-3 autót hazatrélerező amatőrök.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13963 Dátum: 2017.09.30 23:00:02 »
Egy új ablaktörlőlapát sokat segít a szenzor korrekt működésében. :yes:
Teljesen rendben van a szenzor, örök élet plusz egy nap. Senki nem olvassa el a kézikönyvet és nem tudják, hogy hol lehet az érzékenységét állítani. :D

Nálam az előző tulajnál volt szélvédő csere... Lehet ez a baj?
Érzékenységet állítottad a jobb bajuszkapcsolón?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13964 Dátum: 2017.09.30 23:21:56 »
Az is igaz. Bar vannak olyan esetek (pl. nincs az auton muszaki) amikor csak a treler az opcio, illetve olyan is, amikor a rendszamot+biztositast+kiutazast+hazajovetelt osszeadva olcsobbra jon ki a treleres transzfer. Mondjuk ebben az esetben pont attol az elmenytol fosztja meg magat a tulaj, hogy a sajat "uj" autojat o vigye haza. Illetve az sem mindegy, hogy mennyi az auto erteke. Mert egy 1000 euros autonal elegge dragito tenyezo egy 300 euros fuvar, mig egy 6-8-10ezresnel mar nem annyira. Raadasul ez utobbiaknal ennyit igen konnyu alkudni is, mig az elobbinel nem valoszinu.
Egy 8 literes fogyasztású kocsinak 80ft körül van Németországból a km költsége mindennel együtt. Ha kocsival megy ki az ember, akkor másfélszeres szorzóval lehet számolni. És akkor itt csaltunk kicsit, mert a második kocsinak van egyéb költsége, plusz amortizációja is.
Megtérülés szempontjából csodák nincsenek. A jó vételek elmennek mielőtt kiérne az ember. A jobb felszereltség meg jobb állapot amiért érdemes kimenni, de annak a határa is 4500-5000€-tól felfele.