Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3753517 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Optimus86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13920 Dátum: 2017.09.28 16:21:02 »
Amúgy miből gondolod, hogy a svéd vagy holland autók előélete, állapota jobban leinformálható, ellenőrizhető?

A hollandot innen: http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2017/08/22/hasznalt_autot_hollandiabol/ (Csöppet előttünk járnak ilyen téren)
Svédországból pedig havernak hozott be kérésre egy pesti kereskedő kocsit.-> 1.7 millió Ft volt lepapírozva: 175.000 km, vezetett szervizkönyv, 2.0 Executive, Xenon, Tempomat, fekete bőr ülések, kombi. A kocsi hibátlan és gyönyörű.


András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13921 Dátum: 2017.09.28 17:18:30 »
Az ugye megvan, hogy 1.8-nál nem is lehetett beletenni tempomatot ezekbe, és ha jól rémlenek az itt korábban leírtak, a 2.0 -ba is csak a kiépítés volt meg, kar nélkül. Ha ez kardinális, olvass vissza, volt ez itt téma nemrég.

A gyári (mert ugye csak ez legális) xenon -osak esetében a lencse idővel bemattult. Komplett lámpa cserével orvosolható volt, de több száz ezres tétel még márkakereskedéses kedvezménnyel is, mert erre adtak, típushiba.
..
Tempomat stimmt.
A xenon meg kb. 30-ból felújítható. (erről is volt már szó többször)

Optimus86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13922 Dátum: 2017.09.28 21:17:19 »

Lenny

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13923 Dátum: 2017.09.28 21:50:17 »
Már már túl jó vétel..:)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13924 Dátum: 2017.09.28 22:31:09 »
Már már túl jó vétel..:)
Meg kell nézni. Bár az a 10. légzsák... :D

rbsat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 226
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13925 Dátum: 2017.09.28 22:49:33 »
Már már túl jó vétel..:)

1.8 ért ez nagyon nem stimmel. Itt még kellene lenni egy titkos ajtónak, ahová érdemes lenne benézni. (ha hagyják)
Avensis 1.8 / 2007

keeper83

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 671
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13926 Dátum: 2017.09.29 07:53:29 »
A gyári (mert ugye csak ez legális) xenon -osak ...

Ez így ebben a formában nem igaz.
Vannak a Xenon használatának (és úgy általában egy autó világításának) rendeletben foglalt követelményei, amiket ha teljesítesz, akkor kutya nem nézi, hogy gyári-e. A teljesség igénye nélkül:
- automatikus terhelésfüggő szintszabályzás, hogy terhelten se vakíthass
- fényszórómosó, hogy a koszon össze-vissza szóródás miatt se vakíthass
- stb.

Más kérdés, hogy ez nagyon nem az  otthon belebarkácsoljuk a sima halogén helyére kategória, amivel állandóan találkozik az ember.

Röviden: NEM IGAZ, hogy csak a gyári legális.

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13927 Dátum: 2017.09.29 11:21:18 »
Ez így ebben a formában nem igaz.
Vannak a Xenon használatának (és úgy általában egy autó világításának) rendeletben foglalt követelményei, amiket ha teljesítesz, akkor kutya nem nézi, hogy gyári-e. A teljesség igénye nélkül:
- automatikus terhelésfüggő szintszabályzás, hogy terhelten se vakíthass
- fényszórómosó, hogy a koszon össze-vissza szóródás miatt se vakíthass
- stb.

Más kérdés, hogy ez nagyon nem az  otthon belebarkácsoljuk a sima halogén helyére kategória, amivel állandóan találkozik az ember.

Röviden: NEM IGAZ, hogy csak a gyári legális.

Elnézést a slendrián megfogalmazásárt.  :surrender: Akkor helyesen a gyári kiépítéssel rendelkező xenon-os, vagy ha megveszel mindent és otthon beépíted, és a gyári kiépítéssel azonos módon összerakod otthon, és akkor az is legális. Épp a fényszórómosó (ami ugye a lökösbe kell kerüljön plussz tartály, szivattyú, kábelezés.., és ugye az automatikus terheléses szintszabályozó, ja, és ugye xenonos lencse, lámpatest, mert ugye a foglalt is más. Szóval ha ezt barkácsban az OBI-ból valaki összerakja, az is jó, de lényegében a gyári elemekkel lehet összerakni.

Amire gondolok, hogy használják és nem legális, nem xenon lencsés lámpába xenon, és utólag, kigányolva a hátsó takaró, lámpamosó vagy auto szintező nélkül, stb.. Ezek nem legálisak bármi is hiánzik. Remélem pontosítottam, ha ez előző nem volt elég egyértelmű mire gondolok. :)

Tempomat stimmt.
A xenon meg kb. 30-ból felújítható. (erről is volt már szó többször)

Mindenből van kisipari megoldás, a gyári visszahívásos akciós lámpák azért a százezres tételben voltak. Biztosan volt szó róla, lehet javítani a lencsét, a kérdés a tartósság, de azt meg azok tudnák megírni itt akik már megcsináltatták, és évek óta azt használják.
Egyebekben ízlés kérdése, én nem vagyok odáig a xenon-ért, a szemből jövőt vakítja, és látni meg kevesebbet lehet vele. Ja, discosabban néz ki a kocsi, de ennyi. Saját vélemény, így nem bánom, ha más másképp gondolja, és lehet itt lumenekkel meg mindennel jönni, a sima normál fényű halogén sokkal jobb látást biztosít a tapasztalataim szerint. Ugyanígy azokat sem díjazom, ha valaki a 80-as, 100-as vagy 160-as H4 vagy H7-et teszi be, a normál helyett... A vezetékek ha nem erősíti meg olvadhatnak, de akár még a kapcsolót is tönkreteheti. Persze vakít mint állat, bár látni mondjuk jól lehet vele, csak akkor lepődik meg az ilye ipse, amikor szemből nekimennek, mert azt meg elvakította. Ilyen esetben a rendőrség helyében vizsgálnám a lámpa helyes wattszámát is, a felelősség megállapításához.
« Utoljára szerkesztve: 2017.09.29 11:23:54 írta mh197 »
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1104
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13928 Dátum: 2017.09.29 11:51:54 »
Avensis Fb csoportban ezt ajánlja a nép: https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.8_sol_magyarorszagi._szervizkonyves-12040710
Vélemény?:)

Ahogy többen is írták: "túl szép, hogy igaz legyen"... de az is lehet, hogy gyorsan akar megszabadulni tőle. Alkalmi ár is lehet egy jó autóért, az ilyet gyorsan meg kell nézni és dönteni. Az is lehet, már meg sincs... Ha 1-2 hét után még hirdetik, akkor tuti megvan a szépséghibája, amit ráadásul fel is lel minden szemlélő.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13929 Dátum: 2017.09.29 13:07:00 »
Ahogy többen is írták: "túl szép, hogy igaz legyen"... de az is lehet, hogy gyorsan akar megszabadulni tőle. Alkalmi ár is lehet egy jó autóért, az ilyet gyorsan meg kell nézni és dönteni. Az is lehet, már meg sincs... Ha 1-2 hét után még hirdetik, akkor tuti megvan a szépséghibája, amit ráadásul fel is lel minden szemlélő.

Lehet a színe miatt ennyi? Bordó metál, ha jól látom, ami nem túl keresett/gyakori. Egyéb leírás szerint azonban tényleg gyanúsan olcsó. Korábbi hondám el sem jutott a hahu-ra.., már fórumon lecsaptak rá még aznap mikor felraktam, és el is vitték este, bár jó állapotban volt és árban is reálisan tettem fel. Ha ez volt fenn fórumon/csoportban és eljutott hahu-ra, akkor... Megjegyzem a mostani autómra már a márkaszervízben is bejelentkeztek, hogy ha eladó sorba kerülne, ott szóljak először.. :D
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)

Optimus86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13930 Dátum: 2017.09.29 13:23:37 »

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1104
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13931 Dátum: 2017.09.29 13:24:29 »
Lehet a színe miatt ennyi? Bordó metál, ha jól látom, ami nem túl keresett/gyakori. Egyéb leírás szerint azonban tényleg gyanúsan olcsó. Korábbi hondám el sem jutott a hahu-ra.., már fórumon lecsaptak rá még aznap mikor felraktam, és el is vitték este, bár jó állapotban volt és árban is reálisan tettem fel. Ha ez volt fenn fórumon/csoportban és eljutott hahu-ra, akkor... Megjegyzem a mostani autómra már a márkaszervízben is bejelentkeztek, hogy ha eladó sorba kerülne, ott szóljak először.. :D

Nem is tudom... Szvsz a színes autók megosztók, de T25 esetében sokszor előnyős a SZÍN. A sok ezüstmetál (számomra) uncsi (van kicsit barnás, kicsit zöldes, tökezüst, ki tudja (talán Xtrem kolléga) hány árnyalat). Ezen felül volt talán: hófehér, koromfekete, sötétkék, bordó, piros és a (szerintem gyönyörű, főleg a sedan kasztnival) csokibarna... Ezek elég véleményesek. Nekem a barna mai napig tetszik, s volt idő amikor a piros kombira voltam "ráizgulva" - utólag de jó, hogy akkor nem találtam. Visszakanyarodva ide, ez a bordó is jól mutat, elegáns vele az autó! Mivel elé sötét minden porszem rondíthat rajta, amikor nem patyolat :) Ha benzines, 5 ajtóst keresnék, 24 órán belül megnézném!
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Lenny

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13932 Dátum: 2017.09.29 13:52:34 »
Nem is tudom... Szvsz a színes autók megosztók, de T25 esetében sokszor előnyős a SZÍN. A sok ezüstmetál (számomra) uncsi (van kicsit barnás, kicsit zöldes, tökezüst, ki tudja (talán Xtrem kolléga) hány árnyalat). Ezen felül volt talán: hófehér, koromfekete, sötétkék, bordó, piros és a (szerintem gyönyörű, főleg a sedan kasztnival) csokibarna... Ezek elég véleményesek. Nekem a barna mai napig tetszik, s volt idő amikor a piros kombira voltam "ráizgulva" - utólag de jó, hogy akkor nem találtam. Visszakanyarodva ide, ez a bordó is jól mutat, elegáns vele az autó! Mivel elé sötét minden porszem rondíthat rajta, amikor nem patyolat :) Ha benzines, 5 ajtóst keresnék, 24 órán belül megnézném!
Én is úgy voltam, hogy uncsi a szürke, de miután megvettem a sötészürke Ave-mat rájöttem a legközelebbi autóm biztos világos lesz... :) Szép meg jó a sötétebb árnyalatok, de sokkal kényesebbek. Előző aranybézs metál renault-omon szinte semmi nem látszott. Most lemosom és kb. 2-3 óra múlva már látszik a por... :(
Fehér vagy bármilyen világos szín.
Visszatérve az autó szerintem is nagyon olcsó. Én ennyért vettem az enyémet januárban, ami reálisabb vétel volt.


mh197

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 299
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #13933 Dátum: 2017.09.29 13:53:56 »
Nem is tudom... Szvsz a színes autók megosztók, de T25 esetében sokszor előnyős a SZÍN. A sok ezüstmetál (számomra) uncsi (van kicsit barnás, kicsit zöldes, tökezüst, ki tudja (talán Xtrem kolléga) hány árnyalat). Ezen felül volt talán: hófehér, koromfekete, sötétkék, bordó, piros és a (szerintem gyönyörű, főleg a sedan kasztnival) csokibarna... Ezek elég véleményesek. Nekem a barna mai napig tetszik, s volt idő amikor a piros kombira voltam "ráizgulva" - utólag de jó, hogy akkor nem találtam. Visszakanyarodva ide, ez a bordó is jól mutat, elegáns vele az autó! Mivel elé sötét minden porszem rondíthat rajta, amikor nem patyolat :) Ha benzines, 5 ajtóst keresnék, 24 órán belül megnézném!

Én is csak az ár miatt gondolkodtam el, hogy miért ennyi. Azért indultam ki a színből, mert ugye az, hogy egy autóból milyen színek vannak gyakran a piacon azt is mutatja, hogy új korában milyen színeket vettek a legnagyobb részben. A bordó szerintem kifejezetten a ritka kategóriába tartozott, de ettől függetlenül van akinek bejön, csak kevésbé vonzó egy értékesítésben, hiszen az új autóknál sem nagyon kértek ilyet sokan. Na sikerült ezt jó bonyolultan leírni.. :D
Amúgy meg épp most látom, hogy nem is 200 hanem 287 a km, ha az is valós. Elég fura, hogy ha hirdetek valamit, akkor még arra sem veszem a fáradtságot, hogy legalább a hirdetésbe a pontos km óra állás kerüljön. Igényes vásárlónál ez biztosan szempont, még ha sokszor nem is valósak az óra állások, de azért az eladó hozzáállását is mutatja ez sokszor..

Ráadásul most megint ránéztem a hirdetésre, azt írja, hogy tulajdonostól eladó. Akkor most kereskedésből hirdetik vagy a tulaj hirdeti. Néha a tulajt is jó látni...főleg ha első gazdás. Ilyen jó ár mellett a tulaj is hirdethetné. :)
« Utoljára szerkesztve: 2017.09.29 14:00:57 írta mh197 »
Toyota Avensis 1.8 (T25) lépcsőshátú (2004)