Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4309315 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #22320 Dátum: 2014.11.01 14:16:47 »
Koszi, Hetfore mar be is jelentkeztem :)...
Egyebkent kicsit elvesztem az olaj temaban pedig esedekes lenne a csere. Ez milyen lenne bele? ave 2006/10 1.8 vvt-i
http://www.olajshop.hu/auto-olaj/castrol-magnatec-5w-40-4-l.html

Esetleg klubtagsaggal be lehet szerezni olcsobban?  ::)


Koszi, Udv
5w30at rakj bele.
eneos,mobil1,liqui moly.
4l körül kell bele.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #22321 Dátum: 2014.11.02 15:53:35 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_2.0_executive_mo-s.mentes130ekm-8358764

Ez gyönyörű  :wub: , de szerintem kicsit túl van árazva, vagy?  :hmmmm:
Habár ha belegondolok, én is 2 misit adtam egy éve egy 3 évvel öregebb, csak 1.8-as és "csak" Sol Technic Aveért.  :hug:



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10697
Avensis, mi más?:)
« Válasz #22322 Dátum: 2014.11.02 17:03:10 »
Ez már egy ráncfelvarrt Exe modell, gyári Navival és tolatóradarral. Ráncfelvarrás előtti Exe-hez képest amivel többet "tud" az az utasoldali ülés esetében, ami szintén 8 irányba állítható elektromosan (szemben a másik 4 irányával), szürkületérzékelő van benne a lámpákhoz, illetve a fejegység mp3-at is lejátszik (nem Navis fejegység esetében gyári 6-os CD-tárral, illetve nem tudom a Navival van-e Cd-tár vagy csak sima 1 lemezes).

Viszont nem látok benne semmiféle szőnyeget, remélem nem így használták...  :eek: Az évjárat nem mérvadó, mert lehet akár túltárolt darab is, és hiába az írt km, nepper árulja (az 1.8-as motoros megjegyzése...  :no: ), szóval még ha ez lenne a legtutibb állapotban lévő darab is, szerintem is sok érte a kért 2,7M.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #22323 Dátum: 2014.11.02 17:13:47 »
Ez már egy ráncfelvarrt Exe modell, gyári Navival és tolatóradarral. Ráncfelvarrás előtti Exe-hez képest amivel többet "tud" az az utasoldali ülés esetében, ami szintén 8 irányba állítható elektromosan (szemben a másik 4 irányával), szürkületérzékelő van benne a lámpákhoz, illetve a fejegység mp3-at is lejátszik (nem Navis fejegység esetében gyári 6-os CD-tárral, illetve nem tudom a Navival van-e Cd-tár vagy csak sima 1 lemezes).

Viszont nem látok benne semmiféle szőnyeget, remélem nem így használták...  :eek: Az évjárat nem mérvadó, mert lehet akár túltárolt darab is, és hiába az írt km, nepper árulja (az 1.8-as motoros megjegyzése...  :no: ), szóval még ha ez lenne a legtutibb állapotban lévő darab is, szerintem is sok érte a kért 2,7M.  :hmmmm:

Erről írtuk a múltkor, hogy fura a ködlámpatakaró festése, nem?

Tényleg szép darab. Az biztos, hogy annak idején sokba került vkinek.
A szőnyegek meg lehet ott lapulnak a csomagtartóban, mert az autó ki lett takarítva az eladásra.

atti73

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #22324 Dátum: 2014.11.02 17:30:35 »
Újabb kérdésem lenne. Ha igaz amit a korábbi tulaj elmondott, valamikor régen egy fagyöngyös üléshuzat elszakadt, és abból egy golyó valahová alulra gurult, és most  minden kanyarban gurul oda-vissza.
Nehéz kihallani, hogy pontosan honnan jön a hang, de valahol a jobb hátsó ülés alatt lehet. Van ötletetek, hogy hol lehet és hogy tudok hozzáférni?  ::) Köszi!

ilias

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 316
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #22325 Dátum: 2014.11.02 19:16:38 »
Ez már egy ráncfelvarrt Exe modell, gyári Navival és tolatóradarral. Ráncfelvarrás előtti Exe-hez képest amivel többet "tud" az az utasoldali ülés esetében, ami szintén 8 irányba állítható elektromosan (szemben a másik 4 irányával), szürkületérzékelő van benne a lámpákhoz, illetve a fejegység mp3-at is lejátszik (nem Navis fejegység esetében gyári 6-os CD-tárral, illetve nem tudom a Navival van-e Cd-tár vagy csak sima 1 lemezes).

Viszont nem látok benne semmiféle szőnyeget, remélem nem így használták...  :eek: Az évjárat nem mérvadó, mert lehet akár túltárolt darab is, és hiába az írt km, nepper árulja (az 1.8-as motoros megjegyzése...  :no: ), szóval még ha ez lenne a legtutibb állapotban lévő darab is, szerintem is sok érte a kért 2,7M.  :hmmmm:
Mi mondható reális árnak, egy 1.8-as 2005-ös vagy 2007-esnek Sol felszereltséggel olyan 150e km-rel, jó és igazolt állapotban (azt feltételezve)?

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #22326 Dátum: 2014.11.02 20:52:25 »
Az auto állás nem csak a ventilátor fordulatra vonatkozik?
Az Auto állást nem kell belekeverni a dologba. Az a ventit és a befúvás irányát szabályozza.
Itt az un. "auto" funkció leginkább a hőfokmegtartásra vonatkozik.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10697
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #22327 Dátum: 2014.11.03 00:12:48 »
Mi mondható reális árnak, egy 1.8-as 2005-ös vagy 2007-esnek Sol felszereltséggel olyan 150e km-rel, jó és igazolt állapotban (azt feltételezve)?

Ez elég relatív, egyrészt ott a tulaj, aki X Ft-ra taksálja az árát. Megint más dolog mit adnak meg érte, kinek mit ér meg. Közrejátszhat esetleg, hogy mikor van hirdetve - közeledünk-e a télhez, vagy nyár van még, amikor nagyobb a vásárlási kedv, stb - mennyire sürgős a tulajnak, no és persze ott az állapot kérdése, a futott km, a valóban leellenőrizhető előélet, a végig mo-i futás, vagy nepper által kínált ismeretlen/leellenőrizhetetlen-javított és visszatekert valami.

2005 és 2007-es modell között volt egy ráncfelvarrás is, ez hozott némi apróbb igazítást a kényelmi felszereltségen (már mp3-at is (le)játszó fejegység, szürkületérzékelő, "komolyabb" fedélzeti számítógép, ami átköltözött a műszercsoporthoz, ezzel egy +tárolórekesz keletkezett a műszerfal tetején), ami használtan is biztosan megdobhatja picit az árat. A külső optikai ráncfelvarrás ízlés kérdése, nekem pl a ráncfelvarrt orra a tükörindexszel jobban bejön, de a ráncfelvarrt hátsó lámpaburáinak a kis krómgyűrűje már nem jön be annyira.

Így nagy átlagban azt mondanám talán 2M környéke (+ 1-200e ) lehet a korrekt ára egy 1.8-asnak valahol. Új korában 6M Ft-ba került valahol az 1.8 Sol, szóval egy 9 éves autóért szerintem többet kérni lehet, csak nem biztos, hogy meg is adják.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

ilias

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 316
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #22328 Dátum: 2014.11.03 06:41:12 »
Ez elég relatív, egyrészt ott a tulaj, aki X Ft-ra taksálja az árát. Megint más dolog mit adnak meg érte, kinek mit ér meg. Közrejátszhat esetleg, hogy mikor van hirdetve - közeledünk-e a télhez, vagy nyár van még, amikor nagyobb a vásárlási kedv, stb - mennyire sürgős a tulajnak, no és persze ott az állapot kérdése, a futott km, a valóban leellenőrizhető előélet, a végig mo-i futás, vagy nepper által kínált ismeretlen/leellenőrizhetetlen-javított és visszatekert valami.

2005 és 2007-es modell között volt egy ráncfelvarrás is, ez hozott némi apróbb igazítást a kényelmi felszereltségen (már mp3-at is (le)játszó fejegység, szürkületérzékelő, "komolyabb" fedélzeti számítógép, ami átköltözött a műszercsoporthoz, ezzel egy +tárolórekesz keletkezett a műszerfal tetején), ami használtan is biztosan megdobhatja picit az árat. A külső optikai ráncfelvarrás ízlés kérdése, nekem pl a ráncfelvarrt orra a tükörindexszel jobban bejön, de a ráncfelvarrt hátsó lámpaburáinak a kis krómgyűrűje már nem jön be annyira.

Így nagy átlagban azt mondanám talán 2M környéke (+ 1-200e ) lehet a korrekt ára egy 1.8-asnak valahol. Új korában 6M Ft-ba került valahol az 1.8 Sol, szóval egy 9 éves autóért szerintem többet kérni lehet, csak nem biztos, hogy meg is adják.
Köszi.

Igazából a mostani időszak lenne érdekes számunkra. 11 hét kocsinélküliség után (és még nem zajlott le az egész biztosítási procedúra) más baromsága miatt, muszáj kocsit vennünk a két gyerek miatt (is).
Az alábbi két kocsit néztem ki. Szigorúan nézzük azt az ár vonatkozásában, hogy olyan, amilyennek leírják. Tudom, hogy ez nem mindig fedi a valóságot, sőt.
Évi kb. 12e km-t megyünk.
Mi a véleményetek?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.8_sol-8216446

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.8_sol_1.tul_110.000_km__ujszeru-8355062
« Utoljára szerkesztve: 2014.11.03 06:44:02 írta ilias »

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #22329 Dátum: 2014.11.03 07:42:02 »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

ilias

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 316
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #22330 Dátum: 2014.11.03 08:05:33 »
és ez nem játszik?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/avensis/toyota_avensis_1.8-8402806

Köszönöm, de minden racionális érv ellenére nem szeretnénk ekkorát ugrani az időben, mégha állapotot/állagot is veszünk nem pedig km-t.
 Nem a szomszéd miatt. :D

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #22331 Dátum: 2014.11.03 08:10:58 »
értem.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

atti73

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #22332 Dátum: 2014.11.03 08:30:57 »
Mi mondható reális árnak, egy 1.8-as 2005-ös vagy 2007-esnek Sol felszereltséggel olyan 150e km-rel, jó és igazolt állapotban (azt feltételezve)?

Szia!

Kicsit tág az intervallum amit megadtál, illetve más egyebeket is tudni kellene a pontosításhoz. Én is most vettem az autóm, és úgy gondolom eléggé képben vagyok az árakkal.
Pl nagyon nem mindegy, hogy sedan, ferdehátú, vagy kombi. Mivel sedan-ból sokkal több van, olcsóbban mennek valamivel. Kombi meg viszonylag ritka.
De az s mindegy, hogy 2005 vagy 2007. Két év sokat változtat az áron. Egyébiránt az első autóban biztos nem annyi a km mint amit írnak (lásd kormány).
Sok autót megnéztem, kértem tanácsot nálam tapasztaltabbaktól, és azt biztosan kijelenthetem, hogy egy 150e km-t futott autónál a kormány szinte egyáltalán nincs megkopva.
De a legjobb ha számlával igazolható szervizkönyv van. Szerintem ezek után 2005-ös kb 1,5-től, 2006 1,8-tól, 2007 meg 20 felett reális

ilias

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 316
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #22333 Dátum: 2014.11.03 08:51:38 »
Szia!

Kicsit tág az intervallum amit megadtál, illetve más egyebeket is tudni kellene a pontosításhoz. Én is most vettem az autóm, és úgy gondolom eléggé képben vagyok az árakkal.
Pl nagyon nem mindegy, hogy sedan, ferdehátú, vagy kombi. Mivel sedan-ból sokkal több van, olcsóbban mennek valamivel. Kombi meg viszonylag ritka.
De az s mindegy, hogy 2005 vagy 2007. Két év sokat változtat az áron. Egyébiránt az első autóban biztos nem annyi a km mint amit írnak (lásd kormány).
Sok autót megnéztem, kértem tanácsot nálam tapasztaltabbaktól, és azt biztosan kijelenthetem, hogy egy 150e km-t futott autónál a kormány szinte egyáltalán nincs megkopva.
De a legjobb ha számlával igazolható szervizkönyv van. Szerintem ezek után 2005-ös kb 1,5-től, 2006 1,8-tól, 2007 meg 20 felett reális
Szia!

A kormány nekem is feltűnt, a napokban megnézem élőben is, hátha képhiba. :D Megküldék az elektronikus anyagot róla. Az első és talán az ötödik szervíz hiányzik, de lehet hogy azért nincs róla infó, mert másik szervízben járt akkor. Majd kérek szervízkönyvet és számlákat.
Ami furcsa volt az az, hogy ezt a mocit szerintük nem érintette az olajfogyasztás.
5 ajtósat keresünk vagy kombit a pakolhatóság miatt.
Évjárat tekintetében a fenti linkek miatt volt érdekes az ár.
A hirdetésből hiányzik 1-2 infó, amit általában ki szoktak emelni, ha nem áll fenn.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #22334 Dátum: 2014.11.03 08:56:17 »
Nincs véletlenül valakinek infója,hogy a T25 Avensis és Avensis Verso külső visszapillantó tükre megegyezik e?