Szerző Téma: TS  (Megtekintve 1563554 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:TS
« Válasz #9630 Dátum: 2015.02.18 21:55:07 »
Sziasztok! Szeretnék venni egy Ts-t, de van vele egy "kis" gond. A motor kopog, és erősen rezonál, szinte rázza a kasztnit. A neten semmilyen infót nem találtam. Valakinek valami ötlet? Ha motorcserés egyáltalán találok hozzá bontott motort vagy alkatrészt. Minden segítséget megköszönök. Üdv: Toni

Nem nagyon, törött celicát vagy TS-t is elég drágán kapsz, ha behozol egy motort külföldről, az se olcsó...
TS motor nem terem mindenhol...felújítást sajáton még megcsináltatnám, de nem vennék motor hibást az tuti...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

sbernie

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:TS
« Válasz #9631 Dátum: 2015.02.18 23:09:00 »
Sziasztok! Szeretnék venni egy Ts-t, de van vele egy "kis" gond. A motor kopog, és erősen rezonál, szinte rázza a kasztnit. A neten semmilyen infót nem találtam. Valakinek valami ötlet? Ha motorcserés egyáltalán találok hozzá bontott motort vagy alkatrészt. Minden segítséget megköszönök. Üdv: Toni
Mivel ez ránézésre egy jó állapotú balkormányos kasztni, szerintem adja magát egy angol jobbkormányos TS, átrakni bele a motort és a váltót és gyí. Marad egy autónyi alkatrészed, kiárulva lehet csökkenteni a ráköltött összeget. Az angoloknál legutóbb 1700 fontért láttam tökéletes állapotú fészliftes TS-t, abból elég sok alkatrészt el lehet jó áron passzolni vagy átrakni ebbe a karosszériába. A felújítás nikasilos motorblokkal nem túl sanszos (szerintem egy jó állapotú TS ára lehet csak a motorblokk). Az más kérdés, hogy hogy hajthatták azt a szegény autót, ha lecsapágyasodott 210e km-nél és már a váltó sem az eredeti benne... Valszeg kapott az élettől, meg lennék lepve, ha a kaszni jó, megkímélt állapotú lenne. De egy menetet megér annak, aki bevállalós :)

sbernie

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:TS
« Válasz #9632 Dátum: 2015.02.18 23:11:40 »
Ha ujra vennetek autot,ugyanezt vennetek?
Ha ugyanaz az osszeg allna rendelkezesetekre.
Ez egy jó kérdés, ugyanis a TS remek autó, de mivel rengeteg jó autó van, biztos nem venném ugyanazt a modellt, amikor még számtalan autót ki szeretnék próbálni. Az biztos, hogy gázosra nem alakítok többet, autószerető embernek fáj azt látni, pedig amúgy bevált a rendszer és hibátlanul működik. De mai fejjel inkább egy Yaris 1.5 TS lenne, az városban ugyanilyen fürge, de benzinből is elvan 6 liter körül. A Cori persze belül szebb és nem kicsit biztonságosabb, komfortosabb, de ha már csak 3 ajtó van, egy Celica TS-t is bevállalnék helyette.

proxyon

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 152
Re:TS
« Válasz #9633 Dátum: 2015.02.19 06:43:27 »
Sziasztok! Szeretnék venni egy Ts-t, de van vele egy "kis" gond. A motor kopog, és erősen rezonál, szinte rázza a kasztnit. A neten semmilyen infót nem találtam. Valakinek valami ötlet? Ha motorcserés egyáltalán találok hozzá bontott motort vagy alkatrészt. Minden segítséget megköszönök. Üdv: Toni

Szia! Még tudsz az árból faragni!
http://www.ebay.de/itm/Toyota-Corolla-TS-1-8-L-Modell-E12-141-KW-192-PS-Getriebe-6-Gang-/201284655344?pt=DE_Autoteile&hash=item2edd8018f0
Zoli

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re:TS
« Válasz #9634 Dátum: 2015.02.19 10:12:14 »
Én simán megvenném és vagy vennék bele 3 kilóért egy haszált motort, vagy csinàltatnék bele hosszabb távra egy új motort 5-6kilóért és még akkor is beljebb vagyok, mintha bármelyik TS-t venném meg itthon. Jópofa a kiárulósdi, de nem hiszem, hogy egy jobbos Angol TS-ből nagy igény lenne gyári alkatrészekre, max lenne egy csomó tartalék alkatrészed, ráadásul 100%-osan nem tudod, hogy a behozott kocsiban levő motor milyen állapotú. Az ára viszont hazahozatallal együtt 9 kiló körül van. Ha viszont itthon találsz motort, az könnyebben ellenőrizheő, reklamálható. Vagy ha nagyot akarsz álmodni, akkor Angol kompresszoros kocsit kel hozni, a mocit átrakni és abból már egyszerűbben lehet kiárulni a cuccokat, vagy megtartani az első, hátsó lököst, felniket, belsejét. Az kb 1.5-ből van itthon, plusz a szerelés 1 kiló, plusz, ha 6-ért elhozod a motorhibásat. Akkor 2.2-ből, an egy gyári kompresszoros TS-ed, ami,itthon senkinek nincsen. Plusz 2-3 kilót simán kiárulsz ha csak a felniket, lököst, szárnyat nézzük. Ha ugyanezt Németben veszed, akkor átszámolva behozatallal 2.8 plusz 3 kiló a regadó és honosítás.

sbernie

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:TS
« Válasz #9635 Dátum: 2015.02.19 13:06:15 »
@Szuti: 5-6kilobol tenyleg felujitasz egy TS motort? Veszel uj blokkot vagy huvelyezteted a nikasilos motortombot? Es akkor hol van meg a 6-os valto belole?
Nem ertem miert lenne jo vetel egy nyilvanvaloan leutott, szethajtott TS, uj motorral sem lesz feltetlenul problemamentes auto. Sokat lattam, ami nem volt caapagyas, de penzt nem adtam volna erte. Es mire mindent megcsinaltatsz, a vegen annyiba lesz, mint egy eleve jo allapotu, kiprobalhato szep peldany azzal a kulonbseggel, hogy nem szopsz vele honapokon keresztul.

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re:TS
« Válasz #9636 Dátum: 2015.02.19 13:54:02 »
Most csináltatott az egyik sràc kb 7 kilóért zsír új motort, új blokkal, mindennel. Minek kellene a 6-os vàltó? Az benne van gyárilag. Nem írják sehol, hogy nincsen benne váltó, ezt honnan vetted? Az 1 kép alapján szépnek néz ki a kocsi, de persze ez nem 100%. Persze, hogy nem hoznàm el, ha minden más baja is van, de akinek van valamennyi ismeretsége, neki egyszerűbb és ha új motort építtet bele, az valószínűleg jobban jár, mint egy bizonytalan előéletű fene tudja milyen motorral. Azért 10 éves kocsinál el kell fogadni, hogy költeni fogsz rá, ennek a kocsinak pedig a motor a lelke, minden màs megvehető, cserélhető, így egy motorikusan jó kocsi karosszériáját, futóművet, ilyesmit viszonylag olcsón rendbe lehet tenni és akkor,egy újabb 10 évre van egy jó kocsid. Ha monduk megveszed valamelyik kocsit 1.4-ért, ami fent van, azzal ugyanúgy megszívhatod az egész motorépítéses mizériát.

szélvédős

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 118
Re:TS
« Válasz #9637 Dátum: 2015.02.19 16:19:34 »
Ez egy jó kérdés, ugyanis a TS remek autó, de mivel rengeteg jó autó van, biztos nem venném ugyanazt a modellt, amikor még számtalan autót ki szeretnék próbálni. Az biztos, hogy gázosra nem alakítok többet, autószerető embernek fáj azt látni, pedig amúgy bevált a rendszer és hibátlanul működik. De mai fejjel inkább egy Yaris 1.5 TS lenne, az városban ugyanilyen fürge, de benzinből is elvan 6 liter körül. A Cori persze belül szebb és nem kicsit biztonságosabb, komfortosabb, de ha már csak 3 ajtó van, egy Celica TS-t is bevállalnék helyette.
Es Yaris TS-bol van 5 ajtos :clap:

szélvédős

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 118
Re:TS
« Válasz #9638 Dátum: 2015.02.19 16:23:13 »
Sziasztok! Szeretnék venni egy Ts-t, de van vele egy "kis" gond. A motor kopog, és erősen rezonál, szinte rázza a kasztnit. A neten semmilyen infót nem találtam. Valakinek valami ötlet? Ha motorcserés egyáltalán találok hozzá bontott motort vagy alkatrészt. Minden segítséget megköszönök. Üdv: Toni
Ezt mar neztem en ide  em sikerult beszelnem az emberrel.  Haromszor hivtam de nem vette fel. Kivancsi lettem volna mit mond. Gondolom o mar utananezett mennyi lenne a rendberakas.

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:TS
« Válasz #9639 Dátum: 2015.02.19 18:36:48 »
Kolleganomeket is felujitottak kb 800 volt, csapagyak stb, 2 x kellett megbontani mert elsore nem csereltek mindent. Parja illetve o is tolta neki :whistling: kepzeljetek egy dogos szoket aki azt mondja amikor mondom hmm tsel jottel, ja mert kesesben voltam :cool2: meg h az auto kivanja h visszapakold es ezt olyan dogosen mondja huh
Konrád

sbernie

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:TS
« Válasz #9640 Dátum: 2015.02.19 20:45:12 »
Most csináltatott az egyik sràc kb 7 kilóért zsír új motort, új blokkal, mindennel. Minek kellene a 6-os vàltó? Az benne van gyárilag. Nem írják sehol, hogy nincsen benne váltó, ezt honnan vetted? Az 1 kép alapján szépnek néz ki a kocsi, de persze ez nem 100%. Persze, hogy nem hoznàm el, ha minden más baja is van, de akinek van valamennyi ismeretsége, neki egyszerűbb és ha új motort építtet bele, az valószínűleg jobban jár, mint egy bizonytalan előéletű fene tudja milyen motorral. Azért 10 éves kocsinál el kell fogadni, hogy költeni fogsz rá, ennek a kocsinak pedig a motor a lelke, minden màs megvehető, cserélhető, így egy motorikusan jó kocsi karosszériáját, futóművet, ilyesmit viszonylag olcsón rendbe lehet tenni és akkor,egy újabb 10 évre van egy jó kocsid. Ha monduk megveszed valamelyik kocsit 1.4-ért, ami fent van, azzal ugyanúgy megszívhatod az egész motorépítéses mizériát.
El kell olvasni a hirdetést, nem hosszú: "5-sebességes váltó", felhívtuk és az van benne és 210e km. Abban sem értünk egyet, hogy a karosszérián minden olcsón rendbe tehető. Nem, egy korábban törött, rozsdásodó, nem szakszerűen javított kasztni, egy szétcseszett futómű rendbehozatala egyáltalán nem kis pénz és 1 kép alapján nem tudhatod, hányszor volt kiflibe hajolva. Lehet, hogy minden más patika rajta, de pont egy motor-váltócserés autónál nem az jellemző, hogy a külsejére vagy a belsejére olyan nagyon odafigyeltek volna. De akit érdekel, el kell menni, meg kell nézni ;)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:TS
« Válasz #9641 Dátum: 2015.02.19 21:21:58 »
Kolleganomeket is felujitottak kb 800 volt, csapagyak stb, 2 x kellett megbontani mert elsore nem csereltek mindent. Parja illetve o is tolta neki :whistling: kepzeljetek egy dogos szoket aki azt mondja amikor mondom hmm tsel jottel, ja mert kesesben voltam :cool2: meg h az auto kivanja h visszapakold es ezt olyan dogosen mondja huh
be is durrant a botváltód ugye?;))
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re:TS
« Válasz #9642 Dátum: 2015.02.19 21:49:08 »
El kell olvasni a hirdetést, nem hosszú: "5-sebességes váltó", felhívtuk és az van benne és 210e km. Abban sem értünk egyet, hogy a karosszérián minden olcsón rendbe tehető. Nem, egy korábban törött, rozsdásodó, nem szakszerűen javított kasztni, egy szétcseszett futómű rendbehozatala egyáltalán nem kis pénz és 1 kép alapján nem tudhatod, hányszor volt kiflibe hajolva. Lehet, hogy minden más patika rajta, de pont egy motor-váltócserés autónál nem az jellemző, hogy a külsejére vagy a belsejére olyan nagyon odafigyeltek volna. De akit érdekel, el kell menni, meg kell nézni ;)

Nem arra van a fórum, hogy egyet értsünk és valószínűleg ha megéri elhozni a kocsit, akkor nem a váltón fog bukni a dolog, amit ügyesen elolvastál, de amiket írsz, azok csak feltételezések, hogy kiflibe volt hajolva, meg hasonló dolgok úgy, hogy nem nézted meg a kocsit, csak jósolsz. Amit én írtam, az az, hogy nem kell teljesen beszarni, ha a motorja kuka a kocsinak, mert aki hosszabb távra tervez, mert a kellő ráfordítással tovább lehet stabil, működőképes kocsit csinálni belőle, mint bármelyik, amit most hirdetnek, vagy akár a tiéd is és ennek egyetlen oka van, hogy kap egy új motort az autó, amire ha lelkiismeretes lesz az új tulajdonos, akkor nagyon sokáig fog tudni vigyázni.
a lényeg, hogy nem kell beszarni attól, ha rendbe kell hozni egy kocsit, de persze meg kell nézni előtte rendesen, kiszámolni, mi mennyi lesz és ezt is kitalálni, hogy mennyi időre tervez az ember a kocsibal.

Toni29

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:TS
« Válasz #9643 Dátum: 2015.02.20 00:57:07 »
Szerintetek egy angol import Corolla Ts-ből vagy Celica-ból mennyiért lehetne szerezni (természeten kipróbálható) motort váltóval? Sajnos az 5-ös váltó el kerülte a figyelmemet... A kasztnit meg persze meg kell nézni, van kereskedő ismerősöm, aki kölcsön adná 1 napra a rétegmérőjét. Mondjuk Egerből nem szeretnék "lyukra futni" de természetesen be kell kalkulálni, akármilyet nézek is, akár ezt akár "épet".

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re:TS
« Válasz #9644 Dátum: 2015.02.20 08:48:59 »
Itthon is szokott lenni jobbos Celica TS normàlis àron. Alapvetően mindent lehet, de előtte nézd meg a kocsit, mert csak akkor van értelme foglalkozni vele, ha a többi dolog nagyjából stimmel vele.