Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1776588 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1335 Dátum: 2011.11.28 20:40:49 »
Mert ciki a haverok meg az asszony és a család előtt az öreg "csotrogány" (ami mellesleg hibamentesen működik és keveset eszik és murray ezzel furikázik mindenkit). Legalábbis nekem ez jött le.
         

TSityu

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1336 Dátum: 2011.11.28 20:44:25 »
Ha jó állapotú és keveset futott akkor én biztos nem cserélném le egy Swiftre.

Mondjuk azért nem is, mert ott semmi előrelépés nincs. Villantósnak meg a stift se villantós.  ;) :D

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1337 Dátum: 2011.11.28 20:49:05 »
még mindig ezen vitatkoztok?  [rohog]  most nézem.. :eek:

Palaczkkal értek egyet. az e9 már igényesebb mint egy kólásdoboz swift hiába öregebb akár 5-8 évvel.
az e10 meg klasszisokkal jobb.  de az enyém lényegesen többet eszik 7,2 most a fogyi. stifttel 6 alatt lennék.

haverok előtt ezen autóm nem ciki (elkönyveltek "öreg toyotásnak" és ez jó.  :clap:) inkább a rokonlátogatásoknál és a céges ilyen olyan rendezvényeken kínos ez a rom.  :whistling:

3 autóban ültem eddig amiben "nincs anyag" . réri maruti (szörnyü) enyémmel egykoru honda sedan (bakker ebben nincs fém,) és a régi swift. (Úristen nehogy ismivel talizzak)  :surrender:  [rohog]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1338 Dátum: 2011.11.28 20:56:45 »
Azért ne feledkezzetek meg arról az érzésről sem, amikor egy idő után a tulaj teljesen egyszerűen megunja a tiptop csuda autóját... Hogy miért? Csak. Ilyenek vagyunk. Még az is ilyen aki azt mondja magáról, hogy ééén soha, De. Kell a változás, főleg olyan arcok életében akik kicsit is autóbuzibbak a többieknél.
Nekem sem voltak gondjaim az avéval... egyszerűen meguntam, kellett az új, az ismeretlen, az új gombok, az új kinyitomazajtótésbeülök, stb stb stb...
Murray esetében ez halmozottan ilyen lehet, ahogy írja a corolla inkább rom mint OT gyanús...
Én egyenlőre elvagyok a miatyánkkal, de már szemezek egy ideje, most pl ebben látok fantáziát:
http://totalcar.hu/tesztek/2011/11/28/tenyleg_annyit_zabal/
Persze manuálban egy kis csüccsel, szép kipuffal, nagyobb felnivel ;)

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1339 Dátum: 2011.11.28 21:03:44 »
Mert ciki a haverok meg az asszony és a család előtt az öreg "csotrogány" (ami mellesleg hibamentesen működik és keveset eszik és murray ezzel furikázik mindenkit). Legalábbis nekem ez jött le.
Szerintem nem ciki. De ha mégis eladja, én megvenném (ha tényleg olyan jó állapotú, mint Palacz mondja), de apám biztos nem egyezne bele, mert fiatalabbat akar (neki keresünk autót a Wartburg helyett, egyelőre a Swift van betervezve). A presztizs engemet például abszolút nem érdekel. Az se, hogy ki mit gondol rólam, ha egy öreg, de megbízható autóvla járok, a haverok, meg a szomszéd stb. véleménye meg nem érdekel, ha veszek egy autót, magamnak veszem, nem másoknak...
« Utoljára szerkesztve: 2011.11.28 21:05:33 írta zsoooc »
Corolla 1,4 VVT-i 2005

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1340 Dátum: 2011.11.28 21:05:09 »
Előző oldalon alul asszem linkkeltem egy F astrát... tényleg érdemes... :flowers:

Ha jól emlékszem valaki egy ideje keresett autót 300 környékén rohangálni.
Családomból árulja egy rokonom, ő maga gyógyszerész, de sajnos nagyon beteg és idős már ezért eladja F astráját. Elmondása alapján hibátlan állapotban van és hiszek is neki. A km valós és már legalább 10 éve az övé. Mindig karbantartott, szeretett autó amire vigyázott. Ismerem az eladót mint mondtam, a legpedánsabb és preciízebb ember a családon belül.
Ha kellenek még képek szóljatok. Az ár irányár a kerek szám felé közelítve.
http://www.expressz.hu/auto/szemelygepjarmu/hirdetes-28594157/

Tudomásom szerint törve nem volt, ám a városban kapott az első rendszám egy vonóhorgot...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1341 Dátum: 2011.11.28 21:06:31 »
Azért a tempó szerintem nem ugyanaz.  ;)
Hát... Jóbarátomnak is van egy 1.3 Swiftje, '99-es; ő amolyan átlagos stílusban vezeti, így eszik neki 6.5-7.0 között.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1342 Dátum: 2011.11.28 21:07:09 »
Hát... Jóbarátomnak is van egy 1.3 Swiftje, '99-es; ő amolyan átlagos stílusban vezeti, így eszik neki 6.5-7.0 között.

De az a vidéki friss levegő miatt lehet, ott én is többet eszem  :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1343 Dátum: 2011.11.28 21:07:25 »
Én nem tudom milyen állapotban van murray Corollája, csak gyakran olvasom, hogy le akarja cserélni. Csak van neki valami oka, nem?
Semmi objektív oka nincs rá  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1344 Dátum: 2011.11.28 21:08:11 »
Hát... Jóbarátomnak is van egy 1.3 Swiftje, '99-es; ő amolyan átlagos stílusban vezeti, így eszik neki 6.5-7.0 között.
Gyerekkori barátomé 2001-es. 5 körül eljár vele. Így télen lehet, hogy 6-ot is megzabál... :whistling:
         

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1345 Dátum: 2011.11.28 21:11:29 »
Gyerekkori barátomé 2001-es. 5 körül eljár vele. Így télen lehet, hogy 6-ot is megzabál... :whistling:
Akarod mondani "csipeget" nem? :)

Azért komoly, hogy fél liter különbségeken pecseltek (ja bocs, van hogy 1 liter).... tudom most leszilászló kifejtené, hogy az egy évben akár 1milliárd forintot is jelenthet... na de akkor is.. a szaros 1.6-om nem megy 9 alá (még nyáron alapjáraton sem).. és? ki nem szrja le? Ha annyira szrrágó lennék, nem járnék kocsival :D

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1346 Dátum: 2011.11.28 21:22:08 »
Örülök, hogy neked még nem gond a tankolás és a fogyasztás. Sajnos már én is erősen meggondolom, hogy hova megyek autóval és igyekszem összehozni egy fuvar alá minél több dolog elintézését. :no: És egyre rosszabb... :helpsmilie:
         

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1347 Dátum: 2011.11.28 21:28:33 »
Akarod mondani "csipeget" nem? :)

Azért komoly, hogy fél liter különbségeken pecseltek (ja bocs, van hogy 1 liter).... tudom most leszilászló kifejtené, hogy az egy évben akár 1milliárd forintot is jelenthet... na de akkor is.. a szaros 1.6-om nem megy 9 alá (még nyáron alapjáraton sem).. és? ki nem szrja le? Ha annyira szrrágó lennék, nem járnék kocsival :D

decikre is fogékony vgyok :clap: :clap: :clap: [rohog] [rohog]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1348 Dátum: 2011.11.28 21:29:38 »
3 autóban ültem eddig amiben "nincs anyag" . réri maruti (szörnyü) enyémmel egykoru honda sedan (bakker ebben nincs fém,) és a régi swift. (Úristen nehogy ismivel talizzak)  :surrender:  [rohog]
Ültél volna a Starletemben  ;) ... Megfogtad elöl a zárhidat (!), meghúztad, és hajlott  :eek: ... Na, az a nem mindegy. Imádtam azt a kis autót, de rettegtem a gondolattól, hogy mi van, ha ütközök vele  :pinch: ... A legeslegnagyobb parám pedig a hátsó tengely mögött lévő tankja volt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #1349 Dátum: 2011.11.28 21:31:14 »
Örülök, hogy neked még nem gond a tankolás és a fogyasztás. Sajnos már én is erősen meggondolom, hogy hova megyek autóval és igyekszem összehozni egy fuvar alá minél több dolog elintézését. :no: És egyre rosszabb... :helpsmilie:

Mostanában leginkább a gyenge forint volt az oka, de ha az olaj ára is csúcsot fog dönteni http://www.portfolio.hu/gazdasag/energia/olajarsokk_fenyeget.158927.html akkor lesz igzán rossz :eek:
Aki teheti hibridet vegyen.
Corolla 1,4 VVT-i 2005