Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1780338 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9090 Dátum: 2015.02.27 22:27:35 »
Típustól függetlenül van az a mondás: "ezen a kocsin már mindent kicseréltem, nincs ami elromoljon". Van akinek bejön, van akinek nem :)
Nem jön be... mert utána kezdheted elölről, hisz el fognak megint romlani a legrégebben kicseréltetett dolgok. Mi is ebbe a csapdába estünk a nyavalyás Audinkkal. Így sikerült 6 év alatt 600 ezret rákölteni, 1995-2001 közötti árfolyamon. :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9091 Dátum: 2015.02.27 22:29:43 »
Ez is elég relatív, ki mit tekint evésnek. Van, aki már azt, ha 15.000 km alatt lemegy kicsivel a minimum szint fölé az olajpálcán. (Ez kb. egy szűk liter). És akkor el kezdi terjeszteni, hogy eszi az olajat. Pedig a gyár maga ennél sokkal toleránsabb, ennek többszörösét is normálisnak tekinti.
Én azt gondolnám olajevésnek, ha 15.000 km alatt többször rá kell tölteni, és még így is minimum alá megy. (Tehát litereket megeszik.)
És ha ennek az autónak semmi más baja nincs, akkor ezt simán meg lehet venni, hiszen csak rá kell tölteni néhány ezer km-enként egy liter olajat. (Ennek költsége éves szinten egy fél tank benzin, vö. a dízelspecifikus "kétszázezres" hibákkal...)
Az olajevés, az a gyár szerint 1 liter/1000 km fölött kezdődik. Nálam valahol 0.5 liter/1000 km-nél van a küszöb. De az nekem biztosan nem "olajevés", ha egy motor megeszik mondjuk 8000 km-en egy liter olajat. Pedig sokan már ettől is sírva fakadnak... pedig az TOTÁL normális dolog, csak el lettünk kényeztetve.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9092 Dátum: 2015.02.27 22:34:55 »


...(200 ezer fölötti km, a legtöbb autó el sem jut eddig a nagy piacokon, előbb kerül bontóba)...

Melyik tipusokra gondolsz?
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9093 Dátum: 2015.02.27 22:35:22 »
Azért ha a Toyotád nem megy át egy nem okosított vizsgán, az ciki :)
Ez azért eléggé maximalista hozzáállás ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9094 Dátum: 2015.02.27 22:37:11 »
Te ezt most komolyan mondod? Komolyan írsz le ilyesmit, hogy azt várnád el egy Toyotától, hogy ne kelljen soha a motorját megbontani? Hogy lehet ilyesmit elvárni, bármiféle autótól? Ez szerinted tényleg ugyanaz, mint az a permanens xopás, ilyen-olyan alkatrészek folyamatos meghibásodása, ami a német autókra jellemző? bepi motorja nem MEGHIBÁSODOTT, hanem nagyon magas futással (200 ezer fölötti km, a legtöbb autó el sem jut eddig a nagy piacokon, előbb kerül bontóba), részleges felújításra szorult!
Ez azért nagyon nem általános: jóval többet mint 200ekm-t mennek el a mai és már a közelmúlt(elmúlt 25 év) autói is(főként ami a motorblokkot illeti) :yes: Talán az zavar be , hogy már többször visszatekerték és így még mindig nincs benne 200ekm :devil:
Nyugaton is van vevője második tulajdonosa és az x. tulaj valahol keleten vagy délen lesz, mert egy németnek már nem gazdaságos megtartani ;), egy közepes koccanás és valóban, ha nincs benne 200ekm akkor se érdemes megtartani, rendbehozni nekik.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9095 Dátum: 2015.02.27 22:41:29 »

Melyik tipusokra gondolsz?
Az összesre. Németországban pl. 15 ezer km egy átlag személyautó átlag éves futása. Most gondolj bele, ez annyit jelent, hogy 14 éves korára lépi át a 200 ezres futást. Márpedig ott nagyon sok kocsi bontóba kerül már, ennyi idős korára.

Az van, hogy megint nem látunk ki az országunkból. Nálunk, az anyagi helyzetünk miatt, senki nem úgy tekint egy 15 éves kocsira, mint egy bontószökevényre. Normális dolognak tartjuk azt, hogy egy kocsi lefut 250-300 ezer km-t, komolyabb felújítás nélkül. Pedig bizony ezek, nagy átlagban, rendkívüli dolgok.

És emiatt van, hogy mi itt felhördülünk, hogy ÁÁÁ, bepi autójában 210 ezer km körül gyűrűket kellett cserélni, BOTRÁÁÁÁNY...  :lol: !!! Közben egy német (angol, francia, spanyol, amerikai stb...) mit mondana erre? Kb. hogy "ember, mit vársz, öreg autó, rengeteget futott..." - és bizony, nekik van igazuk.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9096 Dátum: 2015.02.27 22:47:15 »
Az összesre. Németországban pl. 15 ezer km egy átlag személyautó átlag éves futása. Most gondolj bele, ez annyit jelent, hogy 14 éves korára lépi át a 200 ezres futást. Márpedig ott nagyon sok kocsi bontóba kerül már, ennyi idős korára.

Az van, hogy megint nem látunk ki az országunkból. Nálunk, az anyagi helyzetünk miatt, senki nem úgy tekint egy 15 éves kocsira, mint egy bontószökevényre. Normális dolognak tartjuk azt, hogy egy kocsi lefut 250-300 ezer km-t, komolyabb felújítás nélkül. Pedig bizony ezek, nagy átlagban, rendkívüli dolgok.

És emiatt van, hogy mi itt felhördülünk, hogy ÁÁÁ, bepi autójában 210 ezer km körül gyűrűket kellett cserélni, BOTRÁÁÁÁNY...  :lol: !!! Közben egy német (angol, francia, spanyol, amerikai stb...) mit mondana erre? Kb. hogy "ember, mit vársz, öreg autó, rengeteget futott..." - és bizony, nekik van igazuk.
Szerintem a többség No-ban sokkal többet megy, már a nagyobb távolságok miatt is (sokan eleve 30-50km messze dolgoznak), így hamarabb túl is adnak rajta.
Nyilván a nagyon keveset futott sokáig megtartott 1.tulaj , nyugdijas  autó is van és azt szeretnénk innen megcsipni, de azért a többség nem ilyen.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9097 Dátum: 2015.02.27 22:55:34 »
Megbízható típust. Japánt. Mert nekem ez az elsődleges feltétel - tehát inkább engedtem volna valami másban. De ezek az én prioritásaim - a tieid mások, úgyhogy nem érdemes ezt ragozni :) ... pláne, hogy -mondom még egyszer- szerintem is jó vásárt csináltál  :yes:

Egy biztos: 100x jobb, hogy ezt vetted meg, és nem a C8-ast  :clap: !

Megvettem a C8-ast is anno. 4napig volt meg, a nevemre se került. Haverom jött ki vele. 3napot állt a kocsi a ház előtt, aztán elvitte egy szerb úriember exportra. Én kb 22km-t mentem vele összesen.  :clap:
kisa
born to ride

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9098 Dátum: 2015.02.27 23:10:36 »
Hmmm, gyári nagy navi? Egy 1x éves kocsihoz lehet még szerezni szoftverfrissítéseket?
Xenonos autónál számít a fenntartási költség? Haver egyszer nézett egy Passatot, igaz, abba kanyarkövetős is volt a cucc, oda egy lámpatest került valami 2xx ezerbe. Bár lehet ügyes magyar kezek ki tudják cserélni a kiégett izzót.
Egyszer láttam trévében, hogy egy Passaton (bár az szerintem egy generációval újabb volt), kiégett a óracsoport világítás: komplett óracsoport csere (nem lehet szétbontani) és indításgátló újraprogramozás kellett.
A hátsó lábteres elvárással viszont bőven egyet tudok érteni, egy cipő(méret)ben járunk. Tényleg elég silány a felhozatal. pedig a világ lakosságának átlagmagassága is növekvő tendenciát mutat. De nem elvárás hogy egy 5 személyes autóban elférjenek 5-en, még drága prémiumkategóriában sem (pl A6)
U.I.: Jah bocsi, csak tevepata nem húzza alá a szöveget, csak a b TAG-et látom. Hát az Ave 1 kombi hozza a hátsó lábteret, simán be tudsz ülni magad mögé. A jobb példányokért pedig elkérik még a 7 számjegyet. Az hogy a motorja mennyire dinamikus/takarékos (és egyszerre), azt nem tudom.

A navin mit kell frissíteni? mióta az eszemet tudom, kb. ugyanazok az utak vannak, kivéve pár divatos körforgalmat, vagy esetleg elkerülő utat, de mivel nem vagyok satu, ezért meg szoktam nézni, hogy hova megyek, és hogyan jutok el oda. Nem használok navigációt, csak a legvégső esetben.
Csak motoron tűröm meg a navit, de az más, az hobbi. Ott napokat töltök előtte az útvonal gondos megtervezésével, hogy minél több kanyar legyen, minél kietlenebb helyeken menjek, és véletlen se vigyen be egy városba sem. Csak harmadrendű utak+falvak. :)

Miért ne számítana egy xenonos autónál a fenntartási költség? Ezt nem értem. Amúgy nem kell 200ezerért lámpát venni, vannak bontók is a világon.

A műszerfalra nem tudok mit mondani, láttam már én is sokmindent a tv-ben.  :surrender:

Ave 1 ügyben nem tudok mit mondani, sose ültem benne sehol, nem is tetszik, nem is merült fel, mint lehetséges verzió.
Ave2 felmerült, de le is beszéltek a szerelők.
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9099 Dátum: 2015.02.27 23:15:58 »
Megvettem a C8-ast is anno. 4napig volt meg, a nevemre se került. Haverom jött ki vele. 3napot állt a kocsi a ház előtt, aztán elvitte egy szerb úriember exportra. Én kb 22km-t mentem vele összesen.  :clap:
Az a jó  :yes: !

Amúgy, hogy egy konkrét típust is írjak: Legacyt vettem volna. De teljesen megértem a döntésedet, hogy megvetted ezt az autót. Jó árban adták, ismert előélet stb - és azért tényleg nincs arról szó egy ilyen Passat esetében, hogy úton-útfélen lerobbanna.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9100 Dátum: 2015.02.27 23:17:18 »
Ave2 felmerült, de le is beszéltek a szerelők.
Ugyan miért beszéltek le? (A megbízhatósági mutatói lényegesen jobbak, mint a Passatéi.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9101 Dátum: 2015.02.27 23:26:50 »
Az a jó  :yes: !

Amúgy, hogy egy konkrét típust is írjak: Legacyt vettem volna. De teljesen megértem a döntésedet, hogy megvetted ezt az autót. Jó árban adták, ismert előélet stb - és azért tényleg nincs arról szó egy ilyen Passat esetében, hogy úton-útfélen lerobbanna.

Legacy akkor esett ki, amikor kiderült, hogy nem 3-4szer utazok haza éves szinten, hanem 15-20szor. Boxer dízelt nem ajánlották sehol, a benzines meg szomjas.
kisa
born to ride

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9102 Dátum: 2015.02.27 23:36:54 »
Ugyan miért beszéltek le? (A megbízhatósági mutatói lényegesen jobbak, mint a Passatéi.)

Ők nem olvasgatnak statisztikákat, de még a Passatot se ott ajánlották  :D Én is tudom, hogy a statisztika nem a passat mellett szól. De megmondom őszintén kicsit motoszkált bennem egy kérdőjel is. A Passatot mindenki szereti. Mindenki költöget rá, meg mindenki szív vele egy kicsit, de mégis mindenki szereti, és azt mondják, hogy nagyon jó kocsi, csak ez-az-amaz apróság.... Szóval valamit tud a dolog, ha mindenki tűri az orális szexet vele....

Azok a szerelők azt mondták, hogy ha jót akarok, akkor Accordot vegyek ebben a kategóriában, mert az a tuti. Az 1.4 d4d-n kívül betegágynak minősítették az összes szgk. dízelmotorját a Toyotának. 2.0-2.4 T25, vagy 1.8 T27. Az  1.0 és 1.33 is vehető motorok elvileg, de az nekem kicsi. Meg a hibrideket is vehetőnek, sőt ajánlottnak mondták.
Ave1ről nem beszéltünk, az nekem totál kiesett mindig is.

Szerk: Nekem semmi bajom nem volt az 1.4d4d-vel bő 4 év, és 148ezer km-en át, de apunak most másfél év és 83ezer km alatt nem jön be annyira. (Yaris) Folyton ég a motorhibajelzője valamiért. Nem tudják a megoldást. Két szervízben is volt már vele, de csak kiütik a hibakódot, és nem tudják mi van.
Heti 1-2x megy Szeged-Bp viszonylatban pályán is, tehát még csak nem is városi autó. Meg egyszer az osztrák gázolajtól is dobott hibakódot, és le is tiltott 2000rpm-en. Pár napig jártunk vele úgy kint Svájcban, aztán elmúlt a tiltás, meg elaludt a lámpa is. Tehát már a Toyota sem számít a réginek. Bonyolódnak ezek is, utoléri ezeket is a rövidebb modellciklusok okozta kevesebb tesztelés, meg a mittudoménmi. Csak azért mertem ezt leírni, mert offtopicba vagyunk.  :hug:
« Utoljára szerkesztve: 2015.02.27 23:43:24 írta kis_andras »
kisa
born to ride

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9103 Dátum: 2015.02.27 23:48:37 »
Ők nem olvasgatnak statisztikákat, de még a Passatot se ott ajánlották  :D Én is tudom, hogy a statisztika nem a passat mellett szól. De megmondom őszintén kicsit motoszkált bennem egy kérdőjel is. A Passatot mindenki szereti. Mindenki költöget rá, meg mindenki szív vele egy kicsit, de mégis mindenki szereti, és azt mondják, hogy nagyon jó kocsi, csak ez-az-amaz apróság.... Szóval valamit tud a dolog, ha mindenki tűri az orális szexet vele....

Azok a szerelők azt mondták, hogy ha jót akarok, akkor Accordot vegyek ebben a kategóriában, mert az a tuti. Az 1.4 d4d-n kívül betegágynak minősítették az összes szgk. dízelmotorját a Toyotának. 2.0-2.4 T25, vagy 1.8 T27. Az  1.0 és 1.33 is vehető motorok elvileg, de az nekem kicsi. Meg a hibrideket is vehetőnek, sőt ajánlottnak mondták.
Ave1ről nem beszéltünk, az nekem totál kiesett mindig is.
A 2.0 D-4D nem "betegágyabb", mint az 1.9 PD-TDI. Egyik sem különösebben problémás motor. (Persze tény, hogy az 1.4 D-4D még jobb.) Csak a 2.2-esek kerülendők.

A Passat JÓ autó. Ez nem vitás. Nagy hely, merev és erős karosszéria, jó ergonómia, kényelmes ülések, pontos és könnyű váltó, precíz kormány, stabil futómű, jó menetkényelem. Ezek a pro-k, és ezek kétségkívül komoly pro-k. A kontrák pedig: a sok ilyen-olyan, kisebb-nagyobb meghibásodás. Gyakori futómű-gondok, kerékcsapágyak, szilentek; elektromos izék; stb stb. Hogy ez egy jó üzlet-e így? Mindenki döntse el maga. Nekem nem lenne az, de én nagyon erősen a megbízhatóságra teszem a hangsúlyt (fosok, ahogy azt egy nemeslelkű fórumtársunk utánozhatatlan úriemberi mivoltában megjegyezni méltóztatott). Nekem az autó elsősorban menjen, mindig, minél nagyobb eséllyel - minden más utána jön. De ettől még a Passat méltán népszerű - még akkor is, ha hozzávesszük, hogy ez a népszerűség egy idő után öngerjesztővé válik (azon konkrétan sírva röhögtem, hogy a nagyváradi autópiacon 10-ből 8 autó VW volt, vagy Audi - mert ENNYIRE nem jók, szóval ez már bőven az a pozitív image, ami szerintem messze nem állja meg 100 %-osan a helyét).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #9104 Dátum: 2015.02.28 00:11:01 »
Igazából nem volt még esküvő, nem mondtam neki, hogy jóban-rosszban, amíg a halál el nem választ. Ha valami baja lesz, akkor vagy megcsináltatom, vagy eladom, vagy ebben a sorrendben. Szerencsére itt nincsen átírás, meg semmi lehúzás, 50chf-ből a nevemen van a kocsi, meg nem köt minket össze a hitel se, úgyhogy ki tudok szállni majd belőle, ráadásul pont a sok vw imádó miatt mindig lesz piaca ezeknek.
kisa
born to ride