Szerző Téma: Milyen autót vegyek?  (Megtekintve 1792276 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2640 Dátum: 2012.02.07 15:58:51 »
Mekkora pazarlo vagy  [rohog] Nekem 2001 ota most januartol van a harmadik telefonom  :yes:
Elöbb cserések, mint ameddig az akkujuk birja :lol:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2641 Dátum: 2012.02.07 16:00:35 »
A legutobbi akksija meg mindig bir egy hetet (6 ev utan), csak mar ciki volt elovenni mert szinte darabokban volt  :D


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2642 Dátum: 2012.02.07 16:33:05 »
nekem megvan a 3210-es (vagy 3310-es?) nokiám, amit kábé 12 éve vettem. működik, köszöni, jól van. ha visszaadom a céges telefont, asszem visszaköltözök abba  :lol:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2643 Dátum: 2012.02.07 19:38:28 »
A telefónia itten erősen off, de nekem is üzemképes a 2001-es Nokia 6210 szereztem hozzá vacsifriss akksit, várja a vészüzemmódot. :))
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2644 Dátum: 2012.02.07 19:53:24 »
Azért ehhez egy hatalmas fosrakást kellene venni. Egy ilyen szcenárióhoz még egy dupla ennyi idős autó esetében is extra adag pech, és a vételkor totális felületesség, a hozzáértés teljes hiánya kell.

Másrészt: ha megveszed ezt az autót újonnan, és 4 éves korában elszáll a turbó, 5 éves korában a CR rendszer, kicsit később meg még a kuplung is - akkor nem adod ki ugyanezt a pénzt? ÉS az értékvesztést is, ugye.
De benne van a pakliban, hisz nem tudhatod, hogy az előző tulaj hogyan bánt vele. Egy benzinesnél nyilván kisebb a rizikó, de ott sem tudhatod, hogy pl hidegen szét volt-e hajtva. A szomszéd srác használja úgy az autóit, hogy indítás után közel üveghangon tolja. Már többen megjegyeztük, hogy tőle biztos nem vennénk semmit.
Ha meg újonnan veszem, akkor tudom, hogyan használtam, ergo ha kinyírtam a turbót 3 év alatt, csak magamat okolhatom.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2645 Dátum: 2012.02.07 20:05:52 »
Nono, azért annyit nem.
Ezek közül csak a PC, meg a telefon az, amit az ember viszonylag sűrűn cserél, ráadásul az utóbbit - én legalább is, mert beérem a legegyszerűbbel - gyakorlatilag ingyen. A szüleimnél a mosógép tovább bírta, mint én (amikor születtem, akkor vették, és 30 évig bírta), de a mienk is már a 14. évében van, amúgy is átlag mosógép 70-80ezerből kijön. Hűtőt megint csak évtizedekre vesz az ember, a ruházat drágább részére meg vigyázni kell. Bútor sem 2-3 évre szóló dolog.
Persze, ezeket évtized(ek)re veszed és nullára fut az értékük az életciklus végén. De ha eladnád időközben, gombokat kapnál érte. Kocsit is vehetsz 20 évre, ha akarsz.
Csak azt akarom ezzel mondani, hogy ezeknek a cikkeknek is van értékvesztésük, persze az újkori árukkal arányosan. Miért pont az autóknál problémázik ezen a többség?
Amúgy ha mindenki körülnéz a környezetében, nagyon könnyen össze lehet számolni 1-2-3 milliós összegű, folyamatosan amortizálódó cuccot, amit újonnan vett és nem azt nézte, hogy ha ugyanabból vett volna egy egy-kétéves használtat, akkor harmadáron megkaphatta volna  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2646 Dátum: 2012.02.07 21:36:12 »
Csak azt akarom ezzel mondani, hogy ezeknek a cikkeknek is van értékvesztésük, persze az újkori árukkal arányosan. Miért pont az autóknál problémázik ezen a többség?
Mert ott annyival nagyobb összegekről van szó, és ha belegondolsz, hogy sokan annyi időközönként cserélnek autót, mint mobilt, azért mégiscsak két nagyságrend van a kettő közt (tízes számrendszerben...)
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2647 Dátum: 2012.02.08 07:34:25 »
Miért pont az autóknál problémázik ezen a többség?
Mert messze ezek emésztik fel a legtöbb pénzt. Ez komolyan kérdés?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2648 Dátum: 2012.02.08 09:29:10 »
Mert messze ezek emésztik fel a legtöbb pénzt. Ez komolyan kérdés?

Persze! Ha így állsz hozzá akkor mobilt, hűtőt és tévét is használtan vegyél, mert úgy olcsóbb. Whisnek igaza van, ha az összes cuccot amit használsz összeadod kijöhet egy autó ára, És azokat mégis újan vetted.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2649 Dátum: 2012.02.08 09:33:33 »
Ezek nem visznek el evi ~1 milliot mondi  :no:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2650 Dátum: 2012.02.08 09:39:56 »
Ezt értem, de akkor ezekszerint csak az összeg számít, nem az elv, tehát ez a gondolkodás nem következetes.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2651 Dátum: 2012.02.08 09:53:28 »
Persze! Ha így állsz hozzá akkor mobilt, hűtőt és tévét is használtan vegyél, mert úgy olcsóbb. Whisnek igaza van, ha az összes cuccot amit használsz összeadod kijöhet egy autó ára, És azokat mégis újan vetted.
Nem csak az értékében vannak nagyságrendi különbségek. Az autódról napra készen tudod hány éves(forgalmi), mennyi pénzbe kerül (csekkek stb). A kis használati tárgyak a legkülönbözöbb ideig birnak, és van amit könnyedén le tudsz cserélni, nem nagy összegből.
A mosogépünk több mint 20 évig birta, fűnyirónk is volt ilyen, meg olyan is ami csak 6 hónapig,villanyborotva 20 év :D ,TV- 2-10 év
Szoval ezeket nem is tartja nyilván az ember: á erlomlott veszek másikat, kis piackutatás és meg van véve.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2652 Dátum: 2012.02.08 09:59:17 »
Azért mert nem tudod, hogy naprakészen mennyibe kerül, attól még pénzbe kerül (energiafogyasztása), és veszít az értékéből. Tehát ha nem tudom nem fáj?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2653 Dátum: 2012.02.08 10:25:14 »
Ezt értem, de akkor ezekszerint csak az összeg számít, nem az elv, tehát ez a gondolkodás nem következetes.
Szerintem a többségnek igen, vagy pedig vegyesen, mert tisztán az elvek és a következetesség alapján asszem kevesen élnek.  :)

Amúgy meg nyilván az sem mindegy, hogy van egy darab tárgy (az autó), aminél nagyságrendekkel nagyobb összegben látod az értékvesztést, és amire ráadásul rendszeresen költened is kell (nem is beszélve a váratlan kiadásokról), vagy több, egyenként kisebb értékű kütyüt nézek, amikre jó esetben már nem nagyon kell többet költeni.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Milyen autót vegyek?
« Válasz #2654 Dátum: 2012.02.08 10:27:43 »
Azért mert nem tudod, hogy naprakészen mennyibe kerül, attól még pénzbe kerül (energiafogyasztása), és veszít az értékéből. Tehát ha nem tudom nem fáj?
Mondi ne kosd mar az ebet a karohoz   :flowers: Nagysagrendileg kevesebb penzrol beszelunk es ezt Te is jol tudod  :hug:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX