Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2294476 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Szerviz
« Válasz #10110 Dátum: 2016.03.06 19:19:20 »
a stab.rúd és a kutyacsont az egy és ugyanaz tudtommal..

Bizon nem a!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Szerviz
« Válasz #10111 Dátum: 2016.03.06 21:32:41 »
a stab.rúd és a kutyacsont az egy és ugyanaz tudtommal..

Éppenséggel nem, A stabrúdhoz és a lengéscsillapító szárhoz van kötve a kutyacsont, más néven stabpálca.
Stabszilent a stabrúdat rögzíti a bölcsőhöz.

itt látszik:
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Szerviz
« Válasz #10112 Dátum: 2016.03.07 15:50:09 »
a stab.rúd és a kutyacsont az egy és ugyanaz tudtommal..
majdnem...[emoji12] [emoji48]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Szerviz
« Válasz #10113 Dátum: 2016.03.08 08:40:58 »
Srácok, teljesen kitekert kormánnyal (jobbra és balra egyaránt) kanyarodva morgó, súrlódó hangot hallok.
Gondolom ez nem normális jelenség.
Van ötletetek, hogy mi okozza?

DaDiD

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 99
Re:Szerviz
« Válasz #10114 Dátum: 2016.03.08 15:58:43 »
Srácok, teljesen kitekert kormánnyal (jobbra és balra egyaránt) kanyarodva morgó, súrlódó hangot hallok.
Gondolom ez nem normális jelenség.
Van ötletetek, hogy mi okozza?
kerekdobba semmit nemer el a kerek?

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Szerviz
« Válasz #10115 Dátum: 2016.03.08 16:27:36 »
Gondolom (remélem), hogy nem, gyári méretű kerekek vannak fent, leszakadva a dobban meg nincs semmi.

ukran21

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Szerviz
« Válasz #10116 Dátum: 2016.03.09 10:40:31 »
kerekdobba semmit nemer el a kerek?

Ha ropogó hang lenne akkor én gömbcsuklóra tippelnék.

Nekem tolatva ad surlódó hangot...

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re:Szerviz
« Válasz #10117 Dátum: 2016.03.09 19:55:53 »
Sziasztok!

E12 Corolla belül olyan hangot hallok mintha a kesztyűtartó mögött valami ventilátor lenne vagy valami más és ahogy forog abba valami kopog (nem kavics mert tompább, de hasonló hang) mi lehet ez? (automata klímás ha esetleg ez számít valamit)
Illetve a másik problémám, hogy a bal első ajtó csak manuálisan kulccsal nyílik és távirányítóval nem, de a többi igen simán, ez mitől lehet? Tudom a távgyógyítás nem működik, de hátha voltak már ilyen problémák itt csak én nem találtam visszakeresve. Szerviz utóbbinál csak tapogat a sötétbe...
« Utoljára szerkesztve: 2016.03.09 20:02:35 írta TomMa »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Szerviz
« Válasz #10118 Dátum: 2016.03.09 21:04:56 »
Sziasztok!

E12 Corolla belül olyan hangot hallok mintha a kesztyűtartó mögött valami ventilátor lenne vagy valami más és ahogy forog abba valami kopog (nem kavics mert tompább, de hasonló hang) mi lehet ez? (automata klímás ha esetleg ez számít valamit)
Illetve a másik problémám, hogy a bal első ajtó csak manuálisan kulccsal nyílik és távirányítóval nem, de a többi igen simán, ez mitől lehet? Tudom a távgyógyítás nem működik, de hátha voltak már ilyen problémák itt csak én nem találtam visszakeresve. Szerviz utóbbinál csak tapogat a sötétbe...

Szedd ki a pollenszűrőt és meglátod!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Szerviz
« Válasz #10119 Dátum: 2016.03.09 22:26:06 »
Sziasztok!
E12 Corolla belül olyan hangot hallok mintha a kesztyűtartó mögött valami ventilátor lenne vagy valami más és ahogy forog abba valami kopog (nem kavics mert tompább, de hasonló hang) mi lehet ez? (automata klímás ha esetleg ez számít valamit)
Illetve a másik problémám, hogy a bal első ajtó csak manuálisan kulccsal nyílik és távirányítóval nem, de a többi igen simán, ez mitől lehet? Tudom a távgyógyítás nem működik, de hátha voltak már ilyen problémák itt csak én nem találtam visszakeresve. Szerviz utóbbinál csak tapogat a sötétbe...

2 jellemző hiba szokott lenni, de könnyen lehet, hogy csak valami egyszerűbb dologról van szó: vagy a fűtőmotor cserés, ez van ott, ahonnan a hangot hallod, ez olyan 20-25-ből bontóból megúszható, egyszerűen cserélhető. Bár ez a kisebb esély, mert ez tipikusan nem kopogó hang. Másik hiba, az a air-mix motor, ami a meleg-hidege levegőt keveri (google-be erre rákereshetsz, így néz ki: SERVO SUB-ASSY, DAMPER), ez nagyobb szívás lehet. Bontóban 20-25, és lehet az sem hibátlan alkatrész, berakásához meg elég jól szét kell szedni a kocsit. 

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re:Szerviz
« Válasz #10120 Dátum: 2016.03.10 08:16:02 »
2 jellemző hiba szokott lenni, de könnyen lehet, hogy csak valami egyszerűbb dologról van szó: vagy a fűtőmotor cserés, ez van ott, ahonnan a hangot hallod, ez olyan 20-25-ből bontóból megúszható, egyszerűen cserélhető. Bár ez a kisebb esély, mert ez tipikusan nem kopogó hang. Másik hiba, az a air-mix motor, ami a meleg-hidege levegőt keveri (google-be erre rákereshetsz, így néz ki: SERVO SUB-ASSY, DAMPER), ez nagyobb szívás lehet. Bontóban 20-25, és lehet az sem hibátlan alkatrész, berakásához meg elég jól szét kell szedni a kocsit.
"Bizatatóak"... amúgy kikapcsolt szellőztetés mellett is lehet hallani nem tudom ez bízok benne kizárja ezeket akkor, de ma délután lesz időm és kiszedem a pollenszűrőt.
Amúgy hűteni hűt rendesen, tegnap mikor elhoztam a kereskedésből jó idő volt így a fűtést nem használtam arról nem tudok nyilatkozni. Ha ez az air-mix motor lenne akkor itt éreznék valamit?
« Utoljára szerkesztve: 2016.03.10 08:23:36 írta TomMa »

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Szerviz
« Válasz #10121 Dátum: 2016.03.10 19:34:29 »
Ezek alapján a fűtőmotor hiba kizárható, az air-mix kattoghat akkor is, ha ki van kapcsolva a fűtés.
Nyisd le a kesztyűtartót, és bekapcsolt rendszer mellett zseblámpával próbáld megkeresni a hang forrását,
lehet hogy a középkonzol mögül jön..

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Szerviz
« Válasz #10122 Dátum: 2016.03.10 20:31:41 »
Kesztűtartót vedd le és középkonzolt ki akkor látod mi kattog. Az Airmix típushiba.

Fütőmotor meg a Bárdiban nem jó, az E11-be való, vissza vittem mikor cserélni akartam, de kitisztítottam és azóta jó.

Bontóbol meg nem vennék, egyiket sem, mert a kmben nem hinnék...
Konrád

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Szerviz
« Válasz #10123 Dátum: 2016.03.10 20:34:32 »
majdnem...[emoji12] [emoji48]
Majdnem az nem 2-es vizsgán  :cool2:
Konrád

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Szerviz
« Válasz #10124 Dátum: 2016.03.10 20:38:49 »
"Bizatatóak"... amúgy kikapcsolt szellőztetés mellett is lehet hallani nem tudom ez bízok benne kizárja ezeket akkor, de ma délután lesz időm és kiszedem a pollenszűrőt.
Amúgy hűteni hűt rendesen, tegnap mikor elhoztam a kereskedésből jó idő volt így a fűtést nem használtam arról nem tudok nyilatkozni. Ha ez az air-mix motor lenne akkor itt éreznék valamit?
Airmix annyit csinál, h a digit klimásnál folymatosan hideg, meleg levegőt kever a beállíitsának megfelelően. (látni fogod, ő lesz az egyeteln mozgó dolog)
Inkább fesítő kattogó hang és hőmérséklet függő.

Ez folyamatosan mozog egy műanyag kar, sajnos a fogaskerék elfordul az elekromotoron, ha rákeresel van rá mód javítani.

Youtubeon találtam ilyen videot, lehetséges. szétbontod a dobozt, a motor egy kis villanymotor, amin a tengelyre egy csiga van rakva, ez forog, ott kell ragasztani, h nehogy a műanyag külön forogjon a tengellyel.
Konrád