Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2294519 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Szerviz
« Válasz #9510 Dátum: 2015.03.27 06:30:42 »
Huuu jól szét van bontva!
Lehet vele meló!
Én is megadok a gépnek kívül, belül mindent ami kell.
Remélem az enyém is szépen meghálálja a gondoskodást. ::)
Fery

lesliev

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re:Szerviz
« Válasz #9511 Dátum: 2015.03.27 10:51:01 »
Sziasztok !

2007-es 2.0 D-4D Aurisom van. Tegnap este leállítottam az autót az utcán, addig semmi gond nem volt. Pár perc múlva beindítottam, és égve maradt az EPS lámpa, valamint kiírta, hogy ellenőrizd az elektromos szervokormányt, és nem volt rásegítés. Szerencsére közel voltam már otthonról, így szervo nélkül haza tudtam menni, de persze nagyon nehéz volt a kormányzás. Mivel holnap meg Münchenbe kellene utaznom, és onnan költöztetni a lányomat Bécsbe, az autó nagyon fontos lenne. Elvittem a szervizbe, ahol megnézték, és azt mondták, hogy a kormány vezérlő elektronikája ment tönkre (?), talán meg tudják oldani a mai napon, de 80-90 ezer Ft az alkatrész. Ha az egész elektronikát kell cserélni, akkor 200 ezer fölött. A sürgősség miatt kénytelen voltam belemenni, de szeretném hallani a véleményeteket. Reális ez a dolog, vagy sikerült jól lehúzni az amatőr autóst?

Qpack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Szerviz
« Válasz #9512 Dátum: 2015.03.27 23:53:33 »
Egy 2007-es 1.4benzines Aurison csináltam nagyszervizt. (280e km)
Kuplungcsere, olajcsere, összes szűrő csere, első-hátsó fékbetétek cseréje, gyújtógyertyák cseréje.

Az autó műszakilag hibátlan, 3 éves kora óta én csinálom, ilyen karbantartás mellett lazán el kell mennie mégegyszer ennyi km-t.
Mibe fáj egy ilyen "nagy szerviz"?

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Szerviz
« Válasz #9513 Dátum: 2015.03.28 08:21:46 »
Mibe fáj egy ilyen "nagy szerviz"?
Tippelek 160 ezer forint.
Fery

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re:Szerviz
« Válasz #9514 Dátum: 2015.03.28 14:32:37 »
Sziasztok !

2007-es 2.0 D-4D Aurisom van. Tegnap este leállítottam az autót az utcán, addig semmi gond nem volt. Pár perc múlva beindítottam, és égve maradt az EPS lámpa, valamint kiírta, hogy ellenőrizd az elektromos szervokormányt, és nem volt rásegítés. Szerencsére közel voltam már otthonról, így szervo nélkül haza tudtam menni, de persze nagyon nehéz volt a kormányzás. Mivel holnap meg Münchenbe kellene utaznom, és onnan költöztetni a lányomat Bécsbe, az autó nagyon fontos lenne. Elvittem a szervizbe, ahol megnézték, és azt mondták, hogy a kormány vezérlő elektronikája ment tönkre (?), talán meg tudják oldani a mai napon, de 80-90 ezer Ft az alkatrész. Ha az egész elektronikát kell cserélni, akkor 200 ezer fölött. A sürgősség miatt kénytelen voltam belemenni, de szeretném hallani a véleményeteket. Reális ez a dolog, vagy sikerült jól lehúzni az amatőr autóst?
Most azt várod, hogy látatlanban mondjunk bármit is? Ha gyors javítás kell, akkor a csere a megoldás, az nyilván drága. Hogy mennyi egy ilyen alkatrész, azt meg aligha tudjuk, lévén nem napi szintű a cseréje. A kérdés, hogy helyes-e a diagnózis, és a javítás megoldható lenne-e másképpen. Lehet, hogy csak egy rossz csatlakozás okozza a problémát, de ahhoz, hogy kiderüljön, végig kéne menni az összes szóba jöhető vezetéken. Az meg időigényes.
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Szerviz
« Válasz #9515 Dátum: 2015.03.28 14:46:16 »
Reális ez a dolog, vagy sikerült jól lehúzni az amatőr autóst?

szokásos eljárás. a márkaszerviz nem fog hibát keresni nem fogja szétszedi a az elektronikát és kicserélni egy 20ftos ellenállást vagy kontakhibát keresni.  egyben cserél mindent csilliókért.  ez ilyen.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26329
Re:Szerviz
« Válasz #9516 Dátum: 2015.03.28 14:55:06 »
Ezt azért így nem merném kijelenteni. A Corsát mielőtt eladtam, levizsgáztattam, és említettem nekik, hogy a központi zár nem nyitja-zárja az egyik ajtót, ha egyszerűen javítható, tegyék meg, de én már nem akarok rákölteni csak minimálisat.
Megnézték, egy vezeték volt megtörve, kicserélték, és így került 3600 Ft-ba fővárosi márkaszervizes áron. Ja, és 9-re vittem az autót, 11:30-ra kész volt műszakival együtt.
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Szerviz
« Válasz #9517 Dátum: 2015.03.28 19:24:49 »
Ezt azért így nem merném kijelenteni. A Corsát mielőtt eladtam, levizsgáztattam, és említettem nekik, hogy a központi zár nem nyitja-zárja az egyik ajtót, ha egyszerűen javítható, tegyék meg, de én már nem akarok rákölteni csak minimálisat.
Megnézték, egy vezeték volt megtörve, kicserélték, és így került 3600 Ft-ba fővárosi márkaszervizes áron. Ja, és 9-re vittem az autót, 11:30-ra kész volt műszakival együtt.

A vizsga mennyibe kerüle?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Szerviz
« Válasz #9518 Dátum: 2015.03.29 11:56:13 »
Kérdésem lenne, hogy COV-nál a 165 eKm-es szervíznél, ami ugye "közbensô" szervíz, mit néznek, de fôleg az érdekelne, hogy ilyenkor leveszik-e a kerekeket?
Praktikusan, lehet, hogy a szerviz soran kellene a felnis nyari szettet felrakatni. ( a derekam rosszalkodik ezért kezdtem ezen gondolkodni, amugy magam csinalom a cserét) köszi.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Szerviz
« Válasz #9519 Dátum: 2015.03.29 13:45:55 »
Kérdésem lenne, hogy COV-nál a 165 eKm-es szervíznél, ami ugye "közbensô" szervíz, mit néznek, de fôleg az érdekelne, hogy ilyenkor leveszik-e a kerekeket?
Praktikusan, lehet, hogy a szerviz soran kellene a felnis nyari szettet felrakatni. ( a derekam rosszalkodik ezért kezdtem ezen gondolkodni, amugy magam csinalom a cserét) köszi.
Nekem nem vették le  a kerekeket.

kavycs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Szerviz
« Válasz #9520 Dátum: 2015.03.29 16:52:47 »
Sziasztok!

Egy kis segítseget kernek ha lehet forumos kollegatol.
Vettunk egy 2008 as , 1.4 es corollat.
Lenne par kerdesem. Tudnatok valaki tapasztalt szerelot akitol kerdezhetek batran?
( olajok, zajok, alapjarat)

köszi előre is:

kavycs

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Szerviz
« Válasz #9521 Dátum: 2015.03.29 17:16:24 »
Hol?
Vagy elviszed bárhova?

kavycs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Szerviz
« Válasz #9522 Dátum: 2015.03.29 17:29:28 »
Leendő Apósoméknak vettük az autót. Pár napig itt vannak pesten a 15. keruletben.
Van egy hang es egy alapjarati jelenseg amit meg is mutatnek ha tudnatok ajanlani valakit.
( en japanos off verdas vagyok immar 8 eve es tanacstalan vagyok)

Köszi előre is:

kavycs

czoki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 152
  • TC Wagon 1,4 vvti, 2005.
Re:Szerviz
« Válasz #9523 Dátum: 2015.03.30 06:30:31 »
Szia!

Én hozzá járok rendszeresen szervizeltetni, de a javításhoz is ért. ;) :)

Mobil Kft. Toyota szerviz.


Simon László. +36 30/932-8842
simon@mobil-auto.hu
Bp.XIV (XIII) Tatai út 13.

Üdv.
czoki
mit szeretnétek,hogy veletek tegyék az emberek, Ti is azt tegyétek velük!!

lesliev

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re:Szerviz
« Válasz #9524 Dátum: 2015.03.30 07:57:42 »
Sziasztok !

Köszönöm a válaszokat. Végül megcsinálták délutánra az autóm, működik, azóta mentem vele 1500 Km-t. A számla 86000 HUF volt, és a számlán "kormány ECU csere" volt felírva (nem márkaszerviz). Én igazán azért írtam Nektek, hogy létezik ilyen hiba, ilyen alkatrész? A kormányműnek külön computere van? És egyáltalán hallott már olyat valaki, hogy az elromlik? Ez 130-nál egy előzés közben eléggé életveszélyes! Ha van ilyen, akkor a számla reális, tudom, hogy nem olcsó semmi ... Én csak attól tartottam, hogy a szerelő tudta, hol van a biztosíték, vagy hol csúszott szét egy csatlakozó, vagy hol kell kefét cserélni a szervomotoron, különben miért mondta, hogy ha az egész elektronikát kell cserélni, akkor 200 fölött lesz az ár? De lehet, hogy az egész csak az én paranoiám, és manapság már nem akarják lehúzni a szerelők az autósokat, akkor bocs a feltételezésért.