Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2294440 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Szerviz
« Válasz #9090 Dátum: 2014.03.19 10:15:38 »
Szia @kekesiz.

Küldtem Neked privàt üzenetet màs ügyben, ha esetleg tudnàl rà vàalszolni.

Elöre is köszönöm.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Szerviz
« Válasz #9091 Dátum: 2014.03.20 18:52:42 »
Sziasztok,

Ma voltam egy szerelönél, aki az indulàsokkor màr egy ideje hallhato koppano hang kapcsàn àtnézte az autom elsö futomüvét.

Nos, szerinte ez a hang nagy valoszinüséggel a féktàrcsàktol jön.

Az elsö féktàrcsàim (4 lyukasak), de van rajtuk két àtmérösen ellentétesen elhelyezkedö apro lyuk is.. A kereket tarto 4 nagy csavar àtméröje pàr milliméterrel kisebb mint a tàrcsàn lévö négy lyuké, igy azoknak nincs pontos helyük, el is mozdulhatnak fékezéskor...
Nem érti a szerelö sem, hogy mi a rendeltetése a két aprobb lyuknak a féktàrcsàn, mert a kerékagyon nincs nekik megfelelö furat...?





Nos, az auto egész elejét felemeltük, a két elsö kereket levettük, és igy probàltunk egy pàr indulàst produkàlni, majd hirtelen fékezni. Ezen teszt soràn, olyan 40km/h –às sebességröl hirtelen fékezve a fékbetétek többször is megugrottak a tàrcsàn, és olyan hangot is hallottunk, mintha a tàrcsa ilyenkor bemozdulna és a négy csavarnak is ütödne, ami egy koppano hangot eredményez. Igy arra gondolunk, hogy a féktàrcsàk bemozdulàsa okozhatja indulàsokkor is a koppano hangot...

A gond csak az, hogy a még fellelhetö robbantott toyodiy-szerü àbràkon a a gyàri kodszàm alapjàn (43512-02071) hasonlo tàrcsàt dob ki az alkatrészkeresö, mint ami nàlam is fel van szerelve...

A Bàrdinàl példàul ilyen az elsö csoportba sorolt TEXTAR (TDC98200125901) :
http://www.bardiauto.hu/webshop/autoalkatresz/szemelygepjarmu/TOYOTA/COROLLA/2005/1_6/BENZIN/fekrendszer---absasresp/fektarcsa

A Bàrdinàl van azért egy làtszolag màs tipusù elsö tàrcsa is, amin valoban csak négy lyuk van, tehat nincs rajta az a két kicsi lyuk mint az enyémen, példàul a màsodik csoportba sorolt TEXTAR (TDC98200125801). Ennek a Toyota kodszàma azonban : 43512-13030...

Mi a véleményetek ezzel kapcsolatban? Melyik tàrcsàt vegyem, hogy biztos jo legyen?

Meg tudnà valaki mondani, hogy miért van ilyen eltérés a Toyota kodszàmokban, mert ha màr ennek sem lehet hinni, akkor nem tudom miképpen és honnan vàsàroljak megfelelö alkatrészt az automhoz... ?

Elöre is köszönöm a segitséget.
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.20 19:04:12 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Szerviz
« Válasz #9092 Dátum: 2014.03.20 19:03:18 »
jajj  :wacko:
Jó szerelőt fogtál ki a leírás alapján.. A 2 kis lyuk a féktárcsa rögzítőcsavarja lenne, és a "tesztnek" sem volt semmi értelme, mivel a kerék rögzíti a féktárcsát az agyon.. Tehát nem mozdulhat el ha keréken van. Egyébként minden tárcsa ilyen, hogy nagyobb a tőcsavar luka.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Szerviz
« Válasz #9093 Dátum: 2014.03.20 19:04:42 »
Ill. ha menetes a 2 kis furat, akkor arra van hogy le lehessen húzatni az agyról a tárcsát..

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Szerviz
« Válasz #9094 Dátum: 2014.03.20 19:08:16 »
Közben tettem fel még egy képet, amin làtszik, hogy a kerékagyon nincs helye a két kis csavarnak... Nem értem, hogy kellene rögziteni akkor a tàrcsàt a két kis lyuk segitségével?

A képeken az is làtszik, hogy minden keréktarto csavar màs-màs pozicioban van, egyik sincs középen... Nem azért mert mozognak?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

TZoli

  • Vendég
Re:Szerviz
« Válasz #9095 Dátum: 2014.03.20 19:15:59 »
A két kis luk amiben 8-as menet van arra szolgál hogy ha fel van már gyógyulva a tárcsa akkor oda kell behajtani két csavart ami nekiütközik az agynak és ezáltal letolja a tárcsát.

A tárcsát a meghúzott kerék rögzíti.


Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Szerviz
« Válasz #9096 Dátum: 2014.03.20 19:31:11 »
Párszor már beszélgetünk erről a koppanó hangról..nem fék az, féltengely vagy váltó...de ez normális, nagyon sok corolla csinálja...az enyém is...nem foglalkozok vele...
A fék furat meg a tárcsa leszedése miatt van rajta, nem minden tárcsán van rajta.
Elmozdulni nem tud, sok autónál (pl, Vw, skoda) nincs is rögzítve a féktárcsa...

Micila fórumtárs futóművénél is meg van a koppanó hang...az utángyártott lengőkar hátsó szilent megadta magát (egyik oldalt kiszakadt, másik csak mozog)..most próbálok utána járni, hogy legyártassuk, mert az enyémben is nyúlik, mintha ki sem cseréltem volna...km-ben se mentem azóta sokat...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Szerviz
« Válasz #9097 Dátum: 2014.03.20 19:35:47 »
Ertem, akkor nem is érdemes ebbe a féktàrcsa irànyba keresgélni, ha szerintetek biztos, hogy nem az mozdul be és koppan neki a tarto csavaroknak.

Akkor végül is marad a féltengely mint lehetöség, bàr a féket làtva, a szaki erre sokkal kisebb valoszinüséget adott...

Azok mindegyikén, jobb és bal oldalon is észlelt egy vizszintes (motor - kerékagy iràny) irànyù mozgàst. Bal oldalon pedig érzett egy pici oldalirànyù (auto eleje - utastér iràny) jàtékot is inkàbb a motor felöli (belsö) részén a féltengelynek, mint a kerék felölin...

Elöfordulhat akkor, hogy ez okozza a koppanàst? Ebben az esetben melyik féltengely részt kellene akkor cserélni?

Az alkatrészkeresök inkàbb a kerék felöli féltengely részt àruljàk, de vajon hol tudnék talàlni belsö féltengely részt is?


@Yautja
A lengökar hàtso szilentjei elvileg rendben vannak a szerelö szerint. Azt vajon hogy lehetne megtudni/kizàrni, hogy a vàlto az ok vagy sem?

Elöre is köszönöm.
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.20 19:40:22 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Szerviz
« Válasz #9098 Dátum: 2014.03.20 19:41:55 »
Ertem, akkor nem is érdemes ebbe a féktàrcsa irànyba keresgélni? Szerintetek akkor biztos, hogy nem az mozdul be és koppan neki a tarto csavaroknak?

Akkor végül is marad a féltengely mint lehetöség, bàr a féket làtva, a szaki erre sokkal kisebb valoszinüséget adott...

Azok mindegyikén, jobb és bal oldalon is észlelt egy vizszintes (motor - kerékagy iràny) irànyù mozgàst. Bal oldalon pedig érzett egy pici oldalirànyù (auto eleje - utastér iràny) jàtékot is inkàbb a motor felöli (belsö) részén a féltengelynek, mint a kerék felölin...

Elöfordulhat akkor, hogy ez okozza a koppanàst? Ebben az esetben melyik féltengely részt kellene akkor cserélni?

Az alkatrészkeresök inkàbb a kerék felöli féltengely részt àruljàk, de vajon hol tudnék talàlni belsö féltengely részt is?

Elöre is köszönöm.

Gyárilag ilyen..nem hibás...ilyen az illesztés...féltengely kattog ha hibás...mivel sok toyotánál hallottam ilyen hangot, mint amit keresel, nekem ez nem tűnik rendellenesnek...valószínűleg kihajtásnál koppan olyankor valami...de ezt nem fogja senki megtalálni, mert ritkán adja az autó.
Inkább költs a pénzt hifire és akkor nem hallod  :tt2:  :flowers:

Féknek semmi baja...hidd el... ::) nem tud az megmozdulni...akkor elhagynád a kereket...szerintem annak nem örülnél...
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.20 19:43:36 írta Yautja »
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Szerviz
« Válasz #9099 Dátum: 2014.03.20 19:50:55 »
féltengely kattog ha hibás
Mikor, példàul kanyarodàsnàl, vagy àllando jellegel?

valószínűleg kihajtásnál koppan olyankor valami...
Igen, föleg egyesben helyböl indulàskor és néha kettesben kigyorsitàskor hallom. Màskor nem... Valoban halk ez a hang, de nekem most màr rààllt a fülem. Igaz, nem is minden egyes indulàsnàl fordul elö, de lehet az én indulàsi szokàsom miatt most màr egyre sürübben elöfordul és hallatszik mint ezelött egy pàr honappal...
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Szerviz
« Válasz #9100 Dátum: 2014.03.20 19:54:59 »
Mikor, példàul kanyarodàsnàl, vagy àllando jellegel?
Igen, föleg egyesben helyböl indulàskor és néha kettesben kigyorsitàskor hallom. Màskor nem... Valoban halk ez a hang, de nekem most màr rààllt a fülem. Igaz, nem is minden egyes indulàsnàl fordul elö, de lehet az én indulàsi szokàsom miatt most màr egyre sürübben elöfordul és hallatszik mint ezelött egy pàr honappal...

Kanyarodásnál általában, gyorsan, ütemesen...
Szerintem bármit is cserélsz, nem fog megoldódni...pár ezer km-es corollánál is hallottam már...nekem is csinálta az 1.4 és a TS is...
emiatt gondolok váltó vagy féltengely kihajtásra...vagy valami ilyesmi lesz az...ne foglalkozz vele...csak bele hülyülsz és egy csomó pénzt kidobsz az ablakon...
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Szerviz
« Válasz #9101 Dátum: 2014.03.20 20:00:41 »
váltó vagy féltengely kihajtásra...
Erröl még nem hallottam... mi az a féltengely kihajtàs?

Most, hogy mondod, hogy ennyire àltalànos jelenség ez a Corollàkon, vajon a màrkaszervizeknek nem közöltek valami hivatalos megoldàst/eljàràst ennek a koppanàsnak a kiküszöbölésére?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Szerviz
« Válasz #9102 Dátum: 2014.03.20 20:05:26 »
Erröl még nem hallottam... mi az a féltengely kihajtàs?

Most, hogy mondod, hogy ennyire àltalànos jelenség ez a Corollàkon, vajon a màrkaszervizeknek nem közöltek valami hivatalos megoldàst/eljàràst ennek a koppanàsnak a kiküszöbölésére?

Nem fognak váltót cserélni pl.

Féltengely kihajtás a váltón (tulajdonkép az a differencálmű, első kerékhajtásnál egyben van a váltóval, hátsó kerék hajtásnál van váltó - kardán - diffi)  levő két lyuk, ahova be van dugva a két féltengely...itt fogas hajtás van.
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Szerviz
« Válasz #9103 Dátum: 2014.03.20 20:12:25 »
espero!!!!!
azokat a féktárcsákat ne cseréld le,ellenben a szerelőt bazigyorsan váltsd le.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re: Szerviz
« Válasz #9104 Dátum: 2014.03.20 20:16:01 »
espero!!!!!
azokat a féktárcsákat ne cseréld le,ellenben a szerelőt bazigyorsan váltsd le.
OK! Ezek utàn biztos megteszem!
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos