Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2294374 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Szerviz
« Válasz #8220 Dátum: 2013.03.23 07:23:53 »
4-5 évente kibírom azt a ~3e Ft-ot. Ennyit megér a nyugalmam/biztonságom.
2 évente kell cserélni a szervizkönyv szerint.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Szerviz
« Válasz #8221 Dátum: 2013.03.23 08:33:51 »
Az a baj, hogy a forráspont csökkenése olyan helyzetben fog előjönni, ahol éppen nagyon kellene a fék. Hegyről lefelé, autópályán vészfékezés stb...

4-5 évente kibírom azt a ~3e Ft-ot. Ennyit megér a nyugalmam/biztonságom.

Motoron amúgy már forraltam el fékfolyadékot sinter betéttel, nem volt vicces.  :wacko:
inkább 18.000 Ft egy folyadékcsere:
http://www.toyota.hu/szervizakcio/szervizcsomag_kedvezmeny.tmex
Akciós kedvezménnyel :D
Ja az autót meg le kell cserélni 3 évente- ezt is szivessen tanácsolja bármely autókereskedő :winkiss:
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.23 08:37:52 írta OldPiet »

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Szerviz
« Válasz #8222 Dátum: 2013.03.23 11:28:55 »
inkább 18.000 Ft egy folyadékcsere:
Ja az autót meg le kell cserélni 3 évente- ezt is szivessen tanácsolja bármely autókereskedő :winkiss:
Az életed hány forintot ér? Onnan indult a vitátok, hogy PiciPeti megkérdezte házilagosan le tudja e cserélni az olajat. Te most jössz a 10E forintos rezsióra díjú szerviz áraival. Hidd el biztos azért kérdezte, mert sok pénze van de azért se adja oda a szerviznek. A gyár előírja a kocsin mikor cserélj! az olaj gyártója előírja mikor cserélj!, nem véletlen. Eddig garantálják az működőképességet és az ÉLETED. A boltban megveszed a lejárt szavatosságú élelmiszert? pedig azt is meg lehet még enni, lehet hogy baja sincs, de lehet hogy úgy összefosod magad mint még soha, és napokig görcsölsz. De csak azért mert a szervezeted megpróbálja kijavítani a hibádat. Viszont az autónak nincs Öngyógyító tulajdonsága. És jól írta az előttem szóló: majd egyszer... Soha ne kelljen egy kórházi ágyon azon töprengened, hogy ez a sok hülye mégiscsak mondott valamit. Tudod az airbag a legfeleslegesebb beruházás, ha sosem nyílik ki, de sohase tudjam meg milyen dolog a megtérülése.
Tehát szerintem PiciPeti-nek a válasz:
le lehet cserélni, ha meg tudod csinálni. Ha nem bízd szakemberre. Le kell x időnként cserélni, ha nem, az a TE döntésed, és ha bajba kerülsz, csak TE tehetsz róla.
És ezek után mindenki leírhatja a tapasztalatait és a véleményét, de felelősen senki sem javasolhatja a gyártók utasításainak figyelmen kívül hagyását.
Ja és ha tehetném 3 évente cserélném az autómat. Volt benne részem. Nem is olvasgattam szerelési fórumokat.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Szerviz
« Válasz #8223 Dátum: 2013.03.23 12:25:55 »
OldPiet!

Valószínüleg meg tudom (tudjuk) oldani itthoni körülmények között. Felismerem a villáskulcsot.  :D

Valami bevált, jó minőségű fékfolyadékot tudtok ajánlani? Hirtelen ezt találtam: http://www.olaj24.hu/T/castrol-dot-4-fekolaj-1l/888

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10258
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Szerviz
« Válasz #8224 Dátum: 2013.03.23 12:44:02 »
Én utoljára Ferodo-t vettem, de sajnos nem került még felhasználásra. DOT4 szintetikus, 2260Ft/liter.

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:Szerviz
« Válasz #8225 Dátum: 2013.03.23 13:01:14 »
Á, nem érdemes ebbe bele menni. Hagyjátok. Megmondta az orákulum, hogy hülyék vagyunk és OKOSKODUNK.   :yes:  Én is, ti is.
Különben is "cukrászipariba" jártam (elnézést a cukrászoktól, írhatnék ide akármi mást is) ahogy még sokan mások is itt.   ;)
Béke   :hug:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Szerviz
« Válasz #8226 Dátum: 2013.03.23 13:10:52 »
Jól van na , én elmondtam tapasztalataimat :szemez: Én különben se szoktam fékezni :innocent: így én ráérek késöbb cserélni ;)

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Szerviz
« Válasz #8227 Dátum: 2013.03.23 13:52:08 »
Jól van na , én elmondtam tapasztalataimat :szemez: Én különben se szoktam fékezni :innocent: így én ráérek késöbb cserélni ;)
Akkor neked  a fékbetét meg a tárcsa se fogy. Ez tök zsír! Ezt tanítsd meg nekem is, kérlek.  :helpsmilie:

Yautja

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 906
Re:Szerviz
« Válasz #8228 Dátum: 2013.03.23 14:52:41 »
Különben sok szervizben van fékfolyadék ellenőrző műszer....:)
E12 '05 2ZZ-GE 1.8 TS

Autóvillamosság - autó javítás - Toyota szervizelés, Corolla Celica T-Sport javítás- gumiszerelés - autóhifi  stb.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Szerviz
« Válasz #8229 Dátum: 2013.03.23 15:05:44 »
Akkor neked  a fékbetét meg a tárcsa se fogy. Ez tök zsír! Ezt tanítsd meg nekem is, kérlek.  :helpsmilie:
Motorfékről hallottál? ;)
Végigmehetsz  autópályán úgy hogy 150km-t meg se nyomod a féket :cool2:
Kb 2 kezemen megtudnám számolni hányszor fékeztem "erősen" a 6 év alatt.....

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Szerviz
« Válasz #8230 Dátum: 2013.03.23 15:25:57 »
Motorfékről hallottál? ;)
Végigmehetsz  autópályán úgy hogy 150km-t meg se nyomod a féket :cool2:
Kb 2 kezemen megtudnám számolni hányszor fékeztem "erősen" a 6 év alatt.....
Amúgy melyik koptat jobban? Egy erősebb fékezés, amin rövidebb a fékút, vagy egy komfortos hosszú fékezés?
Én az előbbire tippelek, csak mivel kényelmes ember vagyok az utóbbit alkalmazom :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Szerviz
« Válasz #8231 Dátum: 2013.03.23 15:41:16 »
Motorfékről hallottál? ;)
Motorfék? Az amikor egy motoros megy előttem és ő fékez le?

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Szerviz
« Válasz #8232 Dátum: 2013.03.23 17:08:45 »

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Szerviz
« Válasz #8233 Dátum: 2013.03.23 17:19:11 »
Gondoltam beszállok én is osztani az észt féktémában.
Igen, cserélni kell 2 évente a folyadékot, vicces Old Piet D4D-re volt pénzed azt 2500Ft-ra nem telik, :whistling:

Néhány ember nincsen tisztában a karbantartással, előírásokkal, csak hajtani szereti a kocsit, azt amikor az kirohad alóla meg sír.
Tipikus magyar gondolkodás mód autóból egy számmal negyobbat veszek és barátnőből is olyan kell akit, amit nem tudok fenntartani [rohog]

Karbantartásra példa:
múlt héten gondolkodtam egy off Mazda 6 dizel kombin, benne volt 150000km.
Amit rá kellett volna költenem kapásból az 500.000Ft lett volna (akksit szétmarta a sav, fékfolyadék fekete, állapotfelmérőn is az szerepelt 3000km-t elmegy még, persze sufni műhelyben kapott 2015-ig műszakit, féktárcsák az enyémhez képest amit cserélek, teljes rozsdabogja volt), teljes fék, vezérlés, szűrők, kuplung, olaj csere kellett volna neki,
Megnéztem a motorteret tiszta falevél stb, hátsó ülés legénybúcsú után se néz ki így, kis kölykök legyilkolták.)

Kereskedő tax szerint adott volna 1250-et a corimért, de azt mondta, hogy ne adjam be, mert azon minden 100%-os fék, olaj, tárcsa, komplett futómű csere volt 1 héttel ezelőtt.
Amit akarok ezzel mondani, lehet így is autót hajtani mint a Mazdas, de ő kap a cégétől újat.
A 2,7milliót érő 6-os kombi ami 2009-es, jobban le volt lakva, látszott nem volt gazdája, az is igaz, hogy tax nem ismeri, hogy minden újra lett cserélve, de akkor legalább magamnak csináltam meg és nem másnak.

A biztonság meg a legfontosabb, én pl off opel astraval 70-el nem tudtam egy macska előtt megállni, szegényen pont rajta voltam és dolgozott az ABS és ez köszönhető a szar fékeknek. (menni megy az 1,6os astra nagyon, de corollával jártam már uígy és satuval igaz, hogy lefulladtam, de meg tudtam állni köszönhető a ferrodo dsnek és a jó gumiknak.)

Az kellene Mo-n is mint Usaban, baleset után kijön a szakértő és ha a kocsid nem felel meg a követelményeknek rád húzzák a lepedőt. (azt fizetheted az életjáradékot a sértettnek)

Megállni is meg kell tudni summazva, és a saját biztonságod és másoké a legfontosabb!


Konrád

szikla2

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 756
Re:Szerviz
« Válasz #8234 Dátum: 2013.03.23 19:26:41 »
Pont témába-vágó napom volt ma.
És mivel divat lett a szervizanyagokat lefényképezni, ezért én is megtettem.

Erre a szettre tettem a voksomat.
Nem minden "az" ami annak látszik.
Corolla 1.6 E12 2004 sedan 2009--2017
Avensis 1.8 T27 2011.facelift Sedan 2017-