Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2294408 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Re:Szerviz
« Válasz #8160 Dátum: 2013.03.04 11:08:57 »
ez egy 1.4 vvti blokk. második képen szíj fölötti rész, ahol a motor hozzá van csavarozva a karosszériához, gondolom ez a bak vagy micsoda lehet.
Másnál, akinek ez a csodamotorja van is rozsdásodik a bele? És én miből állapítom meg, hogy ez felületi rozsda? :)

nem vagyok autószakértő, mezei felhasználó. csak felnyitottam és töltöttem be ablakmosóvizet és akkor fedeztem fel, jé micsoda rozsdafoltok vannak!
és ez nem csak rozsdafolt, van ahol felhólyagosodva mállik szét. Lehet ez normális jelenség, csak eddig én nem tudtam róla, azért is írtam ide be, ha megyek a szervizbe mennyire duhajkodjak velük :)
de jelzem, egy 8-10éves kocsinál azt mondom jó, de 4év után ez van, mi lesz később? Ezeket a kocsikat ahogy elnézem nem hosszú időre tervezik és csinálják...
nekem is 1.4vvti motor van a corollában. japó gyártás. 2001nyári.
de ilyen rozsda nincs rajta.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Re:Szerviz
« Válasz #8161 Dátum: 2013.03.04 11:10:35 »
ez egy 1.4 vvti blokk. második képen szíj fölötti rész, ahol a motor hozzá van csavarozva a karosszériához, gondolom ez a bak vagy micsoda lehet.
Másnál, akinek ez a csodamotorja van is rozsdásodik a bele? És én miből állapítom meg, hogy ez felületi rozsda? :)

nem vagyok autószakértő, mezei felhasználó. csak felnyitottam és töltöttem be ablakmosóvizet és akkor fedeztem fel, jé micsoda rozsdafoltok vannak!
és ez nem csak rozsdafolt, van ahol felhólyagosodva mállik szét. Lehet ez normális jelenség, csak eddig én nem tudtam róla, azért is írtam ide be, ha megyek a szervizbe mennyire duhajkodjak velük :)
de jelzem, egy 8-10éves kocsinál azt mondom jó, de 4év után ez van, mi lesz később? Ezeket a kocsikat ahogy elnézem nem hosszú időre tervezik és csinálják...
Hol van rozsdafolt a kitámasztón kivűl? (Mondjuk az is elég csúnya az igaz :D- szerintem végighúzzák smirglivel aztán egy flakonból ráfújnak egy kis szint- ha jó kedvük van)

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re:Szerviz
« Válasz #8162 Dátum: 2013.03.04 11:15:01 »
harmonikás képen lejjebb van egy kocka alakú fém, azon is rozsdafoltok vannak, de lehet az felületi rozsda megint? Igaz ezen a képen nem látszik annyira élesen.
És ha már itt ilyen kétes eredetű foltok vannak, vajon máshol amit nem látok mi lehet? Ez a kérdés merült fel bennem. De lehet csak én parázom túl.
Szerdán megyek, majd megírom mit mondta rá a szervizben :)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Szerviz
« Válasz #8163 Dátum: 2013.03.04 11:20:43 »
harmonikás képen lejjebb van egy kocka alakú fém, azon is rozsdafoltok vannak, de lehet az felületi rozsda megint? Igaz ezen a képen nem látszik annyira élesen.
És ha már itt ilyen kétes eredetű foltok vannak, vajon máshol amit nem látok mi lehet? Ez a kérdés merült fel bennem. De lehet csak én parázom túl.
Szerdán megyek, majd megírom mit mondta rá a szervizben :)
Ha mész ragaszkodj hozzá, hogy ott legyél az autónál szervizeléskor. Ha kekeckednek is, mond meg, hogy szeretnéd megnézni alulról.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Szerviz
« Válasz #8164 Dátum: 2013.03.04 11:40:37 »
harmonikás képen lejjebb van egy kocka alakú fém, azon is rozsdafoltok vannak, de lehet az felületi rozsda megint? Igaz ezen a képen nem látszik annyira élesen.
És ha már itt ilyen kétes eredetű foltok vannak, vajon máshol amit nem látok mi lehet? Ez a kérdés merült fel bennem. De lehet csak én parázom túl.
Szerdán megyek, majd megírom mit mondta rá a szervizben :)
melyik szervízbe viszed?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Szerviz
« Válasz #8165 Dátum: 2013.03.04 11:45:13 »
Az autót egyébként újonnan vetted?
Tekintettel arra, hogy számos Auris van a klubban, még senkinél nem jeletkezett, legalábbis nem tududnk róla, hogy jelentkezett volna ilyesmi. Ebből (is) kiindulva, ne írd le a típust írd le szerintem.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Re: Re:Szerviz
« Válasz #8166 Dátum: 2013.03.04 11:47:16 »
nekem is 1.4vvti motor van a corollában. japó gyártás. 2001nyári.
de ilyen rozsda nincs rajta.
Az enyém meg egy évvel öregebb és azon sincs semmi rozsda.  :no:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re: Re:Szerviz
« Válasz #8167 Dátum: 2013.03.04 11:49:02 »
melyik szervízbe viszed?

Super, eddig ők váltak be, maximálisan pozitív tapasztalt volt eddig!

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re:Szerviz
« Válasz #8168 Dátum: 2013.03.04 11:56:10 »
Az autót egyébként újonnan vetted?
Tekintettel arra, hogy számos Auris van a klubban, még senkinél nem jeletkezett, legalábbis nem tududnk róla, hogy jelentkezett volna ilyesmi. Ebből (is) kiindulva, ne írd le a típust írd le szerintem.

igen, vadonatújan! tudom a múltját és tényleg vigyáztam rá, garázsban állt, tudom a múltját, jelenét :)
És nálam nem csak rozsda van jelen, a műszerfal "híd" ja esik szét az illesztéseknél, nyiszorgások, zörgések hada több helyről is, mint egy zsiguliban. Az enyim egy másnapos darab :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Szerviz
« Válasz #8169 Dátum: 2013.03.04 12:04:44 »
igen, vadonatújan! tudom a múltját és tényleg vigyáztam rá, garázsban állt, tudom a múltját, jelenét :)
És nálam nem csak rozsda van jelen, a műszerfal "híd" ja esik szét az illesztéseknél, nyiszorgások, zörgések hada több helyről is, mint egy zsiguliban. Az enyim egy másnapos darab :)
Sajnálom, hogy nálad ezek a zavaró hibák előjöttek, mert így a hitedet tényleg lerombolja és ezt ráragasztod a márkára is.
A ráncfelvarrás előtti Aurisnál a beltér anyagai tényleg nem sikerülek úgy, ahogy az várható volt, ezt csak a ráncfelvarrott Aurisnál orvosolták, ott, viszont több német lap tesztjében a Golf elé helyezték, mint típust, ami nagy szó.

Én a helyedben biztosan kérném a rozsdás alkatrészek cseréjét garanciában, révén, új autó vásárló vagy. Ha a kereskedésben nem jársz sikerrel, célszerű levelet írni a TMH-nak panasszal. Mindezt csak azért, mert valóban nem szabadna 4 évesen rozsdásodnia az autódnak.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #8170 Dátum: 2013.03.04 12:15:41 »
Ha a kereskedésben nem jársz sikerrel, célszerű levelet írni a TMH-nak panasszal.
Persze sok választ ne várjál erre sem. Én a váltóm miatt írtam nekik, éppen garanciából kifutott, végig szervízkönyves autónál, még egy válaszlevelet sem kaptam. Amikor pedig rájuk telefonáltam elég flegma hangnemben sikerült válaszolni (és kiderült, hogy megkapták a levelemet). Szóval nem kell elolvadni a toyota ügyfélszolgáltatától sem... (a legendákkal ellentétben).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bilesaron

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Re:Szerviz
« Válasz #8171 Dátum: 2013.03.04 12:18:59 »
Persze sok választ ne várjál erre sem. Én a váltóm miatt írtam nekik, éppen garanciából kifutott, végig szervízkönyves autónál, még egy válaszlevelet sem kaptam. Amikor pedig rájuk telefonáltam elég flegma hangnemben sikerült válaszolni (és kiderült, hogy megkapták a levelemet). Szóval nem kell elolvadni a toyota ügyfélszolgáltatától sem... (a legendákkal ellentétben).

Én már írtam pár dologgal kapcsolatban nekik és segítőkészek voltak mindig, minden elintéztek, ebben most a védelmükre kelnék. De hát mindenkinek más és más a tapasztalata.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Szerviz
« Válasz #8172 Dátum: 2013.03.04 13:14:22 »
Az én több mint 7 éves Corollàmban is van néhàny rozsdàsodo alkatrész, inkàbb valami tömör bakokon van jelen felületi rozsda, de sehol nem làtok olyat, ami holyagosodna is... Majd ird meg, hogy milyen vàlaszt kaptàl a màrkaszervizben.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Szerviz
« Válasz #8173 Dátum: 2013.03.04 17:17:45 »
A kitámasztó pálcát kivéve teljesen normális hogy az a két alkatrész felületi rozsdás.
Xanyi

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Szerviz
« Válasz #8174 Dátum: 2013.03.04 18:23:14 »
Amire ezek az alkatrészek elrohadnak, addigra úgyse fogod már használni az autót, mert elfogy a kőolaj... :lol:

Amúgy az a garancia az kasztnielemek teljes átrozsdásodására vonatkozik. És akkor érvényes ha x évente elviszed az autót hogy vizsgálják át/javítsák ki a rozsdát.... Szóval nesze semmi fogd meg jól... :flowers:

Szerintem vegyél egy flakon festéket, meg egy ív csiszolóvásznat, és ebben a szép napsütésben csináld meg magadnak. Egy csomó idegeskedéstől megóvod magad. Egyértelműen látszik rajta, hogy le van verve a festékréteg róla, nem lett visszatéve a helyére a pálca, vagy nemtudom... :hmmmm: