Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2294445 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Szerviz
« Válasz #8115 Dátum: 2013.03.02 13:31:05 »
Halihó :)
Aki mostanában cserélt angolt E11-en első féktárcsákat és betéteket, megírna mifélét érdemes? :)
Betétnél kérdezi a bárdi webshop: Fékrendszer? Akebono, Lucas Girling, Sumitomo? (itt mi a helyes megfejtés?)
Köszi
telefon, alvázszám = megoldás. Nehogy már azt is kelljen tudnia az embernek a kocsijáról, hogy mi a neve a munkásnak aki a gépsor mellett állt..  ::)

montoya

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 203
Re:Szerviz
« Válasz #8116 Dátum: 2013.03.02 14:04:31 »
Toyodiy?
Van:
IS200 Executive
Carina Coupe 1.6 DX
Mazda 323 BF turbo 4x4
Datsun "Elnöki" Gloria Hardtop
Volt:
Corolla E11 1.6 vvti
Carina Coupe 1.8 XE

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Szerviz
« Válasz #8117 Dátum: 2013.03.02 14:54:34 »
telefon, alvázszám = megoldás. Nehogy már azt is kelljen tudnia az embernek a kocsijáról, hogy mi a neve a munkásnak aki a gépsor mellett állt..  ::)
Már nem azért, de van olyan termék amit forgalmazok, amiről pontossan tudni melyik nap, melyik műszak gyártotta, melyik alapanyagból stb. Mivel a gyártosoron max 5-10 ember dolgozik  , még név szerint is tudni ki mit csinált (esetleg rosszul). Persze ezek sokkal egyszerübb termékerk mint egy autó.

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Szerviz
« Válasz #8118 Dátum: 2013.03.02 15:28:59 »
Sziasztok!

Megnézte a szaki az autot a zaj kapcsàn. Szerencsére egy rövid idöre ismét hallhato volt a zaj, igy könnyebb dolga volt.
Levette a hosszbordàsszijat, àtforgatta a szoba jöhetö forgo alkatrészeket (vizpumpa, generàtor, fötengely, klimakompresszor) és szerinte minden rendben.
A szijon viszont észrevettünk néhàny hibàt: a màsodik bordàn egy helyen van egy pàr milliméteres bevàgàs, tehàt sallangban àll a borda (ezt nem értem hogy történhetett, egy kavics kerülhetett oda...?), és egy màsik helyen, egy szélsö bordàn pedig kezd indulni egy repedés...
A szij tavaly jùniusban volt feltéve, azota megtettem vagy 12.000 km-t vele, DAYCO modellkodja: 6PK1670.

Tehàt mindenképp elsö lépésben szijcszere lesz, és màs màrkàjùt veszek (valoszinü Gates-et). Azt szeretném azért kérdezni, hogy melyik a legalkalmasabb modellkodù (gyàri paraméteres) szij egy E12-es benzines 1.6-os, 2005-ös Corollàba? Làttam, hogy van 6PK1700, 6PK1400 stb. ugyanerre a modellre ajànlva, de melyik a legjobb vàlasztàs akkor?

Elöre is köszönöm. 
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Szerviz
« Válasz #8119 Dátum: 2013.03.02 21:25:00 »
Tehàt mindenképp elsö lépésben szijcszere lesz, és màs màrkàjùt veszek (valoszinü Gates-et). Azt szeretném azért kérdezni, hogy melyik a legalkalmasabb modellkodù (gyàri paraméteres) szij egy E12-es benzines 1.6-os, 2005-ös Corollàba? Làttam, hogy van 6PK1700, 6PK1400 stb. ugyanerre a modellre ajànlva, de melyik a legjobb vàlasztàs akkor?
Ha szaki vagy az autósbolt adatbázis alapján megmondja alvázszámból.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Szerviz
« Válasz #8120 Dátum: 2013.03.03 08:07:00 »
telefon, alvázszám = megoldás. Nehogy már azt is kelljen tudnia az embernek a kocsijáról, hogy mi a neve a munkásnak aki a gépsor mellett állt..  ::)

Nekem anno alvázszsámból sem tudtak megmondani milyen kell bele. Lemértem a betét hosszát végül, mert 2 féle van, és úgy lett rendelve. Mondjuk hátsó tárcsából így is nagyobb átmérőjűt adtak  :whistling: Le kellett esztergálni belőle.

czoki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 152
  • TC Wagon 1,4 vvti, 2005.
Re:Szerviz
« Válasz #8121 Dátum: 2013.03.03 08:12:10 »
Sziasztok!

" A szij tavaly jùniusban volt feltéve, azota megtettem vagy 12.000 km-t vele, DAYCO modellkodja: 6PK1670.

Tehàt mindenképp elsö lépésben szijcszere lesz, és màs màrkàjùt veszek (valoszinü Gates-et). Azt szeretném azért kérdezni, hogy melyik a legalkalmasabb modellkodù (gyàri paraméteres) szij egy E12-es benzines 1.6-os, 2005-ös Corollàba? Làttam, hogy van 6PK1700, 6PK1400 stb. ugyanerre a modellre ajànlva, de melyik a legjobb vàlasztàs akkor?

Elöre is köszönöm.
"

Szia!
Bemásolom egy, a  korábbi olvasottakat:
Egy apró információ annak, aki hosszbordásszíjat akar cserélni a közeljövőben (105.000km-nél cserés az előírás szerint):

Corolla 1,4 vvti-hez (klímás, szervós) GATES hosszbordásszíj 6PK1690(!) jelölésű = 6 borda, 1690 mm hossz.
5400 HUF körül mozog a beszerzés helyétől függően. AZ ENYÉMBE!!!
A szerelőm azt mondta, hogy aki nem Gates-et akar vele beszereltetni, azt nem is vállalja. Vagy ez, vagy semmi.
Tehát, ha most 1670 mm. hosszú volt benne, akkor azon ne változtass.
A feszitörgő nem tud sokat utánállítani.
Üdv.
czoki.

mit szeretnétek,hogy veletek tegyék az emberek, Ti is azt tegyétek velük!!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Re:Szerviz
« Válasz #8122 Dátum: 2013.03.03 09:02:43 »
"

Szia!
Bemásolom egy, a  korábbi olvasottakat:
Egy apró információ annak, aki hosszbordásszíjat akar cserélni a közeljövőben (105.000km-nél cserés az előírás szerint):

Corolla 1,4 vvti-hez (klímás, szervós) GATES hosszbordásszíj 6PK1690(!) jelölésű = 6 borda, 1690 mm hossz.
5400 HUF körül mozog a beszerzés helyétől függően. AZ ENYÉMBE!!!
A szerelőm azt mondta, hogy aki nem Gates-et akar vele beszereltetni, azt nem is vállalja. Vagy ez, vagy semmi.
Tehát, ha most 1670 mm. hosszú volt benne, akkor azon ne változtass.
A feszitörgő nem tud sokat utánállítani.
Üdv.
czoki.
Vigyázat, mert beidézett szöveg az E11Corolla-ra igaz. Espero-nak E12-je van, ha jól emlékszem.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Szerviz
« Válasz #8123 Dátum: 2013.03.03 09:40:47 »
Már nem azért, de van olyan termék amit forgalmazok, amiről pontossan tudni melyik nap, melyik műszak gyártotta, melyik alapanyagból stb. Mivel a gyártosoron max 5-10 ember dolgozik  , még név szerint is tudni ki mit csinált (esetleg rosszul). Persze ezek sokkal egyszerübb termékerk mint egy autó.
Te ezt mint kereskedő ismerheted, mi meg végfelhasználók vagyunk.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Szerviz
« Válasz #8124 Dátum: 2013.03.03 10:18:05 »
Te ezt mint kereskedő ismerheted, mi meg végfelhasználók vagyunk.

Bizony ám!!! Nem mindegy, hogy mely pozícióból tekintünk a kérdésre!!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Szerviz
« Válasz #8125 Dátum: 2013.03.03 10:54:09 »
Igen, az én Corollàm E12-es. Megtalàltam a régi szijat és kettöbe hajtva lemértem: kb. 835mm x 2 = 1670mm (+ vagy - 1 vagy 2 mm), mint az a DAYCO ami most van fent.
Akkor ugyanilyen méretü GATES-et fogok venni, szerencsére van pont ilyen méretü és az én automhoz is ajànljàk.
Meglàtjuk aztàn hogy fog ez müködni.

Amùgy azokra a beszakadàsokra és kezdö repedezésekre amiröl irtam van valami magyaràzat, vagy màr jàrtatok igy? Csak a szij minöségét lehet okolni?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Szerviz
« Válasz #8126 Dátum: 2013.03.03 11:27:24 »
Igen, az én Corollàm E12-es. Megtalàltam a régi szijat és kettöbe hajtva lemértem: kb. 835mm x 2 = 1670mm (+ vagy - 1 vagy 2 mm), mint az a DAYCO ami most van fent.
Akkor ugyanilyen méretü GATES-et fogok venni, szerencsére van pont ilyen méretü és az én automhoz is ajànljàk.
Meglàtjuk aztàn hogy fog ez müködni.


Amùgy azokra a beszakadàsokra és kezdö repedezésekre amiröl irtam van valami magyaràzat, vagy màr jàrtatok igy? Csak a szij minöségét lehet okolni?

A tönkrement csapágy miatt támolygó szíjtárcsa, és annak az 5 belső bordájának valamelyike a felelős sztem. Amennyiben csak a szíj minősége lenne a felelős , úgy nem kizárólag az általad leírt helyen lennének tünetek. Visszahallgatva a felvételeidet, korrekt csapágy probléma a meggyőződésem szerint. Kell az a fonendoszkóp, mert a leírt esetben terhelés nélkül történt az ellenőrzés, így a hiba keltette rendellenes zaj is elenyésző volt.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Szerviz
« Válasz #8127 Dátum: 2013.03.03 11:38:20 »
@micila
Akkor szerinted nem a szij okozza ezt a hangot, hanem valamelyik csapàgy (generàtor, vizpumpa vagy klimakompresszor)?

Meg most azt is észrevettem, hogy inditàs utàn, hideg motorral, néhàny percig hallok egy elég periodikus kattogo hangot onnan a szij körül (de nem nyikorgàst), ami aztàn megszünik...
Ezt vajon a mostani szij okozza, vagy inkàbb egy màsik alkatrész (csapàgy?) vàlthatja ki?

Amùgy mikor a szaki is hallotta tegnap ennek a nyikorgo hangnak egy enyhébb vàltozatàt, akkor öntött egy kis vizet a szijra, de a hang vàltozatlanul fennmaradt...
Amikor meg arrébb hùztam az autot pàr méterrel és ùjra füleltünk, akkor màr meg is szünt a zaj...
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.03 11:46:11 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Szerviz
« Válasz #8128 Dátum: 2013.03.03 13:26:31 »
@micila
Akkor szerinted nem a szij okozza ezt a hangot, hanem valamelyik csapàgy (generàtor, vizpumpa vagy klimakompresszor)?

Meg most azt is észrevettem, hogy inditàs utàn, hideg motorral, néhàny percig hallok egy elég periodikus kattogo hangot onnan a szij körül (de nem nyikorgàst), ami aztàn megszünik...
Ezt vajon a mostani szij okozza, vagy inkàbb egy màsik alkatrész (csapàgy?) vàlthatja ki?

Amùgy mikor a szaki is hallotta tegnap ennek a nyikorgo hangnak egy enyhébb vàltozatàt, akkor öntött egy kis vizet a szijra, de a hang vàltozatlanul fennmaradt...
Amikor meg arrébb hùztam az autot pàr méterrel és ùjra füleltünk, akkor màr meg is szünt a zaj...

AHA!
A hangok erősen terelnek arra, hogy azok ( a videóidon) kenetlen fémes csikorgások, súrlódási zajok..
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Szerviz
« Válasz #8129 Dátum: 2013.03.03 13:32:12 »
Es elvileg akkor bàrmelyik az elöbb felsorolt hàrom forràsbol jöhet a zaj, vagy te a hangokat hallva tippelnél különösebben valamelyikre?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos