Szerző Téma: Szerviz  (Megtekintve 2294549 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Szerviz
« Válasz #8085 Dátum: 2013.02.28 21:32:40 »
Csak àllo helyzetben hallom, menet közben nem... Gàzadàsra àltalàban eltünik, és ha késöbb probàlom beazonositani, nem hallatszik...
Most nem probàltam, hogy a kuplung benyomàsa befolyàsolja-e a hangot vagy sem... De egyszer mintha kuplungot nyomogatva sem vàltozott a hang.

Az utolso felvételt az auto hatuljànàl, a kipufogo mellett guggolva vettem fel, tehàt ott is tisztàn hallatszik, nem csak a motor közvetlen közelében. Ezért nem is tudtam egylöre beazonositani, hogy merröl is jön pontosan a hang?

Olyan is lehet ez a hang mintha a hosszbordàsszij csùszkàlna... Pedig a szij, a feszitö és vezetö görgök is cserélve voltak... Màr arra is gondoltam, hogy valamelyik csapàgy (a vizpompàhoz, az alternàtorhoz, a klimàhoz tartozo, vagy egyéb) meg van menve, nehezebben forog és ezért csùszik meg a szij?

Azt se értem, hogy miért csak ritkàn hallom, miért nem szol egyfolytàban akkor, legyen az a kuplung vagy a szij, vagy màsegyéb ami ezt a hangot hallatja?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Szerviz
« Válasz #8086 Dátum: 2013.02.28 21:34:25 »
kenetlen talpú hk nappal is így nyüszög.;)

Ez igaz, de az első2 felvétel "bagoly" üzemmódban készült. :)

de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Re: Szerviz
« Válasz #8087 Dátum: 2013.02.28 21:35:30 »
de az csak akkor ilyen hangú,ha a kuplung bevan nyomva,nem?
fordítva, ha nincs benyomva.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Szerviz
« Válasz #8088 Dátum: 2013.02.28 21:40:35 »
A két elsö felvétel azért sötét mert a szerencsére kéznél levö fényképezögépemet az elsö kerék és a motorhàz közé tettem, mert gondoltam nem fog hallatszani a zaj... Az utolso pedig az auto hàtuljànàl készült, és végül ott is jol hallatszik. A lényeg a hang, és a zörej, a kép minösége itt tényleg màsodlagos.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Szerviz
« Válasz #8089 Dátum: 2013.02.28 21:45:16 »
Csak àllo helyzetben hallom, menet közben nem... Gàzadàsra àltalàban eltünik, és ha késöbb probàlom beazonositani, nem hallatszik...
Most nem probàltam, hogy a kuplung benyomàsa befolyàsolja-e a hangot vagy sem... De egyszer mintha kuplungot nyomogatva sem vàltozott a hang.

Az utolso felvételt az auto hatuljànàl, a kipufogo mellett guggolva vettem fel, tehàt ott is tisztàn hallatszik, nem csak a motor közvetlen közelében. Ezért nem is tudtam egylöre beazonositani, hogy merröl is jön pontosan a hang?

Olyan is lehet ez a hang mintha a hosszbordàsszij csùszkàlna... Pedig a szij, a feszitö és vezetö görgök is cserélve voltak... Màr arra is gondoltam, hogy valamelyik csapàgy (a vizpompàhoz, az alternàtorhoz, a klimàhoz tartozo, vagy egyéb) meg van menve, nehezebben forog és ezért csùszik meg a szij?

Azt se értem, hogy miért csak ritkàn hallom, miért nem szol egyfolytàban akkor, legyen az a kuplung vagy a szij, vagy màsegyéb ami ezt a hangot hallatja?

Jó felé sandít ke'! Bár az egyetlen hajtó kerék csapágyazását ennél a hibánál nem venném számításba, lévén az a főtengelyé. Valamint írád, hogy a két energetikailag nem aktív hajtási elemet cseréltétek. Tehát ezen az oldalon maradt 3 szóba jöhető hiba forrás, amelyek közül a hűtő kompresszor csapágy problémáját tartom a legkevésbé valószínűnek. Véleményem szerint a vízpumpa v. a zsenerátor a hangorkánért a felelős. :)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Szerviz
« Válasz #8090 Dátum: 2013.02.28 21:48:16 »
Igen, a vizpumpàra màr tippeltek a màrkaszervizben, igaz, a màsik zaj kapcsàn, amit végül is a feszitö és vezetögörgök cseréje oldott meg...

A generàtor hibàjànak milyen egyéb jelei lehetnek, ha tegyük fel mégsem a vizpumpa lenne a ludas?
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.28 21:51:01 írta espero1 »
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

dgh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 294
  • '03 Yaris D4D, '15 Honda HR-V 1,6D
Re:Szerviz
« Válasz #8091 Dátum: 2013.02.28 21:59:55 »
Én a generátor csapágyra tippelek!
Ha leveszed az ékszíjat megforgatod a generátort, vízpumpát, hallani hogy nem simán forog.
Egyébként egy nagyméretű csavarhúzóval, vagy valami hasonlóval be lehet határolni a hang forrását.
Az alkatrészhez nyomod a lapos részét, a markolatot a füledhez, és fülelsz!
volt:'84 Corolla 1.8D,  '89 Corolla 1.3, '93 Carina E 2.0 D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Szerviz
« Válasz #8092 Dátum: 2013.02.28 22:00:50 »
Igen, a vizpumpàra màr tippeltek a màrkaszervizben, igaz, a màsik zaj kapcsàn, amit végül is a feszitö és vezetögörgök cseréje oldott meg...

A generàtor hibàjànak milyen egyéb jelei lehetnek, ha tegyük fel mégsem a vizpumpa lenne a ludas?
Javaslom hogy egy sztetoszkoppal hallgassátok meg konkrétan honnan jön a zaj.
(Nekem  így határolták be a márkaszervizben a generátorcsapágy hangját)

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Szerviz
« Válasz #8093 Dátum: 2013.02.28 22:05:30 »
Mindkét megoldás használatos, de fő a biztonság. Szíj le, és kézi nyöszörögtetés. Így biztosan nem fog eltöri semmid (csavarhúzó,ujj, csukló ...stb). ;)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Szerviz
« Válasz #8094 Dátum: 2013.02.28 22:20:46 »
Mindkét megoldás használatos, de fő a biztonság. Szíj le, és kézi nyöszörögtetés. Így biztosan nem fog eltöri semmid (csavarhúzó,ujj, csukló ...stb). ;)
Max akkor  a szíj nem tud nyöszörögni mert nincs rajta ;)

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Szerviz
« Válasz #8095 Dátum: 2013.02.28 22:32:07 »
Meg fogom nézni mennyire feszes a hosszbordàsszij. De annak eldöntése, hogy a vizpumpa vagy a generàtor lehet-e az oka, azt valoszinü egy szakember kell eldöntse, ugye?
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Szerviz
« Válasz #8096 Dátum: 2013.02.28 22:46:38 »
Meg fogom nézni mennyire feszes a hosszbordàsszij. De annak eldöntése, hogy a vizpumpa vagy a generàtor lehet-e az oka, azt valoszinü egy szakember kell eldöntse, ugye?
Há' néked nincs filhállásod? :)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Szerviz
« Válasz #8097 Dátum: 2013.02.28 22:49:40 »
Meg fogom nézni mennyire feszes a hosszbordàsszij. De annak eldöntése, hogy a vizpumpa vagy a generàtor lehet-e az oka, azt valoszinü egy szakember kell eldöntse, ugye?

A szíjfeszítőt cseréltétek mint írtad. Mitől feszítené túl a szíjat? Csak a kenderkötél feszül meg, ha vizes lesz.A bordás szíj neem. :no:
Maximum, ha az előírttól rövidebb sikeredet. Ugye nem?! :nono:
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.28 22:53:35 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Szerviz
« Válasz #8098 Dátum: 2013.02.28 23:14:34 »
@micila
Szöget ütöttél a fejembe... remélem jo méretü hosszbordàsszij van fent...! Igaz nem màrkaszervizben tették fel, de azota màr ott is levették-feltették és nem szoltak semmit... hm...
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Szerviz
« Válasz #8099 Dátum: 2013.02.28 23:39:19 »
Mindkét megoldás használatos, de fő a biztonság.

....Szíj le,...

 és kézi nyöszörögtetés. Így biztosan nem fog eltöri semmid (csavarhúzó,ujj, csukló ...stb). ;)
:-):-):-):-)
szíj le te! :-):-):-):-):-)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки